Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez Tasman » sobota 16 września 2006, 18:19

Hej wczoraj zdawałem egzamin praktyczny na Yaris w WORD w Legnicy kurs kończyłem z 6 miechów temu i do tego uczyłem się na Corsie, no i oczywiście nie zdałem czeski film nawet nie wsiadłem do samochodu egzaminator zacząl pokazywać mi jakąś ustawe co powinienem wiedzieć i w jakiej kolejności coś chciał odemnie a ja nie wiedziałem co i jak oczywiście, zapisałem się już na kolejny egzamin za 2,5 miesiąca:) dosyś czasu żeby dowiedzieć się co i jak może ktoś ma jakieś fotki Yaris silnik z opisem co gdzie i jak światła jak sie włącza, dokładnie chodzi o Toyota Yaris 1,3 z 2006
HELP MY
:):):):)
Szatan
Tasman
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 16 września 2006, 18:07

Re: Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez Tomek_ » sobota 16 września 2006, 19:01

Obrazek
1 - zbiornik płynu hamulcowego
2 - zbiornik płynu spryskiwaczy
3 - zbiornik płynu chłodzącego
4 - wlew oleju
5 - miernik poziomu oleju



Tasman napisał(a):HELP MY:):):):)
:mrgreen:
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » sobota 16 września 2006, 20:48

Obrazek
światla włącza się lewym pokrętłem.
Obrazek


egzaminator zacząl pokazywać mi jakąś ustawe co powinienem wiedzieć
no to rzeczywiście byłeś w temacie egzaminu jak egzaminator ustawę Tobie pokazywał :roll:

Obrazek
Tył
Białe dolne-cofania prawe, przeciwmgielne lewe
Białe górne-kierunkowskaz
czerwone po lewej- swiatło pozycyjne
czerwone górne - światło hamowania
ObrazekObrazek

Obrazek
Przód
na górze - kierunkowskaz
na dole - swiatło pozycyjne, mijania, drogowe
Obrazek[/img]
Ostatnio zmieniony wtorek 25 marca 2008, 00:17 przez ella, łącznie zmieniany 4 razy
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tasman » niedziela 17 września 2006, 10:46

dzięki za fotki a co do egzaminu to gość był jakiś dziwny może dla tego że go troszke zestresowałem:):):) ale nie miałem pojecia że wszystko musze mówić w odpowiedniej kolejności a jak powiedziałem że tu jest akumulator :) to powiedział że to go nie interesuje więc nie wytrzymałem i dałem sobie spokuj
dzięki za fotki i opinie :wink: :wink: :D
Szatan
Tasman
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 16 września 2006, 18:07

Postprzez ella » niedziela 17 września 2006, 11:15

...a jak powiedziałem że tu jest akumulator to powiedział że to go nie interesuje ....

No bo to rzeczywiście go nie interesowało.
Poczytaj sobie informator kursanta kategorii B
http://www.prawojazdy.com.pl/index.php? ... d_news=367
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomek_ » niedziela 17 września 2006, 11:16

Tasman napisał(a):i a jak powiedziałem że tu jest akumulator :) to powiedział że to go nie interesuje


Musial chyba sobie pomyslec, ze jakies jaja sobie robisz ;)
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » niedziela 17 września 2006, 13:12

Tomek_ napisał(a):Musial chyba sobie pomyslec, ze jakies jaja sobie robisz ;)

I słusznie. ;) Albo odebrał to jako cwaniakowanie.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Tasman » poniedziałek 18 września 2006, 11:04

Cwanioakowanie raczej nie ale byłem już troszke zdenerwowany w końcu to ja płace za egzamin i to ja jestem że tak powiem klijentem, wiem że to ja powinienem wiedzieć co gdzie i jak ale egzaminator zaczął sie odnosić do mnie z pogardą tak to odebrałem i wyszło tak jak wyszło ale nie poddam sie jakiemuś gościowi będe próbował aż do skutku :):)
Szatan
Tasman
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 16 września 2006, 18:07

Postprzez Aros » poniedziałek 16 kwietnia 2007, 21:10

czy mógłby ktoś napisać w jaki sposób reguluje się wysokość pasów bezpieczeństwa w Toyocie Yaris II ? zapomniałem zapytać instruktora, chociaż mówił, że pokaże... (jeździłem wtedy na rozgrzewkę tym starym Yarisem, a tam nie ma regulacji)
Aros
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota 25 marca 2006, 21:20
Lokalizacja: Łódź

Postprzez marcij » poniedziałek 16 kwietnia 2007, 22:33

Normalnie rece opadaja. Przeciez do cholery ludzie dostaja to prawo jazdy na wszystko co nie jest ciezsze niz 3,5tony plus traktory i pojazdy wolnobiezne i nie ma fizycznej mozliwosci zeby wszystkich samochodow nauczyc sie na pamiec. Auta sa tak skonstruowane ze osoba posiadajaca chociaz znikome umiejetnosci uzywania rozumu potrafi je obsluzyc (przynajmniej w minimalnym stopniu wymaganym do bezpiecznego poruszania sie) nie czytajac wczesniej instrukcji obslugi. Co prawda juz mi zwracanu tu uwage , ze zakladanie ze wszyscy kierowcy potrafia myslec jest bledne , ale tacy ludzie nie powinni dostawca prawa jazdy.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez wiesniak » poniedziałek 16 kwietnia 2007, 23:46

Hehe to samo chciałem napisać, ale się powstrzymałem :).

A żeby nie było - wysokość pasa reguluje się tam, gdzie pas jest zaczepiony. Prawdopodobnie trzeba się coś wcisnąć, ale nie powiem co, bo
1) nie jeździłem nigdy tym samochodem
2) nikt normalny na to po prostu nie zwraca uwagi

Ciekawe kiedy ktoś zapyta jak się obsługuje pokrętło ogrzewania w Puncie...
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez asia:) » wtorek 17 kwietnia 2007, 00:12

jasne. ale z drugiej strony.... chyba zrozumiały jest strach i jakaś obawa przed tym, że nagle na egzaminie coś trzeba będzie w dziwny sposób ustawić, inaczej niż robiło się to na kursie... na egzaminie, szczególnie na początku chyba - czyli właśnie podczas przygotowania do jazdy - stres jest największy i czasem nawet o najoczywistszych rzeczach się zapomina... a głupio byłoby nie zdać przez to np że się nie umie pasów ustawić ;)
pamiętam, że mnie z lekka przerażała wizja elektrycznie ustawianych lusterek... nigdy w życiu czegoś takiego na oczy nie widziałam... a niewiele przed egzaminem przeczytałam gdzieś, że właśnie takie są w samochodach egzaminacyjnych.... no ale cóż robić - jakoś sobie poradziłam ;)
mój tata - za dawnych dobrych czasów - robił kurs Polonezem, na egzaminie dostał Malucha :D i nie miał pojęcia jak go uruchomić ;P jak zapytał egzaminatora to ten mu powiedział: "kierowca musi umieć ruszyć każdym samochodem". W końcu ktoś na placu pokazał mu na migi co ma zrobić i jakoś sobie poradził...
Niemniej jednak - nie linczujcie nawet za tak oczywiste pytania :) czasem lepiej się dopytać niż potem głupio oblać egzamin...
A jestem pewna, że już w warunkach nieegzaminowych każdy i tak bez problemu sobie poradzi :)
asia:)
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 25 stycznia 2007, 22:08

Postprzez jjaacc » wtorek 17 kwietnia 2007, 09:20

Nie widzę nic zdrożnego w tego typu pytaniach, zdaje sobie sprawę z tego, że rzeczy proste dla mnie, mogą być dla innych nie zrozumiałe i szacuneczek dla tych, którzy nie boją się pytać o rzeczy proste, nawet jeżeli chodzi o pokrętło to ogrzewania. Ciekawe jak by się Wieśniak czuł jak by go posadzić za kierownicę do jakiejś nowoczesnej ciężarówki z 24 biegami, pewnie też by miał kilka „głupich” pytań.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez sylwia89 » piątek 01 czerwca 2007, 14:30

Czy mógłby mi ktoś napisać jak sie włącza światła przeciwmgłowe przednie , tylne i długie?
sylwia89
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 01 czerwca 2007, 14:28

Postprzez cman » piątek 01 czerwca 2007, 15:11

Różne są wersje tej Yariski, więc nie wiem dokładnie, w której jak było, w każdym razie w jednej z wersji światła przeciwmgłowe włącza się przyciskiem na desce rozdzielczej z lewej strony, a w innej wersji pierścieniem znajdującym się gdzieś tak w połowie dźwigni kierunkowskazów. Światła długie, czyli drogowe standardowo, dźwignia kierunkowskazów od siebie lub do siebie na krótkie użycie.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości