Łuk

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Łuk

Postprzez Adam77 » wtorek 22 stycznia 2019, 12:19

Cześć,

Mam krótkie pytanie przed egzaminem. Szkoła jazdy nauczyła mnie robienia łuku „na metodę” tzn. robić pełen obrót kierownica w momencie jak lusterko zrówna się z pachołkiem. Moje pytanie brzmi, który to był pachołek: pierwszy czy drugi. Jeżdżę na kia rio IV.

Proszę o unikanie off topu na temat tego czy wykonywanie łuku metoda jest prawidłowe, bądź celowe.
Adam77
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 22 stycznia 2019, 12:10

Re: Łuk

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 23 lutego 2019, 20:48

Adam77 napisał(a):Cześć,

Mam krótkie pytanie przed egzaminem. Szkoła jazdy nauczyła mnie robienia łuku „na metodę” tzn. robić pełen obrót kierownica w momencie jak lusterko zrówna się z pachołkiem. Moje pytanie brzmi, który to był pachołek: pierwszy czy drugi. Jeżdżę na kia rio IV.


Jedziesz "rękawem" prosto, w pewnej chwili zaczyna się łuk i pełen skręt robisz, jak Ci się lusterko zrówna z pachołkiem, za którym rękaw skręca. Tak ja byłam uczona.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łuk

Postprzez Blacksmith » sobota 23 lutego 2019, 21:18

Ostrzegam od razu, że w czasie przygotowywania się do jazdy po łuku egzaminator może (choć oczywiście nie musi- jeśli normalny) przyczepić się do ustawiania lusterek na linie. Jeśli tak się stanie to mu wygarnij, że takie wymogi są absurdalne i że nic nie mają się do rzeczywistości ruchu drogowego. Zresztą tak jak wiele innych "kwiatków" egzaminu na PJ.

Pytanie czy to jest tak, że po wykonaniu łuku zmiana ustawienia lusterek nie jest dopuszczalna? Bo jeśli nie to takie dziadostwo kwalifikuje się już przecież na drogę sądową.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Łuk

Postprzez szerszon » sobota 23 lutego 2019, 21:49

Egzaminator musi trzymać się rozporzadzenia. To nie Rumun, któremu można wygarniać. Do sadu podaj ustawodawcę.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Łuk

Postprzez Blacksmith » sobota 23 lutego 2019, 22:44

szerszon napisał(a):trzymać się rozporzadzenia

No właśnie w tym tkwi cały bajzel. Dlatego dążymy z posłami do zmian. O ile wiadomo co myślę o egzaminatorach chamach, tak już tych normalnych najzwyczajniej w świecie mi szkoda, że muszą trzymać się tak kurczowo tego anty zdroworozsądkowego bubla.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Łuk

Postprzez Cyryl » sobota 23 lutego 2019, 23:26

Blacksmith napisał(a):
szerszon napisał(a):trzymać się rozporzadzenia

No właśnie w tym tkwi cały bajzel...


bajzel wynika z tego, że komentujesz rozporządzenie w sprawie egzaminowania nie znając go.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łuk

Postprzez szerszon » niedziela 24 lutego 2019, 00:41

Cyryl napisał(a):
bajzel wynika z tego, że komentujesz rozporządzenie w sprawie egzaminowania nie znając go.

Jak prawie wszystko. Nie znam się, ale się wypowiem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Łuk

Postprzez Blacksmith » niedziela 24 lutego 2019, 21:29

Cyryl napisał(a):bajzel wynika z tego, że komentujesz rozporządzenie w sprawie egzaminowania nie znając go.

Przeczytałem, i co z tego? Jest tam wszystko to o czym wiedziałem. Nie ma natomiast informacji, że zdający nie może zmienić ustawienia lusterek po wykonaniu zadań na placu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Łuk

Postprzez Cyryl » niedziela 24 lutego 2019, 21:38

jakiż to problem zadzwonić do egzaminatora nadzorującego w dowolnym WORD-zie?
we Wrocławiu 71/ 774-67-76
w Elblągu (55) 237 05 58 wew. 46
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łuk

Postprzez szerszon » niedziela 24 lutego 2019, 21:55

Blacksmith napisał(a):
Cyryl napisał(a):bajzel wynika z tego, że komentujesz rozporządzenie w sprawie egzaminowania nie znając go.

Przeczytałem, i co z tego? Jest tam wszystko to o czym wiedziałem. Nie ma natomiast informacji, że zdający nie może zmienić ustawienia lusterek po wykonaniu zadań na placu.
Masz pojęcie o zadaniu pierwszym ? Przygotowanie się do jazdy... jeśli to zadanie się zakończy to dlaczego w zadaniu drugim znowu chcesz regulować lusterka ? Czyli nie wykonałeś prawidłowo zadania pierwszego.
Druga sprawa-osobiście jestem za tym, aby sobie regulować lusterka jak się komuś podoba. Tylko nie wiem po co. Jazda z lusterkiem w ziemię jest trudniejsza o niebo, bo czas na reakcję jest bardzo krótki w porównaniu z obserwacją linii za pojazdem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Łuk

Postprzez skov » środa 27 lutego 2019, 22:35

Blacksmith napisał(a): Dlatego dążymy z posłami do zmian.


a co tam w sprawie twojej skargi do Strasburga bo jakoś w tym temacie zamilkłeś? :D



Blacksmith napisał(a): O ile wiadomo co myślę o egzaminatorach chamach, tak już tych normalnych najzwyczajniej w świecie mi szkoda, że muszą trzymać się tak kurczowo tego anty zdroworozsądkowego bubla.


i chamy i nie chamy muszą przestrzegać prawa bo za to im płacą a nie za to co o tym myślą.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Łuk

Postprzez szerszon » środa 27 lutego 2019, 23:20

Blacksmith napisał(a): Dlatego dążymy z posłami do zmian.
Słyszałeś powiedzonko o czymś, co przykleiło sie do statku ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Łuk

Postprzez Blacksmith » czwartek 28 lutego 2019, 09:29

skov napisał(a):a co tam w sprawie twojej skargi do Strasburga bo jakoś w tym temacie zamilkłeś? :D

Wycofaliśmy się w ostatnim momencie gdy okazało się, że jest szansa na rozwiązanie problemu polubownie w samym kraju.
Oczywiście nic nie jest ostatecznie przesądzone, niedługo wybory i jak przegra PiS to mogą zmian nie zrealizować. Dlatego skarga do Strasburga leży w szufladzie i w razie czego nie zawaham się jej użyć.
szerszon napisał(a):Słyszałeś powiedzonko o czymś, co przykleiło sie do statku ?

Że przykleił się szerszon do statku i mówi: płyniemy! ? Ta, dobre :lol:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Łuk

Postprzez Cyryl » czwartek 28 lutego 2019, 10:54

no tak, oprócz wielu postów o zmianach, które będą/nie będą, w jaki sposób pomogłeś osobie zadającej pytanie w tym temacie?

realizujesz (starasz się) swoje wyimaginowane cele na zasadzie wendety, ale kompletnie obojętny dla Ciebie jest los zdających.

gdyby było inaczej udzieliłbyś jakieś porady fachowej, a w razie braku ze względu na niskie umiejętności, chociaż jakieś wsparcie duchowe.

inni szukający wsparcia tutaj na forum usłyszeli od Ciebie o zmianach, patologii, że lepiej odpuścić zadawanie, ale z merytorycznej strony - "0".

a dla Ciebie waży jesteś tylko Ty i nic więcej.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łuk

Postprzez Blacksmith » czwartek 28 lutego 2019, 13:00

Jakim cudem mogę to robić tylko dla siebie skoro mam to już za sobą? To wręcz wbrew logice. Robię to w 99% dla innych , i zostawiam sobie ten 1% dla osobistej satysfakcji, że dzięki mnie inni będą mieli lepiej.
Staracie się mi umniejszyć zasługi, ale to nieważne. Podziękowań nie oczekuje.
Skov pisał, że o tych zmianach mówiło się jeszcze przed moim pojawieniem się na forum, ale ja na forum byłem sporo wcześniej niż wskazuje na to data przy profilu, no i dzięki mnie o zmianach już się nie tylko majaczy, ale jest już projekt ustawy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 60 gości