Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » czwartek 01 listopada 2018, 08:42

yorki napisał(a):Henq, widzę że odpocząłes i tryskasz energią.
widzisz niektórzy mają życie prywatne poza forum.

yorki napisał(a):Niestety nie mam ochoty ciągnąć tego tematu.
czyli jednak sobie wymyśliłeś i nie znalazłeś w dz. u. 220 ani żadnym innym zapisu że linia to pozostałość i można ją ignorować?
jakoś mnie to nie dziwi :thumb2:

yorki napisał(a):Proponuję kompromis:
Ja przestanę nazywać tą linię pozostałością, a Ty (z uwagi na jej długość) uznasz, że jest to linia P-5.

Stoi. ? 8)
gdzie to znowu wyczytałeś o minimalnych długościach linii? znów wymyślasz?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez yorki » czwartek 01 listopada 2018, 09:29

220 napisał(a):2.22.1.10. Linia podwójna ciągła
Znak P-4 „linia podwójna ciagla” (rys. 2.2.1.10) stosuje się w celu rozdzielenia przeciwnych kierunków
ruchu na odcinkach jezdni, na których należy wyeliminować przejezdzanie pojazdów na czesc jezdni przeznaczona dla przeciwnego kierunku ruchu, niezależnie od dopuszczalnej prędkości na drodze.
Znak ten zawsze umieszcza się na trzy- i wiecej pasowych jezdniach dwukierunkowych, na których pasy ruchu są wyznaczone, na calej długości odcinka takiej jezdni.
Znak P-4 może byç poprzedzony i moga po nim nastepowac znaki: P-1b, P-1e, P-3a, P-3b i P-6.
Długość linii podwójnej ciągłej powinna wynosić
co najmniej 20 m
.

Żegnam trolu.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » czwartek 01 listopada 2018, 09:45

Henq napisał(a):
gumik napisał(a): Nigdy nie pisałem, że można jeździć.
aha :help: więc to:
gumik napisał(a):Ta linia to jakaś pozostałość. Można się kłócić, że obowiązuje, ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia.

musiało pisać twoje alter ego :hmm: pan Hyde? :wow:
Nadal podtrzymuję, że nie pisałem iż można jeździź przez linię P-4. Dowód sam nawet wkleiłejś. Powyżej. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » czwartek 01 listopada 2018, 11:18

yorki napisał(a):Długość linii podwójnej ciągłej powinna wynosić
co najmniej 20 m
.
o masakra :eek2: a jak nie wynosi to nie jest P-4 :eek2:
człowiecze "powinna" a "musi" to dwa różne słowa

yorki napisał(a):Żegnam trolu.
przepisy leżą, j. polski leży o czym ty chcesz dyskutować? Wyszukujesz sobie definicje i interprerujesz je pod siebie a podstaw nie potrafisz ogarnąć. :eek2:

------

gumik napisał(a):Nadal podtrzymuję, że nie pisałem iż można jeździź przez linię P-4. Dowód sam nawet wkleiłejś. Powyżej. ;-)

tak to jest ten dowód:
gumik napisał(a):... ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia.

jak byk jest napisane że nie można przejeżdżać przez P-4 a nie zaraz :hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez yorki » czwartek 01 listopada 2018, 20:58

Pierwsze z brzegu

Art.66 1a. Autobus, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i ciągnik samochodowy, dla którego określono dopuszczalną
masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t, powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta...

Ech, fachowcy od prawa.
Przedmiot nic nie musi.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » piątek 02 listopada 2018, 16:23

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):... ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia.

jak byk jest napisane że nie można przejeżdżać przez P-4 a nie zaraz :hmm:

Różnica między "nie można przejechać, ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia", a "można przez nią przejechać". Ale to norma, że na tym forum autor posta najmniej wie co chciał napisać. :lol:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » piątek 02 listopada 2018, 22:34

gumik napisał(a):Różnica między "nie można przejechać, ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia", a "można przez nią przejechać". Ale to norma, że na tym forum autor posta najmniej wie co chciał napisać. :lol:
No to autorze posta który pisze że przejechanie przez linie P-4 nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia wypowiesz się czy można czy nie można przejechać? skoro przejazd nie wprowadza żadnego zagrożenia?

Obrazek
pociągu nie widać :lol: przejazd przez tory nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia więc autorze posta napisz nam co chciałeś napisać :spoko:


----------------
yorki napisał(a):Pierwsze z brzegu

też mam :thumb2:
pierwsze z brzegu większe miasto Polskie: od lewej od góry :spoko: Szczecin:
20m brak :help:
Obrazek
całe szczęście że to nie P-4 i nie POWINNO to być P-4 :thumb2:

Obrazek
ufff tutaj też można najeżdżać dzięki @yorki i ty pseudoinstruktorku- nikt by nie przypuszczał :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » piątek 02 listopada 2018, 23:34

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Różnica między "nie można przejechać, ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia", a "można przez nią przejechać". Ale to norma, że na tym forum autor posta najmniej wie co chciał napisać. :lol:
No to autorze posta który pisze że przejechanie przez linie P-4 nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia wypowiesz się czy można czy nie można przejechać? skoro przejazd nie wprowadza żadnego zagrożenia?
Odniosłem się do konkretnego miejsca i konkretnej linii, a nie ogólnie do wszystkich takich miejsc, nie mówiąc już o zupełnie innych miejscach - przejazdach kolejowych. Czy to co napisałem jest już zrozumiane?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » piątek 02 listopada 2018, 23:49

gumik napisał(a):Czy to co napisałem jest już zrozumiane?
ależ ty kombinujesz :eek2:
no to konkretny przepis:
P-4 "linia podwójna ciągła" rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.
autorze postu wskaż kiedy to i jakie to sytuacje nie wprowadzają absolutnie żadnego zagrożenia odpowiedź należy poprzeć przepisami :spoko:
wystarczy cytat z dz. u.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » sobota 03 listopada 2018, 10:06

Wprowadzasz offtopic. Piszemy o konkretnej sytuacji i do niej się odnoszę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » sobota 03 listopada 2018, 10:14

gumik napisał(a):Wprowadzasz offtopic. Piszemy o konkretnej sytuacji i do niej się odnoszę.
a to w tej konkretnej sytuacji definicja P-4 się zmienia? :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez yorki » sobota 03 listopada 2018, 10:54

Henq napisał(a):bla, bla, bla,
przestań wycierac sobie gęby moim nickiem i obarczac mnie winą za wszystkie niezgodnie ze sztuką oznakowane ulice w całej Polsce.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » sobota 03 listopada 2018, 11:35

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wprowadzasz offtopic. Piszemy o konkretnej sytuacji i do niej się odnoszę.
a to w tej konkretnej sytuacji definicja P-4 się zmienia? :eek2:

Nie zmienia się. Nigdy tego nie sugerowałem. Czy wszystko co napisałem jest już dla Ciebie jasne, czy trzeba jeszcze coś wyjaśnić?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » sobota 03 listopada 2018, 12:40

gumik napisał(a):
Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wprowadzasz offtopic. Piszemy o konkretnej sytuacji i do niej się odnoszę.
a to w tej konkretnej sytuacji definicja P-4 się zmienia? :eek2:

Nie zmienia się. Nigdy tego nie sugerowałem. Czy wszystko co napisałem jest już dla Ciebie jasne, czy trzeba jeszcze coś wyjaśnić?
nie nie jest jasne, skoro definicja się nie zmienia to dlaczego uważasz że można przejechać przez tą linię nie wprowadzając żadnego zagrożenia? :eek2:

-----------

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):bla, bla, bla,
przestań wycierac sobie gęby moim nickiem i obarczac mnie winą za wszystkie niezgodnie ze sztuką oznakowane ulice w całej Polsce.
nie potrafisz wziąć odpowiedzialności za swoje słowa? na jakiej podstawie uważasz, że skrzyżowania są błędnie oznakowane? bo wyczytałeś "...powinna mieć..." :eek2: no to może zerknij jak się znakuje skrzyżowania dz.u. 220 7.6.1 rys b i nagle się okaże, że szukasz na siłę usprawiedliwienia do łamania przepisów i ignorowania P-4 bo to "pozostałość" :eek2:
rys. 7.6.2.3
rys. 7.6.3.2
rys. 7.6.3.3
rys. 7.6.3.4
rys. 8.2.1
rys. 8.2.5
itd
rysunki te jak znakować skrzyżowania również nie wspominają nic o 20m :spoko: czyżby to było na zasadzie "powinna" ale nie "musi" :hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » sobota 03 listopada 2018, 16:48

Henq napisał(a):[]nie nie jest jasne, skoro definicja się nie zmienia to dlaczego uważasz że można przejechać przez tą linię nie wprowadzając żadnego zagrożenia? :eek2:

Jest roznica w tym co pisalem. Uwazam, ze przejechanie przez nia nie wprowadza zagrozenia. A nie, ze mozna przez nia przejechac nie wprowadzajac zadnego zagrozenia. Jest istotna roznica miedzy tymi dwoma wypowiedziami. Nie przypisuj mi slow ktorych nie napisalem.

Wszystko wskazuje na to, ze linia jest pozostaloscia po starym oznakowaniu. Przejechanie po niej, czy ten metr dalej w zasadzie nie zmienia nic.

Nie nakłaniam nikogo do łamania przepisów i jeżdżeniu po linii P-4.

Coś jeszcze, czy zrozumiałeś?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości