Kurs po raz drugi

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs po raz drugi

Postprzez robak » środa 22 kwietnia 2009, 22:36

Witam wszystkich!

Chciałbym dowiedzieć się, czy mogę zapisać się po raz drugi na kurs prawa jazdy i czy muszę załatwiac w tym celu jakies formalności np. w urzedzie komunikacji? Odbyłem pierwszy kurs w 2002 r., jednak oblałem kilka razy egzamin, a w wyniku zrządzenia losu nie moglem dokonczyc całej procedury. Mogę to zrobic dopiero teraz po dojsciu do pełnej sprawności. Wyczytalem w kilku innych tematach na forum, ze kursy odbyte po 1998 r. zachowują waznosc, jednak w moim przypadku nie wystarczy dokupienie godzin, więc chcialbym dowiedziec się czy mozliwe jest ponowne odbycie kursu (chodzi mi o kategorię B)?

edit: przepraszam, pomyliłem subfora, powinienem załozyc ten temat na forum o szkoleniu kierowców. Proszę moderatora o przeniesienie wątku we własciwe miejsce i przpraszam za utrudnienia ;)
robak
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 22 kwietnia 2009, 22:26

Postprzez matka-polka » środa 22 kwietnia 2009, 23:18

wydaje mi się, że kurs jest kursem, i 2 raz się go nie da odbyć, po prostu kupujesz 30 godzin za 1000zl i jedzisz :)ale nie jestem pewna, niech ktoś kto się zna wypowie dokładnie:)
matka-polka
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 05 kwietnia 2009, 22:47

Postprzez Machro » środa 22 kwietnia 2009, 23:34

Kurs ma pewny czas ważności (albo pewną granicę niezdanych egzaminów, już nie pamiętam), jeżeli skończyłeś go tak dawno i chcesz znowu zdawać egzamin, to musisz pójść na nowy kurs.
[18.02.2009] Teoria (+) Plac (+) Miasto (+)
[09.03.2009] Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
[12.03.2009] Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Avatar użytkownika
Machro
 
Posty: 43
Dołączył(a): środa 18 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez ella » czwartek 23 kwietnia 2009, 00:23

Możesz spokojnie robić nowy kurs jak masz na to ochotę. Nic nie załatwiasz w urzędach.

jednak w moim przypadku nie wystarczy dokupienie godzin

Nawet jak ich wykupisz 30h? A teorię to chyba spokojnie możesz sam opanować.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rafal5757 » czwartek 23 kwietnia 2009, 06:43

z tego co mi wiadomo to kursu drugi raz nie można robić.

ponieważ:
"osoba ubiegająca się o prawo jazdy lub pozwolenie podlega szkoleniu które obejmuje:

szkolenie podsatawowe- przed przystąpieniem po raz pierwszy do egzaminu państwowego, w zakresie określonej kategorii prawa jazdy..."

zresztą jak się przyznasz w ośrodku szkolenia, że był odbyty kurs to nie sądzę żeby ktoś zapisał na nowy bo złamie przepisy
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » czwartek 23 kwietnia 2009, 08:42

No tak jest, ale zauważyłem, że nikt raczej nie przywiązuje do tego wagi.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ella » czwartek 23 kwietnia 2009, 11:17

zresztą jak się przyznasz w ośrodku szkolenia, że był odbyty kurs

Nikt go o to pytać nie będzie, a wyrywać się z tą informacją nie musi.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez robak » czwartek 23 kwietnia 2009, 22:21

Dziękujęk wszystkim za odpowiedzi i porady. Szczerze mówiąc, to nie zdawałem sobie sprawy, że drugi kurs może być wbrew przepisom. Czy to znaczy, ze WORD mógłby wyciagnac jakies konsekwencje, gdyby taki fakt wyszedł na jaw?

ella 30 godzin pewnie by wystarczyło :D wyrazilem sie troche nieprecyzyjnie, bo piszac o dokupywaniu mialem na mysli godziny w liczbie 5-10, a koszt 30 godzin to prawie tyle samo co koszt całego kursu (zreszta o ile dobrze się orientuje, o teraz na kursie na kat.B jest 30 godzin jazdy).
robak
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 22 kwietnia 2009, 22:26

Postprzez tristan » piątek 24 kwietnia 2009, 00:24

robak napisał(a):ella 30 godzin pewnie by wystarczyło :D wyrazilem sie troche nieprecyzyjnie, bo piszac o dokupywaniu mialem na mysli godziny w liczbie 5-10, a koszt 30 godzin to prawie tyle samo co koszt całego kursu (zreszta o ile dobrze się orientuje, o teraz na kursie na kat.B jest 30 godzin jazdy).


No bo cena kursu to cena jazd. Cena zajęć z teorii jest pomijalna, bo na zajęcia z teorii składa się cała grupa.

Generalnie wykup sobie 30h. Założę się, że na teorię cię wpuszczą, jak tyle wykupisz...
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości