Postulaty zmian

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postulaty zmian

Postprzez oskbelfer » niedziela 03 września 2017, 15:03

Blacksmith napisał(a):Moje postulaty:
- Likwidacja placu manewrowego (ewentualna górka może zostać)


A po co górka? Jak likwidować to wszystko. Spadną koszty dla osk i dla wordów.

- Zmiany celu upowszechnienia zdawania egzaminów na autach OSK.


Tak już było, tylko Ty jesteś za młody aby to pamiętać.


- Specjalna grupa ekspertów z zakresu psychologii powołana na stałe w celu przeglądania nagrań z przebiegów egzaminów i mająca moc prawną aby odbierać uprawnienia nieuprzejmym egzaminatorom.


Może być, a do tego powinna być specjalna komisja która za Twoje bzdurne wypowiedzi (typu - "majątki na Karaibach") powinna Cię wychłostać w miejscu publicznym.

Lub ewentualnie egzamin zawsze także z instruktorem tak jak w Niemczech


O tym też nie masz wiedzy - ze tak w już w Polsce było? Czy nie pamiętasz? Ale ja jestem za - niech instruktorzy poświęcą oczami za swoimi niedouczonymi kursantami.
- Podniesienie cen kursów tak aby w standardzie było 40h jazd i podstawianie aut na egzamin.


A dlaczego 40 godzin jazdy czemu nie 50 lub 200 ?

Wystarczy 10, a jak ktoś umie to nawet bez jazdy powinien iść na egzamin.

Auta na egzamin można podstawiać od dawna - tylko Ty nie masz o tym zielonego pojęcia.

- Opłaty za egzaminy do budżetu państwa.


Oczywiście, niech będzie skąd brać na 500+ oraz inne patologie
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Postulaty zmian

Postprzez szerszon » niedziela 03 września 2017, 19:40

gumik napisał(a):Patrz moja stopka. Szerszon w końcu wymiękł i nie podał jak się poprawnie po takim rondzie jeździ.
Czekam jak błyśniesz wiedzą. Na razie jesteś w czarnej d...ziurze. :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Postulaty zmian

Postprzez ks-rider » niedziela 03 września 2017, 20:56

oskbelfer napisał(a):
Lub ewentualnie egzamin zawsze także z instruktorem tak jak w Niemczech


O tym też nie masz wiedzy - ze tak w już w Polsce było? Czy nie pamiętasz? Ale ja jestem za - niech instruktorzy poświęcą oczami za swoimi niedouczonymi kursantami.

Ja bylbym za ale do tegon dodal bym, ze przy sredniej 45 - 50 % zdawalnosci Pan Instruktor sam drze swoja legitymacje :mrgreen:

:|
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Postulaty zmian

Postprzez sankila » niedziela 03 września 2017, 21:49

Blacksmith napisał(a): jeszcze by tego brakowało abym w WORD płacił im coś extra
Łapówki nie dajesz WORDowi, tylko mi, a ja nie mam zamiaru się tą kasą dzielić. Jeśli zdasz egzamin, to WORD ani złotówki od Ciebie nie zobaczy, bo zapłaci Cyryl.

Czy to nie intratna propozycja? Dorzucę jeszcze "dzień dobry" od egzaminatora".
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postulaty zmian

Postprzez Cyryl » poniedziałek 04 września 2017, 07:13

ks-rider napisał(a):...Ja bylbym za ale do tegon dodal bym, ze przy sredniej 45 - 50 % zdawalnosci Pan Instruktor sam drze swoja legitymacje :mrgreen:

:|


a dlaczego?
jeżeli zdający oblewa z braku umiejętności, czy wiedzy, racja - wina jest po stronie instruktora, ale jeżeli przejeżdża na żółtym, nie ustępuje pierwszeństwa lub nie zatrzymuje się na strzałce warunkowej, co wie i potrafi, to jaki ja mam wpływ na wynik egzaminu?

ostatnio zastępowałem kolegę z kat. B+E będącego na urlopie i miałem takiego przesympatycznego starszego pana, którego mankamentem był brak sygnalizacji kierunkowskazem na placu manewrowym. ponieważ jeździł on przechylony na prawo z lewą ręką na środku górnej części kierownicy, przed egzaminem napisałem mu na tej ręce; "KIERUKOWSKAZ".
po egzaminie dzwoni i mówi: proszę pana zapomniałem spojrzeć na rękę!
- jeżdżenia poprawnie zgodnie z przepisami (co nie jest łatwe dla człowieka, który zdawał 40 lat temu) nauczyłem go,
- obsługi, też,
- manewrowania poprawnie,
- o kierunkowskazie przypominałem wielokrotnie,
- napisałem na ręce,
więc co mógłbym jeszcze uczynić?
za drugim razem skoncentrował się i nie miał kłopotów, ale jaki ja miałem w tym wypadku wpływ na wynik egzaminu?

sankila napisał(a):...Łapówki nie dajesz WORDowi, tylko mi...


tu chodzi o prosty fakt: wypowiadanie się na temat tego, czego się nigdy nie robiło.
gdyby człowiek, który aby zyskać pozwolenie na budowę, zdać na prawo jazdy i wiele jeszcze innych, musiałby dawać koperty na lewo i prawo, napisał o łapownictwie, byłoby to miarę wiarygodne.
równie dobrze gość pracujący całe życie jako strażnik na budowie, mógłby napisać podręcznik do zarządzania ministerstwem spraw zagranicznych.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postulaty zmian

Postprzez ks-rider » poniedziałek 04 września 2017, 08:08

Cyryl,

akurat mi tego mowic nie musisz, bo od 10 lat i 8 miesiecy jezdze KAZDY egzamin z kursantem, wiec wiem jakie nmery odwalaja. Ostatnio jeden zatrzymal sie przed zakazem wjazdu, powiedzial:

- shit, tu nie moge wjechac,

nastepnie ruszyl i wjechal.

I mimo tego moj astatystyka jest zupelnie inna od tej Waszej :mrgreen:

O dziwo, im milszy jestem dla kursantow, tym mam gorsza statystyke. :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Postulaty zmian

Postprzez Cyryl » poniedziałek 04 września 2017, 08:42

ks-rider napisał(a):Cyryl,

akurat mi tego mowic nie musisz, bo od 10 lat i 8 miesiecy jezdze KAZDY egzamin z kursantem, wiec wiem jakie nmery odwalaja...


więc jak to ma się do wcześniejszej wypowiedzi?

ks-rider napisał(a):...Ja bylbym za ale do tegon dodal bym, ze przy sredniej 45 - 50 % zdawalnosci Pan Instruktor sam drze swoja legitymacje...


ks-rider napisał(a):...I mimo tego moj astatystyka jest zupelnie inna od tej Waszej...


jeżeli miała być to prawda, to musiałbyś znać moje statystyki, ale w jaki sposób?
więc pisanie o faktach jakie nie są nam znane, to takie lekkie SF.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postulaty zmian

Postprzez Henq » poniedziałek 04 września 2017, 20:18

A może panowie instruktory sobie porozmawiają w innym wątku, a tutaj będą się trzymać tematu głównego i nie robić ot? :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości