Stracone prawojazdy

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Stracone prawojazdy

Postprzez 98Ania89 » sobota 13 października 2018, 18:00

Witam,

Z zawodu jestem kierowcą (kat. B). Straciłem prawo jazdy z powodu kilkukrotnego przekroczenia prędkości co razem się zsumowało i dało efekt taki jaki jest.. Czy w takim przypadku powinienem się udać na nowe szkolenie od podstaw i odbywać te wszystkie jazdy przygotowujące itp. ? Czy może mogę iść odrazu i zapisać się na egzamin i normalnie zdawać. I czy takiemu kierowcy, który nabył swoje nawyki trudno mu będzie zdać taki egzamin praktyczny tj. jazdę?
98Ania89
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 13 października 2018, 17:30

Re: Stracone prawojazdy

Postprzez szymonix » środa 17 października 2018, 14:40

Jak długo masz PJ ?
Na ile ci cofnięto uprawnienia? Rozumiem, że za punkty?
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Stracone prawojazdy

Postprzez 98Ania89 » środa 17 października 2018, 20:56

Prawo jazdy mam od 15 lat. Tak zabrano w wyniku przekroczenia dozwolonej ilości punktów :(
98Ania89
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 13 października 2018, 17:30

Re: Stracone prawojazdy

Postprzez szymonix » wtorek 23 października 2018, 15:25

Po zebraniu 24 punktów karnych kierowcy ze stażem dłuższym niż rok kierowani są na egzamin sprawdzający. Informację o przekroczeniu limitu policja przekazuje do starosty. Starosta przesyła kierowcy skierowanie na egzamin sprawdzający kwalifikacje, wskazując termin, do którego ów egzamin musi być przeprowadzony. Ze skierowaniem kierowca zgłasza się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Egzamin teoretyczny i praktyczny jest taki sam jak ten, który przechodzą nowi kandydaci na kierowców. Jeśli zdający zda za pierwszym razem, zapłaci 170 zł. Tyle kosztuje zaliczenie teorii i praktyki na kategorię B. Koszty wzrosną, gdy trzeba będzie powtórnie stawać do egzaminu.

Ważne! Kierowca z ponadrocznym stażem, który przekroczył limit 24 punktów karnych, nie może prowadzić pojazdu, ale wcale nie ma odebranych uprawnień. Jeśli zaliczy egzaminy, może dalej posługiwać się swoim prawem jazdy. Co innego, jeśli nie pojawi się w WORD w wyznaczonym terminie albo nie zda egzaminu. O tym powiadamiany jest starosta. Uprawnienia do kierowania pojazdami zostają wówczas cofnięte i prawo jazdy musi zostać złożone w wydziale komunikacji. Kierowca otrzymuje kolejne zaświadczenie umożliwiające zdawanie egzaminu, ale tym razem bez wskazania terminu.


98Ania89 napisał(a):czy takiemu kierowcy, który nabył swoje nawyki trudno mu będzie zdać taki egzamin praktyczny tj. jazdę?

Szczerze ? ? Nie zdasz..
Chcąc mieć pewność, że nie będziesz kilka razy tam chodził lepiej kilka godzin jazd sobie wykupić. Ja bym to zrobił w OSK w mieście zdawania.
Powodzenia.
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Stracone prawojazdy

Postprzez moniakowalczyk3 » wtorek 04 grudnia 2018, 09:17

Zgadzam się, lepiej jest wykupić kilka dodatkowych godzin w jakiejś szkole i na spokojnie przypomnieć sobie zasady typowo pod egzamin. Jak dałam mojej cioci testy i jeździłam to zobaczyłam ile ma nawyków nie pod egzamin i myślę, ze ciężko byłoby zdać bo to trochę inna jazda, haha :P
moniakowalczyk3
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 04 grudnia 2018, 09:03

Re: Stracone prawojazdy

Postprzez sylwek2 » poniedziałek 31 grudnia 2018, 14:16

Ile punktów miałeś zanim zabrali ci prawo jazdy?
sylwek2
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 31 grudnia 2018, 14:13


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości