Za którym razem zdaliście prawko?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez magusia » sobota 17 lutego 2018, 17:47

W końcu za 9 razem (wstyd pisać) udało się zdać egzamin praktyczny i niedługo będę miała swoje upragnione prawo jazdy.Zastanawiam się tylko czy jestem na tyle przygotowana aby zacząć jeździć sama??? w końcu nie pokazałam tego na egzaminie bo zdałam dopiero za 9 podejściem :lol: A wy za którym razem zdaliście egzamin praktyczny????
magusia
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 11 stycznia 2018, 12:16

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 17 lutego 2018, 22:00

magusia napisał(a):Zastanawiam się tylko czy jestem na tyle przygotowana aby zacząć jeździć sama??? w końcu nie pokazałam tego na egzaminie bo zdałam dopiero za 9 podejściem :lol: A wy za którym razem zdaliście egzamin praktyczny????


Zdałam za trzecim, i zaraz napadł na mnie troll (przypuszczam, że płatny, bo nadzwyczaj gorliwy), tłumacząc, jaki to wstyd dla szkoły, gdzie dochodzi do takich sytuacji :lol:

Zdałaś, czyli potrafisz, a oblany egzamin uczy jak żadna inna lekcja. Spokojnie ćwicz tak, jak na kursie. Nie daj innym wymusić na sobie łamania przepisów, nawet gdy będą trąbić, ale i sama narzuć sobie dyscyplinę. Ja jeżdżę ponad rok i zwuażyłam, że na tym etapie najlepiej mi robi sytuacja, kiedy jestem zmuszona gdzieś pojechać: wtedy nie myślę o baniu się. Może tylko tyle,że na początku warto mieć przy sobie doświadczonego, ale spokojnego kierowcę, uwaga na wystraszoną ciocię - dobrą radę :)
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez radomir » wtorek 20 lutego 2018, 13:40

Na odbiór czeka się średnio 14 dni ale to w zależności od miasta.
Sam zdawałem 7 razy ale..... kurs zrobiłem w 2006r. i sześć podejść do egzaminu w końcu miałem dość :D
W czerwcu 2017 wykupiłem cały kurs , w sumie tylko dla wyjeżdżenia godzin bo do teorii spokojnie sam się przygotowałem.
We wrześniu egzamin praktyczny zdany bez najmniejszych problemów.
Po 2 tygodniach plastik do portfela i na drugi dzień kurs po zakup auta.
Prawie 300km drogi dla świeżego kierowcy to było coś :D zwłaszcza że w aucie sam a kolega drugim autem z przodu.
radomir
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 19 sierpnia 2017, 16:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez makkam » poniedziałek 26 lutego 2018, 14:31

Ja za trzecim. Prawie udało mi się zdać za pierwszym razem, praktycznie wracałam już do WORDu. Za drugim razem... egzamin trwał pięć minut. No a za trzecim zdałam.

Również jestem zdania, że na prawdziwą naukę przyjdzie czas dopiero po odebraniu prawka.
makkam
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 26 lutego 2018, 14:08

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez Viviaan » sobota 03 marca 2018, 10:19

Ja 5 lat temu po raz pierwszy przystępowałam do egazminu praktycznego i po 4 nieudanych próbach odpuściłam. Teraz po latach wyrobiłam PKK, kupiłam sobie 10 jazd doszkalania i zdałam za pierwszym podejściem :D
Viviaan
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 02 marca 2018, 13:07

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez Karlena » piątek 09 marca 2018, 13:11

Ja zdałam za pierwszym we Wroclawiu. I wtedy osrodek, w ktorym sie uczylam wskoczyl na nr 1 w WORD pod katem zdawalnosci :D Nie ukrywam, ze w jakims stopniu to zapewne moja zaluga. Bylo to juz kilka dobrych lat temu. Ale pamietam dokladnie ten dzien, a jeszcze bardziej dzien w ktorym odebralam fizycznie prawko i moglam ruszyc na miasto. Nigdy chyba nie bylam tak zestresowana. TO bylo gorsze niz egzamin. Bo pierwszy raz jechalam sama!!! Marzylam o wielkim neonie na dachu pt.: uwaga, miejcie litosc inni kierowcy, bo to moja dziewicza trasa. No nic, dobrze ze jest ten lisc klonu teraz :) Wracajac, zdalam egzamin za pierwszym razem (ten panstwowy), ale wewnętrzny w Kursancie zdawalam 3 razy :) No i dobrze, przynajmniej nie musialam tyle bulic za kolejne podejscia, ile placilabym w WORD.
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez burasi » sobota 21 kwietnia 2018, 18:19

byłem załamany że podchodzę tyle razy (teraz będzie 5), a tu wychodzi że jedna nie jestem sam ... jakoś lżej się na duszy robi :roll:
burasi
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 21 kwietnia 2018, 18:02

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez fitzcarraldo » czwartek 26 kwietnia 2018, 18:17

Ja zdałem za trzecim :) Przy dwóch pierwszych zjadł mnie stres i popełniłem głupie błędy, które ani razu nie przydarzyły mi się podczas kursu. Za trzecim zrobiłem wszystko bezbłędnie, egzaminator uczepił się tylko do mojego "ecodrivingu" :D Coś w tym jednak jest, żeby do egzaminu podchodzić z myśleniem "jak zdam, to zdam". Mnie przy dwóch pierwszych egzaminach zgubiła myśl "muszę zdać" - to tylko pogłębia stres.

Co do pierwszej samodzielnej jazdy po zdanym prawku - wrzucano mnie od razu na głęboką wodę. Dzień po odebraniu musiałem odebrać (nie do końca sprawny) samochód brata w późnych godzinach wieczornych. W dodatku poza miastem. Ale w sumie się cieszę, bo pewnie trudniej byłoby mi rozpocząć jazdy samemu, gdybym to sam miał decydować.
fitzcarraldo
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2018, 14:13

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez Karlena » poniedziałek 07 maja 2018, 13:41

Piąty czy trzeci to naprawdę dobre wyniki. Na pocieszenie, mój barat (Kubuś pozdrawiam ;) ) zdawał uwaga... 13 razy. Tak. CO mam powiedzieć... Chłopak należy do tych, których zżera stres. I ok. pierwsze 5-6 razy okej - nie zdał, bo faktycznie coś zawalił, ale każdy kolejny egazm to była dla niego masakryczna przeprawa. Stres wiekszy niz przed maturą. Szkoda, ze nie byl w tej samej szkole co ja, bo u mnie w Kursancie jest taki system egzaminów wewnętrznych. Najpierw myślalam, ze to taka sciema, zeby wyludzic dodatkowa kase za dodatkowe jazdy. Aczkolwiek nic z tych rzeczy. To tylko zaoszczedzilo mi kasy na egzaminy. Bo dopiero po trzech wewnętrznych byłam w stanie podejść do panstwowego i... go zdać ;) ale nigdy wiecej... Trzymajcie sie ludzie i nie traccie nadziei ;)
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez skov » środa 09 maja 2018, 21:05

12 razy zapewne trafił na egzaminatora "chama" :lol:
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez Colidor » piątek 11 maja 2018, 13:49

Ja zdałem w miniony wtorek (8.05) za piątym razem! :)

I faktycznie - początkowo wydawało mi się, że to już wstyd, że tyle razy podchodzę, ale zazwyczaj przez głupie błędy wpadałem. I tak:

Za pierwszym razem - już chwilę po wyjeździe z WORDu egzaminator szarpnął mi za kierownicę, bo jego zdaniem za lekko brałem zakręt i powstało zagrożenie, że zaczepię kołem o krawężnik. Pięć minut i po ptokach.

Drugie podejście - egzaminator mocno stresujący, gdyż całą drogę cmokał co kilka sekund i nie wiadomo było, czy to jakiś tik nerwowy, czy komentarz do mojej jazdy. Ostatecznie tak mnie to zdenerwowało, że przy poleceniu "na rondzie prosto" zaraz po wjechaniu na skrzyżowanie wrzuciłem prawy kierunek i zjechałem w prawo z nie swojego pasa - oblane.

Trzeci raz - poległem na ostatnim zadaniu. Tak się skupiałem całą drogę, że gdy na ostatnim zawracaniu na rondzie usłyszałem "błąd", to zamiast skupić się na dalszej jeździe, zacząłem niepotrzebnie analizować co takiego zrobiłem. I za chwilę usłyszałem "ponowny błąd, koniec egzaminu". Okazało się, że zapomniałem wrzucić kierunkowskaz zjazdowy. Pierdółka, ale egzamin uwalony.

Czwarty - znowu przez nieuwagę. Przy parkowaniu prostopadłym przodem po lewej byłem za blisko samochodów stojących po prawej. I egzaminator depnął mi na hamulec - zagrożenie kolizją, bo ponoć lusterko bym urwał.

Piąty raz był wreszcie szczęśliwy i pomimo drobnych potknięć (nie kończących egzaminu), po 33 minutach wysiadłem z wynikiem pozytywnym.

Na egzaminatorów nie mogę narzekać, bo wszyscy poza tym cmokającym, mieli rzeczowe, profesjonalne podejście.
Colidor
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 09 maja 2018, 10:24

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez Mariolcia18 » czwartek 28 czerwca 2018, 14:17

Za drugim. Za pierwszym tak się zestresowałam, że szkoda gadać. Ale ważne, że jest i już po wszystkim ;)
Mariolcia18
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 28 czerwca 2018, 14:15

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez AlaDych » środa 14 listopada 2018, 18:08

Ja zdałam za pierwszym, mimo że wszyscy mi mówili, że w Katowicach to nie możliwe...
Myślę, że najważniejsze jest opanowanie i pewność siebie. Jeśli egzaminator widzi, że sobie radzisz (nawet jeśli popełniasz małe błędy) i nie stwarzasz zagrożenia na ulicy, to cię przepuści :)
AlaDych
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 14 listopada 2018, 18:03

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez DychaxMarta » sobota 19 października 2019, 00:14

A1 - 28.06.17 za 1 razem
B - 17.09. 19 niezdane, parkowanie przodem, jezdzilam z największą " czarna mamba" katowickiego wordu xddd Ale niezdalam zupełnie zasluzenie zeby bie bylo :roll:
B 27.09.19 - zdane, egzaminator stwierdził ze musiałam miec dobra szkole jazdy, na moje stanowcze zaprzeczenie stwierdził ze mam talent xddd Jaki ciekawostke podam ze był to ten sam egzaminator co gdy zdawalam A1, dodatkowo mnie to zmotywowalo by zdac hahah
A2 - 18.10.19 - jejejej wciaz sie ciesze :P Jazda trwala z 20 minut xd
DychaxMarta
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 18 października 2019, 23:22

Re: Za którym razem zdaliście prawko?

Postprzez Rozana » sobota 22 lutego 2020, 22:02

Zdane za pierwszym w miniony piątek :)
Popełniłam kilka błędów, ale wszystkie zadania wykonałam dobrze za pierwszym podejściem.
U mnie akurat zero stresu, mimo bardzo drobiazgowego Pana, który prowadził egzamin :P Potraktowałam to jako sprawdzian dla siebie i jako przygodę. I przede wszystkim od początku nie traktowałam egzaminatora jak zbrodniarza, tylko człowieka, który wykonuje swoją pracę. Czysto psychologiczna sprawa. Jeszcze po egzaminie z nim pogadałam :spoko:

Popieram, że na pewno trzeba pokazać, że: nie boję się jazdy, jestem pewny/a w tym co robię, jadę dynamicznie (ja akurat uwielbiam zmieniać biegi więc tutaj nie miałam z tym absolutnie problemu ani na kursie ani na egzaminie ).
Rozana
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 18 stycznia 2020, 13:58

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości