prawo jazdy po czterdziestce

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

prawo jazdy po czterdziestce

Postprzez quatro » piątek 27 stycznia 2006, 01:54

Witam wszystkich forumowiczów!
Od pewnego czasu śledzę Wasze ciekawe dyskusje na forum i korzystam z cennych rad,za które dziękuje :!:mam prośbę do nieco starszych kursantów nauki jazdy( o ile tacy są),o podzielenie sie swoimi refleksjami i przeżyciami z kursu. Oczywiscie ciekawią mnie też opinie młodzieży- stanowiącej jak mniemam większość na tym forum.
do "zobaczenia"
kto sieje ze łzami, ten zbiera z radością
23.06.06r- zdane!
Avatar użytkownika
quatro
 
Posty: 79
Dołączył(a): piątek 27 stycznia 2006, 00:34
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez scorpio44 » piątek 27 stycznia 2006, 09:55

Quatro, skoro mówisz, że śledzisz to forum, to nie bardzo rozumiem Twoją prośbę - przecież tutaj non stop ludzie opisują swoje przeżycia z kursu i egzaminu.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Re: prawo jazdy po czterdziestce

Postprzez jimorrison » piątek 27 stycznia 2006, 10:37

quatro napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów!
Od pewnego czasu śledzę Wasze ciekawe dyskusje na forum i korzystam z cennych rad,za które dziękuje :!:mam prośbę do nieco starszych kursantów nauki jazdy( o ile tacy są),o podzielenie sie swoimi refleksjami i przeżyciami z kursu. Oczywiscie ciekawią mnie też opinie młodzieży- stanowiącej jak mniemam większość na tym forum.
do "zobaczenia"


hmm.. matka mojej dziewczyny zrobila w grudniu prawo jazdy w wieku 50 lat. Zdala za trzecim razem. Kurs bez problemow, teoria rowniez. Na pierwszym praktycznym egzaminator - cham:!: ja oblal prawdopodobnie z racji jej wieku, bowiem na "dzien dobry" gdy przygotowywala auto do jazdy padl text: "Pani w takim wieku sie decyduje na egzamin!?".... (no comments) ... Placyk przeszla dobrze, uwalil na miescie i teraz uwaga za co: "staje pani troche za daleko od poprzedzajacego samochodu (ja: chodzi i stanie na czerwonym swietle)", "malo dynamiczna jazda" - hmm... jadac 45km/h na 50tce a 25km/h na 30tce to raczej w normie prawda:>.... Na drugim egzaminie usiekli ja na placu. A trzeci zakonczyl sie powodzenem.
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Postprzez ella » piątek 27 stycznia 2006, 11:35

Prawko można zrobić w każdym wieku :D Trzeba tylko chcieć. Ja też je zrobiłam a do 18 -nastek nie należę :wink: :lol:
Może tylko starsze osoby inaczej do tego podchodzą.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agawa » piątek 27 stycznia 2006, 11:41

ella napisał(a):Prawko można zrobić w każdym wieku :D Trzeba tylko chcieć. Ja też je zrobiłam a do 18 -nastek nie należę :wink: :lol:
Może tylko starsze osoby inaczej do tego podchodzą.

Dokładnie ella.Kolega z pracy ma ponad 40 lat i niedawno zrobił prawko.Zdał za 2 razem.
Dla niego prawko to nie jest żadna radość, poprostu srodek lokomocji z punktu do punktu :roll:
Młodsi ludzie faktycznie do tego całkiem inaczej podchodzą :D Ja osobiście jestem bardzo dumna ze swojego prawka a każda jazda jest dla mnie radością :lol: :wink:
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Matylda » piątek 27 stycznia 2006, 15:32

Witam Cię serdecznie :wink:
Ja już nie należę do młodzieży, choć sie tak właśnie czuję :lol: Noszę jednak "trójkę" z przodu :grin2:
W moim przypadku o zdobyciu prawa jazdy zadecydowała konieczność i chęć wygody. Jak zapisałam się na kurs, załowałam tylko że nie zrobiłam tego wcześniej. Jednak nauczyłam się wymaganych podstaw i poradziłam sobie na egzaminie, a teraz jeżdżę i uczę się wciąż. Egzamin zdałam za 1 podejściem, ale to akurat nie jest żaden wyczyn, bo wszyscy wiedzą że sprawdzianem umiejętności są dopiero późniejsze sytuacje na drogach. Mój brat również niedawno zrobił prawko, a ma 43 lata. Do egzaminu podchodził kilka razy, ale w koncu sie udało!
Tak wiec "dla chcącego, nic trudnego" :wink:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał !
Rozpoczęcie kursu: 22.08.2005
Egzamin 1 podejście: 23.11.2005 zaliczony pozytywnie
Prawo jazdy odebrane: 05.12.2005
Matylda
 
Posty: 313
Dołączył(a): niedziela 30 października 2005, 12:19
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Myslovitz » piątek 27 stycznia 2006, 19:45

Matylda napisał(a):Ja już nie należę do młodzieży, choć sie tak właśnie czuję :lol: Noszę jednak "trójkę" z przodu :grin2:

Ja również mam trójeczkę na początku :D
I co z tego? Nie jestem jeszcze staruszką :lol: i po 40-tce też nią nie będę :D
W trakcie mojego kursu kilkakrotnie widziałam kursantkę z siwą głową, mogła mieć ok. sześćdziesięciu kilku lat :)
Mój tata zrobił prawko po 50-tce, tak więc da się :D Jeździ już ładnych kilka lat :P

Mogę tylko żałować, że nie zdecydowałam się dużo wcześniej, ale na naukę nigdy nie jest za późno :P
6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ogla » piątek 27 stycznia 2006, 19:58

Moja sąsiadka zrobiła rok temu prawko. Niby nic nadzwyczajnego gdyby nie to że jest już prababcią i ma siedemdziesiąt kilka lat. Przeszłą egzamin bez większych trudności i za pierwszym razem;)

Z kolei inna znajoma (też ok. 70 ) powtarza, że ile kto ma lat, tyle przynajmniej godzin powinien wyjeździć w "L".
Erin go bragh
Avatar użytkownika
ogla
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek 02 stycznia 2006, 21:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez cappricio » piątek 27 stycznia 2006, 20:23

ogla napisał(a):Z kolei inna znajoma (też ok. 70 ) powtarza, że ile kto ma lat, tyle przynajmniej godzin powinien wyjeździć w "L".

hehhh, trzeba sie zastanowic czy czegos w tym nei ma :D:]

moj dziadek zrobil prawo jazdy jak mial 50-60 lat (dokladnie nie wiem, bo nie mogę fizycznie tego pamietac ;) ), ale tylko dla satysfakcji, nie jezdzil po miescie, bał sie na ulice wyjechac :shock: zastanawiam sie tylko jak mogł zdac egzamin z taka fobią :hmm: no ale to bylo ze 30 lat temu :]
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mildphoenix » piątek 27 stycznia 2006, 20:25

tego to ja juz nie zrozumiem, robic prawo jazdy dla satysfakcji, a może mial taki po prostu......kaprys .. To chyba u Was rodzinne cappricio :twisted:
prawo jazdy kat. B, wydane 16.01.06
Avatar użytkownika
mildphoenix
 
Posty: 118
Dołączył(a): sobota 15 października 2005, 12:43
Lokalizacja: Bytom

Postprzez quatro » piątek 27 stycznia 2006, 20:45

Witam Cię serdecznie
Ja już nie należę do młodzieży, choć sie tak właśnie czuję Noszę jednak "trójkę" z przodu
W moim przypadku o zdobyciu prawa jazdy zadecydowała konieczność i chęć wygody. Jak zapisałam się na kurs, załowałam tylko że nie zrobiłam tego wcześniej. Jednak nauczyłam się wymaganych podstaw i poradziłam sobie na egzaminie, a teraz jeżdżę i uczę się wciąż.
Tak wiec "dla chcącego, nic trudnego"


Dziekuję Matyldo za słowa otuchy. W moim przypadku prawo jazdy to także konieczność, nosiłam sie z zamiarem kilka lat, aż wreszcie zdecydowałam się na kurs. Wiele razy tego żałowałam,gdyż miałam olbrzymie trudności z podstawowymi ruchami,z koordynacją., trzymaniem kierownicy...A tempo uczenia się ...Wiedziałam, że mi będzie trudniej, niż młodzieży, ale nie przypuszczałam, że aż tak! [/list][/quote]
kto sieje ze łzami, ten zbiera z radością
23.06.06r- zdane!
Avatar użytkownika
quatro
 
Posty: 79
Dołączył(a): piątek 27 stycznia 2006, 00:34
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez cappricio » piątek 27 stycznia 2006, 20:56

mildphoenix napisał(a):tego to ja juz nie zrozumiem, robic prawo jazdy dla satysfakcji, a może mial taki po prostu......kaprys .. To chyba u Was rodzinne cappricio :twisted:

;P myslę, że po prostu chciał spróbować czegoś jeszcze w życiu poza pracą itp ;) po prostu dla satysfakcji :]
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez quatro » piątek 27 stycznia 2006, 21:03

Ja nie czekałam z kursem do czasu, aż zostanę prababcią :) na szczęście! Kurs traktowałam jak zadanie- nauczyć się bezpiecznie jeżdzić! Nie wiedziałam, że będzie to także przygoda i ciężka praca nad sobą, Oprócz fizycznych trudności, pewne blokady psychiczne (tyle lat słuchania o wypadkach, oglądania ich skutków...), trudne do przełamania stereotypy, nadmierna ostrożność,lęk, przerost wyobrażni...No ale chęć przygody jeszcze we mnie się tli.
kto sieje ze łzami, ten zbiera z radością
23.06.06r- zdane!
Avatar użytkownika
quatro
 
Posty: 79
Dołączył(a): piątek 27 stycznia 2006, 00:34
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez ymonm » piątek 27 stycznia 2006, 21:12

Hmmm... mysle, ze powiedzenie "Nie wazne ile masz lat, Wazne, na ile sie czujesz" pasuje do tego tematu ;-)

Na pewno latwiej robi sie prawko mlodziezy. Maja wieksza zajawke, lepszy reflex. Jesli naprawde ktos potrzebuje prawko po 40stce, to niech sie nie waha, tylko zapisuje na kurs. Takie moje zdanie.
#1 plac - miasto -
#2 Plac + miasto -
#3 3.01.'06. Plac + Miasto + ZDANE!
17 stycznia - prawko odebrane
---
Z każdym kilometrem nabywam doświadczenia...
Avatar użytkownika
ymonm
 
Posty: 224
Dołączył(a): sobota 27 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: Ostrzeszów

Postprzez quatro » piątek 27 stycznia 2006, 22:13

ymonm napisał(a):Hmmm... mysle, ze powiedzenie "Nie wazne ile masz lat, Wazne, na ile sie czujesz" pasuje do tego tematu ;-)

Na pewno latwiej robi sie prawko mlodziezy. Maja wieksza zajawke, lepszy reflex. Jesli naprawde ktos potrzebuje prawko po 40stce, to niech sie nie waha, tylko zapisuje na kurs. Takie moje zdanie.
[
list=]
z ta"zajawką" to masz 100% racji! [/list]
kto sieje ze łzami, ten zbiera z radością
23.06.06r- zdane!
Avatar użytkownika
quatro
 
Posty: 79
Dołączył(a): piątek 27 stycznia 2006, 00:34
Lokalizacja: dolnośląskie

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości