Moment wskazania błędu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Moment wskazania błędu

Postprzez Nyjacky » środa 30 stycznia 2019, 01:09

W którym momencie egzaminator powinien poinformować o popełnionym błędzie? Opiszę sytuację. Generalnie nie zdałem na łuku. Próba 1: ruszyłem do przodu, zakręciłem i zatrzymałem się. Komenda egzaminatora, że teraz do tyłu. Do tyłu to samo. Po zatrzymaniu się usłyszałem, że popełniłem błąd i żebym się zastanowił co zrobiłem źle. Próba 2 do przodu, zatrzymanie. Następnie komenda egzaminatora, że do tyłu. Tym razem za wcześnie zahamowałem i nie zmieściłem się w kopercie. Próba druga niezaliczona. Na koniec usłyszałem, że nie zmieściłem się w kopercie jadąc do przodu podczas próby pierwszej. Dlatego też pojawia się pytanie, czy egzaminator nie powinien przerwać próby pierwszej w momencie popełnienia błędu, a nie pozwolić mi kontynuować to podejście? Nie jestem w stanie zweryfikować czy nie zmieściłem się w kopercie, ocenić gdzie popełniłem błąd.
Nyjacky
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 29 stycznia 2019, 15:06

Re: Moment wskazania błędu

Postprzez skov » niedziela 03 lutego 2019, 20:46

§ 27. Podczas części praktycznej egzaminu państwowego:

6) egzaminator niezwłocznie informuje osobę egzaminowaną o nieprawidłowym wykonaniu zadania egzaminacyjnego;
w przypadku dwukrotnego nieprawidłowego wykonania tego samego zadania egzaminacyjnego lub przerwania egzaminu państwowego egzaminator informuje osobę egzaminowaną o negatywnym wyniku części praktycznej egzaminu państwowego;

Nyjacky napisał(a): Dlatego też pojawia się pytanie, czy egzaminator nie powinien przerwać próby pierwszej w momencie popełnienia błędu, a nie pozwolić mi kontynuować to podejście? Nie jestem w stanie zweryfikować czy nie zmieściłem się w kopercie, ocenić gdzie popełniłem błąd.


Od oceny zdań egzaminacyjnych jest egzaminator a ten ma obowiązek szczegółowo omówić wynik egzaminu po jego zakończeniu.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 68 gości