Wycieki od spodu

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Wycieki od spodu

Postprzez kasjopeja » niedziela 03 marca 2019, 22:56

Witam,

Zastanawiam się kiedy w samochodzie normalnie eksploatowanym pojawiają się pierwsze wycieki, albo kiedy mogą się pojawić i czego najczęściej dotyczą. Chodzi mi o wycieki od spodu które można zaobserwować na kanale - np. z silnika, skrzyni biegów.

Czy po 100 tysiącach samochód ma już wycieki czy jeszcze nie powinien mieć? Co najczęściej i kiedy wycieka? Po ilu przejechanych kilometrach?

Zdaję sobie sprawę, że dużo zależy od konkretnego modelu. Mi chodzi jednak o średnią, jak to wygląda. Weźmy jakieś często spotykane, np Punto, Fabia, Yaris, Auris.

Dzięki za odpowiedzi
Avatar użytkownika
kasjopeja
 
Posty: 64
Dołączył(a): poniedziałek 10 listopada 2008, 17:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wycieki od spodu

Postprzez ks-rider » poniedziałek 04 marca 2019, 00:24

Tego nie powie Ci nawet szklana kula ani fusy z kawy.

Wszystko zalezy jak elementy uszczelniajace zostaly zlozone w fabryce, jak uzytkujesz pojazd i jak o niego dbasz

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wycieki od spodu

Postprzez kasjopeja » poniedziałek 04 marca 2019, 16:19

ks-rider napisał(a):Wszystko zalezy jak elementy uszczelniajace zostaly zlozone w fabryce, jak uzytkujesz pojazd i jak o niego dbasz

@ks-rider: Pisałam wyżej przy normalnym użytkowaniu samochodu. Elementy uszczelniające zostały złożone normalnie/poprawnie :wow:

Proszę o dalsze odpowiedzi, może jak było w waszym wypadku posiadając samochody od nowości?
Avatar użytkownika
kasjopeja
 
Posty: 64
Dołączył(a): poniedziałek 10 listopada 2008, 17:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wycieki od spodu

Postprzez ks-rider » wtorek 05 marca 2019, 11:05

kasjopeja napisał(a):
ks-rider napisał(a):Wszystko zalezy jak elementy uszczelniajace zostaly zlozone w fabryce, jak uzytkujesz pojazd i jak o niego dbasz

@ks-rider: Pisałam wyżej przy normalnym użytkowaniu samochodu. Elementy uszczelniające zostały złożone normalnie/poprawnie :wow:

Proszę o dalsze odpowiedzi, może jak było w waszym wypadku posiadając samochody od nowości?


Kluczowym slowem jest

" normalnym uzytkowaniem "

bo kazdy moze rozumiec to inaczej !

Pozatym kto powiedzial Ci, ze w fabryce wszystko jest montowane prawidlowo ? W fabryce pracuja ludzie ktorzy robia bledy. I o tym nalezy wiedziec inaczej sprzeglo ktore w/g Ciebie zostalo prawidlowo zmontowane i zalozone nie pierdyklo by po 14 000 km ( to taki moj przyklad w poprzednim nowym aucie ).
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wycieki od spodu

Postprzez gumik » wtorek 05 marca 2019, 11:51

Myślę, że pytanie nie jest o konkretny samochód, bo na to nie da się odpowiedzieć. Ale można odpowiedzieć statystyką, np. w 80% samochodów pierwsze wycieki pojawiają się po xxx kilometrach, z czego 50% z nich (wycieków) dotyczy zzz.

Mi chodzi jednak o średnią
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wycieki od spodu

Postprzez ks-rider » wtorek 05 marca 2019, 14:34

kasjopeja napisał(a): Mi chodzi jednak o średnią,


Nawet tampony czy podpaski nie sa srednie, wiec o czym temat czy dyskusja ?

PO wypowiedziach bedziesz dochodzila prezd sadem, ze do tego i tego przebiegu wycieku byc nie powinno ?

Masz wyciek napraw i nie szukaj dziory w calym.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wycieki od spodu

Postprzez gumik » wtorek 05 marca 2019, 15:36

Z każdego rodzaju danych można wyciągnąc statystyki. Co z tym dalej ktos zrobi, to juz jego sprawa.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości