Odbiór prawa jazdy/ inny adres na dowodzie i prawku

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Odbiór prawa jazdy/ inny adres na dowodzie i prawku

Postprzez soczek87pl » czwartek 19 kwietnia 2007, 18:41

Mam pytanie.

Wniosek o prawo jazdy wypełniałem półtora roku przed zdaniem egzaminu. w tym czasie zmienił mi sie adres zamieszkania i wyrobiłem sobie dowód osobisty z nowym adresem innym niż we wniosku. Pani w wydziale komunikacji nie chce mi wydać prawa jazdy bo nie zgadza się jej adres zamieszkania (Jędza). Czy możliwe jest że wyda mi go na podstawie paszportu ?? trochę poszukałem i znalazłem ustawę z 2004r Dz.U.24 ust.215 i tam jest mowa że wydanie następuje po okazaniu dokumentu tożsamości a paszport niewątpliwie jest dokumentem tożsamości. Chciałbym jakoś odebrać prawo jazdy gdyż w przeciwnym przypadku czekają mnie koszta nowego prawa jazdy plus zdjęcie i czekanie...proszę o szybką odpowiedź.
Ostatnio zmieniony piątek 20 kwietnia 2007, 13:16 przez soczek87pl, łącznie zmieniany 1 raz
soczek87pl
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 19 kwietnia 2007, 18:33

Postprzez Makrox » czwartek 19 kwietnia 2007, 20:49

Ja odbieralem prawo jazdy za okazaniem paszportu poniewaz wtedy jeszcze nie posiadalem dowodu i do tej pory go nie mam :D jakos nie moge sie zebrac zeby go wyrobic hehe , takze nie powinienes miec problemu , paszport to takze dokument tozsamosci i jest traktowany tak samo jak dowod.
22.01.2007 - Teoria +
06.03.2007 - Placyk +
06.03.2007 - Miasto +

23.03.2007 - Prawko odebrane :)
Makrox
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 07 marca 2007, 16:03
Lokalizacja: Płock

Postprzez Ad_aM » czwartek 19 kwietnia 2007, 22:22

A nie prościej powiedzieć, że zmieniłeś adres lub jest pomyłka - wyrobią Ci nowe z właściwym adresem :?:
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ella » czwartek 19 kwietnia 2007, 22:31

....lub jest pomyłka

przecież sprawdzą jak było we wniosku :lol: więc jaka i czyja pomyłka.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez soczek87pl » piątek 20 kwietnia 2007, 07:46

Juz mi powiedziala ze pomylka to moja wina i ze musze wyrobic sobie nowe tzn zaplacic za powtórne wydanie prawa jazdy. Ja jak zdawałem pierwszy raz to tez jeszcze przez poł roku poźniej nie miałem dowodu:) Ide dzisiaj z paszportem jak mi nie wyda to czarne chmury zbierają się nad urzędem w Jeleniej górze:) rodzice ruszyli kontaktami i znajomymi...bedzie jatka :)


ps. Na wniosku o wydanie jest jak byk napisane ADRES ZAMIESZKANIA, a nie adres zameldowania i nie ma zadnego przypisu o tym. Chora biurokracja w tym kraju własnie wyglada tak
soczek87pl
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 19 kwietnia 2007, 18:33

Postprzez soczek87pl » piątek 20 kwietnia 2007, 13:10

Dobra bylem podpisałem oświadczenie ze mieszkam na innej ulicy niż w dowodzie i ze zobowiązuje się zmienić adres zameldowania w pół roku i dali bo gadaniu i mękach :)

Teraz inne pytanie: Co zrobi policjant jak zauważy że w dowodzie jest jeden adres(zameldowania) a w prawie jazdy drugi(zamieszkania)??
soczek87pl
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 19 kwietnia 2007, 18:33

Postprzez kwito » sobota 21 kwietnia 2007, 22:01

soczek87pl napisał(a):Dobra bylem podpisałem oświadczenie ze mieszkam na innej ulicy niż w dowodzie i ze zobowiązuje się zmienić adres zameldowania w pół roku i dali bo gadaniu i mękach :)

z pierwszego posta zrozumiałem, że w tym nieszczęsnym prawku masz stary adres, a nowy i aktualny masz w dowodzie.
A teraz piszesz o oświadczeniu, z którego wynika że to ten z prawka jest niby aktualny a ten z dowodu nie?

czy mam rację, że coś tu nie tak? czy to ja nie rozumiem czy ty podpisałeś fałszywe oświadczenie byleby dostać dokument?
Obrazek
kat. B - zdane za pierwszym razem 10.03.2006
od 24.02.2008 jeżdżę Trampkiem i jestem z niego dumny :P
Avatar użytkownika
kwito
 
Posty: 517
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2005, 00:32
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Postprzez ella » sobota 21 kwietnia 2007, 22:55

czy to ja nie rozumiem czy ty podpisałeś fałszywe oświadczenie byleby dostać dokument?

Nie wiem czy to oszustwo się opłaci :wink: bo i tak powinien w ciągu 30 (art.98 ust.1 ustawy )dni zawiadomić urząd wydający prawo jazdy o zmianie adresu. Więc tak czy inaczej trzeba wymienić prawko :D
Ciekawe skąd się wzięło to pół roku?
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez soczek87pl » niedziela 22 kwietnia 2007, 10:08

W prawie jazdy mam adres który był aktualny w dniu zdawania dokumentów do WORD-u. Przez półtora roku zdawania egzaminów adres zameldowania mi sie zmienił ale nie zamieszkania. Nowy adres zameldowania mam w dowodzie. To nowe zameldowanie jest potrzebne po to żeby rodzice mogli wykupić mieszkanie wojskowe a potem z powrotem przemeldują mnie na stary adres. Pani w urzędzie podpisała ze mną oświadczenie że w ciągu pół roku ureguluje to czyli jak rodzice kupią mieszkanie. Wtedy wymienię tylko dowód osobisty. Gdybym tak nie zrobił musiałbym w ciągu pół roku trze razy wyrabiać prawo jazdy i raz dowód. Kolejną rzeczą jest to że i tak nie mam samochodu więc nie będę raczej jeździł a pieniądze które oszczędzę na tych całych wymianach to ponad 300 zł. A moje pytanie nr.2 odnosi się do tego czy gdyby się zdarzyło czyli tylko przypuszczenia że będę jechał samochodem przed zmianą meldunku.
soczek87pl
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 19 kwietnia 2007, 18:33


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości