Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » sobota 02 lutego 2019, 10:32

Czy jest z nami jeszcze Benio101?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez polanart45 » niedziela 17 lutego 2019, 16:23

Planuję kupić po zdanym egzaminie jakiś samochód i zastanawiam się co to ma być. Będę brał kredyt na 10.000 i drugie tyle mam odłożone. Może podpowiecie mi co będzie najlepiej kupić?
polanart45
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 17 lutego 2019, 16:21

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 18 lutego 2019, 19:16

phpBB [media]
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 19 lutego 2019, 12:14

Zmiana przepisów umożliwiająca po zakończonym kursie dalsze szkolenie się przy osobie towarzyszącej posiadającej PJ (wzorem np. UK) jest moim zdaniem ogromnym plusem i ułatwieniem dla kandydatów na PJ. Mam nadzieję, że wejdzie to w życie.
Nie da się ukryć i można zrozumieć, że ta propozycja przyprawia branżę szkoleniową o stan przedzawałowy i budzi wielki sprzeciw (mniejsze zarobki z powodu braku przymusu wykupywania dodatkowych godzin w OSK), ale na pierwszym miejscu w tym wszystkim powinien być jednak kandydat na kierowcę i dla niego byłby to duży pozytyw.

Gdybym był dentystą to pewnie byłbym przeciwny wprowadzeniu na rynek nowej przełomowej pasty do zębów , która likwidowałaby całkowicie problem próchnicy. Ale mimo, że ja bym stracił finansowo na tym (albo w ogóle musiał zmienić zawód) to dla ogółu byłoby to bardzo pozytywne. Nie miałbym moralnego prawa prostestować.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » wtorek 19 lutego 2019, 13:48

Ale niech wprowadzają. Ja tam nie mam nic przeciwko temu. Niech tylko dostosują pojazd do wymogów, aby pasażer mógł zatrzymać pojazd, aby komuś nie stała się krzywda i niech zapłacą ubezpieczenie adekwatne do zagrożenia.I niech szkolą :lol: :lol: :lol:
Jesteś beznadziejny w tej tendencyjności przedstawiania rzeczywistości. Dlatego jesteś błaznem na forum tu i gdzie indziej.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » wtorek 19 lutego 2019, 14:20

system szkolenia opierający się na jeździe z osobą posiadającą już prawo jazdy ma też swoje wady i to nie małe, o których już pisałem. od początku procesu do uzyskania prawa jazdy musi upłynąć dość duży okres czasu i trzeba realnie stwierdzić, że jest to prawie rok. a wielu młodych ludzi przychodzi w takiej porze na kurs, aby na wakacje samodzielnie pojechać samochodem. osoba, z którą ma jeździć adept musi spełnić sporo warunków i dodatkowo prowadzić zeszyt z ewidencją jazd. większość rodziców wysyła swoje dzieci na kurs po to, aby nie musieć ich wozić, więc wiązanie się prawie na rok, to dla części z nich byłoby poważnym utrudnieniem. ale można wprowadzić taki tryb zdobywania prawa jazdy, jednak proszę nie zamykać drogi tym, którzy chcę zdobyć uprawnienia w tradycyjny sposób. podejrzewam, że ilość osób szkolonych w tradycyjny sposób zmniejszy się w bardzo niewielkim stopniu.

było dużo zachwiań na rynku szkoleń kandydatów, więc to jeszcze jedno nie będzie mieć większego wpływu na całokształt. pewnie padnie klika małych OSK jedno-dwu pojazdowych, ale reszta będzie egzystowała jak do tej pory. nawet widzę tu plus, będzie można podwyższyć ceny tradycyjnych kursów.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 19 lutego 2019, 15:09

szerszon napisał(a):Niech tylko dostosują pojazd do wymogów, aby pasażer mógł zatrzymać pojazd, aby komuś nie stała się krzywda

Czy w Anglii lub Austrii jest taki wymóg?
Cyryl napisał(a): jednak proszę nie zamykać drogi tym, którzy chcę zdobyć uprawnienia w tradycyjny sposób

Ależ oczywiście, że nie zamknie się takiej drogi i będzie ona dalej obowiązkowa. Z tym, że po zakończonym kursie będzie można dalej praktykować z osobą posiadającą PJ od kilku lat.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » wtorek 19 lutego 2019, 21:54

Blacksmith napisał(a):
szerszon napisał(a):Niech tylko dostosują pojazd do wymogów, aby pasażer mógł zatrzymać pojazd, aby komuś nie stała się krzywda

Czy w Anglii lub Austrii jest taki wymóg?
Taki otrzaskany jesteś i nie wiesz ? Twój znajomy Rumun Ci nie powiedział ?
Z tym, że po zakończonym kursie będzie można dalej praktykować z osobą posiadającą PJ od kilku lat.
Niech praktykuje. Tylko kto zapłaci za wyrządzone szkody ? Nie masz bladego pojęcia o wielu sprawach. Znajomy Hindus Ci nie powiedział ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » środa 20 lutego 2019, 07:24

Blacksmith napisał(a):...Czy w Anglii lub Austrii jest taki wymóg?...


nie wiem czy jest w Anglii, ale w projekcie który tak gorąco popierasz jest:

Samochód, którym będą poruszać się kursant i osoba towarzysząca musi spełniać określone warunki:
• musi posiadać drugi komplet lusterek (wewnętrznych i zewnętrznych),
• zamontowany fabrycznie łatwo dostępny dla pasażera hamulec awaryjny,
• być oznaczony literą L (na zielonym tle) – z przodu i z tyłu.


czyli jazda Mercedesem jak i pojazdami elektrycznymi, które mają hamulec awaryjny w pedale po lewej stronie, nie wchodzi już w grę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » środa 20 lutego 2019, 08:49

• zamontowany fabrycznie łatwo dostępny dla pasażera hamulec awaryjny,
Chyba ktoś nie ma pojęcia do czego służy hamulec awaryjny. Można sobie nim hamować :lol: :lol: :lol: chyba przy parkowaniu lub na "łuku".
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » środa 20 lutego 2019, 09:41

szerszon napisał(a):Tylko kto zapłaci za wyrządzone szkody ?

To już problem ministerstwa jak to rozwiążą a nie rumuna.
szerszon napisał(a):Znajomy Hindus Ci nie powiedział ?

Straciłem niedawno telefon a wraz z nim numer tel do niego.

P.s- U mnie w München mam sąsiadów tylko po prawej Turków, po lewej Chińczyków, a naprzeciw Anglików. Za rogiem restauracja Greków, a sprzątać mi chałupe przychodzi Portugalka. Mało światowy jesteś, może przydałby Ci się wyjazd z tej Warszawy do cywilizacji?, chociaż ma chwilę, nawet turystycznie. :thumb2:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » środa 20 lutego 2019, 09:59

Blacksmith napisał(a):To już problem ministerstwa jak to rozwiążą a nie rumuna.
Tak piejesz z zachwytu nad tym projektem. Nie napisałeś do posła z propozycjami od Rumuna ?
P.s- U mnie w München mam sąsiadów tylko po prawej Turków, po lewej Chińczyków, a naprzeciw Anglików. Za rogiem restauracja Greków, a sprzątać mi chałupe przychodzi Portugalka. Mało światowy jesteś, może przydałby Ci się wyjazd z tej Warszawy do cywilizacji?, chociaż ma chwilę, nawet turystycznie.
Światowiec z ciebie. Wolę swoją Warszawę, bo jak widać po tobie międzynarodowe towarzystwo ci raczej nie służy. Może wróć do Polski z korzyścią dla twej inteligencji. Jest nadzieja.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » niedziela 24 lutego 2019, 08:35

Blacksmith napisał(a):...Z tym, że po zakończonym kursie będzie można dalej praktykować z osobą posiadającą PJ od kilku lat.


jeżeli masz na myśli jazdę jeszcze przed egzaminem, to jest najlepsza droga do oblania go.
większość ludzi jeżdżących powyżej 10 lat nie pamięta przepisów, poruszają się po drogach intuicyjnie, a na pewno nie znają wymagań jakie będą podczas egzaminu, więc to będzie tylko ze szkodą dla tych co mają zdawać egzamin.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez mp0011 » wtorek 26 lutego 2019, 18:09

U Was też już wiosna i samochody rozpoczęły sezon godowy?

Obrazek

Obrazek

Dzień po dniu :lol:
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 26 lutego 2019, 18:14

Samochody też mają swoje potrzeby.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości