Brak drugiego imienia w PJ

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Brak drugiego imienia w PJ

Postprzez skeptt » czwartek 03 października 2019, 00:38

Witam Forumowiczów,

jestem świeżo upieczonym kierowcą (kat. B) - właśnie odebrałem swoje PJ, po czym zorientowałem się, że brakuje w nim drugiego imienia (w dowodzie osobistym figurują dwa). Najpewniej nie zawarłem go we wniosku - nie zwrócono mi też na ten temat żadnej uwagi a ja, cóż, zagapiłem się i nie wziąłem wtedy tego pod uwagę. Czy w świetle prawa, stanowi to jakiś problem przy ewentualnej kontroli drogowej? Może ktoś z Was doświadczył takiej sytuacji na własnej skórze? Przekopałem trochę internetów pod tym kątem ale nie udało mi się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.

Cóż, najwyżej wybiorę się ponownie do wydziału komunikacji i wyrobię nowy dokument... :roll:
skeptt
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 03 października 2019, 00:28

Re: Brak drugiego imienia w PJ

Postprzez waw » sobota 12 października 2019, 14:43

Wyrobienie nowego dokumentu tanie nie jest. Najlepiej na początku zadzwonić lub udać się osobiście do Wydziału Komunikacji i zapytać.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Brak drugiego imienia w PJ

Postprzez Cyryl » sobota 12 października 2019, 19:46

w razie kontroli drogowej masz okazać prawo jazdy, a dowód osobisty nie jest do tego wymagany, więc brak drugiego imienia nie jest jakimś uchybieniem, jeżeli PESEL się zgadza.
ponieważ prawo jazdy jest teraz terminowe, to za 15 lat i tak będziesz zmieniał, więc moim zdaniem możesz spokojnie poczekać.
nie uwierzysz jak ten czas szybko zleci.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości