Czas oczekiwania na na nowe Prawo Jazdy (wymiana)

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czas oczekiwania na na nowe Prawo Jazdy (wymiana)

Postprzez pbjk » czwartek 17 sierpnia 2006, 17:43

Witam wszystkich.

Troszeczkę się spóźniłem z wymianą starego dokumentu na nowy, złożyłem wniosek i czekam...
Minęły 2 tygodnie, sprawdzam na adresie www.kierowca.pwpw.pl czy coś się dzieje, a tam ciągle komunikat o błędnych danych...
Mam pytanie jaki jest maksymalny okres, w którym musi się zmieścić wydział komunikacji by wydać nowy dokument?
Wszędzie gdzie czytam w internecie jest napisane, że max 30dni od momentu złożenia wniosku do wydania, jednak, jak dzwoniłem dzisiaj do urzędu, to poinformowano mnie, że będę czekał jeszcze przynajmniej 4-6 tygodni (co daje już 6-8 tygodni... (6-8)x7=42-56dni...). Czy może wyszedł jakiś nowy przepis o czasie oczekiwania? Czy po prostu w urzędzie robią sobie samowolkę? (Dodam, że to wydział komunikacji urzędu miejskiego w Katowicach)
pbjk
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 17 sierpnia 2006, 09:49

Postprzez grze » czwartek 17 sierpnia 2006, 17:51

Znajomy czekal na prawo jazdy 30 dni po wymianie
Avatar użytkownika
grze
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2003, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pbjk » czwartek 17 sierpnia 2006, 17:59

Czyli zmieścili się w 30 dniach... ciekawe czy każdy urząd wyznacza czas samowolnie, czy jest coś odgórnego.
pbjk
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 17 sierpnia 2006, 09:49

Re: Czas oczekiwania na na nowe Prawo Jazdy (wymiana)

Postprzez Tomek_ » czwartek 17 sierpnia 2006, 18:18

pbjk napisał(a):Czy może wyszedł jakiś nowy przepis o czasie oczekiwania? Czy po prostu w urzędzie robią sobie samowolkę?


Ciesz sie, ze nie nalozono na ciebie kary za wymiane po terminie, taka opcja tez byla przewidywana.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pbjk » czwartek 17 sierpnia 2006, 18:24

Heh, wystaraczjącą karą jest już niemiłosiernie długi czas oczekiwania... a co do kary, to nie wiem, w końcu mam uprawnienia do kierowania, a sam przepis o wymianie prawek nie jest podobno do końca zgodny z konstytucją... Czyż nie wystarczyłoby wszystkim, którzy złożyli podania o wymianę zezwoliś na jazdę na stare prawko wraz z zaświadczeniem o złożonym wniosku.... wtedy nie było by wogóle problemu z oczekiwaniem, a i tak każdy by wymienił, gdyż jazda bez zaświadczenia o złożonym wniosku byłaby karana...
pbjk
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 17 sierpnia 2006, 09:49

Postprzez Tomek_ » czwartek 17 sierpnia 2006, 18:32

Zgodze sie z tym, ze to cale uniewaznienie starych praw jazdy niekoniecznie jest legalne, wynika to z Prawa o ruchu drogowym:

Art. 150. 1. Prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i wymagania w stosunku do kierujących pojazdami, wydane na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują ważność do czasu ich wymiany dokonywanej na koszt osoby uprawnionej w zakresie, na jaki zostały wydane. Osoba uprawniona dokonująca wymiany jest obowiązana do uiszczenia opłaty ewidencyjnej.

Wynika z tego, ze niby sa wazne dopoki ich sie nie wymieni, jednak musi sie tym zajac odpowiedni organ. Mimo tego byla przewidywana opcja kary dla wlekajacych z wymiana. Prawka z wymiany sa "produkowane" w drugiejkolejnosci,po wyprodukowaniu dokumentow wydawanych pierwszy raz.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości