Egzamin po 10 latach przerwy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin po 10 latach przerwy

Postprzez Irek1988 » poniedziałek 04 marca 2019, 19:25

Witam! Mam pytanie odnośnie egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B. 10 lat temu skończyłem kurs na prawo jazdy, zdawałem testy których nie zdałem, praktycznego nie zdawałem wogole. Teraz po tych 10 latach chciałbym zrobić prawo jazdy. Podjąłem już pewne kroki w tym kierunku. Wziąłem profil kierowcy z urzędu komunikacji po czym zrobiłem badania lekarskie i zdałem egzamin teoretyczny. Teraz mam pytania co mam zrobić żeby zapisać się na egzamin praktyczny czy muszę dokupić godziny? Jeśli tak to czy jest jakiś wymóg ile to ma być godzin? Czy muszę mieć jakieś zaświadczenie ze ukończyłem kurs?
Irek1988
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 marca 2019, 19:15

Re: Egzamin po 10 latach przerwy

Postprzez SzymonP » piątek 13 września 2019, 10:07

Jeśli zdawałeś teoretyczny to musiałeś wcześniej zlecić przekazanie twojego PKK do odpowiedniego WORD-u. Wydaje mi się, że już na tym etapie jest weryfikowane, czy ukończyłeś kurs.
Żeby zapisać się na praktyczny nie potrzebujesz niczego, oprócz oczywiście wpłaty. Nie ma żadnego wymogu jeżdżenia dodatkowych godzin. Inna sprawa, że po takiej przerwie warto jest jednak pójść na te dodatkowe jazdy, chociażby dlatego, że przez ostatnie 10 lat sporo się zmieniło w przebiegu egzaminu (np. ekojazda, obowiązkowe upewnienie się przed ruszeniem na placu).
SzymonP
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 28 maja 2013, 20:27

Re: Egzamin po 10 latach przerwy

Postprzez Nigas82 » wtorek 08 października 2019, 20:18

Ja zdawałem w 2001 i zdałem za pierwszym razem było ok jeździłem 7lat i zabrali mi za gorzałę na 10lat teraz po dwunastu latach wziąłem 16godz nauki jazdy i zdałem znowu za pierwszym razem nie wiem co z tymi ludźmi jest że tak narzekają na te ośrodki jazdy jak dla mnie trzeba dobrze jeździć i wtedy za pierwszym się zdaje pozdrowienia
Nigas82
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 08 października 2019, 20:09


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości