Koniec ERY - szkoleniowej

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez ks-rider » środa 26 czerwca 2019, 14:05

Dzisiaj mialem rozmowe z szefem.

Zakomunikowal mi abym nie kupowal nowego auta bez konsultacji z nim.

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Tego jeszcz ew cyrku nie grali pomyslalem, no ale wysluchac wysluchalem.

Szefo oznajmil, ze ministerstwo szykuje sie do zmiany przepsow co do pojazdow na ktorych beda odbywac sie szkolenia. Mowa jest o tym, ze Kursant bedzie zobowiazany do odbycia az 6 - ciu godzin na manualu, egzamin albo na DSG albo na automacie.

Kurde, slyszalem o tym juz w 2016 - tym ale nie myslelem, ze cos sie z tym ruszy.

Pewnie niedlugo i do Was dojdzie

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 01 lipca 2019, 14:20

To znaczy jak dobrze wnioskuje to chodzi o to, że na egzaminie będzie wybór zdawać albo na manualu albo na automacie, a po zdaniu będzie można kierować i automatem i manualem bez względu na to co się na egzaminie wybrało? Ma to sens i jest w porządku.

Do nas dotrze??.... W naszym (póki co) złodziejsko-zuchwałym systemie bardzo wątpię. Będą już w Polsce poszechne pojazdy autonomiczne, powszechne wszelkie systemy wspomagania, automatycznego parkowania, itd. .... A egzamin będzie się zdawało na manualu i bez systemów pomagających. A nawet jeśli te systemy by weszły do egzaminu to odpowiednio utrudnią egzamin, bo kasa musi się zgadzać.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez rpa » wtorek 02 lipca 2019, 00:37

Blacksmith napisał(a):To znaczy jak dobrze wnioskuje to chodzi o to, że na egzaminie będzie wybór zdawać albo na manualu albo na automacie

Nie wiem skąd to wywnioskowałeś. Z rewelacji ks-ridera można wywnioskować, że kurs będzie prowadzony na aucie z dowolną skrzynią (z zastrzeżeniem min. 6 godzin na manualu - by przyszły kierowca wiedział choć wstępnie, jak obsłużyć maszynę ze sprzęgłem manualnym, w domyśle całość kursu będzie mogła być nadal prowadzona wyłącznie na manualnej skrzyni), zaś egzamin będzie zdawany tylko na automacie/DSG (domyślam się, że jako DSG ks-rider rozumie skrzynię automatyczną w trybie manualnej zmiany biegów), czyli egzaminy zupełnie bez sprzęgła.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez ks-rider » wtorek 02 lipca 2019, 20:56

Nie tak do konca

Auta z manualna skrzynia biegow wypadaja z obiegu. Wszystkie jezdy beda na automecie, egzamin rowniez. Jedynym warunkiem jest poswiadczenie szkoly, ze Kursant odbyl 6 jazd po 45 min na aucie z manualna skrzynia biegow.

Wreszcie nie bedzie takiej nerwowy ! :mrgreen:

Blacksmith,

spoko, dojdzie, bo jak nikt nie bedzie produkowal manuali, to .....

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez rafal5757 » wtorek 02 lipca 2019, 21:15

Przecież wprowadzą to dopiero za 50 lat, na pewno nie teraz. Wtedy może będzie po ulicach jeździło więcej automatów i będzie miło to sens.
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez Blacksmith » środa 03 lipca 2019, 02:03

rafal5757 napisał(a):Przecież wprowadzą to dopiero za 50 lat, na pewno nie teraz. Wtedy może będzie po ulicach jeździło więcej automatów i będzie miło to sens.

No może nie teraz w Polsce, ale z tymi 50 lat to też dałeś kosmicznego czadu. Pamiętam jak byłem w podstawówce (utkwiło mi to w głowie) i Pani pytała uczniów jak wyobrażają sobie świat za 20-30 lat. Ktoś powiedział, że wyobraża sobie, że wtedy telewizory będą wisieć na ścianie to reszta wybuchnęła śmiechem. O internecie w telefonie to nawet nikt nie wspominał bo to było tak jakby powiedzieć, że świnie będą mieć skrzydła i latać.
Widać, że mało wierzysz w postęp. Za 50 lat to auta będą latać autonomicznie, a nie tylko jechać.

Człowieku, auta już w chwili obecnej same parkują, hamują, a Ty takie rzeczy piszesz?

Tu na forum kolega z Wrocławia już niedługo będzie musiał zawód zmienić albo przejść na emeryturę bo będą autonomiczne autobusy jeździć.

p.s- W USA w ogóle jeszcze manuale istnieją? Nie mowiąc o tym co tam będzie za 50 lat.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez ks-rider » środa 03 lipca 2019, 21:43

Blacksmith napisał(a):
p.s- W USA w ogóle jeszcze manuale istnieją? Nie mowiąc o tym co tam będzie za 50 lat.


Znikomy procent moze gora 5, za moich czasow mieli 3 %

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez Cyryl » poniedziałek 29 lipca 2019, 07:55

rafal5757 napisał(a):Przecież wprowadzą to dopiero za 50 lat, na pewno nie teraz. Wtedy może będzie po ulicach jeździło więcej automatów i będzie miło to sens.

dzisiaj na allegro masz w sprzedaży 9575 samochodów osobowych z automatyczną skrzynią biegów i 18652 takich pojazdów z manualną skrzynią, więc 30% pojazdów na rynku wtórnym - używanych jest wyposażona w automatyczną skrzynię biegów, podobny odsetek musi dzisiaj jeździć po naszych drogach.

w salonach już pewnie to jest 50% lub więcej pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. co prawda trudno szukać pojazdów z automatem w salonie Dacii, ale w salonie Mercedesa, Volvo, manualna skrzynia będzie rzadkością.

dodatkowo już nie produkuje się autobusów z manualną skrzynią biegów, nie ma nawet takiej opcji, tylko specjalne zamówienie.
w sektorze ciągników siodłowych również nie produkuje się pojazdów z manualną skrzynią, wyjątkiem jest Volvo, ale chodzi tu o ciągniki na rynek rosyjski. jednak i to skończy się najdalej w przyszłym roku.

natomiast pojazdy autonomiczne bardzo dobrze się sprawdzają, ale wśród pojazdów autonomicznych. problemem są inni użytkownicy dróg, pojazdy z kierowcami, którzy nie zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami i czasami są nieprzewidywalni.
jak dotąd jedyny wypadek śmiertelny pojazdu autonomicznego, to potrącenie rowerzystki, która prowadząc rower weszła (tam gdzie nie wolno) w taki sposób przed pojazd, że nie zdążył zareagować ani automat, ani asystujący kierowca, który siedział za kierownicą.

natomiast nawet gdyby jutro pojawiły się na naszych drogach pojazdy (autobusy) autonomiczne, to jeszcze spory okres będą poruszać się z kierowcą, więc pracy do emerytury mi nie zabraknie.

poza tym jeszcze szkolę operatorów maszyn budowlanych podlegających pod UDT (Urząd Dozoru Technicznego), więc jestem spokojny.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez ks-rider » środa 11 listopada 2020, 22:45

A wiec,

dzisiaj dostalem info ustne od kolegi, ze od 01.04 wchodzi ten nowy przepis, dwa dni temu przepchnieto go w Bundestag'u.

Kolega ma przeslac mi maila, gdy sie zapoznam i wszystko bedzie OK, to chyba w Piatek po pracy pojade zamowic nowe auto. :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez Cyryl » czwartek 12 listopada 2020, 11:51

w myśl ostatnich zmian w rozporządzeniu w sprawie egzaminowania, podstawą do szkolenia na automacie i egzaminowania bez kodu 78 na kat. C, C+E i D jest kat. B na manualu, więc zrobienie kat. B z kodem 78 zamyka cześć możliwości dla tych, którzy zamierzają zdobywać wyższe kategorie prawa jazdy.
choć nie wiadomo jakie zmiany mogą zajść w przyszłości.

poza tym czy będę szkolił na mamualu czy na automacie, jakie to ma znaczenie?
ja tu widzę inny problem: dobry instruktor zawsze będzie miał robotę, dla przeciętnego lub słabego przyszłość nie jest już taka różowa.

co za różnica czy będę pracował przy szkoleniu kierowców, w transporcie (spedytor, logistyk), w budownictwie drogowym, przy produkcji.
ja mam wiele zawodów, wiele z nich wykonywałem, wiec o swoją przyszłość jestem spokojny.
już od ponad roku pracuję tak, aby nie przekraczać 120-140h w miesiącu, jest czas zarabiania i jest czas wydawania, ja jestem już w tym drugim etapie.

wbrew pozorom automatyczna skrzynia biegów daje więcej możliwości niż manualna, chociaż w zdecydowanej większości korzystamy z niej jak z aparatu fotograficznego - funkcja auto i wystarczy, ale innych możliwości jest bez liku.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez ks-rider » czwartek 12 listopada 2020, 22:25

Cyryl napisał(a):w myśl ostatnich zmian w rozporządzeniu w sprawie egzaminowania, podstawą do szkolenia na automacie i egzaminowania bez kodu 78 na kat. C, C+E i D jest kat. B na manualu, więc zrobienie kat. B z kodem 78 zamyka cześć możliwości dla tych, którzy zamierzają zdobywać wyższe kategorie prawa jazdy.
choć nie wiadomo jakie zmiany mogą zajść w przyszłości.

poza tym czy będę szkolił na mamualu czy na automacie, jakie to ma znaczenie?
ja tu widzę inny problem: dobry instruktor zawsze będzie miał robotę, dla przeciętnego lub słabego przyszłość nie jest już taka różowa.



Cyryl, tak miedzy nami, kiedy ostatnio szkoliles kategorie B i ile godzin w miesiacu ?
Obrak roboty na pewno sie niemartwie, zawodow tez mam kilka. Moj problem lezy gdzie indziej.
Pracuje na aucie nie OSK a na wlasnym i straty / szkody materialu sa znaczne.

Ty masz psychiczny komfort, ze szkolisz ludzi ktorzy maja motywacje, bo oni chca a ja szkole ludzi ktorzy maja wszystko w doopie, bo to nie onio placa, tylko rodzina, dwa, inna bajka szkolic kogos, z kim mozesz komuikowac bez jakichkolwiek problemiw a co innego gdy uzywasz do tego wszystkich konczyn, a kolo dalej nie wie o co chodzi !

Ty patrzysz na to z pryzmatu szkolenia kat C a ja z kat B.

U mnie jezeli ktokolwiek bedzie zdawal jedynie na automacie bez jazd manualem, to moze w przyszlosci zdac 15 min egzamin na manualu i ma wbity manual w PJ.

Normalnie podczas szkolenia na automacie trzeba z kursantem wyjezdzic 10 x45 min na manualu, szkola wystatwia zaswiadczenie i do PJ masz wbity manual.

Nie widze tu zadnych minusow !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez Cyryl » piątek 13 listopada 2020, 08:47

Masz rację kat. B szkoliłem bardzo dawno, oprócz spraw incydentalnych.
Jednak z tą motywacją nie przesadzałbym.

1. Kursy MPK, firma płaci i trafiają się osoby albo bez motywacji, albo które zrobiły kat. B 20 lat temu i nigdy nie jeździły, a Ty musisz nauczyć jeździć autobusem kogoś, kto nie potrafi jeździć autem osobowym.

2. Kursy z urzędu pracy, tutaj też ludzie którzy nie patrzą na to czy sprawdzą się w zawodzie, ale jak mają wybór kurs szydełkowania za 500zł, a kurs kat. D za 7000zł (z KW), to wybierają droższy.

W tej chwili realizuję kurs darmowy na kat. D i w wyobrażeniu uczestników w cenie (której nie płacą) powinno być nauczenie się za nich i zdanie egzaminu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez ks-rider » czwartek 25 marca 2021, 00:14

Echhhhhhhhhhhhhhhhhhh,

Szykowalem sie na zakup automatic'a a tu szefo pomieszal mi plany i musialem znowu kupic manuala.

Zobaczymy jak bedzie to wszystko przebiegac ale jak najszybciej chce dokupic automat.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez szymonix » niedziela 28 marca 2021, 11:20

ks-rider napisał(a):szefo pomieszal

A to nie ty jesteś szefem?? Masakra..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Koniec ERY - szkoleniowej

Postprzez ks-rider » niedziela 28 marca 2021, 15:08

szymonix napisał(a):
ks-rider napisał(a):szefo pomieszal

A to nie ty jesteś szefem?? Masakra..


Gdybym tylko chcial, to od 12 lat moglbym byc, ale nie chce !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości