Przebieg szkolenia

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Przebieg szkolenia

Postprzez mikuszynski » niedziela 04 marca 2018, 23:03

Witam serdecznie, odbywam szkolenie na Kat. C w jednej z Łódzkich auto-szkól. Zastanawia mnie jedna sprawa, otóż czy normalne jest że instruktor nie jest ze mną cały czas podczas cwiczeń na placu manewrowym, nie koryguje błedów? Odbywa się to mniej wiecej w ten sposób: Pan ma już prawo jazdy kat.b umie Pan jezdzić proszę sobie cwiczyć ja idę na śniadanie. Czy to jest normalna praktyka czy z moim instruktorem jest coś nie tak i powinienem zwrócić mu uwagę. Pamiętam jeszcze jak sie szkoliłem na kat.B trochę inaczej to wyglądało. Dzieki za odpowiedzi pozdrawiam serdecznie.
mikuszynski
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2018, 22:43

Re: Przebieg szkolenia

Postprzez OskHerkules » poniedziałek 23 kwietnia 2018, 21:38

Witam
Instruktor powinien nadzorować przebieg szkolenia.
www.osk-herkules.pl
OskHerkules
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2018, 22:28
Lokalizacja: Gdańsk ul. Jana Heweliusza 11/13 80-890 gdańsk

Re: Przebieg szkolenia

Postprzez Cyryl » wtorek 24 kwietnia 2018, 17:04

dokładnie nie wiem jak jest w tym przypadku, ale zwykle bywa tak:

1. dajemy uczącemu się zrealizować każdy manewr samodzielnie. jeżeli jest skuteczny, to lepiej nie psuć, bo jak sam do czegoś doszedł - lepiej zapamięta i to widocznie jest właściwsze dla niego.

2. jeżeli nie wychodzi podpowiadamy, dajemy wskazówki, ale to są rady ogólne. każdy trochę szybciej/wolniej kręci kierownicą, jedzie też inaczej, więc nasze wskazówki musi adoptować do swoich cech jazdy i po tych radach na tym etapie nikt już mu nie pomoże. musi do właściwych sposobów dojść samodzielnie.

3. czasem uczący chce manewr wykonać po swojemu, wbrew poradom i jeżeli będę mu cały czas stał nad głową tego nie zrobi. jeżeli odejdę spróbuje. oczywiście jego metoda nie będzie dobra, ale ja na pewno go nie przekonam dopóki sam nie spróbuje.

4. jeżeli ktoś ma dziecko i uczył je jeździć, wie że jest taki moment w którym trzeba puścić siodełko. dzieciak jeszcze nie raz wywróci się. potłucze kolana, popłacze, nam będzie przykro, ale trzymając go za siodełko cały czas nigdy się nie nauczy.

na egzaminie zdający jest sam, jest egzaminator, który w mniemaniu części jest wrogo nastawiony, więc najlepiej aby uczący się jak najwcześniej uczył się samodzielności.

dodam tylko, że nauka na placu i psucie kolejnych manewrów to nie strata czasu. to odrzucanie niewłaściwych sposobów, aż zostanie ten dobry. nawet jak zepsujesz 20 wjazdów, to wiesz już jak nie próbować i zostaje mniej możliwości.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przebieg szkolenia

Postprzez OskHerkules » wtorek 24 kwietnia 2018, 20:20

Zgadzam się w pełni z przedmówcą ale będąc czynnym instruktorem nauki jazdy wiem, że im więcej przekażemy wiedzy kursantowi tym szybciej zacznie być samodzielny. Fakt w każdym nauczaniu szczególnie tym nauki jazdy przychodzi moment na usamodzielnianie osoby uczącej.
Nie wiemy w sumie jak przebiegało szkolenie, jeżeli natomiast od samego początku instruktor nie przejawiał zaangażowania w prowadzone zajęcia,nie udzielał rad jak powinniśmy wykonać zadanie ,to szkolenie z całą pewnością nie przebiegało tak jak powinno.
www.osk-herkules.pl
OskHerkules
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2018, 22:28
Lokalizacja: Gdańsk ul. Jana Heweliusza 11/13 80-890 gdańsk


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości