Dokumenty potrzebne do zapisania się na egzamin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Dokumenty potrzebne do zapisania się na egzamin

Postprzez Jabbar » poniedziałek 29 stycznia 2007, 21:25

Witam, mam pytanie
mianowicie- nie posiadam jeszcze dowodu osobistego, a mój paszport został wydany około 7 lat temu i nie ma w nim numeru pesel. Jakie dokumenty muszę mieć przy sobie aby zapisać się na egzamin.

I jeszcze jedno, co dzieje się z papierami które wypełnia lekarz podczas egzaminu ? Mam je sam zabrać z ośrodka czy one już są w MORD'zie ?
Avatar użytkownika
Jabbar
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 01 stycznia 2007, 18:51
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez ella » poniedziałek 29 stycznia 2007, 21:37

1.wniosek na specjalnym druku (druk dostępny w WORD),
2.dowód uiszczenia opłaty za egzamin,
3.wyraźną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, przedstawiającą osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w taki sposób, aby ukazywała głowę w pozycji lewego półprofilu i z widocznym lewym uchem z zachowaniem równomiernego oświetlenia,
4.orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami,
5.zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców
6.do wglądu dowód osobisty osoby zapisywanej lub paszport (z załączonym zaświadczeniem o zameldowaniu i nr pesel)

jeszcze jedno, co dzieje się z papierami które wypełnia lekarz podczas egzaminu ?

Lekarz podczas egzaminu :?: :roll:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ucybucy » poniedziałek 29 stycznia 2007, 21:47

sam zabierasz z ośrodka zaświadczenie lekarskie i zanosisz razem do miejsca egzaminowania ze wszystkimi papierami co napisał mój poprzednik. bynajmniej tak było u mnie.
btw, jak nie masz 18 lat to potrzebujesz pisemnej zgody rodziców na przeprowadzenie egzaminu.
pozdrawiam
Teoria: 29-01-2007 godz. 10.00 wynik: pozytywny
Praktyka: 15-02-2007 godz. 19.00 wynik: pozytywny
VW Golf mk3 GTI
ucybucy
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela 14 stycznia 2007, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wiesniak » poniedziałek 29 stycznia 2007, 22:10

ucybucy napisał(a):btw, jak nie masz 18 lat to potrzebujesz pisemnej zgody rodziców na przeprowadzenie egzaminu.
pozdrawiam


Tylko w przypadku, kiedy egzamin miałby się odbyć przed ukończeniem 18 lat, a na kat. B jest to niemożliwe.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez ucybucy » poniedziałek 29 stycznia 2007, 22:31

wiesniak napisał(a):
ucybucy napisał(a):btw, jak nie masz 18 lat to potrzebujesz pisemnej zgody rodziców na przeprowadzenie egzaminu.
pozdrawiam


Tylko w przypadku, kiedy egzamin miałby się odbyć przed ukończeniem 18 lat, a na kat. B jest to niemożliwe.


niekoniecznie. owszem, egzamin nie może się odbyć przed ukończeniem 18 roku życia, ale zapisać możesz się wcześniej, aby zająć sobie termin odpowiednio wcześniej, aby był tuż po urodzinach.
Teoria: 29-01-2007 godz. 10.00 wynik: pozytywny
Praktyka: 15-02-2007 godz. 19.00 wynik: pozytywny
VW Golf mk3 GTI
ucybucy
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela 14 stycznia 2007, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wiesniak » wtorek 30 stycznia 2007, 01:19

No jasne, że można wcześniej, ale nie liczy się termin zapisania tylko termin egzaminu. Od rodziców dostaje się ewentualną zgodę na przeprowadzenie egzaminu (jak sam napisałeś), a nie na zapisanie się na niego :wink: .
Sam się zapisywałem kiedyś przed 18-tka (tzn instruktor mnie zapisał) i nie musiałem mieć żadnego pozwolenia. Byłoby to po prostu bez sensu.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Jabbar » wtorek 30 stycznia 2007, 17:48

ella napisał(a):
jeszcze jedno, co dzieje się z papierami które wypełnia lekarz podczas egzaminu ?

Lekarz podczas egzaminu :?: :roll:


oczywiście chodziło mi o papiery z badania lekarskiego w czasie kursu (nie egzaminu) ot taki błąd =-)

a co do wieku, mam już 18 lat ale dowód do odebrania dopiero za 20 dni...

dzięki za odpowiedź
Avatar użytkownika
Jabbar
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 01 stycznia 2007, 18:51
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Jabbar » środa 07 lutego 2007, 23:12

Byłem w Urzędzie Miasta po zaświadczenie, dowiedziałem się że kosztuje 17 zł. Naszczęście dowód był do obioru zamiast po 30 dniach był już dziś.
Avatar użytkownika
Jabbar
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 01 stycznia 2007, 18:51
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Gozdek » środa 14 marca 2007, 10:48

witam mam pilne pytanie bo mam przed soba ten wniosek do zapisania sie na egzamin i niewiem co mam tam wpisac:(... Konkretnie niewiem co mam napisac w nazwie organu wydajacego mieszkam w Ząbkach, moj powiat to Wołomin i czy mam tam wpisac poprostu Wydział Komuniacji czy np Starostwo Powiatu Wołomińskiego?? Prosze o pilna odpowiedz bo jade zapisac sie za 30min a jade do Łomży a tam mi nie powiedza co i jak:/

Z góry wielkie dzięki za pomoc:)
Gozdek
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez wiesniak » środa 14 marca 2007, 16:12

Jeżeli jeszcze jakimś cudem nie pojechałeś, to prawdopodobnie ma to być Starosta wołomiński. Przynajmniej u mnie tak jest (tzn starosta, wołomiński już nie).
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Gozdek » środa 14 marca 2007, 23:49

no juz wrocilem ale napisalem wydzial komunikacji i tyle.... nic mi pani w okienku nie powiedziala wiec chyba dobrze:) a tak wogole to musze powiedziec ze ta Lomza to bardzo mile miasto szczegolnie po 18 jak juz prawie nikt nie jezdzi:)
Gozdek
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Ząbki


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości