Toruń

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Toruń

Postprzez lesiu1111 » piątek 23 lutego 2007, 20:08

Witam,

Na kurs zapisałem się w Ośrodku Szkolenia Kierowców "Poleszak" w Toruniu. Teoria przebiegła szybko - 1 tydzień, od poniedziałku do soboty, nie było zbyt ciekawie, ale nie wiem czy gdziekolwiek teoria prowadzona jest ciekawie.

Jazdy. Początkowe 22 godziny miałem z przesympatycznym instruktorem. Nauczył mnie podstaw jazd, był w zasadzie jak kolega. Jazdy zleciały szybko, w miłej atmosferze i co najważniejsze umiałem jeździć (przynajmniej tak sądziłem).
8. pozostałych godzin jeździłem z szefem ośrodka. Hmmmm... Niesamowicie doświadczony kierowca, ale jakiś taki... No do najsympatyczniejszych nie należy :). Stale coś tam mu nie pasowało, a to to, a to tamto... Ale podpisał kwitek, więc zapisałem się na egzamin.

Nie zdałem pierwszego egzaminu, ale nie zwalam winy ani na OSK ani na egzaminatora. Fakt faktem w mojej jeździe brakowało pewności.

Przed drugim podejściem postanowiłem wykupić 2. dodatkowe godziny w LOK-u. Wyjeździłem ten czas z dobrze Wam znaną osobą z forum... nick 'adalberthus'...
Niby to tylko dwie godziny, ale od razu nabrałem większej pewności w tym co robię. Może to zabrzmi jak reklama, ale szczerze mogę polecić OSK LOK w Toruniu ze względu na osobę Pana 'adalberthusa', jeżeli chcecie nauczyć się jeździć, bądź doszkolić się, to nie znam lepszego typu na dziś dzień.

Dodam, że drugie podejście egzaminacyjne było już udane, jeszcze raz wielkie dzięki!

Pozdrawiam!

PS. Nie wiedziałem, że motywem uprzęży i konia można tak dużo wytłumaczyć :)
Mess with the best, die like the rest!
lesiu1111
 
Posty: 39
Dołączył(a): środa 07 lutego 2007, 11:39
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Ania88 » niedziela 08 kwietnia 2007, 19:24

Witam zainteresowanych :D

Powoli zblizam sie do konca kursu w AutoSzkole AsMajer i mam mieszane odczucia co do tego ośrodka, niestety z przewaga rozczarowania :?

Co do zajet teoretycznych - to sa bez zarzutu i bardzo ciekawie przedstawiane :D ale problemy pojawiaja sie z praktyka. Otoz godzinka jazdy z instruktorem trwa 40 najwyzej 45 minut, a z tego co sie orientuje to place za 60 minut jazdy :evil: Ja rozumiem, ze najpierw jest przygotowanie sie do jazdy, a pod koniec omowienie jazdy ale te elementy nie musza trwac niewiadomo jak dlugo, a juz nic nie usprawiedliwia tego, ze instruktorzy regularnie spozniaja sie na jazdy i na koniec puszczaja kursantow dobre 5 minut przed koncem jazdy :x Takze wybierajec te szkole trzeba sie liczyc z tym, ze instruktorzy nie szanuja czasu i pieniedzy kursantow :evil:
Ania88
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 08 kwietnia 2007, 19:04

Postprzez dorothyz » czwartek 12 kwietnia 2007, 11:24

Uczęszczałam na kurs w 2005 w OSK "ORENT"
http://www.orent.pl/
byłam bardzo zadowolona, świetne wykłady, nie tylko bzdurne czytanie przepisów i ogólnych zasad z książek.
Zdałam za 1 razem, zarówno teorie jak i egzamin praktyczny.
Byłam świetnie przygotowana, co zawdzięczam instruktorom ale tez sobie.
Zdawałam wprawdzie przez zmianą pzrepisów dot. egzaminowania kierowców , ale tez nie było łatwo i trzeba było się przygotować.
Jak ktoś chce namiary na dobrego instruktora, prosze o kontakt na priv.
dorothyz
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 12 kwietnia 2007, 11:14

Postprzez tom634 » środa 27 czerwca 2007, 09:34

Witam,
swego czasu ukończyłem kurs w OSK AS Majer. Zajęcia teoretyczne rozpoczynają się tam co tydzień w poniedziałek- w tym dniu jest również badanie lekarskie przed kursem. Polecam dopytać się i pójść na kurs w tygodniu, kiedy będzie uczył mgr Gabriel B. - robi to z oddaniem, ciekawie, w interesujący sposób i uczy głównie pod kątem znajomości ustawy z 20-go czerwca 1997, co mu bardzo dobrze wychodzi :)
Jazdy- szkoła ma około 20-tu instruktorów- ja miałem Gabriela W.- instruktor jak instruktor- dobrze uczył, egzamin państwowy zdałem za pierwszym podejściem, no i jest na liście 10-ciu najlepszych instruktorów w Toruniu. Nie miałem problemów z kierowaniem pojazdem w ruchu drogowym po odebraniu dokumentu.
Pozdrawiam.
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55

Postprzez martaaa20 » środa 29 sierpnia 2007, 18:36

Ja uczeszczałam do osk p, "Poleszak" teoria w jeden tydzien, jazdy polowe z jedny instruktorem drugie pol h z kierownikiem osrodka, ktory doszlifowuje swoich kursantow przed egzaminem Polecam te szkole bardzo mila atmosfera szanowanie czasu I pieniedzy kursanta Co prawda zdałam za drugim razem ale pierwszy raz zknociłam z nerwow i braku pewnosci siebie :/ ;D Ale dugi raz to dla mnie i tak sukces Pozdrawiam wszystkich kierowcow :)
martaaa20
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 28 sierpnia 2007, 22:41
Lokalizacja: TORUŃ

Postprzez Agnieszkowska » czwartek 04 października 2007, 11:30

A ja byłam w "Adepcie". Wybrałam tę szkołe, bo słyszałam ,że w dużych i bardziej popularnych szkołach olewają kursantów,bo mają już przesyt. Poszłam więc do mniejszej szkółki, gdzie jest trzech instruktorów, ale za to każdy przykłada się do każdego pojedynczego kursanta. Najbardziej konkretny i najmniej nerwowy - pan Bartek :wink: Teoria w tej szkole trwała tydzień, a jazdy- to tak jak wszędzie, trzeba trochę poczekać, bo dużo chętnych,szczególnie w okresie letnim. Bardzo podobało mi się, że podczas jazd cały czas słuchaliśmy radia i to było właśnie najlepsze! Dzięki temu stres pierwszych jazd był mniejszy,a potem to sama przyjemność. Do tej pory piosenki kojarzą mi się z miłym spędzeniem czasu w aucie i o to chodzi prawda?
Wykupiłam tez potem dwie godzinki dodatkowo w innej szkole NOVA i też byłam bardzo zadowolona.

21.05.2007 początek kursu
28.09.2007 teoria+ plac+ miasto+
Agnieszkowska
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 04 października 2007, 09:01
Lokalizacja: Toruń

Postprzez marcin_1515 » piątek 18 stycznia 2008, 10:57

Ja także chodziłem do OSK "POLESZAK" bardzo dobrze wspominam przebieg kursu. Zdałem za 1 razem i teorie i jazdę. Kurs teorii w 1 tydzień i załatwione. Serdecznie polecam tą szkołę.

Pozdrawiam
28.11.2007r teoria - zaliczona (1 błąd)
14.01.2008r jazda - zaliczona
05.02.2008r odbiór prawa jazdy
marcin_1515
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 18 stycznia 2008, 10:51
Lokalizacja: Toruń City

Polecam osk Orent

Postprzez Zordi » niedziela 30 marca 2008, 21:16

Bardzo podobał mi sie kurs z teorii. Wykładowca nie zanudzał tylko same interesujące rzeczy mówił+filmy, slajdy-ogólnie fajnie. Jazdy miałem z panem Danielem. Bardzo fajny instruktor i każdy błąd zauważy - polecam. Teraz moją dziewczyne uczy, ja juz zdalem i to z pochwałą egzaminatora, a to chyba raczej rzadkosc. Jak ktoś sie chce nauczyć to moge namiary do instruktora podać.
Zordi
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 30 marca 2008, 21:11

Osk Orent ok!!!

Postprzez artbabe » wtorek 08 kwietnia 2008, 20:00

Dołączam sie do pozytywnej opinii dla osk orent. Mnie tez dobrze nauczyli, co prawda egzamin za drugim razem zdalam, ale osk polecam, fajni instruktorzy!!!
artbabe
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 08 kwietnia 2008, 19:57

Asmajer

Postprzez drake100 » czwartek 10 kwietnia 2008, 19:52

Nie polecam. Totalne olewanie klienta, jazda raz w tygoniu i caly czas z innymi instruktorami. Każdy pytal mnie no to co juz umiemy. To chyba oni powinni wiedziec co umiem. Mój kurs trwal 7 miesięcy. Potem nie podpisali mi karty. Kierownik powiedzial, ze trzeba bylo częściej jezdzic to moze by sie umialo wiecej. Odradzam każdemu.
drake100
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 10 kwietnia 2008, 19:47

Asmajer

Postprzez AgnieszkaP » niedziela 13 kwietnia 2008, 16:42

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie tej szkoły, spóźnianie się na zajęcia, przyjazdy kilka minut wcześniej. Tankowanie w trakcie lekcji. Nie realizowanie wszystkich zagadnień. Często było tak że sama musiałam mówić instruktorowi co mamy dziś robić bo on nie wiedział co już było realizowane. Jazdy raz na tydzień co się przeciąga niemiłosiernie, a potem przekładanie albo nie informowanie o odwołanej lekcji. Ja jadę przez pół Torunia aby się dowiedzieć że lekcji dziś nie ma. Zero szacunku do kursantów oraz ich czasu i pieniędzy.
AgnieszkaP
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 13 kwietnia 2008, 16:30

AS MAJER

Postprzez tamashin » poniedziałek 21 kwietnia 2008, 15:50

Zapisalem sie na kurs do szkoly As Majer. Kurs skonczylem 2 miesiace temu ale nie polecam tej szkoly nikomu. Prowadzacy zajecia teoretyczne na wstepie zajec powiedzial ze nie omowi wszystkiego bo nie zdazy, po czym przez polowe zajec opowiadal o tym jakim to on jest wspanialym kierowca, ze byl strazakiem i wysmiewal sie z kompetencji swoich kolegow z pracy. Materialy szkoleniowe oferowane przez te szkole to takze wielka sciema. Ksiazeczka o przepisach nie nadaje sie do czegokolwiek wiec trzeba sie zaopatrzyc we wlasne materialy. Poza tym zamiast 30 godzin teorii sa tylko 24 godziny, a pozostale 6 jest na cwiczenie testow przed komputerem w szkole As. Testy te sa niby takie same jak w Wordzie a te otrzymane na plycie sa niepelne. Jest to klamstwo bo testy na plycie ktora otrzymuje kursant sa takie same jak w osrodku szkolenia, wiec te 6 godzin przed komputerem to wyciaganie od kursantow pieniedzy za testy ktore moga robic w domu. Z zajec teoretycznych za duzo sie nie wyniesie. Wszystko musial wyjasniac instruktor jazdy. Poza tym kierownik biura jest bardzo niemily i opryskliwy, a takze traktuje kursantow jak bande natretow i idiotow. Kursanci boja sie przychodzic do biura po karty zajec lub aby wykupic jazdy. Co do zajec praktycznych to prawda ze trwaja one 45 minut a nie 60. Nie polecam nikomu. Nie dosyc ze jest to droga szkola to ponadto nie szanuje sie w niej kursantow ani ich pieniedzy. Bardzo odradzam.
tamashin
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 15:30

Asmajer - OK

Postprzez DooSHeK » poniedziałek 21 kwietnia 2008, 22:21

Dziwie się powyższym opiniom o Asmajer. Ja jestem zadowolony z kursu w tym ośrodku. Wykłady ciekawie prowadzone, pierwsza pomoc ćwiczona na manekinie :P materiały szkoleniowe też niczego sobie. Gdybym wiedział, że dostanę takie costo to bym nie wydawał kasy na inne programy. Dostajesz wszystkie pytania w książeczce aby ćwiczyć na sucho, przepisy drogowe w pigułce w podręczniku i płyta z testami do ćwiczenia w domu plus bajery w stylu notes i długopis :) Co do ćwiczeń na komputerach to moim zdaniem jest to dobry pomysł i mi się podobał. Nie każdy ma czas wkuwać w domu a w Asmajerze można przynajmniej zasmakować jak to będzie wyglądało na egzaminie (ten sam program, pytania i klawiatura). Co do jazdy to musiałem akurat trafić na dobrego instruktora a raczej instruktorkę, może kobiety lepiej się przykładają do nauki? ;) Jazdy miałem w miarę możliwości jak tylko był wolny termin a że ludzi odgroma na kursie jest, chyba co tydzień nowy kurs, to i terminy zawalone. Większosć to by chciała najlepiej skończyć jazdy w tydzień i siuu na egzamin. Mi Kurs zajął 1 miesiąc a i tak uważam że przy takim obłożeniu kursantów poszło w miarę szybko. Na egzamin czekałem prawie 2 m-c :/ Podsumowaniem tego, że kurs uważam w Asmajerze za udany jest to, że dzisiaj zdałem egzamin na prawko za pierwszym razem. Tak więc ja osobiście polecam ten ośrodek.
DooSHeK
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2008, 21:25
Lokalizacja: Toruń

Postprzez martencja2 » czwartek 29 maja 2008, 11:57

Hej!!!
Ja robiłam kurs w Adepcie i jestem bardzo zadowolona. Teoria w tydzień, przeprowadzona ciekawie, wyposażenie bardzo nowoczesne. Jeśli chodzi o praktyke również jestem bardzo zadowolona, mimi iż szkółka nie jest zbyt wielka wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Instruktor odegrał tu główną role i musze powiedzieć że całe szkolenie było naprawde bardzo sympatyczne, w luźnej atmosferze i bez niepotrzebnych stresów choć udało mi się zaliczyć kolizje :lol: (pozdrawiam Adam). Przekonałam się że może być i przyjemnie i pożytecznie bo egzamin zdałam za pierwszym razem na co szczerze mówiąc nawet specjalnie nie liczyłam.
Ostatnio zmieniony środa 19 marca 2014, 16:07 przez martencja2, łącznie zmieniany 1 raz
martencja2
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 29 maja 2008, 11:45

Postprzez Anne-san » piątek 20 czerwca 2008, 14:57

Kurs zrobiłam w Lekcji. Zdecydowanie odradzam :/

Teoria jak teoria, trwało to dość długo, jednak nie to jest problemem tej szkoły.

Mój instruktor był z pewnością miły i uprzejmy. Mimo to mam poważne zastrzeżenia co do tego, w jaki sposób uczył mnie jeździć. Nauka na placu polegała na tym, że dawał mi kluczyki i kazał jeździć, a sam sobie szedł gdzieś i nawet nie patrzył, czy wykonuję manewry prawidłowo.
Na łuku kazał uparcie patrzeć przez tylną szybę, mimo że powtarzałam, że nic tam nie widzę (jestem dość niska). Innej techniki na łuku nie chciał pokazać, bo powiedział, że tylko tak można to robić.

Kurs skończyłam z bardzo mylnym przekonaniem co do moich "wspaniałych" umiejętności, o czym dowiedziałam się potem :/ Efekt - 3 oblane egzaminy, z tego 2 właśnie na łuku...

Szlag mnie trafił ostatecznie po 3-cim razie i stwierdziłam, że więcej tam nie pójdę na żadne jazdy. I wtedy trafiłam do Wirażu :)

Wiraż - jak najbardziej polecam :) Poszłam tam na kurs doszkalający i nauczyłam się w ciągu tych kilku godzin więcej niż na kilkunastu w Lekcji. Przede wszystkim nie było problemów z terminami jazd. Mogłam się umawiać niemal z dnia na dzień :) W końcu nauczono mnie, jak pokonać łuk. To samo z parkowaniem, które wcześniej dosyć kulało.

I co? ^^ I dzisiaj zdałam egzamin ^^ Bardzo się cieszę, że trafiłam do tej szkoły i wszystkim serdecznie ją polecam :)
Avatar użytkownika
Anne-san
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek 20 czerwca 2008, 07:25
Lokalizacja: okolice Torunia

Następna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości