Fiat Panda - opis i zdjecia swiatel, tego co pod maska itd.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Fiat Panda - opis i zdjecia swiatel, tego co pod maska itd.

Postprzez forex24 » czwartek 23 lutego 2006, 21:49

Zrobilem kilka zdjec Fiata Pandy, potem opisalem:

-swiatla przednie i tylne
-dzwignie do obslugi swiatel
-dzwignie do obslugi wycieraczek i spryskiwaczy
-czesc przyciskow na desce rozdzielczej
-no i oczywiscie to co pod maska.

mozecie to zobaczyc na tej stronie:

http://www.forex24.pl/panda/

Moze sie komus przyda, szczegolnie jak jest z Wroclawia, bo tu sa do wyboru, albo Fiaty Panda albo Punto.

Ps. Napiszcie jak wam sie podoba.

forex24
forex24
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ella » czwartek 23 lutego 2006, 22:20

Dzięki.
Super sprawa bo chyba świateł w Pandzie nam tu na forum brakowało.
Dorzucimy ten link do naszego działu FAQ, żeby był zawsze pod ręką.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez quatro » czwartek 23 lutego 2006, 23:09

dziękuję forex24- zrobiłeś super pomoc, bardzo mi się przyda! Już rozjaśniło mi się nieco z wycieraczkami.
Powiedz jeszcze w którym miejscu są światła przeciwmgielne przednie, bo w Pandzie na której ćwiczę nie ma przednich, a na egzaminacyjnych podobno są( nowszy model).
kto sieje ze łzami, ten zbiera z radością
23.06.06r- zdane!
Avatar użytkownika
quatro
 
Posty: 79
Dołączył(a): piątek 27 stycznia 2006, 00:34
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez forex24 » czwartek 23 lutego 2006, 23:38

quatro napisał(a):dziękuję forex24- zrobiłeś super pomoc, bardzo mi się przyda! Już rozjaśniło mi się nieco z wycieraczkami.
Powiedz jeszcze w którym miejscu są światła przeciwmgielne przednie, bo w Pandzie na której ćwiczę nie ma przednich, a na egzaminacyjnych podobno są( nowszy model).


Światła przeciwmglowe przednie nie sa wymagane, jezeli sa to nie w grupie reflektora przedniego tylko oddzielnie, najnizej polozone swiatla, trudno nie rozpoznac :).

np.
http://www.caradisiac.com/media/images/le_mag/mag187/fiat_panda_1.jpg

albo tu

http://www.bullbars.nl/Fiat-Panda-folder-voor-web2.jpg

(to te ponizej tablic rejestracyjnych)

forex24
forex24
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Cubaza » sobota 25 lutego 2006, 14:11

Nie wiem czy dobrze myśle ale światła przeciwmgielne przednie i tylne włącza się z deski rozdzielczej. Tam gdzie masz przyciski do halogenów i tym podobnych
http://www.trader.pl/view-picture.asp?C ... -316-2.jpg
Nie wiem czy dobrze ale wsród tych przycisków gdzie jest włącznik świateł awaryjnych powinny być przeciwmgielne
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez forex24 » poniedziałek 27 lutego 2006, 00:58

Cubaza napisał(a):Nie wiem czy dobrze myśle ale światła przeciwmgielne przednie i tylne włącza się z deski rozdzielczej. Tam gdzie masz przyciski do halogenów i tym podobnych
http://www.trader.pl/view-picture.asp?C ... -316-2.jpg
Nie wiem czy dobrze ale wsród tych przycisków gdzie jest włącznik świateł awaryjnych powinny być przeciwmgielne


Tak, w Fiatach Panda wyposazonych w swiatla przeciwmgielne przednie wlacza sie je przyciskiem na desce rozdzielczej.
tj.
http://www.forex24.pl/panda/obrazki/przeciwmgielne.jpg
(przyciskiem F)

forex24
forex24
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mitring » środa 01 marca 2006, 22:44

Hehe jako informatyk instruktor, u ktorego robie kurs zaproponowal czy nie zrobie mu strony www bo juz ma przestazala ... wlasnie tez robilem mu na stronie opis samochodu swiatla co i jak :) ale musze powiedziec ze dokladniej to opisales :)

brawo :roll:
mitring
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek 10 lutego 2006, 19:35

Postprzez njoy » czwartek 02 marca 2006, 12:04

Mała korekta do opisu dźwigni zmiany świateł.
Pkt. 6 Sygnał świetlny - działa niezależnie od wszystkich innych świateł. Co więcej - można go uruchomić nawet bez kluczyka w stacyjce, wystarczy pociągnąć dźwigienkę do siebie. Tak jest we wszystkich autach i tyczy się również sygnału dźwiękowego.
Pkt. 7 Nie światła parkowania a światła postojowe. Nie ma w przepisach określenia "światła parkowania".
njoy
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2005, 07:56

Postprzez forex24 » czwartek 02 marca 2006, 14:03

njoy napisał(a):Mała korekta do opisu dźwigni zmiany świateł.
Pkt. 6 Sygnał świetlny - działa niezależnie od wszystkich innych świateł. Co więcej - można go uruchomić nawet bez kluczyka w stacyjce, wystarczy pociągnąć dźwigienkę do siebie. Tak jest we wszystkich autach i tyczy się również sygnału dźwiękowego.
Pkt. 7 Nie światła parkowania a światła postojowe. Nie ma w przepisach określenia "światła parkowania".


W porządku racja co do punktu 7 poprawie, dzieki za korekte. Co do punktu 7 nie jest tak jak mowisz poniewaz producent Fiata Panda okresta "swiatla postojowe" w swoich instrukcjach obslugi mianem "swiatel parkowania", ale w sumie w polsce bardziej popularna jest nazwa swiatla postojowe wiec zmienie rowniez.

forex24
forex24
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gosiaczek » wtorek 29 sierpnia 2006, 22:15

tzn że jak chcę włączyć światła przeciwmgielne tylne to przyciskam tylko ten przcisk na desce rozdzielczej (ten któy wskazaliście).. czy dodatkowo dźwignia do zmiany światel ma być w jakieś ściśle okreslonej pozycji? Własnie analizuję schemtaty na któych przedstawione są światła w Pandzie i tak mnie to zastanowiło.
Avatar użytkownika
Gosiaczek
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 16:40

Postprzez cman » wtorek 29 sierpnia 2006, 22:28

Światła przeciwmgłowe tylne da się włączyć dopiero, kiedy włączone są światła mijania i/lub przeciwmgłowe przednie.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez zaneta » sobota 28 października 2006, 22:32

mam pytanie, które światła w pandzie włącza sie bez przekręcania kluczyka,a jakie z kluczykiem. bo juz mi się wsztstko pomieszało :help:
zaneta
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 28 października 2006, 17:12
Lokalizacja: sobótka

Postprzez maciass » sobota 28 października 2006, 23:22

bez kluczyka działają : awaryjne, postojowe, pozycyjne

z kluczykiem: kierunkowskazy, mijania, drogowe, stopu, przeciwmgłowe, cofania

nie jestem pewien co do oswietlenia tablicy rejestracyjnej :P mam nadzieje ze nic nie pokręciłem
prawo jazdy kat. B od grudnia 2006 ;)
Avatar użytkownika
maciass
 
Posty: 202
Dołączył(a): poniedziałek 18 września 2006, 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Włodek » niedziela 29 października 2006, 10:27

forex24 napisał(a):
njoy napisał(a):Pkt. 7 Nie światła parkowania a światła postojowe. Nie ma w przepisach określenia "światła parkowania".


Co do punktu 7 nie jest tak jak mowisz poniewaz producent Fiata Panda okresta "swiatla postojowe" w swoich instrukcjach obslugi mianem "swiatel parkowania", ale w sumie w polsce bardziej popularna jest nazwa swiatla postojowe wiec zmienie rowniez.

I tu zrobisz błąd.
Światła postojowe można włączyć po jednej stronie pojazdu bliżej osi jezdni, pod warunkiem, że pojazd lub zespół pojazdów nie przekracz dł.6m.
W Pandzie tak jak w Punto nie można włączyć świateł postojowych bo poprostu ich nie ma.
Natomiast można włączyć światłą pozycyjne w ten sposób, że nie będzie potrzebny kluczyk w stacyjce.
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź

Postprzez njoy » niedziela 29 października 2006, 10:36

W Pandzie są światła postojowe.
Włącza się je poprzez ustawienie przełącznika świateł w pozycję świateł pozycyjnych i przestawienie dźwigienki kierunkowskazów w żądaną stronę.
njoy
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2005, 07:56

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości