Elbląg

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Elbląg

Postprzez Pati » środa 07 września 2005, 20:16

Proszę osoby, które kształciły się w Elblągu,aby napisały mi coś o Szkołach Jazdy w tym mieście...z góry dziekuje :) a tak po za tym fajnie znowu wrócić na to forum po tak długiej nieobecności :D
****************************
Szerokiej drogi :)
Pati
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2003, 09:34
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez scorpio44 » piątek 16 września 2005, 19:29

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=627
Kształciłem się u pana Romana. ;) Przeczytaj mojego posta w ww. topiku, jeżeli wcześniej go nie czytałaś.
PS: Myślałem, że masz już prawko. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Pati » sobota 17 września 2005, 00:17

Czesc scorp ;) tak mam prawko,ale teraz brat chce zrobic....wkoncu :D a ja nie wiem kogo mu polecic, duzo dobrego slyszalam o firmie "Framar", ale chcialam sie rozeznac w temacie...może ktos sie wypowie :)
Ostatnio zmieniony niedziela 23 października 2005, 21:36 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz
****************************
Szerokiej drogi :)
Pati
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2003, 09:34
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez scorpio44 » sobota 17 września 2005, 10:10

No ja mogę w sumie polecić szkółkę mieszczącą się w Elbląskim Uniwersytecie Robotniczym. Brałem tam 3 godzinki przed drugim egzaminem i byłem bardzo zadowolony. Najmilej byłem tam zaskoczony tym, że jednak są instruktorzy, którzy uczą placu na wyczucie, a nie "słupki zbliżające się do szyb" itd.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez majlo1985 » środa 31 stycznia 2007, 16:00

Ja polecam OSK Andrzej Kujawa na Browarnej. Nauka trwa dość długo, bo jest dużo ludzi i czasami są wiksy z godzinami, ale uczą tam na bardzo wysokim poziomie i jeśli ktoś nie zda egzaminu to może winić samego siebie albo stres, ale na pewno nie to, że go nie nauczyli. Polecam.
ثمة جرائم شنيعة في العالم، ولكن"
majlo1985
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 31 stycznia 2007, 15:48
Lokalizacja: Kwidzyn/Elbląg

Postprzez lewka » środa 04 kwietnia 2007, 15:29

jeżeli zależy wam na szybkiej nauce i zdaniu to polecam u Kuszczaka obok Łady przy Bowlingu, szybko sprawnie i efektywnie :)
lewka
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 04 kwietnia 2007, 15:22

NAJLEPIEJ W BOSSIE!!!

Postprzez kuba1969 » sobota 21 kwietnia 2007, 14:32

Ja uważam ze Boss jest zdecydowanie najlepszy.... przez ten osrodek przeslo juz setki ludzi ktorzy ukończyli kursy na instruktora a teraz sami uczą robiąc im konkurencje... Pozatym mozna pojezdzic tam kazdym rodzajem Punto który potem zobowiazuje na egzaminie. Maja Punto wersje 2 w dieslu 1.9-70KM, Punto 2 z silnikiem 1.2 benzyna oraz Punto3 rownierz z silnikiem benzyna + gaz... :)
kuba1969
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 21 kwietnia 2007, 12:37
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez d.kop » wtorek 09 września 2008, 13:11

Ja polecam http://www.JolTex.org
Co prawda było to 2 lata temu, ale dobrze wspominam naukę. Zapisaliśmy się z kumplami we czterech. Za pierwszym razem zdało trzech(cóż jak ktoś sobie olewa...). W niektórych osk jest tak, że już po kilku godzinach teorii wsiada się w samochód, w JolTexie na to nie liczcie.
Mirek świetnie przedstawia teorię na wykładach. Poczucie humoru sprawia, że się nie zasypia, a można się sporo nauczyć. Dobrze robić jakieś notki, a jeśli ktoś uważa, to później na prawdę widać w testach.
Jeśli chodzi o jazdę to dobrze trafić na Wojtka. Tu ostrzegam osoby o słabych nerwach :D Wojtek lubi sobie często krzyknąć, tak już ma że zwraca uwagę na szczegóły : P ma za to świetną metodę na cofanie po łuku ! Mirek raczej jeździ bo jeździ : P Miałem z nim kilka godzin na końcu i raczej sprawiał wrażenie zmęczonego pasażera.
Nie wiem jak teraz, kiedyś mieli 2 punciaki. Starszy, złoty, bez wspomagania z "twardszym" sprzęgłem, drugi nowy, wiśniowy z pełnym wyposażeniem(airbagi, wspomaganie, abs i takie tam) z bardzo czułym, miękkim sprzęgłem. Po przesiadce ze złotego na czerwony uczyło się od początku ruszać :P tak trafiłem, że na egzaminie też był punciak z miękkim sprzęgłem, więc tylko dziękować :P
No a poza tym najniższa cena w mieście:)

Sporo osób odradzało mi Elzam. Tam podobno chcą raczej pozyskać klienta niż kogoś dobrze wyszkolić.

Za to Kujawa jest z tego co słyszałem bardzo dobry.

Acha, JolTex nie ma motocykla, więc 'A' robiłem u Adama na Lotniczej. Ma taki sam motocykl jak egzaminacyjny w WORDzie, Suzuki GN-250.
W 2 godziny można nauczyć się jak zdać egzamin :P Reszta to tylko jazda po Elblągu:) sama przyjemność
Śpiesz się powoli...
d.kop
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 09 września 2008, 11:44

Postprzez emi13 » sobota 07 listopada 2009, 17:31

Elzam jak najbardziej.Instruktorzy na 6+ Zdałam za pierwszym podejściem :D :D :D :lol:
emi13
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 07 listopada 2009, 17:20

Postprzez romul84 » czwartek 25 lutego 2010, 11:30

Ja chciałbym polecić wszystkim szkolę MILA. Ja robiłem caly kurs w jednej z gdyńskich szkół i po dwóch podejściach do egzaminu przeniosłem swoje dokumenty do PORDu w Elblągu i właśnie w szkole MILA dokupiłem dodatkowe jazdy. Naprawdę super podejście do kursanta instruktor pokazał mi cale miasto wszystkie kruczki które mogą mnie spotkać na egzaminie a nie było łatwo bo jestem z Gdyni i nie znam miasta. Udało się zdałem i ciesze się już z tego małego plastikowego dokumentu :)
romul84
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 25 lutego 2010, 11:08

Postprzez bela » poniedziałek 01 marca 2010, 18:44

Boss jak najbardziej
bela
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 25 lutego 2010, 13:33

Postprzez Belfegor1991 » sobota 07 sierpnia 2010, 19:09

ADAM na Skrzydlatej. Instruktorzy są świetni i potrafią wyuczyć każdego :)
22.07.10 - teoria (-)
27.07.10 - teoria (+) praktyka (+)
02.08.10 - zapłacone
6.08.10 - do odbioru
Belfegor1991
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 07 sierpnia 2010, 18:58

Re: Elbląg

Postprzez Zatina » wtorek 16 listopada 2010, 22:14

Ja ze swojej strony mogę polecić OSK Schoolcar: http://www.schoolcar.pl/

Zaznaczam, że zdałam za 1 podejściem i to był mój pierwszy kontakt z samochodem (nigdy nawet nie siedziałam w fotelu kierowcy).

Jeździłam z 3 instruktorami:
1. Pan Roman - oaza spokoju i opanowania, nie mówi wiele, ale jak już coś powie to konkretnie, co robisz źle i jak to poprawić. Polecam dla totalnych "betonów" (takich jak ja na początku) :D
2. Kiedy p. Roman poszedł na urlop zaczęłam jeździć z Michałem - młody instruktor, ale niech Was to nie zwiedzie, bardzo dobrze mi się z nim jeździło, mówi o wiele więcej niż p. Roman i również dużo mnie nauczył :)
3. Pan Janusz - wzięłam 2h na dzień przed egzaminem, żeby przyzwyczaić się do faktu, że na egzaminie będę jeździć z całkowicie obcym gościem. To był bardzo dobry pomysł, facet baaardzo dużo mówi i tłumaczy dokładnie jak się zachowywać i dlaczego. Naprawdę stara się nauczyć prowadzić auto, a nie tylko nauczyć się na pamięć i zdać.

Jeszcze parę słów nt. zajęć teoretycznych. Otóż w tym ośrodku zajęcia się odbywają (czyli 30h, zajmie to ok miesiąca) oraz sprawdzana jest obecność. Można oczywiście dogadać się w sprawie nieobecności z powodów różnych, ale lepiej chodzić, bo facet który prowadzi zajęcia bardzo fajnie wykłada - ja bynajmniej nie nudziłam się, chociaż czasem bolał mnie tyłek od siedzenia ;) Na zakończenie wykładów trzeba podejść do egzaminu teoretycznego "na niby" żeby można w ogóle zapisać się na jazdy.

To tyle, jeszcze raz polecam. Jeżeli nauczyli jeździć mnie to nauczą każdego :D
Zatina
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 16 listopada 2010, 21:53

Re: Elbląg

Postprzez innuendo87 » wtorek 24 września 2013, 14:19

Z czystym sumieniem polecam Naukę Jazdy p. Andrzeja Kujawy! Szkoła na wysokim poziomie, świetnie przygotowuje do egzaminu. Sama zdałam za pierwszym podejściem mimo, że przed kursem nigdy wcześniej nie siedziałam za kierownicą ;) Instruktorzy cudowni - cierpliwi, pogodni i jednocześnie wymagający, można się wiele nauczyć. Pan Andrzej – prawdziwy pasjonat, chętnie służy pomocą i wyjaśnia wszelkie wątpliwości, nawet największe zawiłości potrafi wytłumaczyć w przystępny a przy tym dowcipny sposób :)
innuendo87
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 24 września 2013, 14:15

Re: Elbląg

Postprzez ElBros » wtorek 22 maja 2018, 10:22

Wyższa Szkoła Jazdy na Robotniczej. Prowadzi ją były egzaminator z elbląskiego WORDU. Dobrze uczą teorii i praktyki. Cierpliwi instruktorzy, nikt na nikogo nie wrzeszczy, nie ma buractwa. Elastyczni z godzinami, czasem musiałem zmieniać godziny jazd i nie było marudzenia. Mają własny plac manewrowy. Ogólnie to polecam, o jeździe samochodem nie wiedziałem totalnie nic, a teraz śmigam sobie legalnie śliczną mazdą:)
ElBros
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 15 grudnia 2017, 21:00


Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości