wymiana prawka - jak to jest

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

wymiana prawka - jak to jest

Postprzez b112 » środa 07 czerwca 2006, 07:53

od razu dla adminow i modow. Szukalem i nie moge nic znalesc.

Musze wymienic prawo jazdy z tym ze przebywam poza miejscem zamieszkania. I teraz moje pytanie. Czy moge ja wyslac tylko dokumenty ( i jakie?) czy musze osobiscie byc zeby np zlozyc jakis podpis (automatycznie czy musze byc przy odbiorze). Chcialbym uzyskac jakies info odnosnie jak przebiega procedura wymiany.
b112
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 07 czerwca 2006, 07:45

Postprzez Tomek_ » środa 07 czerwca 2006, 08:02

Stare mozesz wyslac poczta. Jesli jednak jest to papierowe prawko (czyli niewazne juz), termin ich wymian minal 30 czerwca tego roku, przy kontroli kara za jazde z takim prawem jazdy moze dochodzic do 1000zl. Przy wymianie po terminie w urzedzie, tez czeka Cie kara, jesli takowe posiadasz.
Podpis skladasz na wniosku o wymiane prawa jazdy, ktory wysylasz ze starym prawkiem, kwitujac pozniej odbior (osobiscie lub przez inna osobe potwierdzona notarialnie).
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez b112 » środa 07 czerwca 2006, 08:06

przeciez jeszcze 30 czerwca nie ma. Juz jest za pozno?
Czyli mam wyslac wniosek (moge go skads sciagnac?) wypelniony i prawo jazdy stare?
b112
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 07 czerwca 2006, 07:45

Postprzez ella » środa 07 czerwca 2006, 08:23

Czyli mam wyslac wniosek (moge go skads sciagnac?) wypelniony i prawo jazdy stare?

Wniosek możesz wziąć z obojętnie jakiego Wydziału Komunikacji. Wysyłasz ksero prawka a nie oryginał, przecież musisz na czymś jeździć do końca miesiąca. Co do odbioru to Tomek już napisał jak to wygląda.
Oczywiście wysyłasz też dowód opłaty za nowe prawko.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez b112 » środa 07 czerwca 2006, 08:32

to ze z wydzialu komunikacji to ja wiem :wink: chcialbym sciagnac z netu i wydrukowac. zrobie xero prawka i chcialbym wyslac. A jak ze zdjeciem?
wplate zrobi brat jak bedzie skladal. takze oplate bedzie mial:)
b112
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 07 czerwca 2006, 07:45

Postprzez ella » środa 07 czerwca 2006, 08:41

A jak ze zdjeciem?

Oczywiście fotkę też musisz wysłać o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez b112 » środa 07 czerwca 2006, 08:43

to jeszcze namiary skad moge druknac wniosek?
b112
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 07 czerwca 2006, 07:45

Postprzez ella » środa 07 czerwca 2006, 08:44

Wzór wniosku na wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami nie jest zamieszczony w internecie, gdyż nie może on być drukowany na zwykłym papierze. Oryginalne wnioski produkuje wyłącznie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w Warszawie, która je dostarcza do Wydziału Komunikacji, gdzie są one wydawane zainteresowanym
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomek_ » środa 07 czerwca 2006, 10:19

b112 napisał(a):przeciez jeszcze 30 czerwca nie ma. Juz jest za pozno?
Czyli mam wyslac wniosek (moge go skads sciagnac?) wypelniony i prawo jazdy stare?


Racja, niewyspalem sie dzisiaj i miesiace mi sie pomylily. Mimo wszystko kolejki beda dlugie bo bardzo wiele osob nie wymienilo jeszcze starych praw jazdy.
Tu mozna poczytac wiecej: http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenia/ciekawostki/wiecej/news?inf=750945

Pozdrawiam ;)
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez b112 » środa 07 czerwca 2006, 10:22

jeszcze jedna sprawa.
Nie moge znalezc wzoru prawa jazdy. Unijne znalazlem ale nie moge znalesc wzoru prawka sprzed wejscia do UE.
W lewym gornym rogu PL jest w owalu a nie w gwiazdkach UE.

To nie jest jakas tam praca domowa (bo wiem ze takowych sie na forach nie odrabia :wink: )
b112
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 07 czerwca 2006, 07:45

Postprzez Tomek_ » środa 07 czerwca 2006, 10:29

Obrazek

Obrazek

http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0620.htm

Swoja droga to ciekawe, ze nie mozesz znalezc, bo mi po wpisaniu w google zajelo to 30 sekund.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez b112 » środa 07 czerwca 2006, 10:46

o to chodzi. tylko zalezy mi aby bylo wypelnione :wink:
b112
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 07 czerwca 2006, 07:45

Postprzez dianda » środa 07 czerwca 2006, 18:29

przecie ci podał linka do "wypełnienia"
jezu...
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0620.htm
:arrow: Kat. B: 29.11.2005
>>>Zdane za pierwszym podejściem<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
dianda
 
Posty: 152
Dołączył(a): piątek 28 października 2005, 10:27

Postprzez Vella » środa 07 czerwca 2006, 23:24

Wzór wniosku na wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami jest zamieszczony w Internecie, na przykład tutaj, na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy: http://www.wom.warszawa.pl/index_karta.php?adres=225
(Załącznik jest na dole, to plik pdf: http://um.warszawa.pl/v_syrenka/wom/pdf/zal_210.pdf )
Możesz go ściągnąć i wydrukować sobie na zwykłym papierze z zachowaniem pewnych warunków wydruku:
"Informujemy, że publikowany na naszych stronach wzór formularza wniosku, po wypełnieniu i złożeniu podpisu, będzie traktowany jako dokument przygotowany do rozpoczęcia procedury administracyjnej o ile zostanie wydrukowany na drukarce laserowej o rozdzielczości 600 dpi oraz przy zachowaniu pełnego nasycenia czerni. Osoby, które wydrukują nasz wzór formularza bez zastosowania tych warunków, mogą zostać poproszone o ponowne wypełnienie wniosku na oryginalnym formularzu dostępnym w Delegaturze BAiSO. Utrudnienia te są spowodowane koniecznością zastosowania się do warunków technicznych skanerów odczytujących dane z formularzy. Przepraszamy."

Mój Partner nie chciał jeździć po sam wniosek, sciągnął, wydrukował (na zwykłym białym papierze xero), zaniósł osobiscie - nie robili żadnych problemów, nie kazali przepisać na "oryginalny formularz", i wymienione prawko własnie odebrał.
- w Warszawie nie robili z tym żadnych problemów.

Zresztą ja osobiscie swego czasu składając papiery zaniosłam kserokopię (własnoręcznie zrobioną "na zapas", wypełniając wniosek, który dostałam w OSK zrobiłam bład i przydała się jak znalazł) i w Lublinie także nie miałam żadnych problemów. Przyjeli.


Może np. w Toruniu robią jakieś problemy, ale w Warszawie i Lublinie jest ok - osobiście sprawdzone :)
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Raduko » czwartek 08 czerwca 2006, 17:58

Witam, nie chce otwierac nowego watku wiec zapytam tu.

Niedawno zdalem egzamin i odebralem prawko (odebralem w ponidzialek).
Wczoraj zauwazylem ze w prawku jest blad, w drugim imieniu zamiast Ryszard jest Ryszrad.
I teraz sie zastanawiam.
Czy jezeli zglosze blad, to zabiora mi prawko i nie bede mogl jezdzic przez 2 tygodnie do czasu wyrobienia nowego? I czy bede musial cos placic za wymiane ?
Raduko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 08 czerwca 2006, 17:48

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości