Pismo dot.przyśpieszenia egzaminu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pismo dot.przyśpieszenia egzaminu

Postprzez macios6 » niedziela 26 października 2008, 12:19

Witam otóz dzisiaj napisałem pismo dot.przyśpieszenia mojego egzaminu jednakże mam pytanie może ono być takie?:
Kod: Zaznacz cały
Do dyrekcjii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

Szanowny panie dyrektorze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mieszczącego się w Katowicach,w dniu 22 października został przeprowadzony mój egzamin praktyczny kategorii B.Niestety niezdałem go po raz drugi.
Szanowna pani,która ustaliła mi termin na 8 grudnia(jest to ustalony termin z zakresu teorii)nawet niebrała pod uwagę moich próśb dotyczących by mój egzamin przyśpieszono chociażby o góra 4 dni z tego względu iż ważnośc moich testów mija dokładnie 5 grudnia a tak jak napisałem wcześniej termin następnego egzaminu mam ustalony na 8 grudnia tak więc to tylko 3 dni które decydują o tym bym na nowo musiał pisać teorię...
Tak więc serdecznie proszę pana Dyrektora by przyśpieszył mi pan egzamin o te kilka dni bym niemusiał pisać na nowo testów teoretycznych.
Odnośnie ośrodka w którym zdawałem egzaminy:
Jest co do niego naprawde kilka zastrzeżeń i zauważyłem to ja jak i równiez moi znajomi,którzy również byli tam egzaminowani,mam na myśli ośrodek ruchu drogowego w Jastrzębiu Zdroju.
Niestety ale egzaminatorzy których do tej pory spotkałem naprawde niebyli mili byli wręcz wulgarni (dotyczy to również moich znajomych którzy tak samo twierdzą),poprostu po wyjściu z samochodu(na placu manewrowym) egzaminator staje się naprawdę nieobliczalny,jego ton wzrok i słownictwo sprawiają że człowiek ma chęć powiedzieć:Dziękuje za egzamin ale ja tutaj przyszedłem zdać go a nie być gnębionym.
Poprostu egzaminatorzy robią wszystko by stres się zwiększył i nasze myśli o zdaniu prawa jazdy znikły w jednej sekundzie,na moim przykładzie udaje się im to(choc jestem osobą o naprawde mocnych nerwach i umiejącą panowac nad stresem).
Druga wada tamtejszego ośrodka: gdy zdawałem w dzień 22 października b.r była to godzina 12.Na placu menewrowym stało bodajże z 8 samochodów egzaminacyjnych więc nasuwa się tu pytanie: skoro ustawowo egzamin powinien być przeprowadzony do maxymalnie 3 tygodni od daty ustalenia go to dlaczego ja jak i inni zdający musimy czekać minimum 2 miesiące na nastepny egzamin(chodzi o teorię jak i o praktykę),skoro na tym placu manewrowym stało z bodajżę 8 samochodów egzaminacyjnycj to dlaczego nie zostały one wszystkie użyte w tym dniu przeprowadzania egzaminu.
Jestem pewien gdyby tak sie stało i egzaminatorzy chcięli przyśpieszyć czas oczekiwania na egzamin udało by sie im to,poprostu niech wykorzystają wszystkie samochody a ludzie będą mięli skrócony czas oczekiwania na egzamin...
To tylko kilka skarg odnośnie Jastrzębskiego Ośrodka Ruchu Drogowego jest ich co prawda więcej ale niesposób ich wszystkich tutaj wymienić.
Podsumowując: Egzamin miałem 22 października b.r(niezdałem go był to egzamin praktyczny,w ciagu 4 miesięcy od zdania testów teoretycznych do egzaminu udało mi się podejść tylko 2 razy...),kolejny egzamin mam ustalony na 8grudnia(jest to egzamin teoretyczny ze wzgl.na mijającą ważnośc moich testów która mija z dniem 5 grudnia b.r).Tak więc serdecznie proszę o pozytywny rozpatrzenie mojej prośby dot.przyśpieszenia egzaminu bym znów niemusiał pisać  testów teoretycznych(zależy mi na czasie ponieważ wyjeźdzam za granicę a gdybym zdał testy teoretyczne to pewnie z minimum 2 miesiące musiałbym czekać na test praktyczny).
macios6
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 22 października 2008, 17:08
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez Ingvar » niedziela 26 października 2008, 12:27

nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Chcesz przesunąć termin egzaminu a piszesz o egzaminatorach z innego miasta - wstęp bardzo zagmatwany. No i za długie to troszke, to ma być krótki i treściwy list z solidnymi argumentami dlaczego ma zostać przesunięty egzamin, jak narazie prosisz o jedno piszesz o drugim. Innych zastrzeżeń chyba nie mam.
10/10/08 - 1 egzamin praktyczny zdany
24/10/08 - Prawo jazdy w kieszeni
Ingvar
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela 12 października 2008, 11:29
Lokalizacja: Brodnica

Postprzez macios6 » niedziela 26 października 2008, 12:42

Tak więc napiszcie mi bądź dajcie wzór podania o przyspieszenie egzaminu :(
macios6
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 22 października 2008, 17:08
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez ButterflyEffect » niedziela 26 października 2008, 12:43

Innych zastrzeżeń chyba nie mam.
Za to ja mam - błędy ortograficzne.
...pensa prima di sparare, pensa prima di dire, di giudicare...
_________________________
Kobieta za kierownicą Kropki ;)
ButterflyEffect
 
Posty: 510
Dołączył(a): czwartek 20 marca 2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Duszek » niedziela 26 października 2008, 12:47

Macios6 zlituj sie...

Chyba nie masz zamiaru naprawde tego wyslac w TEJ formie?

Oto moje zastrzezenia:
1) To ma byc PROSBA, a nie żądanie+skargi. Na miejscu Dyrektora WORDu nie przesunelabym Ci tego egzaminu ze zwyklej zlosliwosci. To tez jest czlowiek. Jezeli masz zastrzezenia co do pracy osrodka /masz prawo je miec/ to napisz skargę, ale ma to byc OSOBNY dokument! Zgadzam sie z moim przedmowca: wniosek o przesuniecie terminu ma byc krotki, zwiezly, poparty konkretnymi argumentami i nic wiecej nie powinno sie w nim znajdowac. Masz argumenty: mijajacy okres waznosci teorii + wyjazd za granice, napisz o nich jasno i wyraznie.

2) Bledy ortograficzne. To jest pismo urzedowe. Nie+ czasowniki piszemy osobno. Nie naduzywaj nawiasow.

3) To ze na placu staly wolne samochody o niczym nie swiadczy. Samochodow moze byc i 10 000, ale liczby egzaminatorow nie zwiekszysz z dnia na dzien, bo brakuje kadry. A egzaminator tez sie chyba musi czasem wyspac albo poprzebywac z rodzina, a nie egzaminowac przez 24 godziny na dobe? A samochody stoja tam chociazby na wypadek awarii ktoregos z aktualnie uzywanych.


Temat o podaniach o wczesniejszy termin i przykladowe podanie:
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... r&start=15
Avatar użytkownika
Duszek
 
Posty: 534
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 21:06
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Postprzez macios6 » niedziela 26 października 2008, 13:31

Ok napisałem tak:

Kod: Zaznacz cały
Maciej Witek , dnia22.10.2008 r
xxx ulica
44-238 Leszczyny
tel.032 42 71 334




Kierownik Wojewódzkiego (wyr do prawej)
Ośrodka Ruchu Drogowego
OT ................[b]<-= co oznacza ten skrót?[/b]
Sz. P. ...................[b]<-= do kogo mam to wysłać do ośrodka w Jastrzębiu?Czy Katowicach?[/b]



Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyznaczenie wcześniejszego terminu egzaminu praktycznego.Obecny termin został wyznaczony na 8. grudnia 2008 r.
Prośbę swą motywuję tym, iż dnia 5 grudnia 2008 r. mija ważność moich testów teoretycznych i prosiłbym bardzo by przesunięto mi egzamin na wcześniejszy termin.
[b]Chciałbym jeszcze nadmienić,że w ciągu 4 miesięcy do egzaminu przystąpiłem tylko 2 razy.[/b]<-= może tak być?
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Z góry dziękuje za rozpatrzenie mojej prośby.

Z poważaniem(wyr do prawej)

podpis



Wyrażam zgodę na każdy termin za powiadomieniem telefonicznym.



podpis

Załączniki:

macios6
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 22 października 2008, 17:08
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez ButterflyEffect » niedziela 26 października 2008, 16:09

Dla mnie to jest niepotrzebne:
i prosiłbym bardzo by przesunięto mi egzamin na wcześniejszy termin.
Chciałbym jeszcze nadmienić,że w ciągu 4 miesięcy do egzaminu przystąpiłem tylko 2 razy.<-= może tak być?


Prośbę swą motywuję tym, iż dnia 5 grudnia 2008 r. mija ważność moich testów teoretycznych
Mojego egzaminu teoretycznego.
...pensa prima di sparare, pensa prima di dire, di giudicare...
_________________________
Kobieta za kierownicą Kropki ;)
ButterflyEffect
 
Posty: 510
Dołączył(a): czwartek 20 marca 2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bampu » piątek 31 października 2008, 17:47

Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na tym forum, proszę mnie źle nie zrozumieć. Jak kolega zakładający temat, mam podobny problem. Otóż, dnia 28.10.2008 zdałem egzamin teoretyczny. A termin na egzamin praktyczny został mi wyznaczony na 23.12.2008. I moje pytanie brzmi, czy mogę złożyć jakieś podanie/odwołanie/wniosek o wcześniejszy termin egzaminu praktycznego, jeśli będę go dopiero zdawał po raz pierwszy? Bardzo proszę o odpowiedź.
Również zdaję w Jastrzębiu Zdroju, i wszystko związane z egzaminami jest nie na miejscu. Można wręcz powiedzieć dla idiotów.
Kolejki 1,5 miesiąca na teorię, potem 2 miesiące na praktykę :/
Trzeba będzie jakoś nagłośnić ten WORD w mediach, może wtedy coś zmienią.
Bampu
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 31 października 2008, 17:34

Postprzez macios6 » piątek 31 października 2008, 18:19

Bampu napisał(a):Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na tym forum, proszę mnie źle nie zrozumieć. Jak kolega zakładający temat, mam podobny problem. Otóż, dnia 28.10.2008 zdałem egzamin teoretyczny. A termin na egzamin praktyczny został mi wyznaczony na 23.12.2008. I moje pytanie brzmi, czy mogę złożyć jakieś podanie/odwołanie/wniosek o wcześniejszy termin egzaminu praktycznego, jeśli będę go dopiero zdawał po raz pierwszy? Bardzo proszę o odpowiedź.
Również zdaję w Jastrzębiu Zdroju, i wszystko związane z egzaminami jest nie na miejscu. Można wręcz powiedzieć dla idiotów.
Kolejki 1,5 miesiąca na teorię, potem 2 miesiące na praktykę :/
Trzeba będzie jakoś nagłośnić ten WORD w mediach, może wtedy coś zmienią.


Równiez myślałem o nagłośnieniu tego WORDU.
A wracając do twoich pytań napisz podanie powinni ci przyśpieszyć z tego co słyszałem to osoby ktore pierwszy raz podchodzą do praktyki i złoża podanie o przyśpieszenie egzaminu w większości przyśpieszają ale niejestem pewien...
A wracając do nagłośnienia wordu jest ktoś kto by również był za by nagłośnić tą sprawe?
macios6
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 22 października 2008, 17:08
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez reciu » piątek 31 października 2008, 19:24

Boże, widzisz i nie grzmisz... To śmieszne podanie które napisałeś jest tak prostackie, że gdybym ja był dyrektorem to ten egzamin miałbyś za rok.
reciu
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela 05 października 2008, 15:09

Postprzez cman » sobota 01 listopada 2008, 10:55

macios6 napisał(a):A wracając do nagłośnienia wordu jest ktoś kto by również był za by nagłośnić tą sprawe?

Tak! Ja! Dołożyć im, dołożyć!

:roll:
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 91 gości