Zmiana okularów na soczewki.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana okularów na soczewki.

Postprzez vito corleone » niedziela 30 grudnia 2007, 23:19

Cześć :)

Mam jakąstam wade wzroku, która mi nie przeszkadzała nigdy, a teraz musze jeździć w okularach.

I gdy już zdam ezgamin (co wcale nie jest takie łatwe w moim mieście) to bede miał jakiś wpis, że musze w okularach. Podobno są jakieś numerki czy cos.
I co jakbym chciał przerzucić sie na soczewki, musze miec zmiane w blankiecie czy cos?
vito corleone
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 30 grudnia 2007, 23:01
Lokalizacja: Białystok

Postprzez marcij » niedziela 30 grudnia 2007, 23:50

Musisz poprosic lekarza , zeby wpisal Ci okd okulary lub soczewki , nie pamietam juz dokladnie jaki to jest , ale byla juz o tym mowa na forum. W zasadzie lekazre domyslnie wpisuja wlasnie taki kod , ale warto sie upewnic.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez jamnik » niedziela 30 grudnia 2007, 23:57

hehe a co na badaniu na kursie zdradziles ze masz jakas wade, czy nie udalo ci sie przejsc tego "badania" polegajacego na odczytaniu literek/cyferek z tabliczki? ;)

mysle ze da sie to zalatwic, najlepiej byloby spytac w WORD albo u lekarza zajmujacego sie badaniami kierowcow.
13.05.2008 - prawo jazdy kat. B: odebrane.
Avatar użytkownika
jamnik
 
Posty: 362
Dołączył(a): niedziela 14 października 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez vito corleone » poniedziałek 31 grudnia 2007, 12:16

jamnik napisał(a):hehe a co na badaniu na kursie zdradziles ze masz jakas wade, czy nie udalo ci sie przejsc tego "badania" polegajacego na odczytaniu literek/cyferek z tabliczki? ;)
Ja wiedziałem, ze ma jakaś wade drobna, ale nie spodziewałem, że aż okulary bede musiał :p
Czyli moge miec wpisane tylko na okulary?
vito corleone
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 30 grudnia 2007, 23:01
Lokalizacja: Białystok

Postprzez ella » poniedziałek 31 grudnia 2007, 13:11

Czyli moge miec wpisane tylko na okulary?

Jezeli lekarz wstawił Tobie na zaświadczeniu tylko kod jazdy w okularach to musisz w nich jeżdzić a nie w soczewkach. Jeżeli wstawił kod i okulary i soczewki to masz wtedy wybór.
Jezeli masz tylko kod okularów a chcesz mieć soczewki to musisz udać się do lekarza po zmianę zaświadczenia.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez yahoo234 » poniedziałek 31 grudnia 2007, 14:14

kod 0101 - tylko okulary
kod 0102 - tylko soczewki
kod 0106 - okulary + soczewki

jezeli pan doktor wypisał Ci kod tylko na soczewki, a jesteś jeszcze przed egzaminem zgłos się jak najszybciej do lekarza (może być ten sam, ale nie musi) i poproś go o NOWE zaświadczenie. następnie zaswiadczenie dowieź do ośrodka, niech Ci je wepną w papiery razem z oświadczeniem o dołączeniu nowego zaświadczenia.
niestety, sama przez to przeszłam (niewiedza przy wizycie u lekarza). jezeli nie załatwisz tego PRZED egzaminem, będzie już za późno. na egzaminie będziesz musiała byc w okularach i na prawie jazdy będzie to ograniczenie. niestety, najprawdopodobniej musisz zapłacić za nowe zaświadczenie lekarskie. :?

oczywiście, możliwe, że uda Ci się to załatwić jakoś inaczej (np. miła pani w WORDzie zgodzi się wydać Ci Twoje zaświadczenie, zawieziesz je do lekarza a on dopisze Ci nowy kod), ale szanse na to są dość nikłe. :(

ja musiałam mieć nowe zaświadczenie, na inne rozwiązanie nie chcieli się zgodzić w WORDzie. byłam jeszcze razu tego samego lekarza, który zdziwił się co nie miara - dla niego nie miało znaczenia czy to okulary, czy to soczewki. niestety, dla 90% egzaminatorów jednak znaczenie jest.

pozdrawiam i jeszcze raz doradzam, żebys szybko się tym zajął
Avatar użytkownika
yahoo234
 
Posty: 164
Dołączył(a): sobota 22 grudnia 2007, 13:55

Postprzez AgaA » poniedziałek 31 grudnia 2007, 14:47

a jeżeli się okaże, że na takową zmianę przed egzaminem jest już za późno, to po prostu idziesz do lekarza, który wystawi zaświadczenie ze możesz jeździć też w soczewkach i w razie kontroli na drodze, jeśli pan policjant sie czepnie ze masz soczewki a na prawku są okulary, to pokazujesz to zaświadczenie i po sprawie (zaświadczenie nosisz zawsze z prawkiem:) )
05.06.2007 - początek kursu
27.11.2007 - zdałam :D (3 podejście)
AgaA
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota 30 czerwca 2007, 13:24
Lokalizacja: WPR

Postprzez yahoo234 » poniedziałek 31 grudnia 2007, 16:17

AgaA, nie sądzę, żeby dało się tak zrobić... Ograniczenie na prawku jest i tyle. Przepisy to przepisy. Wtedy to tylko zależy od tego jaki policjant się trafi... 8)
Avatar użytkownika
yahoo234
 
Posty: 164
Dołączył(a): sobota 22 grudnia 2007, 13:55

Postprzez vito corleone » poniedziałek 31 grudnia 2007, 16:33

jezeli pan doktor wypisał Ci kod tylko na soczewki, a jesteś jeszcze przed egzaminem zgłos się jak najszybciej do lekarza (może być ten sam, ale nie musi) i poproś go o NOWE zaświadczenie.
Własnie nie pomyślałem, żeby zapytać jak mi wpisał. Samego zaświadczenia też nie dostałem do reki nawet.

następnie zaswiadczenie dowieź do ośrodka, niech Ci je wepną w papiery razem z oświadczeniem o dołączeniu nowego zaświadczenia.
A to jak mam teraz jeszcze troche godzin do wyjeżdzenia to moje papiery są w wordzie? Czy leża u Pani w sekretariacie w moim ośrodku i moge poprosić żeby pokazała celem sprawdzenia jak mam wpisane?
vito corleone
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 30 grudnia 2007, 23:01
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lled3 » poniedziałek 31 grudnia 2007, 16:39

powinny byc w OSK - ale roznie to bywa :)

byc moze juz dawno ukonczyles kurs - a o tym nie wiesz :wink:
lled3
 
Posty: 946
Dołączył(a): wtorek 07 sierpnia 2007, 19:45

Postprzez AgaA » poniedziałek 31 grudnia 2007, 16:50

yahoo234 napisał(a):AgaA, nie sądzę, żeby dało się tak zrobić... Ograniczenie na prawku jest i tyle. Przepisy to przepisy. Wtedy to tylko zależy od tego jaki policjant się trafi... 8)
czy będzie umiał spojrzeć "głęboko" w oczy? ;)

sama nosze okularki i kiedyś rozmawiałam z moim tatą na ten temat. nie pamiętam już z jakiego źródła on to wie, ale mu wierzę.
jedynym sposobem co do tego jest przekonać się osobiście ;)
05.06.2007 - początek kursu
27.11.2007 - zdałam :D (3 podejście)
AgaA
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota 30 czerwca 2007, 13:24
Lokalizacja: WPR

Postprzez martix » poniedziałek 31 grudnia 2007, 17:34

Według mnie wiele lekarzy daje 01.06 chyba, że są jakieś przeciwskazania. Dopiero teraz zobaczyłem na prawku, że tam jest napisane z tyłu ograniczenie (mam 01.06):D
Kierowca:
kat. B od 11.12.07r.
kat. A od 21.05.08r.
martix
 
Posty: 67
Dołączył(a): niedziela 29 kwietnia 2007, 18:51
Lokalizacja: Łódź

Postprzez yahoo234 » poniedziałek 31 grudnia 2007, 18:23

vito corleone napisał:
A to jak mam teraz jeszcze troche godzin do wyjeżdzenia to moje papiery są w wordzie? Czy leża u Pani w sekretariacie w moim ośrodku i moge poprosić żeby pokazała celem sprawdzenia jak mam wpisane?


jeżeli jeszcze nie zapisałas się na egzamin to powinny być w osk
zapytaj, póki czas :)
ja dowiedziałam się o tym jaki miałam kod dopiero zapisując się na egzamin od pani w okienku. zależało mi wtedy na czasie, więc zapisałam się na egzamin z tym starym zaświadczeniem, nowe doniosłam na tydzień przed egzaminem.

mój lekarz jak już pisałam nie widział różnicy pomiędzy 0106 a 0101 i dlatego wpisał mi ten drugi kod... [/quote]
Avatar użytkownika
yahoo234
 
Posty: 164
Dołączył(a): sobota 22 grudnia 2007, 13:55

Postprzez M1CH4Ł » piątek 29 lutego 2008, 14:30

Słuchajcie, mój brat miał w zaświadczeniu wpisane 0101 i cały czas jak odebrał prawo jazdy jeździł w okularach, ale teraz chodzi w soczewkach, a policjant z tego co słyszałem może sie do tego przyczepić...

Co powinien teraz zrobić?? Iść do lekarza na nowe badanie i wymieniać prawo jazdy (jest to możliwe??)?? Może miał już ktoś taki przypadek..

z góry dzięki za odpowiedź:)
Egz. teoretyczny:14.11.2007(+)
Egz. praktyczny: (I)08.01.2008-plac(+)miasto(-) (II)27.02.2008-plac(+)miasto(+)!!
(2008-03-05)Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
(2008-03-10)Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
M1CH4Ł
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 17 lipca 2007, 08:25
Lokalizacja: 100(L)ica

Postprzez lled3 » piątek 29 lutego 2008, 21:23

mniej paniki ...

zacznijmy od tego jakie jest prawdopodobienstwo ze wogole nas zatrzyma policjant do kontroli ? ja mam prawko 1,5 roku i ani jednej kontroli :wink:

a jak juz zatrzyma ... to jakie prawdopodobienstwo ze sie do tego doczepi ?

a jak juz sie dozepi to jakie prawdopodobnienstwo ze cos nam "zrobi" wiekszego niz upomnienie ?


troszke matematyki moi mili i wszytsko staje sie prostsze

chyba ze dyskutujemy dla zasady ? to owszem nie wolno wsiadac za kierownice bez okularow 8)
lled3
 
Posty: 946
Dołączył(a): wtorek 07 sierpnia 2007, 19:45


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości