Czy składać odwołanie?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy składać odwołanie?

Postprzez steviepolska » środa 08 maja 2019, 15:08

Witam,

Kilka dni temu miałem egzamin na kat. C. Na placu:
Łuk-ok
Skośne-ok
Prostopadłe tyłem- oblane z powodu braku kierunkowskazu który wyskoczył w ostatnim momencie manewru.

Przy pierwszym podejściu pojechałem za daleko, wybrałem złe tyczki a więc powtórka. Przy drugim podejściu wszystko było w miare ok ale gdy zatrzymałem się egzaminator stwierdził że: "nie zdał Pan bo kierunkowskaz nie jest włączony, jak Pan nie wierzy to proszę wysiąść i zobaczyć" oczywiście w trakcie manewru prowadził rozmowę z innym egzaminatorem.

Jestem pewny że włączałem kierunkowskaz(nie jestem pewien czy raz czy dwa, bo był czuły ale najprowdopodobniej dwa). W końcowym etapie musiałem uważać aby tyczki prawej nie zachaczyć a więc nie zwracałem uwagi na kierunkowskaz który prawdopodobnie wtedy wyskoczył.

Czy jest sens składania odwołania? Co byście zrobili na moim miejscu?
steviepolska
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 08 maja 2019, 14:53

Re: Czy składać odwołanie?

Postprzez Radhezz » sobota 11 maja 2019, 01:21

Odwołuj się - co masz niby do stracenia? Możesz najwyżej zyskać.

A co do samej sytuacji - sam nie pamiętam jak zdawałem C, ale wydaje mi się że w tamtych czasach jak kierunek wyskoczył trzeba go było ponowić. Niedawno dorabiałem kat. D i ćwicząc na placu nie ponawiałem kierunkowskazu, bo zdaniem instruktora (z uprawnieniami egzaminatora) nie było takiej potrzeby.

W instrukcji egzaminowania cały temat jest określony dość enigmatycznym określeniem "właściwe sygnalizowanie zamiaru zmiany kierunku jazdy".
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Czy składać odwołanie?

Postprzez Cyryl » sobota 11 maja 2019, 10:52

możesz składać odwołanie, ale szkoda Twojego czasu.
podczas parkowania prostopadłego przodem, tyłem skośnego i równoległego, użycie kierunkowskazu jest obowiązkowe.
jeżeli wyłączysz go nadmiernym kręceniem kierownicą, to musisz ponownie włączyć.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości