Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » niedziela 27 stycznia 2019, 21:51

ks-rider napisał(a):
szofer80 napisał(a):
(i czterokołowce)

Can-Am Spyder

No Can-Am to akurat 3 - kolowiec :mrgreen: \



Szofer, a to w PL na 4 - kolowce czeba miec inne PJ niz B ? :mrgreen:

:wink:


"coś cięższego" miało w zamyśle odwoływać wcześniejszą kategorię
tak jak skrzyżowanie odwołuje znak :lol:

a czy ten motocykl czterokołowy aż tak strasznie różni się od motocykli trójkołowych z przechyłem że nie można było podać go jako przykład? przed zmianą przepisów wszystkie motocykle z przechyłem niezależnie od ilości kół powinny podlegać pod kategorię A,A2,A1, Nie było z tym jasności. Jak widać są jeszcze homologacje oprócz kategorii praw jazdy. Zmiana przepisów uwzględniła fakt że zwiększanie ilości kół w motocyklu jest wprost proporcjonalne do poprawy bezpieczeństwa i łatwości panowania nad takim pojazdem co zaowocowało podpięciem niektórych motocykli "wielokołowych" do kat. B
Ostatnio zmieniony niedziela 27 stycznia 2019, 22:23 przez szofer80, łącznie zmieniany 4 razy
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » niedziela 27 stycznia 2019, 22:07

ks-rider napisał(a):
Blacksmith napisał(a):Powinno być to już wprowadzone dawno temu. No ale lepiej późno niż wcale.
W Niemczech gdzie spędzam połowę roku takie trójkołowce bardzo często się widuje. W Polsce nie pamiętam czy chociaż jednego na drodze widziałem.


Mylisz pojecia !

W Niemczech masz dwa rodzaje tych samych 3 - kolowcow

1. zarejestrowane jako motocykl - obowiazkowa jazda w helmofonie

2. zarejestrowane jako 3 kolowe auto - na pokladzie pasy bezpieczenstwa, Überrollbügel, jazda bez helmofonu.


:wink:


tak to dobre rozgraniczenie, są bowiem trójkołowce z przechyłem którym zdecydowanie bliżej do motocykla i są trójkołowce bez przechyłu którym zdecydowanie bliżej do pojazdu kat B. Ale możliwość zablokowania zawieszenia na postoju w przypadku trójkołowca,czterokołowca na bazie motocykla daje pretekst do podpięcia go też pod kategorię B, sama jazda też jest znacznie prostsza, hamowanie awaryjne prostsze, 30% skuteczniejsze hamulce, trzy koła sprawiają że nadaje się taki motocykl wielokołowy do jazdy dla ludzi z bardzo przeciętną koordynacją ruchową, wraz z wiekiem wszystkim posiadaczom prawa jazdy kat A albo ze schorzeniami neurologicznymi powinni przepisywać tego typu motocykle na recepte :lol: zamiast jednośladów. Wogóle każdemu powinni zalecać przesiąść się na motocykle wielokołowe, bezpieczeństwo byłoby na o wiele większym poziomie.

Tylko takie rozgraniczenie które opisałem wyżej wymagało by jeszcze zmiany prawa bo po przykładzie Yamahy Niken widać że sam producent zachował się odpowiedzialnie i homologował szybkiego, ciężkiego (263kg) trójkołowca na zwykłą kategorię A
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 stycznia 2019, 03:25

zgredziatko napisał(a):@ks-rider czeba?


Nie wylapales ironi ! :mrgreen:

Cyryl napisał(a):Mylisz pojecia !
kompletnie nie rozumiesz logiki naszego kolegi.
jeżeli widuje często, to znaczy, że do jazdy nie trzeba uprawnień,
jeżeli nie widuje często, znaczy, że uprawnienia są trudne do zdobycia.


Aaaaaaa, to w takim razie przepraszam ! :mrgreen:

@Szofer80


przeznam sie szczerze, moja polszczyzna nie ogarnia tego co napisales :mrgreen:

Kategoria B to jie tylko siedzenie kierowcy po lewej czy po prawej stronie, moze byc i po srodku.

Nie musza tez byc 4 kola, moga byc i 3.

Tyle, ze musiualbys sie zaglebic w przepisy o dopuszczenie do ruchu i ich warunki. Z tego co pamietam, to jest zapis o rozstawie kol powyzej 40 cm.

P.S. przechyl niema z tym nic wspolnego

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 stycznia 2019, 10:51

ks-rider od początku na tym forum staram się przedstawiać jak wygląda rzeczywistość, jak wygląda praktyka i co należałoby zmienić. Ty natomiast jesteś na tym forum jednym z przedstawicieli formalnego bełkotu o wyższości prawa nad rzeczywistością. I Ciężko się dogaduje osoba która chce dostosowywać prawo do rzeczywistości z osobą która prawo stawia na pierwszym miejscu, traktuje je jak Biblię i rzeczywistość dostosowuje do prawa. Według Twojej logiki żadna zmiana prawa zajść nie może bo z założenia prawo jest doskonałe a ewentualna dyskusja toczy się tylko nad jego interpretacją. Założyłem temat trajek - wyszło na moim, przepisy zmieniono po mojej myśli, nie po raz pierwszy zdaje się przepisy są zmieniane po mojej myśli, przegrałeś i ewidentnie nie możesz się z tym pogodzić czepiając się takich bezsensownych rzeczy jak to że "coś cięższego" ma być rzekomo czterokołowcem mimo że na filmie widzisz co innego ale w Twoim mniemaniu dalej wymaga to dodatkowego uściślenia, człowiek tylko trochę domyślny bez problemu rozgraniczy te dwie kategorie i nie będzie robił z tego problemu. Naprawdę trzeba mieć sporo złej woli i braku pomysłu na czepnięcie się żeby czepnąć się czegoś takiego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:41 przez szofer80, łącznie zmieniany 2 razy
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:29

szofer80 napisał(a):ks-rider od początku na tym forum staram się przedstawiać jak wygląda rzeczywistość, jak wygląda praktyka i co należałoby zmienić. Ty natomiast jesteś na tym forum jednym z przedstawicieli formalnego bełkotu o wyższości prawa nad rzeczywistością. I Ciężko się dogaduje osoba która chce dostosowywać prawo do rzeczywistości z osobą która prawo stawia na pierwszym miejscu, traktuje je jak Biblię i rzeczywistość dostosowuje do prawa. Według Twojej logiki żadna zmiana prawa zajść nie może bo z założenia prawo jest doskonałe a ewentualna dyskusja toczy się tylko nad jego interpretacją. Założyłem temat trajek - wyszło na moim, przepisy zmieniono po mojej myśli, nie po raz pierwszy zdaje się przepisy są zmieniane po mojej myśli, przegrałeś i ewidentnie nie możesz się z tym pogodzić czepiając się takich bezsensownych rzeczy jak to że "coś cięższego" ma być rzekomo czterokołowcem mimo że na filmie widzisz co innego ale w Twoim mniemaniu dalej wymaga to dodatkowego uściślenia, człowiek tylko trochę domyślny bez problemu rozgraniczy te dwie kategorie i nie będzie robił z tego problemu. Naprawdę trzeba mieć sporo złej woli i braku pomysłu na czepnięcie się żeby czepnąć się czegoś takiego.


Widzisz, i tu sie nie rozumiemy.

Po prostu mam zupelnie inne poszanowanie prawa niz Ty czy inni.

Mowisz zadna zmiana prawa przejsc nie moze... Owszem moze i one za chiodza, pytanie tylko czy ida w dobrym kierunku. Oile 40 lat temu kat. A zdawalo sie na 125 ce o zawrotnej mocy 8 KM. Zalozmy, ze wtedy zdales, uwazasz, ze 20lat pozniej przesiadka na litrowego potwora nie zweryfikuje Twoich umiejetnosci ? 40 lat temu natezenie ruchu bylo zupelnie inne a co wazniejsze tempo ruchu bylo zupelnie inne.

Co przegralem, bo jakos mi umknelo ? Dyskusje z Toba ? Czy zmiane przepisow ? Tak miedzy nami to dynda mi i powiewa czy wygralem, czy przegralem, a juz najbardziej obojetne jest mi, czy ktos z boku twierdzi lub mu sie wydaje, ze nie moge sie z tym pogodzic. Na forum Motocyklistow jest temat wypadki

http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... k/page-194

moze wejdz w niego i poczytaj a potem twierdz, ze zmiany ida w dobrym kierunku, bo to ze ida, to wiemy oboje + - 30 miliony Polakow.

A teraz na spokojnie zstanow sie nad tym jak to wszystko wyglada praktycznie gdy co niektorzy nie kumaja o co wogole w tym chodzi i jakie sa roznice.

milego dnia !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:38

Ciężko o lepsze poszanowanie prawa jak dogłębne zrozumienie jego roli, czyli narzędzia do poprawiania rzeczywistości a nie stawiania prawa na pierwszym miejscu i dostosowywania rzeczywistości do prawa.

p.s. sorry ale uważam Cię za przeciwnika zmian, które nastapiły czego dowód dałeś choćby w ostatnim swoim wpisie.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » wtorek 29 stycznia 2019, 14:28

Szofer,

wez mnie prosze nie rozsmieszaj, bo na PJ nie przechodzisz testow psychologicznych tak jak na pozwolenie na bron ! O ile te byly by na PJ to w tej chwili mowie, ze Ty tych na bron bys nie przeszedl ( masz bledne wyobrazenia ) o mozliwosci jej uzycia,nie masz ani pojecia ani wiadomosci - siory ale taka prawda.

Pojazdy sa grozniejsze niz ! Bronia aby zabic trzeba trafic.

Zadnych instruktarzy nie musisz przechodzic, jest jeden jedyny kurs poslugiwania sie bronia, oraz
bezpieczne obchodzenie sie z nia - tak mniej wiecej 5 - klasa szkoly podstawowej.

Gybys sie tym tematem zajmowal, wiedzialbys troche wiecej.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » wtorek 29 stycznia 2019, 16:53

ks-rider napisał(a):Szofer,

wez mnie prosze nie rozsmieszaj, bo na PJ nie przechodzisz testow psychologicznych tak jak na pozwolenie na bron ! O ile te byly by na PJ to w tej chwili mowie, ze Ty tych na bron bys nie przeszedl ( masz bledne wyobrazenia ) o mozliwosci jej uzycia,nie masz ani pojecia ani wiadomosci - siory ale taka prawda.

Pojazdy sa grozniejsze niz ! Bronia aby zabic trzeba trafic.

Zadnych instruktarzy nie musisz przechodzic, jest jeden jedyny kurs poslugiwania sie bronia, oraz
bezpieczne obchodzenie sie z nia - tak mniej wiecej 5 - klasa szkoly podstawowej.

Gybys sie tym tematem zajmowal, wiedzialbys troche wiecej.


:wink:


To są tylko przepisy, nawet na kierowcy kat B spoczywa taka sama odpowiedzialność jak na kierowcy zawodowym. Jakbyś chciał wiedzieć to ja mam psychotesty więc wiem jak to wygląda i na ile jest to przydatne i weryfikujące danego kandydata. Pożal się boże, jakieś zręcznościówki, pytania na wypadek bycia małpą etc....Wogóle te zadania szczególnie zręcznościowe to para w gwizdek, oczywiście przeszedłem je ale móglby przejść je bez problemu jeszcze lepiej gdyby podczas badań dali jakiś czas na zaznajomienie się w dodatku takiego badania absolutnie nie można porównywać z sytuacja na drodze w konkretnym aucie jest to absolutnie nie miarodajne. ja przyznam się że od czasu do czasu lubię sobie pograć w jakąś grę zręcznościową na komputerze i naprawdę osiągam w niej rekordowe wyniki a mam naprawdę wymagające gry zręcznościowe w których czas na reakcję jest naprawdę mały. ale z grą mam czas się zaznajomić tak jak z jazdą w aucie i autem jeżdżę od lat.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » wtorek 05 lutego 2019, 06:16

Blacksmith napisał(a):
Cyryl napisał(a):przecież we wniosku o broń trzeba wykazać się zagrożeniem jakie zmuszają do posiadania broni.

Tak jest w wypadku ubiegania się o broń w celu ochrony osobistej. Takie zezwolenie uważa się za niemalże niemożliwe do uzyskania...


no właśnie tutaj dochodzimy do sedna sprawy:
po co Ci broń?
jeżeli do obrony, to przed zagrożeniem, które warto by wskazać.
bo trudno wydawać broń osobie o błędnym obrazie rzeczywistości, czy o maniakalnym strachu.
możesz jeszcze broń potrzebować do zabijania, ale w tym wypadku lepiej dla innych, abyś tej broni nie miał.

poza tym jeżeli już coś piszesz, dobrze byłoby, aby to przynajmniej miała coś wspólnego z prawdą, a nie jak zwykle najbardziej aktualne informacje od kolegi z Rumunii, zamiast sprawdzić w źródłach - http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... -2017.html
opisujesz własne wyobrażenie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

"Na 31 grudnia 2017 odnotowano wydanie 40 928 (45 481 w 2016) pozwoleń do ochrony osobistej i zarejestrowano w tym celu 44 882 (49 707 w 2016) sztuki broni. Do ochrony osób lub mienia było 9 (9 w 2016) pozwoleń na 10 (10 w 2016) sztuk zarejestrowanej broni.
Policja odnotowała 25 940 (20 960 w 2016) pozwoleń do celów sportowych
pozwolenia do celów kolekcjonerskich, 2017 - 11 556"
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » sobota 16 lutego 2019, 19:16

rpa napisał(a):Chciałem podyskutować na ten temat i nie mogę. Napiszę o trójkołowcach, a pod postem będzie 10 odpowiedzi na temat broni palnej...


Wez powiedz kogotakrealnie unteresuja 3 - kolowce ?

To cos w rodzaju wozka inwalidzkiego !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » sobota 22 czerwca 2019, 09:17

na horyzoncie kolejne przymiarki do liberalizacji przepisów:

https://autokult.pl/33246,nowa-kategori ... e-ulatwien

wszystko zmierza do konkluzji że tak rozbudowany system kategorii niczemu nie służy. już nie tylko ja ale coraz większe grono ludzi doznaje olśnienia że wielokrotne egzaminowanie z tego samego jest pozbawione sensu (oprócz ekonomicznego :mrgreen: )
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » sobota 22 czerwca 2019, 18:23

szofer80 napisał(a):na horyzoncie kolejne przymiarki do liberalizacji przepisów:

https://autokult.pl/33246,nowa-kategori ... e-ulatwien

Jak widać są jeszcze w naszej polityce ludzie światli i normalni. Jak spojrzałem kto wniósł interpelację to zdziwienia nie było. Jerzy Wilk to jedna z nielicznych świecących boi w oceanie syfu, głębi głupoty, ciemnoty i cofnięcia fal umysłowych.

Od dawna sam mówię, że raz zaliczona teoria nie powinna obowiązywać w innej bliskiej kategorii. Tak samo jak raz zaliczony plac manewrowy nie powinien być robiony ponownie w przypadku powtarzania egzaminu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » sobota 22 czerwca 2019, 19:17

Blacksmith napisał(a):
szofer80 napisał(a):na horyzoncie kolejne przymiarki do liberalizacji przepisów:

https://autokult.pl/33246,nowa-kategori ... e-ulatwien

Jak widać są jeszcze w naszej polityce ludzie światli i normalni. Jak spojrzałem kto wniósł interpelację to zdziwienia nie było. Jerzy Wilk to jedna z nielicznych świecących boi w oceanie syfu, głębi głupoty, ciemnoty i cofnięcia fal umysłowych.

Od dawna sam mówię, że raz zaliczona teoria nie powinna obowiązywać w innej bliskiej kategorii. Tak samo jak raz zaliczony plac manewrowy nie powinien być robiony ponownie w przypadku powtarzania egzaminu.



No musze Cie zasmucic, Jerzy Wilk niema generalnie pojecia jak wyglada zycie.
Po 6 - ciu miesiacach po zdanym egzaminie w glowie kursanta pozostaje poze 15, w najlepszym wypadku 20 % tego co powinien znac i wiedziec.

Robiac nastepna Kategorie PJ i zdajac ponownie egzamin z teori.

I teraz taka osoba przypomina sobie przepisy, na nowo je utrwala.

Z mojego doswiadczenia, nie znam osoby ktorej przypomnienie wiedzy by zaszkodzilo !

Blacksmith,

a tak miedzy nami, jezeli cos umiesz, to masz Problem to powtorzyc ? Ja jakos nie !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » sobota 22 czerwca 2019, 20:14

To znaczy ja bym osobiście zniósł, ale też aż takim wielkim przeciwnikiem ponownego powtarzania teorii nie jestem. Nie sądzę aby ludzie aż tak szybko tą teorię zapominali. Bardziej bym powiedział, że tej teorii często na drodze nie chcą po prostu świadomie stosować. Do egzaminu teoretycznego w Polsce nic nie mam, bo i wpływ egzaminatora podczas tego egzaminu ogranicza się co najwyżej do zerkania w milczeniu czy nikt nie oszukuje. Przy zdającym przy komputerze nie siedzi egzaminator i nie pogania: "Szybciej, szybciej, no ruchy ruchy nie mamy czasu!!!". Jeszcze jako tako prawa człowieka są przestrzegane.
Egzamin praktyczny to już oczywiście inna bajka.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » sobota 22 czerwca 2019, 21:17

Blacksmith napisał(a):
1. Nie sądzę aby ludzie aż tak szybko tą teorię zapominali.
2. tej teorii często na drodze nie chcą po prostu świadomie stosować.


1. Ludzie nie potrafia przyswoic sobie tego co slyszeli 12 h wczesniej, mam takich ktorzy tydzien po egzaminie z teori nie wiedza ..... ( w mniejsce kropek wpisz co chcesz ).


Inna bajka, ze nie potrafia nawet przyswoic, kiedy maja pierszenstwo na skrzyzowaniu rownorzednym !


2. Jakchcesz stosowac cos czego nie znasz ? Nie umiesz? Nie przyswoiles ?

Nie gra roli, czy swiadomie, czy nieswiadomie, efekt tensam ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości