P3 zawracanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

P3 zawracanie

Postprzez Marcel2727 » sobota 31 sierpnia 2019, 19:48

Czy można zawrócić od strony linii przerywanej? Niby pytanie proste jednak nie mam co do tego pewności.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: P3 zawracanie

Postprzez Henq » sobota 31 sierpnia 2019, 22:42

Marcel2727 napisał(a):Czy można zawrócić od strony linii przerywanej? Niby pytanie proste jednak nie mam co do tego pewności.
jeżeli uda ci się to zrobić na raz bez powrotu przez ciągłą to tak.
Może taki rysunek pomoże w zrozumieniu co się przekracza a co nie:

Obrazek
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: P3 zawracanie

Postprzez szymonix » niedziela 01 września 2019, 14:07

Henq napisał(a): uda ci się to zrobić na raz

Korzystając z trzech pasów, nie widac problemu. Przy dwóch nie każde auto sobie poradzi z objechaniem "na raz" ale bym nie był jakoś za karaniem delikwenta, jeśli cofnie i trochę ciągłej przyhaczy.. :spoko:
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: P3 zawracanie

Postprzez Henq » wtorek 03 września 2019, 05:58

szymonix napisał(a):.. ale bym nie był jakoś za karaniem delikwenta, jeśli cofnie i trochę ciągłej przyhaczy.. :spoko:
to jest tak samo jak z przejechaniem przez podwójną ciągłą bo np: tir ma awarię i blokuje jezdnię. Też można za to nie karać ale przepis jest przepis i znajdą się fanatycy w polskiej policji którzy to mogą wykorzystać.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: P3 zawracanie

Postprzez szymonix » piątek 06 września 2019, 12:39

Henq napisał(a):znajdą się fanatycy

Oczywiście, że się znajdą.. ale ja raczej o normalnym zdroworozsądkowym podejściu piszę.. :spoko:
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: P3 zawracanie

Postprzez waw » piątek 06 września 2019, 14:28

Henq napisał(a):to jest tak samo jak z przejechaniem przez podwójną ciągłą bo np: tir ma awarię i blokuje jezdnię. Też można za to nie karać ale przepis jest przepis i znajdą się fanatycy w polskiej policji którzy to mogą wykorzystać.

A takie coś by się wybroniło w sądzie jakby nie przyjąć mandatu?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: P3 zawracanie

Postprzez rpa » piątek 06 września 2019, 22:35

Myślę, że bezproblemowo by się wybroniło, ale wpierw policjant musiałby być totalnym półgłówkiem, a to jednak rzadkie.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: P3 zawracanie

Postprzez Henq » sobota 07 września 2019, 00:14

rpa napisał(a):Myślę, że bezproblemowo by się wybroniło, ale wpierw policjant musiałby być totalnym półgłówkiem, a to jednak rzadkie.
sąd i przepis contra twoje "myślę" :spoko:
a dla czego uważasz, że policjant dający mandat za przekroczenie podwójnej ciągłej zacytuje: "musiałby być totalnym półgłówkiem"?
czyżby pojazd nie złamał przepisów najeżdżając i przekraczając P-4?
a może znasz jakiś kruczek prawny o którym "policjant półgłówek" nie ma pojęcia?

Odcinek drogówki: droga prosta z linią przerywaną oddzielającą pasy z kierunkami przeciwnymi, ale znak zakaz wyprzedzania (pozostałość po remontach drogi) pojazd wyprzedza, bo przerywana, a tu HALT policja - znak B-25 obowiązuje i mandat.
Uważasz, że policjant jest półgłówkiem bo dał mandat za znak? :eek2: :help:

-------------
waw napisał(a):
Henq napisał(a):to jest tak samo jak z przejechaniem przez podwójną ciągłą bo np: tir ma awarię i blokuje jezdnię. Też można za to nie karać ale przepis jest przepis i znajdą się fanatycy w polskiej policji którzy to mogą wykorzystać.

A takie coś by się wybroniło w sądzie jakby nie przyjąć mandatu?

a na jakiej podstawie?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: P3 zawracanie

Postprzez yorki » sobota 07 września 2019, 14:47

waw napisał(a):
Henq napisał(a):to jest tak samo jak z przejechaniem przez podwójną ciągłą bo np: tir ma awarię i blokuje jezdnię. Też można za to nie karać ale przepis jest przepis i znajdą się fanatycy w polskiej policji którzy to mogą wykorzystać.

A takie coś by się wybroniło w sądzie jakby nie przyjąć mandatu?

O policjantach mozna mieć różne zdania, jednak wydaje mi się, że ci z drogówki mają trochę wyższe IQ od przeciętnego policjanta i za takie coś, jak opisał Henq mandatu nie dostaniemy.
A w sądzie to IMHO Art. 3.1 powinien wystarczyć jako tłumaczenie.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: P3 zawracanie

Postprzez waw » sobota 07 września 2019, 22:35

Co do IQ policjantów z drogówki to mam odmienne zdanie a służbowy kontakt z nimi mam :)
Natomiast wątpię, żeby najechanie na linię ciągłą przy omijaniu przeszkody wybroniło się w sądzie. Przede wszystkim brak szkodliwości społecznej takiego czynu.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: P3 zawracanie

Postprzez szymonix » środa 11 września 2019, 11:59

waw napisał(a): wątpię, żeby najechanie na linię ciągłą przy omijaniu przeszkody wybroniło się w sądzie

Chyba " NIE wybroniło" ..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: P3 zawracanie

Postprzez Henq » środa 11 września 2019, 23:51

szymonix napisał(a):Chyba " NIE wybroniło" ..
nadal czekam na przepis który znosi P-4 bo przeszkoda przed nami. Ja wiem że są geniusze na tym forum dla których art 3.1 zwalnia z każdej odpowiedzialności no ale bez przesady :help: szkoda tylko że takich pseudo fachowców się tu bierze za wyrocznię :help:
Jakim przepisem chcesz się bronić gdy przejeżdżając przez P-4 uderzysz w auto akurat włączające się do ruchu?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: P3 zawracanie

Postprzez Cyryl » czwartek 12 września 2019, 08:31

no tak, ale jeżeli ktoś zaparkował nieprawidłowo zmuszając innych do przekraczania linii ciągłej lub podwójnej ciągłej, co na naszych drogach nie jest czymś wyjątkowym, i po zaparkowaniu wyjechał do Australii na 6 lat, to raczej trudno, abyśmy przed tym autem czekali owe 6 lat.

we Wrocławiu podczas egzaminów zdarza się, że na Brochowie staje śmieciarka opróżniając kilka kontenerów stoi przez 10-15 minut i dopuszczalne jest, aby zdający powiedział: "ze względu na ten pojazd przekroczę oś jezdni z zachowaniem szczególnej ostrożności" i żaden egzaminator jeszcze za to nie oblał (kat. C, C+E i D).
jeżeli ładowacze kończą pracę i śmieciarka będzie ruszać, czekamy.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: P3 zawracanie

Postprzez Henq » czwartek 12 września 2019, 08:44

@up i tak jest, ale mowa o ekstremalnej sytuacji kiedy to nadgorliwy funkcjonariusz by udowodnić że to on ma rację, a nie szary kierowca, da za takie przewinienie mandat, a kierowca tego mandatu nie przyjmie, sprawa trafia do sądu i wówczas trzeba bronić swoich racji w sądzie. Nie ma żadnego zwolnienia za wykroczenie z art. 92 § 1 kw w zw. z § 28 ust. 2 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Wyrok sądu w tej sprawie: jak omijając busa na przystanku kierowca uderzył w prawidłowo włączający się do ruchu pojazd nie pozostawia złudzeń, przekroczenie P-4 to wykroczenie.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: P3 zawracanie

Postprzez Cyryl » czwartek 12 września 2019, 12:43

można jednak przyjąć, że nie każdy pojazd omijający zaparkowany na dłużej pojazd przekraczając podwójną linię ciągłą, musi uderzyć w inny pojazd.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości