Rozpoczęty kurs w 2014 a ważność badań lekarskich

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Rozpoczęty kurs w 2014 a ważność badań lekarskich

Postprzez Milosz95 » poniedziałek 24 grudnia 2018, 00:07

Witam, jak to w końcu jest? Zdałem prawko w piątek, i muszę teraz wnieść kwotę 100.50zl czy przy odbiorze? Na info-carze nie ma mojego starostwa do zapłaty online, a status prawa jazdy widnieje z piątku "proces egzaminowania został zakończony.Do urzędu wydającego prawo jazdy, została wysłana informacja o zakończeniu procesu egzaminowania". Jeszcze pytanie, bo o ile jutro będzie otwarty wydział komunikacji to zapytam bezpośrednio tam, ale być może ktoś się orientuje, ogólnie miałem 4 lata przerwy w zdawaniu, a z tego co pamiętam badania miałem 5letnie (tj. jakoś do marca-kwietnia 2019), czy teraz będę musiał dostarczać nowe badania, czy te 5 lat liczy się od wydania prawa jazdy tj. do 2023~? I jak to jest że zdjeciami? Spotkałem się z różnymi opiniami, niektórym były potrzebne 2 zaś innym 1.

Najbardziej interesuje mnie kwestia, tego czy muszę znów robić badania przed wydaniem prawa jazdy, i co w ogóle zabrać do wydziału komunikacji (egzamin zdany w piątek)
Milosz95
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 21 lutego 2014, 17:06

Re: Rozpoczęty kurs w 2014 a ważność badań lekarskich

Postprzez DrARG » poniedziałek 21 stycznia 2019, 22:05

O ile chodzi o ważność badań, to jeśli są ważne 5 lat to od dnia wydania orzeczenia, czyli warto zrobić nowe badania. Na to zaświadczenie można wyrobić prawo jazdy, ale będzie ono ważne tylko klika miesięcy.
Doc
DrARG
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 14 stycznia 2019, 21:40


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości