Rondo z przelotką - brak A7. Dwa osobne skrzyżowania?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Rondo z przelotką - brak A7. Dwa osobne skrzyżowania?

Postprzez Cyryl » środa 21 listopada 2018, 21:14

LeszkoII napisał(a):[...
Cyryl napisał(a):czy po zastosowaniu jakiegoś oznaczenia, ktoś weryfikuje, jak wpływa to na zachowanie użytkowników na miejscu.
Samo ustawienie znaku jest czynnością stricte techniczną i nie podlega żadnej kontroli sądów administracyjnych, co wynika z utrwalonej linii orzeczniczej. Wydaje się, że nie można zaskarżyć czynności "wbicia słupa w ziemię" niezgodnie z projektem...


chodziło mi o inną rzecz.
podczas remontu dachu w budynku, którym mieszkam, firma odpowiedzialna za to ogłosiła pomyślne zakończenie robót.
w papierach wszystko się zgadzało, inspektor nadzoru zatwierdził, ale zabrakło jednego: nikt nie po fatygował się w czasie deszczu, aby sprawdzić fizycznie, czy ten dach nie przecieka.

i tutaj nowa organizacja ruchu w projekcie może wyglądać wspaniale, może być zatwierdzona jako zgodna z przepisami, ale w rzeczywistości wydaje mi się, że nikt nie sprawdza, czy takie rozwiązanie nie powoduje zamieszania.

patrząc na ilość znaków na polskich drogach oszczędność blachy na jednym znaku A-7 - żadna, na linii P-7a nic się nie oszczędzi, bo jest w zamian linii P-13. więc wydaje się to nielogiczne.
a na pewno niekorzystnie wpływa na zrozumienie przez użytkowników, a co za tym idzie na bezpieczeństwo.
Załączniki
Znaki zakazu.jpg
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rondo z przelotką - brak A7. Dwa osobne skrzyżowania?

Postprzez LeszkoII » środa 21 listopada 2018, 22:13

No właśnie dlatego nie pisałem, że nie ma żadnej ścieżki prawnej aby ocenić jakość wykonania organizacji ruchu (w tym zgodność z zatwierdzonymi założeniami) – w odniesieniu do kompetencji organu zarządzającego ruchem, tylko że jej póki co nie znam. Napisałem, że nie podlega to kognicji sądów administracyjnych, o czym więcej w linku: http://www.doradcasamorzadu.pl/komunika ... jnego.html

Pozostaje więc zbadać, jaką rolę odgrywa tutaj zarząd drogi i w jakim trybie można go rozliczać. Czyli trzeba sięgnąć do ustaw samorządowych. Najpewniej: skarga na organ wykonawczy JST (nie dot. GDDKiK) złożona do organu stanowiącego JST. Ale co dalej to trzeba szukać w Internetach.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Rondo z przelotką - brak A7. Dwa osobne skrzyżowania?

Postprzez waw » czwartek 22 listopada 2018, 18:14

Organizacja ruchu, która jest niezgodna z przepisami to plaga na polskich drogach. Problem pojawia się gdy przez złą organizację ruchu dojdzie do wypadku.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Rondo z przelotką - brak A7. Dwa osobne skrzyżowania?

Postprzez Henq » czwartek 22 listopada 2018, 23:50

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):no właśnie o to chodzi, że dla @yorki droga przed SoRO rozdziela się na dwie osobne drogi. :eek2:
jedna która prowadzi do SoRO i druga która prowadzi w prawo tak jak na filmiku porusza się auto autora filmu.

Mówiłem ci żebyś nie wycierał sobie gęby moim nickiem.
to bierz odpowiedzialność za swoje durne stwierdzenia
yorki napisał(a):...więc muszą to być dwa skrzyzowania.
czy to nie twoje idiotyzmy? aby były tu dwa skrzyżowania, droga przed SoRO "MUSI" rozdzielać się na osobne drogi - wiem że masz braki więc uświadamiam, skrzyżowanie to (w uproszczeniu) przecięcie, połączenie, rozwidlenie w jednym poziomie DRÓG :spoko:

yorki napisał(a):To sa przecież twoje słowa.
Henq napisał(a):a to połączenie z czego się wzięło? nie z rozwidlenia? czytałem te twoje wypociny i trzeba ci wszystko tłumaczyć bo ty podstaw nie ogarniasz. Droga dochodząc do SoRO rozwidla się w prawo co tworzy nadal jedno skrzyżowanie razem z SoRO ...ich połączenie lub rozwidlenie... :eek2:
oczywiście, że moje i gdzie tu masz napisane że to osobna droga? :hmm:

yorki napisał(a):Ale kombinuj dalej, nie mogę się doczekać, jak z ulicy Cyryla i Metodego zrobisz gruntowkę. :lol:
ale zdajesz sobie sprawę z tego, że droga gruntowa z drogą twardą nie tworzy skrzyżowania? :help: więc dlaczego mam robić "gruntówkę" :eek2: skoro pisałem ci o skrzyżowaniu? :wow: - ja pierniczę jakie braki, więc ponawiam prośbę przyznaj się kto cię szkolił? :lol: :lol: :lol:

--------

Badura napisał(a):We wcześniejszej organizacji ruchu, ten rękaw był traktowany jako jedno skrzyżowanie.
i dobrze był traktowany, tylko że był zmorą bo nikt nie pamiętał o drugiej części definicja A-7: Znak A-7 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony.
Organizator ruchu po przez ustawienie w starej organizacji znaku A-7 na wylocie tej łącznicy wyeliminował zastanawianie się kierowców nad tym któremu ustąpić bo jechał główną, a przed którym wjadę bo skręcał w lewo. Art 25 nie miała zastosowania przy starej organizacji ruchu, obowiązywał znak A-7 ustawiony w obrębie skrzyżowania.

Badura napisał(a):I skręcający w lewo musieli ustąpić pierwszeństwa pojazdowi skręcającemu w prawo - korzystającemu z rękawa. Wielu kursantów tutaj zakończyło swój egzamin na prawo jazdy.
a widzisz druga strona medalu, skręcający w lewo nie ma znaku D-1 po skręcie w lewo, typowe skrzyżowanie na ulewanie, co byś nie zrobił twoja wina

Badura napisał(a):Teraz to jest nie do końca jasne.
a wcześniej nie było? przecież sam piszesz, że nie jedni tam ulewali. Przecież skręcający w lewo nie ma obowiązku ustępować tym co mają A-7 przed jego jezdnią - ewidentne odwołanie od wyniku negatywnego.

Przy nowej organizacji ruchu jest ewidentnie coś skopane, droga dochodzi do skrzyżowania i ma status podporządkowanej, a jej rozwidlenie już nie. O ile to nie jest osobna droga co w takiej sytuacji powinno być oznakowane jako osobne skrzyżowanie, należy to traktować jako jedno skrzyżowanie i status tego rozwidlenia ma drogi matki czyli jest podporządkowana.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości