Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » czwartek 18 października 2018, 09:33

gumik napisał(a):Ta linia to jakaś pozostałość. Można się kłócić, że obowiązuje, ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia.
skad taka pewność że pozostałość?
no właśnie wprowadza zagrożenie, pojazd biały przejechał prawidłowo stosując się do P-4 natomiast autor filmiku olał P-4 i jeszcze perfidnie próbuje się wybielić i wmawia głupoty że wolno jeździć po P-4 i ma pierwszeństwo bo jedzie jakimś urojonym pasem :eek2: :help:
Przestańcie interpretować sobie przepisy jak wam się podoba jak wam wygodniej. :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » czwartek 18 października 2018, 09:37

Wymalowanie takiej linii w tym miejscu byłoby bez sensu i niezgodne z jakimikolwiek przepisami. O sztuce znakowania skrzyżowań nie wspominając.

Biały skręcił w lewo od prawej krawędzi jezdni? Prawidłowo?
Autor nagrania skręcił w lewo od lewej krawędzi jezdni.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » czwartek 18 października 2018, 10:01

gumik napisał(a):Wymalowanie takiej linii w tym miejscu byłoby bez sensu i niezgodne z jakimikolwiek przepisami. O sztuce znakowania skrzyżowań nie wspominając.
wskażes z jakiego to przepisu "bez sensu"?
czytając dz. u. 170 i dz. u. 220 nie natrafiłem nigdzie na zapis że mam się nie stosować do linii P-4 bo to "pozostałość" wskażes w jakim przepisie to wyczytałeś? znów coś wymyślasz?

gumik napisał(a):Biały skręcił w lewo od prawej krawędzi jezdni? Prawidłowo?
biały skręcił w lewo od środkami jezdni omijając linie P-4 jak najbardziej prawidłowo

gumik napisał(a):Autor nagrania
powinien zostać ukarany mandatem 200zl i 5pkt
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez yorki » czwartek 18 października 2018, 10:18

Ten kawałek P-4 to rzeczywiście pozostałość. Widać to na street view.
Mam takie przypuszczenie, że zmiana pierwszenstwa w tym miejscu nastapila po zmianie nazwy jednej z ulic na ulicę Wyszyńskiego. Nie wypadalo żeby prymas ustepowal przed Ratajem. :wink:
A może się mylę....
Ale napewno było jak pisze szymonix, ktoś spindolił robotę. Ot, polska rzeczywistość.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » piątek 19 października 2018, 07:59

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wymalowanie takiej linii w tym miejscu byłoby bez sensu i niezgodne z jakimikolwiek przepisami. O sztuce znakowania skrzyżowań nie wspominając.
wskażes z jakiego to przepisu "bez sensu"?

Poniższy sposób oznakowania jest niezgodny z przepisami. Jeśli chcieliby wyłączyć ten fragment drogi z ruchu, to jest do tego inne oznakowanie: P-21.
Chyba, że znajdziesz cokolwiek jakoby takie połączenie znaków poziomych było dozwolone.
henio linia.PNG
henio linia.PNG (5.27 KiB) Przeglądane 5541 razy


biały skręcił w lewo od środkami jezdni omijając linie P-4 jak najbardziej prawidłowo
Środek jezdni jest z prawej strony?
henio linia.JPG
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » wtorek 23 października 2018, 20:43

gumik napisał(a):
biały skręcił w lewo od środkami jezdni omijając linie P-4 jak najbardziej prawidłowo
Środek jezdni jest z prawej strony?
środek jezdni jest na środku jezdni :help:
Obrazek

a jazda po łuku którą linkujesz nie jest zmiana kierunku jazdy art 22.2 nie ma zastosowania.

gumik napisał(a):
Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wymalowanie takiej linii w tym miejscu byłoby bez sensu i niezgodne z jakimikolwiek przepisami. O sztuce znakowania skrzyżowań nie wspominając.
wskażes z jakiego to przepisu "bez sensu"?

Poniższy sposób oznakowania jest niezgodny z przepisami.
ale nadal nie poparłeś przepisami :eek2:

gumik napisał(a):Jeśli chcieliby wyłączyć ten fragment drogi z ruchu, to jest do tego inne oznakowanie: P-21.
ale to nie jest fragment wyłączonej z ruchu drogi :eek2: ty wiesz po co stosuje się P-4?

gumik napisał(a):Chyba, że znajdziesz cokolwiek jakoby takie połączenie znaków poziomych było dozwolone.
a to połączenie P-4 z P-1 jest zabronione? od kiedy?


-----
szymonix napisał(a):Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.

Mam nadzieję, że już wiesz ćwoku dlaczego nikt z tobą nie dyskutuje :eek2:

-----

Znak P-4 "linia podwójna ciągła" rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.

Nie nadal brak zapisu, że
"Można ignorować linię ponieważ to pozostałość -tak mówię ja szymonix"
ale niestety tak bywa jak PJ daje wujek za kozę :help: :dumb:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » środa 24 października 2018, 11:50

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):
biały skręcił w lewo od środkami jezdni omijając linie P-4 jak najbardziej prawidłowo
Środek jezdni jest z prawej strony?
środek jezdni jest na środku jezdni :help:
Obrazek

a jazda po łuku którą linkujesz nie jest zmiana kierunku jazdy art 22.2 nie ma zastosowania.
Sprawa dyskusyjna. Z pewnością jest możliwość wyboru kierunku (w prawo, w lewo).

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wymalowanie takiej linii w tym miejscu byłoby bez sensu i niezgodne z jakimikolwiek przepisami. O sztuce znakowania skrzyżowań nie wspominając.
wskażes z jakiego to przepisu "bez sensu"?

Poniższy sposób oznakowania jest niezgodny z przepisami.
ale nadal nie poparłeś przepisami :eek2:
W przepisach jest podane jak się znakuje drogi, a nie ma zapisu na każdą głupotę "tak nie wolno". Ilość bezsensownych kombinacji linii jest nieograniczona.

gumik napisał(a):Jeśli chcieliby wyłączyć ten fragment drogi z ruchu, to jest do tego inne oznakowanie: P-21.
ale to nie jest fragment wyłączonej z ruchu drogi :eek2

W takim układzie i połączeniu z linia przerywana tworzy trójkąt po którym w praktyce nikt by się nie poruszał, bo nie byłoby tam za bardzo jak wjechac podczas normalnej jazdy. Dlatego p-21 jeśli zarządca drogi miał taki zamysł.

gumik napisał(a):Chyba, że znajdziesz cokolwiek jakoby takie połączenie znaków poziomych było dozwolone.
a to połączenie P-4 z P-1 jest zabronione? od kiedy?
Nie w takim dziwacznym układzie. Może występować przed lub po P-4, ale nie stykać się z nią od boku w ten sposób że jej dalszy przebieg wyznacza oś jezdni.

szymonix napisał(a):Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.

:spoko:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » środa 24 października 2018, 19:24

gumik napisał(a):Sprawa dyskusyjna. Z pewnością jest możliwość wyboru kierunku (w prawo, w lewo).
zapewne widzisz magiczny znak łamanego pierwszeństwa dający ci takowy wybór? wskażesz? o co ja się pytam przecież ty nic nie wskazujesz tylko głupoty rozsiewasz :eek2:

gumik napisał(a):W przepisach jest podane jak się znakuje drogi, a nie ma zapisu na każdą głupotę "tak nie wolno". Ilość bezsensownych kombinacji linii jest nieograniczona.
skoro jest podane to dlaczego masz problem ze wskazaniem?

gumik napisał(a):W takim układzie i połączeniu z linia przerywana tworzy trójkąt po którym w praktyce nikt by się nie poruszał,
ależ poruszają się pojazdy z podporządkowanej :eek2:

gumik napisał(a): bo nie byłoby tam za bardzo jak wjechac podczas normalnej jazdy.
ależ jest jak wjechać i wjeżdżają :eek2:

gumik napisał(a): Dlatego p-21 jeśli zarządca drogi miał taki zamysł.
całe szczęście że to nie ty znakujesz drogi :help:

gumik napisał(a):Nie w takim dziwacznym układzie.
Przestań siać swoje chore wizje! To że nie masz pojęcia o przepisach drogowych udowadniali ci już nie raz inni na tym forum a ty dalej jakieś głupoty wypisujesz! Naucz się w końcu przepisów i przestań wymyślać swoje własne.

gumik napisał(a):Może występować przed lub po P-4,
no i tutaj tak właśnie występuje:
Obrazek
a co nie widzisz

gumik napisał(a):... ale nie stykać się z nią od boku w ten sposób że jej dalszy przebieg wyznacza oś jezdni.
podstawa prawna a nie twoje farmazony.

Obrazek

normalne oznakowanie spotykane na polskich skrzyżowaniach gdzie P-1 wyznacza pas do lewoskrętu a P-4 rozdziela część jezdni w kierunku przeciwnym :eek2: :help: styka się czy nie?

widzę że razem z autorem tematu chcecie wszystkich sprowadzić do swojego poziomu, ale tak to bywa jak się PJ w chipsach znajduje :help: zapewne kurs u tego samego idioty robiliście który wam pozwolił najeżdżać na P-4?

Nadal czekam, aż wskażesz w przepisach, że wolno jeździć po P-4 bo to "pozostałość" - twój idol nie był wstanie widać za tępy :eek2: udowodnij, że ty nie. :lol: :lol: :lol:
Autor nagrania złamał przepisy i szuka na siłę usprawiedliwienia! idiota uczył go na PJ i tylko można ubolewać nad takim.
Żenada.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » środa 24 października 2018, 23:38

W Twoim przykładzie linia przerywana wyznacza dalej pasy ruchu, a nie oś jezdni jak w oryginalnym przypadku z tego wątku. To zupełnie inna sprawa i o czymś takim nie pisałem.

Nie wiem co mógłby mieć znak łamanego pierwszeństwa do sygnalizowania zmiany kierunku jazdy lub nie sygnalizowania. On tylko ustala pierwszeństwo i tyle.

Pojazdy z podporządkowanej poruszają się w tym trójkącie utworzonym pomiędzy linią P-4 i przerywaną? Może i tak, ale tylko jeśli przejadą przez linię P-4. Inaczej to chyba tylko rower jest na tyle zwrotny, żeby tam wjechać.

Co do przepisów, to nie wiem czego byś ode mnie oczekiwał? Przecież napisałem, ze nie ma tam wymienionych wszystkich bezsensownych oznakowań i napisane, że tak nie można. Wszystko wynika z tego jak można znakować takie skrzyżowania, a takiego tworu w przepisach nie znajdziesz.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » czwartek 25 października 2018, 21:40

gumik napisał(a):W Twoim przykładzie linia przerywana wyznacza dalej pasy ruchu, a nie oś jezdni jak w oryginalnym przypadku z tego wątku. To zupełnie inna sprawa i o czymś takim nie pisałem.
Linia P-1 z oryginału nie wyznacza osi jezdni :eek2: jejku jakie braki :eek2: poczytaj do czego służy przerywana o podwójnej szerokości :help:

gumik napisał(a):Nie wiem co mógłby mieć znak łamanego pierwszeństwa do sygnalizowania zmiany kierunku jazdy lub nie sygnalizowania. On tylko ustala pierwszeństwo i tyle.
:wow: no i oczym ty dziecko chcesz dyskutować jak ty podstaw nie ogarniasz? sygnalizuje się zmianę kierunku jazdy a nie jazdę po łuku
miałeś już niejednokrotnie tłumaczone: łuk drogi vs łamane pierwszeństwo
kuźwa dobraliście się w korcu maku :help:

gumik napisał(a):Pojazdy z podporządkowanej poruszają się w tym trójkącie utworzonym pomiędzy linią P-4 i przerywaną? Może i tak, ale tylko jeśli przejadą przez linię P-4. Inaczej to chyba tylko rower jest na tyle zwrotny, żeby tam wjechać.
znów jakieś chore wizje żeby tylko bronić swoich głupot?
Obrazek

może linie czerwone za wąskie jak szerokość pojazdu? poszerzyć w stronę P-4? miejsca pod dostatkiem a nie tylko na rowerek :eek2:

gumik napisał(a):Co do przepisów, to nie wiem czego byś ode mnie oczekiwał?
a np czegoś takiego:
Znak P-1e "linia pojedyncza przerywana - prowadząca szeroka" (rys. 2.2.1.5) stosuje się do oddzielenia przeciwnych kierunków ruchu w ciągu linii podwójnych P-4 lub P-3a na skrzyżowaniach lub włączeniach do jezdni oraz do umożliwienia przejazdów poprzecznych na zjazdach w ciągu linii P-2b wydzielającej pas ruchu dla autobusów i rowerów.
to się nazywa przepis z ustawy a nie "gumika" czy innego januszixa widzimisie :spoko:
A teraz ładnie popatrz na to co ci wyciąłem i odpowiedz na pytanie drogowcom udało się wstawić P-1e w ciąg P-4 czy nie udało?:
Obrazek
nie udolnie bo nieudolnie ale jednak udało :lol:

gumik napisał(a):Przecież napisałem, ze nie ma tam wymienionych wszystkich bezsensownych oznakowań i napisane, że tak nie można.
wystarczy, że jest konkretnie napisane czego nie można - ale to trzeba choć trochę chcieć... :spoko:

gumik napisał(a):Wszystko wynika z tego jak można znakować takie skrzyżowania, a takiego tworu w przepisach nie znajdziesz.
:wow: no to pokaż jak można znakować skrzyżowania :spoko:

Nadal czekam na odpowiedź w którym § wyczytałeś, że można jeździć po P-4 bo to "pozostałość" :spoko: jak widzę januszix poległ - ale czego można się spodziewać, ale ty walcz dzielnie próbuj sprowadzić do waszego poziomu :lol: :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez gumik » piątek 26 października 2018, 12:27

Nie, nie udało im się wstawić w ciąg P-4. Oczywiście chodzi tu o połączenie w jednej linii. ===== - - - ===== Zresztą wystarczy popatrzyć na przykładowe obrazki z rozporządzenia, które cytujesz. Połączenie na obrazku jest po prostu bez sensu i nigdzie w rozporządzeniu nie znajdziesz, aby tak można było znakować. Chyba, że źle zrozumiesz co oznacza "w ciągu linii".

Ta P-4, to nie jedyna pozostałość po starym oznakowaniu.

Henq napisał(a):Nadal czekam na odpowiedź w którym § wyczytałeś, że można jeździć po P-4 bo to "pozostałość" jak widzę januszix poległ - ale czego można się spodziewać, ale ty walcz dzielnie próbuj sprowadzić do waszego poziomu
Zgłosić do zarządcy, żeby to poprawili. Błędy w oznakowaniu się zdarzają. Nic nadzwyczajnego. Nigdy nie pisałem, że można jeździć.

sygnalizuje się zmianę kierunku jazdy a nie jazdę po łuku
miałeś już niejednokrotnie tłumaczone: łuk drogi vs łamane pierwszeństwo
kuźwa dobraliście się w korcu maku :help:
Nie wiem dlaczego nagle po zmianie pierwszeństwa miałby się zrobić łuk drogi. Ja tu ciągle widzę skrzyżowanie w kształcie Y. Pierwszeństwo nie wpływa na sposób sygnalizowania.
henio linia2.JPG
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » piątek 26 października 2018, 19:49

gumik napisał(a):Nie, nie udało im się wstawić
Nie udało? no popatrz a to co:
Obrazek

gumik napisał(a):
Henq napisał(a):Nadal czekam na odpowiedź w którym § wyczytałeś, że można jeździć po P-4 bo to "pozostałość" jak widzę januszix poległ - ale czego można się spodziewać, ale ty walcz dzielnie próbuj sprowadzić do waszego poziomu
Zgłosić do zarządcy, żeby to poprawili. Błędy w oznakowaniu się zdarzają. Nic nadzwyczajnego.
Po raz kolejny udowodnij, że jest to złe oznakowanie :spoko:

gumik napisał(a): Nigdy nie pisałem, że można jeździć.
aha :help: więc to:
gumik napisał(a):Ta linia to jakaś pozostałość. Można się kłócić, że obowiązuje, ale przejechanie przez nią nie wprowadza absolutnie żadnego zagrożenia.

musiało pisać twoje alter ego :hmm: pan Hyde? :wow:

gumik napisał(a):
sygnalizuje się zmianę kierunku jazdy a nie jazdę po łuku
miałeś już niejednokrotnie tłumaczone: łuk drogi vs łamane pierwszeństwo
kuźwa dobraliście się w korcu maku :help:
Nie wiem dlaczego nagle po zmianie pierwszeństwa miałby się zrobić łuk drogi. Ja tu ciągle widzę skrzyżowanie w kształcie Y. Pierwszeństwo nie wpływa na sposób sygnalizowania.
Linia P-1x w ciągu P-4 tworzy ci łuk drogi no ale ty nie widzisz ciągu więc jak możesz widzieć łuk? :eek2:
Dopóki przed rozjazdem nie będzie stał znak łamanego pierwszeństwa lub znak łuku drogi ze zjazdem w prawo doputy jedynym odniesieniem czy to jest skrzyżowanie z łukiem drogi czy ze zmianą kierunku jazdy będą odpowiadać znaki poziome a te po zmianach oznakowania przemawiają raczej na korzyść łuku drogi bez zmiany kierunku jazdy :spoko:

Co nie zmienia faktu, że dyskusja zbacza z tematu, a tematem jest wielkie oburzenie autora filmu na biały pojazd, pomimo, że sam ignoruje linie P-4 i najeżdża na nią. Wystarczyło by jechał trochę szybciej, lub na wcześniejszym skrzyżowaniu biały ruszył później i doszło by do kolizji przez "pozostałość" :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez yorki » sobota 27 października 2018, 10:23

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wymalowanie takiej linii w tym miejscu byłoby bez sensu i niezgodne z jakimikolwiek przepisami. O sztuce znakowania skrzyżowań nie wspominając.
wskażes z jakiego to przepisu "bez sensu"?
czytając dz. u. 170 i dz. u. 220 nie natrafiłem nigdzie na zapis że mam się nie stosować do linii P-4 bo to "pozostałość" wskażes w jakim przepisie to wyczytałeś? znów coś wymyślasz?
Albo brakuje Ci kartek w dz.u.220 albo zdolności percepcji drukowanego.
220 napisał(a):8. Przykłady oznakowania skrzyżowań
8.1. Zasady ogólne
Oznakowanie poziome skrzyżowań składa się z oznakowania:
— wlotów i wylotów,
— powierzchni, na której przecinają się tory jazdy pojazdów.
Oznakowanie poziome stosuje się przede wszystkim na skrzyżowaniach leżących w ciągach dróg z pierwszeństwem przejazdu, wyznaczając na ich
powierzchni pasy ruchu wzdłuż drogi z pierwszeństwem...

Prawidłowe oznakowanie skrzyżowania z tego wątku wygląda tak:
Obrazek
Parafrazując Art.4 PoDP mam prawo liczyć, że oznakowanie jest prawidłowe, chyba że okoliczności wskazują na coś odmiennego.
Mając na względzie powyższe można (zachowując szczególną ostrożność, którą i tak trzeba zachować na skrzyżowaniu) przejeżdżać po tych kreskach na drodze, które tylko Ty nazywasz P4.
Henq napisał(a):Co nie zmienia faktu, że dyskusja zbacza z tematu...

To bodajże jedyne mądre zdanie, które napisałeś. Zauważ jednak, że to Ty rozpocząłeś temat tych mazów na jezdni.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez Henq » środa 31 października 2018, 20:50

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wymalowanie takiej linii w tym miejscu byłoby bez sensu i niezgodne z jakimikolwiek przepisami. O sztuce znakowania skrzyżowań nie wspominając.
wskażes z jakiego to przepisu "bez sensu"?
czytając dz. u. 170 i dz. u. 220 nie natrafiłem nigdzie na zapis że mam się nie stosować do linii P-4 bo to "pozostałość" wskażes w jakim przepisie to wyczytałeś? znów coś wymyślasz?
Albo brakuje Ci kartek w dz.u.220 albo zdolności percepcji drukowanego.
no to czekam na cytat gdzie w twoim dz.u. 220 możemy wyczytać, że nie stosujemy się do P-4 bo to "pozostałość". :spoko:

yorki napisał(a):
220 napisał(a):8. Przykłady oznakowania skrzyżowań
8.1. Zasady ogólne
Oznakowanie poziome skrzyżowań składa się z oznakowania:
— wlotów i wylotów,
— powierzchni, na której przecinają się tory jazdy pojazdów.
Oznakowanie poziome stosuje się przede wszystkim na skrzyżowaniach leżących w ciągach dróg z pierwszeństwem przejazdu, wyznaczając na ich
powierzchni pasy ruchu wzdłuż drogi z pierwszeństwem...
Możesz podkreślić fragment który ci mówi, że nie stosujemy się do P-4 bo to "pozostałość"? Coś o percepcji wspominałeś? :eek2:

yorki napisał(a):Prawidłowe oznakowanie skrzyżowania z tego wątku wygląda tak:
chciałeś napisać: prawidłowe oznakowanie skrzyżowania z drogą biegnącą po łuku :spoko: to dla @gumika on szukał oznakowania prawidłowego oraz chciał na łuku drogi skręcać :eek2:

yorki napisał(a):Parafrazując Art.4 PoDP mam prawo liczyć, że oznakowanie jest prawidłowe, chyba że okoliczności wskazują na coś odmiennego.
okoliczności wskazują na coś odmiennego a art 4 jest od czegoś innego zapraszam do lektury bo braki w przepisach to ty masz ogromne :wow:

yorki napisał(a):Mając na względzie powyższe można (zachowując szczególną ostrożność, którą i tak trzeba zachować na skrzyżowaniu) przejeżdżać po tych kreskach na drodze,
nie można, art4 wyraźnie mówi że kierowca białego pojazdu ma prawo liczyć, że kierowca za nim przestrzega przepisów ruchu drogowego i stosuje się do nich:
P-4 "linia podwójna ciągła" rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.

yorki napisał(a):które tylko Ty nazywasz P4.
No i widzisz znów jesteś w błędzie bo podstawowych przepisów nie znasz :eek2: PoRD również podziela moje zdanie:
Dz.U. 170 §86.5 Znak P-4 "linia podwójna ciągła" rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.
Obrazek

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):Co nie zmienia faktu, że dyskusja zbacza z tematu...

To bodajże jedyne mądre zdanie, które napisałeś.
tak to jest jak masz jakieś swoje wizje przepisów i podstaw nie ogarniasz to wszystkie mądre słowa będą dla ciebie abstrakcją :spoko: szkoda że ty do tej pory nic mądrego nie wniosłeś do tematu poza nowym słowem w kodeksie "pozostałość" - nadal szukam definicji w PoRD i jakośnie widzę :help:

yorki napisał(a): Zauważ jednak, że to Ty rozpocząłeś temat tych mazów na jezdni.
Nie! Ja rozpocząłem temat linii P-4 niestety poziom twój i autora filmiku nie jest w stanie ogarnąć podstawowych pojęć z kodeksu drogowego więc czas najwyższy się doszkolić :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacja na skrzyżowaniu - jak sie zachować.

Postprzez yorki » środa 31 października 2018, 21:07

Henq, widzę że odpocząłes i tryskasz energią. Niestety nie mam ochoty ciągnąć tego tematu.
Proponuję kompromis:
Ja przestanę nazywać tą linię pozostałością, a Ty (z uwagi na jej długość) uznasz, że jest to linia P-5.

Stoi. ? 8)
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości