Postulaty zmian

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postulaty zmian

Postprzez skov » środa 30 sierpnia 2017, 19:48

jasiek23, nie wkładaj kija w mrowisko... :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Postulaty zmian

Postprzez szerszon » środa 30 sierpnia 2017, 22:25

jasiek23 napisał(a):[

Poza tym kiedy skręcasz w prawo na zwykłym skrzyżowaniu to dajesz prawym kierunek prawda?
A jak skręcasz w lewo na zwykłym skrzyżowaniu to też dajesz prawy zjazdowy ???
to głupota skoro to akurat wszyscy uskuteczniają i uczy każda szkoła jazdy.
Ok, ale czy to zmiana kierunku jazdy ?
Dla mnie dyskusyjnie jest tylko miganie lewym kierunkiem kiedy jedziemy dookoła ronda.
A dlaczego nie chcesz sygnalizować manewru zmiany kierunku jazdy od zamiaru do zakończenia ??? Jakiś przepis zwalniający ???
Pisze przecież o rondach które są specyficznym rodzajem skrzyżowań.
:lol: Nie zauważyłem nic specyficznego. Przecięcie się dróg posiadających jezdnię.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Postulaty zmian

Postprzez gumik » czwartek 31 sierpnia 2017, 10:21

szerszon napisał(a):Nie zauważyłem nic specyficznego. Przecięcie się dróg posiadających jezdnię.
Nie widzisz różnicy między zwykłym skrzyżowaniem, a rondem? :shock: No to już wiemy skąd się biorą problemy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Postulaty zmian

Postprzez Henq » czwartek 31 sierpnia 2017, 10:31

gumik napisał(a):
szerszon napisał(a):Nie zauważyłem nic specyficznego. Przecięcie się dróg posiadających jezdnię.
Nie widzisz różnicy między zwykłym skrzyżowaniem, a rondem? :shock: No to już wiemy skąd się biorą problemy.
A ty nie widzisz różnicy między skrzyżowaniem a drogą? :shock: No to już wiemy skąd się biorą problemy.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Postulaty zmian

Postprzez gumik » czwartek 31 sierpnia 2017, 10:41

Oczywiście, że widzę różnicę między skrzyżowaniem, a drogą. Nie wiem skąd takie rewelacje wyciągasz.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Postulaty zmian

Postprzez szoferemeryt » czwartek 31 sierpnia 2017, 10:46

gumik napisał(a):Nie wiem skąd takie rewelacje wyciągasz.


Ano z tego
"Być w ruchu znaczy poruszać się, ale nie jechać.
C-12 oznacza, że ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku,
co nie jest równoznaczne z jazdą w kierunku, przecież nie jedziemy tylko poruszamy się". :lol:
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Postulaty zmian

Postprzez gumik » czwartek 31 sierpnia 2017, 12:07

Kto tak napisał? :shock:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Postulaty zmian

Postprzez sankila » czwartek 31 sierpnia 2017, 21:06

szoferemeryt napisał(a):C-12 oznacza, że ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku, co nie jest równoznaczne z jazdą w kierunku, przecież nie jedziemy tylko poruszamy się". :lol:
Przeinaczyłeś - nie "poruszamy się" tylko odbywamy ruch dookoła wyspy :D
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postulaty zmian

Postprzez szerszon » czwartek 31 sierpnia 2017, 23:35

gumik napisał(a):Nie widzisz różnicy między zwykłym skrzyżowaniem, a rondem? :shock: No to już wiemy skąd się biorą problemy.
No nie widzę. Znam masę skrzyżowań z wyspą, gdzie nie ma C-12+A-7. To tylko inne zasady pierwszeństwa. A skrzyżowania dalej te same.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Postulaty zmian

Postprzez jasiek23 » piątek 01 września 2017, 08:26

szerszon napisał(a):
jasiek23 napisał(a):[

Poza tym kiedy skręcasz w prawo na zwykłym skrzyżowaniu to dajesz prawym kierunek prawda?
A jak skręcasz w lewo na zwykłym skrzyżowaniu to też dajesz prawy zjazdowy ???[quote]



A co ma piernik do wiatraka? Rondo to rondo a zwykłe skrzyżowanie to już trochę inna bajka. Nie wiem tak naprawdę do czego się odnosisz z mojej wcześniejszej wypowiedzi. Rondo rządzi się swoimi prawami. Skręcasz w lewo, zajmujesz wewnętrzny pas, potem zmieniasz na zewnętrzny, puszczasz prawy kierunek i zjezdzasz z ronda (bo z wewnętrznego pasa nie zjeżdżamy aczkolwiek są takie talenty które przed samym zjazdem z ronda pchają się z wewnętrznego na zewnętrzny a nie wybierają tego mniejszego zła czyli zjazdu z ronda z wewnętrznego pasa). Czy tak ciężko złapać mój tok rozumowania :shock: Zwykłe skrzyżowanie to zwykłe skrzyżowanie i nie ma co tu rozprawiać. Także Twója wypowiedz jest tak jakby "ni przypiął ni przyłatał" :?
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Postulaty zmian

Postprzez Cyryl » piątek 01 września 2017, 09:55

myślę, że koledzy zapomnieli o ważnym celu sygnalizowania, a mianowicie służy ono informowaniu innych uczestników ruchu o naszych zamiarach.
nie ma sensu sygnalizować dla siebie, bo sami wiemy gdzie jedziemy (choć zdarzają się odstępstwa). sygnalizujemy, aby nasze zamiary były czytelne i jednoznaczne dla innych.
najlepiej aby był jeden system, jednak w przypadku SoRO prawo nie jest do końca jednoznaczne, mało tego osoby będące instruktorami, wykładowcami, policjanci różnie interpretują tą sygnalizację. we Wrocławiu w strefie egzaminacyjnej są trzy SoRO i na każdym z nich inaczej sygnalizuje się na kat. C i wyższe, a na kat. B wymagane są dwa różne sposoby.

jednak jest Art. 3. 1, który nakazuje unikania zagrożenia i utrudnienia ruchu, więc jeżeli nie wiemy jaki przepis stosować w danej sytuacji, mamy zrobić tak, aby nie doprowadzić do zagrożenia lub utrudnienia ruchu.

drugim elementem jaki tu zauważyłem, to że część kolegów postrzega innych użytkowników dróg nie jako współuczestników dróg, ale osoby wrogo do nas nastawione.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postulaty zmian

Postprzez gumik » piątek 01 września 2017, 10:58

Podpisuję się pod tym nogami i rękami! :spoko: Przede wszystkim sygnalizacja ma być czytelna dla innych. Także wszystkie teorie, że sygnalizujemy "tylko tak" albo "tylko siak" nie mają sensu. Moim zdaniem można ustalić pewną normę, która będzie działać w ogólności, ale zawsze będą specyficzne przypadki, że większy sens będzie miała inna sygnalizacja. Sądzę, że dlatego nie jest to właśnie sprecyzowane w kodeksie, bo było założenie, że ludzie będą umieli używać mózgu i nie popadać w swoje paranoidalne wizje - "tylko taki sposób jest właściwy i kij mnie obchodzi, że dla innych to mało czytelne!". Niestety wyszło jak zwykle.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Postulaty zmian

Postprzez ks-rider » piątek 01 września 2017, 19:50

sankila napisał(a):
ks-rider napisał(a):Zlikwidowac kamery w pojazdach bo gdy przejdzie sie na pojazdy OSK szkolacy jedzie w danym pojezdzie i wszelkie watpliwosci mozna wyklarowac na miejscu ukróci to samowolke egzaminatorow
O ile się nie mylę, to kiedyś tak zdawano, a "kopertą" dzielili się po połowie egzaminator i instruktor. Taki egzamin byłby duużo droższy niż trzy statystyczne podejścia ....


Sankila, ile Ty masz lat ? I sadzisz, ze jak sa kamery to juz lapowkarstwo wyeliminowane ? :mrgreen:

To moze wypowiedz sie ile afer w WORD'ach, ZORD'ach i MORD'ach jest co rusz ?

Gumik, Benio 101

czego Wy wogole oczekujecie od tego experta ? usicie takie trudne pytania zadawac, expert jest os bycia expertem a n ie od odpowiadanie na pytania.

Mi nie potrafil odpowiedziec jaka jest roznica miedzy linia przerywana a linia P1c :mrgreen:

Mysle, ze to Jakis chochsztapler i tyle.


:wink:
Ostatnio zmieniony piątek 01 września 2017, 19:57 przez ks-rider, łącznie zmieniany 2 razy
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości