Prawo regulujące materiał na kursie

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo regulujące materiał na kursie

Postprzez vik » czwartek 18 października 2018, 19:27

Witam

Jestem w trakcie kursu kwalifikacji przyspieszonej. Ośrodek na stronie internetowej ma program szkolenia - 140 godzin z czego największa część to kurs teoretyczny, 2h zajęć praktycznych na płycie poślizgowej i 8h zajęć praktycznych w ruchu drogowym.

Po otrzymaniu planu szkolenia zauważyłem, że nie ma terminu tych 8h jazd w ruchu drogowym. Na moje pytanie odpowiedź brzmi: "nie stosujemy już tego"...

Po pierwsze taki program mają na stronie internetowej, więc "towar niezgodny z opisem", a po drugie, czy materiał wchodzący w skład tego szkolenia nie jest ustalany ustawowo? Każdy ośrodek może zaoferować co mu się podoba, czy jest to jakoś regulowane?

Proszę o poradę, bo nie wiem czy mam podstawy do rozmowy na ten temat z szefem ośrodka...
vik
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 25 września 2018, 15:46

Re: Prawo regulujące materiał na kursie

Postprzez szymonix » wtorek 23 października 2018, 15:36

Masz prawo do rozmowy..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Prawo regulujące materiał na kursie

Postprzez Cyryl » środa 24 października 2018, 06:16

jazda w ruchu musi się odbyć według przepisów, ale czasem niestety bywa to na papierze.
oczywiście jeżeli jesteś zainteresowany, powinieneś się o to upomnieć, bo za to zapłaciłeś, ale nasuwa się pytanie, czy coś wartościowego zostanie Ci przekazane.

płyta poślizgowa, a dokładnie nazywa się to - "jazda w warunkach specjalnych" może się odbyć na płycie poślizgowej, a może też na trenażerze.
tutaj większość OKS (południe i zachód Polski) korzysta z wynajmowanego umieszczonego na naczepie (kiedyś na MAN-ie TGL) urządzeniu takiej firmy z Górnego Śląska.
moim zdaniem ten trenażer nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo mimo że symuluje w dość dobrym stopniu jazdę, uczy bezkarności. jeżeli wylecisz z drogi, to "next game" i już, natomiast jeżeli na płycie ciężarówka czy autobus zacznie Ci iść bokiem, gdy pojazd ważący kilkanaście ton wymyka Ci się z pod kontroli i zaczyna robić co chce, to uczy, co może się stać i poznajesz jaką skalę zagrożeń, zniszczeń, rannych możesz spowodować.

ale jazda na płycie ma też swoje wady, a ściśle to że można zacząć KW przed ukończeniem kursu, a takie jazdy trafiają osoby, które nie wiedzą jeszcze jak pojazd zachowuje się na zwykłej drodze.
kompletnym nieporozumieniem jest pełna KW jeżeli kandydat kat. D ma 21-23 lat, który musi ją odbyć przed kursem i teraz na jazdę na płycie poślizgowej i również w ruchu dostajesz osobę, która jeszcze nigdy nie siedziała i nie jeździła autobusem. jak uczyć czegoś trudniejszego niż na kursie kat. D, jeżeli uczący się nie potrafi ruszyć, skręcić i hamować?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości