ubezpieczenie samochodu-potrzebne prawko czy nie

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

ubezpieczenie samochodu-potrzebne prawko czy nie

Postprzez disco » czwartek 19 lipca 2007, 22:58

_Sylwan_ napisał(a):
Prawo jazdy trzeba mieć, żeby móc na siebie ubezpieczyć. Ale do zarejestrowania nie.
No tak moja pomyłka właśnie myślałem nad tym ubezpieczeniem :P


a od kiedy trzeba mieć prawko, żeby móc na siebie ubezpieczyć ?? z tego co wiem przepisy sie nie zmieniły i prawo jazdy jest potrzebne TYLKO po to, żeby móc oficjalnie jeździć. do niczego innego nie służy.


wątek oddzielony przez moderatora
Avatar użytkownika
disco
 
Posty: 193
Dołączył(a): piątek 20 października 2006, 14:50
Lokalizacja: Silesia

Postprzez scorpio44 » piątek 20 lipca 2007, 00:03

disco napisał(a):a od kiedy trzeba mieć prawko, żeby móc na siebie ubezpieczyć ?? z tego co wiem przepisy sie nie zmieniły i prawo jazdy jest potrzebne TYLKO po to, żeby móc oficjalnie jeździć. do niczego innego nie służy.

Czyżby był to kolejny mit, w który uwierzyłem parę lat temu? Wszyscy od dawna mi mówili, ze mam trochę kijowo z tym, że mój stary nie ma prawka, bo nie może wziąć ubezpieczenia na siebie. Poza tym wielokrotnie w innych sytuacjach słyszałem, że tak jest, więc po prostu tak zakodowałem w głowie i nie przyszło mi nawet do głowy weryfikować to... Może ktoś jeszcze (kto wie na 100%) się w tym temacie wypowie? :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » sobota 21 lipca 2007, 21:29

No właśnie :hmm: potrzebne to prawko czy nie? Na stronach zakładu ubezpieczeń czytamy
Powszechny Zakład Ubezpieczeń Społecznych S.A..

Dokumenty potrzebne do zawarcia umowy ubezpieczenia samochodu:

UBEZPIECZENIE OC:
1. dowód rejestracyjny
2. prawo jazdy
3. zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia od poprzedniego ubezpieczyciela lub inny dokument potwierdzający posiadanie zniżek
4. ostatnia polisa OC
HESTIA
CO JEST POTRZEBNE DO PORÓWNANIA OFERT
■ Własna wycena wartości auta – to my decydujemy o sumie ubezpieczenia
auta, a posiadanie takiej wiedzy pomoże nam uniknąć manipulowania tym
parametrem – w każdym wypadku trzeba podawać taką samą wartość
■ Okres bezszkodowej jazdy – trzeba dokładnie określić, kiedy ostatnio spowodowaliśmy
wypadek, w którym odszkodowanie było płacone z naszej
polisy OC lub AC
Data uzyskania prawa jazdy – zarówno właściciela auta, jak i osób, które
mają auto samodzielnie, regularnie użytkować
■ Dane użytkowników auta – ubezpieczyciele potrzebują dokładnych
informacji o użytkownikach, bo to w ostatnim czasie jeden z istotniejszych
parametrów wpływający na składkę
■ Dowód rejestracyjny – tam znajdziemy wszystkie dane dotyczące profilu

medibroker - ALLIANZ, ELVIA, GENERALI, HESTIA, HDI-ASEKURACJA, CIGNA, PTU, COMPENSA, MTU.

Przy zawieraniu ubezpieczenia niezbędne są następujące dokumenty:

dowód rejestracyjny
dowód osobisty
prawo jazdy
zaświadczenie (...)


ma ktos może, rozporządzenie, ustawę czy cokolwiek co ten problem reguluje
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bikermarek » środa 25 lipca 2007, 12:23

Witam

Czytam sobie to forum id dłuższego czasu i chciałem się w tym - dośc nietypowym miejscu przywitać - i opisać jak wyglądała sprawa z ubezpieczeniem naszego samochodu.
Otóż kupiliśmy z żoną (jeszcze przed zakończeniem mojego kursu - żona nie ma prawa jazdy - będzie robić dopiero w przyszłym roku) samochód. W określonym przepisami czasie musieliśmy je przerejestrować i ubezpieczyć - a właściwie przepisać polisę na siebie (ubezpieczenie jest ważne do października br).
Przy rejestracji nie było najmniejszych problemów, natomiast przy ubezpieczeniu właściwie też ich nie było. Wystarczyło podać, że właściciel - w tym przypadku moja żona, auto jest zarejestrowane na nią - jest w trakcie kursu i to wystarczyło. Niestety, podpada się w tym momencie pod zwyżkę ubezpieczenia (prawo jazdy krócej niż dwa lata).

Czyli do ubezpieczenia samochodu na siebie gdy nie ma się prawa jazdy - nie jest ono szczególnie wymagane.
pozdrawiam

bikermarek
_______________________________
Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V '97
Avatar użytkownika
bikermarek
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek 12 lipca 2007, 19:11
Lokalizacja: Kampinos


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości