* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest śr kwie 23, 2014 11:49

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lip 08, 2004 21:28 

Kodek interpretuje tę kwestię jednym zdaniem.
A jak to zdanie mam zinterpretować - to już wyższa szkoła jazdy.

W związku z tym chciałbym sie upewnić:

Czy mogę przewozić 4 letniego syna na przednim fotelu - :idea: w foteliku ochronnym, w samochodzie bez poduszki bezpieczeństwa dla pasażera? :idea:

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lip 08, 2004 22:16 
Awatar użytkownika

Czy naprawde MUSISZ przewozić 4 letnie dziecko na przednim fotelu?.Dzieci w fotelikach powinny podróżować na tylnym siedzeniu. Jest to najbezpieczniejsze miejsce w aucie w razie zderzenia czołowego, najczęstszego rodzaju wypadków.A jeżeli dziecko nie usiedziedzi w aucie zbyt długo, to rób czasami przerwy, albo daj mu jakąś zabawke, pamiętaj że najważniejsze jest bezpieczeństwo.Teraz odpowiedż na twoje pytanie : Na przednim siedzeniu - dziecko możesz przewozić w foteliku ochronnym przodem do kierunku jazdy, jeżeli nie ma poduszki powietrznej dla pasażera i tyłem do kierunku jazdy(lepsze rozwiązanie) - jeżeli jest zamontowana poduszka powietrzna dla pasażera.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt lip 09, 2004 09:16 

Snuj ze Szczecina pisze:
Na przednim siedzeniu - dziecko możesz przewozić w foteliku ochronnym przodem do kierunku jazdy, jeżeli nie ma poduszki powietrznej dla pasażera i tyłem do kierunku jazdy(lepsze rozwiązanie) - jeżeli jest zamontowana poduszka powietrzna dla pasażera.

Jest odwrotnie, nie można przewozić dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy, jeżeli samochód jest wyposażony w poduszkę powietrzną dla pasażera a można przodem i tyłem jeżeli jej nie ma. Snuj czy naprawdę uważasz, że bardziej bezpieczne jest przewożenie dziecka na tylnej kanapie i odwracanie się do niego cały czas ? Nie wiem czy masz dzieci, ale one rzadko siedzą spokojnie w samochodzie.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt lip 09, 2004 11:32 
Awatar użytkownika

zawsze mozna sprawic sobie specjalne lusterko przyklejane, coby widziec co pociechy robia z tylu

Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3

Tytuł:
PostZamieszczono: pt lip 09, 2004 19:45 
Awatar użytkownika

chanelka pisze:
Jest odwrotnie, nie można przewozić dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy, jeżeli samochód jest wyposażony w poduszkę powietrzną dla pasażera a można przodem i tyłem jeżeli jej nie ma.

Rzeczywiście wdrał się błąd, zbyt pochopnie napisałem posta i oczywiście to co napisałaś jest racją.Postaram się to wyjaśnić :

Art.45.Kierującemu zabrania się : przewożenia w foteliku ochronnym dziecka tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wysposażonego w poduszke powietrzną.

To oczywiste : wybuchowo otwierająca się poduszka może bowiem przygnieść dziecko do oparcia fotela, zamiast je uratować.

chanelka pisze:
Snuj czy naprawdę uważasz, że bardziej bezpieczne jest przewożenie dziecka na tylnej kanapie i odwracanie się do niego cały czas ?

Poprostu jest to najbezpieczniejsze miejsce w aucie w razie zderzenia czołowego, najczęstszego rodzaju wypadków.Miejsce obok kierowcy to najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie, najbardziej narażone, szczególnie dla dziecka w foteliku.Przecież tutaj chodzi o bezpieczeństwo dziecka, a jak można narażać bezpieczeństwo dla "chce mieć je pod ręką".Chyba nie musze ci pisać, że podczas zderzenia bocznego, czołowego, dziecko siedzące w foteliku na przedniej kanapie poniesie zdecydowanie większe obrażenia, niż dziecko siedzące na tylnej kanapie - potwierdzają to testy np.Volvo czy Reanaut.

Wcale nie musisz się obracać, wystarczy że ustawisz lusterko wsteczne tak, aby widzieć w nim dziecko.

Ostatnio zmieniony ndz lip 11, 2004 01:23 przez Snuj ze Szczecina, łącznie zmieniany 2 razy

Tytuł: Dziękuję
PostZamieszczono: pt lip 09, 2004 23:53 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Nie mniej nie zawsze wystarczy widzieć dziecko. Czasem trzeba poprawić głupi bucik bo nagle zaczyna uwierać na nóżce, odkleić cukierka który przyczepi sie dziecku do rączki i wtedy zaczyna się Tatusiu możesz ....., tatusiu a gdzie ...... tatusiu boli ... tatusiu nie chcę, tatusiu ... Tato ..... itd. Można sie oczywiście zatrzymać ale nie co 5minut. Nie mniej podróż rozpocznę z fotelikiem z tyłu ale chciałem się przekonać czy w czasie podróży mogę przesadzić synka do przodu.

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lip 11, 2004 23:51 

Snuj ze Szczecina pisze:
Poprostu jest to najbezpieczniejsze miejsce w aucie w razie zderzenia czołowego, najczęstszego rodzaju wypadków.Miejsce obok kierowcy to najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie, najbardziej narażone, szczególnie dla dziecka w foteliku. (...)Chyba nie musze ci pisać, że podczas zderzenia bocznego, czołowego, dziecko siedzące w foteliku na przedniej kanapie poniesie zdecydowanie większe obrażenia, niż dziecko siedzące na tylnej kanapie - potwierdzają to testy np.Volvo czy Reanaut.

Może mi to ktoś wytlumaczyć czemu tak jest :?: Mi sie wydawalo ze przewozenie dzieciaka tylem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsze od jazdy przodem. Podczas zdezenia czolowego wszytko co jest w srodku auta leci do przodu [bezwladnosc]. Dziecko siedzace przodem bedzie probowalo wyleciec z fotelika, zostanie zatrzymane przez pasy lub cos w tym stylu. Glowa rece poleca do przodu, tak jak u innych pasazerow. U dziecka siedzacego tylem, sila udezenia wepchnie dziecko w fotelik, ktorego specjalna kostrukcja, zapewni rownomierne rozlozenie sil dzialajacych na kregoslup i cale cialo. Dzieckiem nie szarpnie, nie bedzie probowalo powyrywac mu konczyn.

Tytuł:
PostZamieszczono: pn lip 19, 2004 21:28 

ano właśnie, ja też jestem ciekawa! i skoro poduszka jest wstanie wbić fotelik wraz z dzieckiem w oparcie fotela czyniąc mu krzywdę to czy jej niesamowita " moc" nie zrobi krzywdy malemu dziecku ciedzącemu do niej przodem??

Tytuł:
PostZamieszczono: pn lip 19, 2004 21:45 
Awatar użytkownika

Zauważcie taką rzecz - dziecko w foteliku obr. tyłem do kierunku jazdy jest o wiele bliżej poduszki, a sam fotelik wręcz styka się z miejscem z którego w razie wypadku wybuchnie poduszka i najsilniejsza jest właśnie w tym miejscu, bo tam następuje wybuch ładunku( ładunek wybuchowy rozrywa to miejsce łącznie z kawałkami plastiku czy czego tam). A gdy dziecko siedzi przodem to poduszka juz ma troche miejsca by sie rozwinąc i ... ratuje dziecko.

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lip 21, 2004 00:46 
Awatar użytkownika

ten ladunek wybuchowy to jest raczej do napelnienia poduszki gazem a nie do rozerwania plastiku. plastik rozrywa chyba sama poduszka. prawda jest ze na samym poczatku poduszka napelniona jest twarda jak kamien ale jest to ulamek sekundy w ktorym pasazer nie ma jeszcze stycznosci z poduszka. dopiero gdy poduszka sie napompuje i zacznie opadac wtedy pasazer laduje na niej.

Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lip 21, 2004 10:17 
Moderator
Awatar użytkownika

Przy ustawieniu fotelika tyłem do kierunku jazdy, wybuchajaca poduszka wtłacza dodatkowo malucha nosem w siedzenie.

Tytuł:
PostZamieszczono: wt lip 27, 2004 19:19 

ella pisze:
Przy ustawieniu fotelika tyłem do kierunku jazdy, wybuchajaca poduszka wtłacza dodatkowo malucha nosem w siedzenie.

W wszystkich samochodach jakie widzialem z poduszka dla pasazera jest mozliwosc wylaczenia poduszki po to aby moc zalozyc fotelik dla dziecka skierowany tylem do kierunku jazdy. W foteliku ustawionym przodem moze i poduszka zamortyzuje sile dzialajaca na dziecko, ale i tak tym dzieckiem rzuci do przodu.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt lip 30, 2004 00:47 
Awatar użytkownika

A powiecie mi do ilu lat dziecko ma obowiązek jeżdzenia w foteliku?

Mam prawie 8letnia siostre, jest jak na swoj wiek bardzo wyrosnieta, a ja, starszy brat, nie potrafie jej odmowic jazdy z przodu, bo to dla niej ogromna frajda, nawet przez 700 metrow do sklepu.

Czy moja siostra moze lub kiedy bedzie mogla prawnie jezdzic samochodem jako pasazer na przednim siedzeniu ?

Tytuł:
PostZamieszczono: pt lip 30, 2004 08:47 
Awatar użytkownika

W wieku 12 lat lub mając 150 cm, może jeździć bez fotelika.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.