ZDAWALNOŚĆ egzaminu w posczególnych szkołach

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

ZDAWALNOŚĆ egzaminu w posczególnych szkołach

Postprzez j.w. » poniedziałek 25 czerwca 2007, 11:51

gdzie można sprawdzić jaka jest zdawalność egzaminów na prawo jazdy w różnych szkołach w moim mieście (dąbrowa górnicza) ??

podobno są prowadzone takie rankingi, ale nie udalo mi sie znaleźć żadnych bliższych inf.
czy "zwykły obywatel" ma możliwość dotarcia do takich statystyk, czy to tylko dla wtajemniczonych ?

byłabym wdzięczna za pomoc, bo wybieram sie na kurs i zdawalnośc była by ważnym kryterium przy wyborze szkoly (a namnożyło się ich teraz tyle, że ciężko się zdecydować...)[/b]
j.w.
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 czerwca 2007, 11:08

Postprzez DEXiu » poniedziałek 25 czerwca 2007, 13:52

To nie wiesz że każda szkoła ma zdawalność na poziomie 105 %? :lol: A tak na poważnie to nie sądzę aby był prowadzony taki ogólny ranking. Każda szkoła może prowadzić sobie taki wewnętrzny sondaż, ale tylko nieliczne go udostępniają, no chyba że "nieco" podkolorowany do celów marketingowych - patrz wyżej :wink:
DEXiu
 
Posty: 1093
Dołączył(a): wtorek 12 czerwca 2007, 17:17
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez disco » poniedziałek 25 czerwca 2007, 15:09

jest możliwość dotarcia do statystyk, ale WORD
ponizej przyklad WORD katowice - średnia zdawalność "B" - zresztą sama zobacz

http://www.word.katowice.bip.waw.pl/ind ... S:m/2919/1

z tym, że nie sądze, żeby to była zdawalnośc za 1 razem tylko ogólna - szczerze mówiąc i tak bym to nie uwierzył ;)
Avatar użytkownika
disco
 
Posty: 193
Dołączył(a): piątek 20 października 2006, 14:50
Lokalizacja: Silesia

Postprzez maciass » poniedziałek 25 czerwca 2007, 17:37

DEXiu napisał(a): A tak na poważnie to nie sądzę aby był prowadzony taki ogólny ranking. Każda szkoła może prowadzić sobie taki wewnętrzny sondaż, ale tylko nieliczne go udostępniają, no chyba że "nieco" podkolorowany do celów marketingowych - patrz wyżej :wink:


we Wrocławiu dane zdawalnosci ze wszystkich szkół są umieszczone na stronie WORD... poszukaj na stronie swojego WORDu, jak tam nie bedzie to pewnie nigdzie
prawo jazdy kat. B od grudnia 2006 ;)
Avatar użytkownika
maciass
 
Posty: 202
Dołączył(a): poniedziałek 18 września 2006, 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fibi » poniedziałek 25 czerwca 2007, 17:54

WORDy prowadzą takie statystyki choć raczej nieczęsto je udostepniają (wuyjątek Wrocław i Kraków bodajże, które publikują je na swoich stronach). Natomiast WORD ma obowiązek przesyłania tych statystyk do Urzędów Miasta czy też Starostw Powiatowych i tam powinieneś się udać. Być może Wydział Komunikacyjny je udostepnia (pewnie zalezy od konkretnego miasta czy Urzędu).

A swoją drogą to branie tej tzw zdawalności za kryterium wyboru OSK jest moim zdaniem chybionym pomysłem. Nie można porównywac ośrodków, w którym pracuje np jeden instruktor i w roku szkoli się załóżmy 100 osób do ośrodka, który ma 5 instruktorów (mogą oni być świetni, jak i beznadziejni - ale zawsze wyciąga się z nych średnią jako średnią dla danego OSK) i 700 kursantów rocznie. Poza tym ja jestem przykłądem tego, że takie statystyki nie mają większego przełożenia - oficjalne zaświadczenie o ukońćzeniu kursu dostałam od Ośrodka, który nie nauczył mnie niczego - ani jeździć, ani wykonywać podstawowych manewrów, kompletnie niczego. Po kursie doszkalałam się w innym OSK, w którym nauczono mnie tego, co powinni na kursie. Egzamin zdałam za pierwszym i choć zasługa powinna być przypisana tym, co mnie naprawdę wyuczyli - oficjalnie poszlo na konto tych, któzy mi wydali zaświadczenie - tak więc nie czyń statystyk zdawalności najwazniejszym kryterium wyboru OSK, więcej wyniesiesz moim zdaniem z zebrania opinii o ośrodkach od kursantów czy byłych kursantów danych ośrodków.
Pozdr
fibi
 
Posty: 163
Dołączył(a): czwartek 07 grudnia 2006, 13:52

Postprzez withme » poniedziałek 25 czerwca 2007, 21:41

najwieksza zdawalnosc w 2006/2007 roku OSK "autosaw" w Ostrowcu Św :)
Avatar użytkownika
withme
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek 13 lutego 2007, 19:07


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości