Powolne ruszanie

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Powolne ruszanie

Postprzez swiezaksamochodowy » poniedziałek 22 maja 2017, 12:05

Witam, za niedługo zacznę uczęszczać na prawo jazdy, ale teraz chcę trochę poćwiczyć, jeździłem już trochę cudeńkiem Włoskiej technologi (fiat punto 1) oczywiście na nie publicznych drogach, i moje pytanie brzmi jak najlepiej ruszyć z najmniejszą prędkością na biegu pierwszym. Chodzi mi o to np jak stoimy w korku czy na światłach i chcemy się zbliżyć do kolejnego samochodu żeby nie robić wielkiego odstępu to jak najlepiej się toczyć? Lepiej będzie z pół sprzęgłem i gazem? #Junior #start
swiezaksamochodowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 22 maja 2017, 11:51

Re: Powolne ruszanie

Postprzez eragon » poniedziałek 22 maja 2017, 12:58

Nauczysz się na kursie.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Powolne ruszanie

Postprzez gumik » poniedziałek 22 maja 2017, 14:04

Jeśli nie ma nachylenia takiego, że na luzie stoczyłbyś się do tyłu, to samo półsprzęgło wystarczy. Jeśli jest spore takie nachylenie, to lepiej za bardzo się nie zbliżać do samochodu z przodu, na wypadek gdyby go cofnęło przy ruszaniu.
Jeśli jest nachylenie, że na luzie stoczysz się do przodu, to wystarczy delikatnie puścić hamulec.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Powolne ruszanie

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 22 maja 2017, 19:12

Generalnie jest tak, ze każdy (większość) sprawny samochód (bez obciążenia) powinien przy umiejętnym operowaniu pedałem sprzęgła jechać bez gazu po równej poziomej drodze.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Powolne ruszanie

Postprzez FelixInfrastruktura » środa 20 września 2017, 13:53

Moja znajoma również zaczyna naukę jazdy samochodem i chyba problemem jest wyczucie sprzęgła i gazu, za szybko puszcza się sprzęgło, za mocno albo za słabo wciska gaz (więc auto albo wyje albo gaśnie, albo żabka), no i też ciężko jest ocenić czy jest wzniesienie czy nie. Ja sugeruję lekko wciskać gaz i powoli puszczać pedał sprzęgła, nawet na niby równej drodze, a pod górę więcej gazu i szybciej sprzęgło.
Ale że minęło trochę czasu, to napisz jaką technikę ruszania nabyłeś.
FelixInfrastruktura
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 20 września 2017, 12:01
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości