Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » czwartek 20 listopada 2014, 23:19

cytat:
"Wiesz czym jest ITD i w jakiej wysokości mogą nałożyć kary admnistracyjne i mandaciki..."

No i co mu zrobią jak go zatrzymają? 800zł mandatu wlepią i to jakby wogóle tego kursu nie miał. Poza tym ja tu piszę o sytuacji w której delikwent ten kurs przeszedł z wynikiem pozytywnym tylko plastiku nie wymienił.

cytat:
"Np. brak wypisu z licencji --- 8 tyś zł na dzień dobry...więć skończ wypisywać bzdury.... to nie są lata 80 ubiegłego stulecia....

A kto tu rozmawia o braku licencji? Rozmawiajmy na temat.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez czubaka87 » piątek 21 listopada 2014, 16:23

Zgadzam się z szofer80. Nurtują mnie jeszcze inne pytania.
Czy jak będę jeździł z "przeterminowanym" PJ i złapie mnie policja;itd bądź cokolwiek innego, to dostanę tylko mandat za brak ważnego dokumentu- 50zł?

Jak do tego będą podchodzić lekarze? Czy będę mógł zrobić badania nie mają ważnego PJ?
Na jaki okres czasu wystawi lekarz mi zaświadczenie jeśli powiedzmy badanie mam w 2015, a ważność PJ kończy się w 2018?
...
Avatar użytkownika
czubaka87
 
Posty: 90
Dołączył(a): poniedziałek 07 czerwca 2010, 18:59
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » piątek 21 listopada 2014, 17:14

"Czy jak będę jeździł z "przeterminowanym" PJ i złapie mnie policja;itd bądź cokolwiek innego, to dostanę tylko mandat za brak ważnego dokumentu- 50zł?"

plusa brak możliwości jazdy dalej, nawet jak okażesz świstek ukończenia kursu/szkolenie okresowe i aktualne badania to i tak powie że akurat dla niego to nie są żadne dokumenty żeby puścić Cię dalej. Jest dobrze o tyle tylko że w razie stłuczki ubezpieczyciel nie zarzuci braku uprawnień i przeciwwskazań zdrowotnych.

Któregoś dnia i tak ogłoszą że wszystkie plastiki do wymiany i zamach na bezterminowe prawa jazdy stanie się faktem. Dla mnie to odpowiedzialność zbiorowa i traktowanie ludzi jak dzieci, mam prawie 20 lat prawko bezterminowe i nie narobiłem ambarasu i nie narobiłbym przez następne 20 lat i dłużej. Jest to takie stawianie mnie w jednym szeregu z osobami nieodpowiedzialnymi ,niech dają terminowe prawka komuś kto ma poszlakową opinię, dawał w rure itp.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez oskbelfer » piątek 21 listopada 2014, 21:15

Ludzie o czym dyskutujecie ?

Macie jakieś śmieszne problemiki...


Kierowca kat C / D co 5 lat musi wymieniać prawko, a wy lamentujecie bo macie problem co 15 lat wymienić prawko..
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez czubaka87 » niedziela 23 listopada 2014, 18:21

osk belfer:
po pierwsze: weź sobie do serca swoje motto z przypisu "Nie karmię forumowego trolla" - tyle twoje ostatnie wiadomości wnoszą do rozmowy.
po drugie: wracając do tematu: dlaczego kierowcy mają płacić +/- 100 zł co 5/15 lat za plastik na którym będzie tylko zmiana terminu ważności PJ? Przecież kierowca i tak musi ponieść co 5 lat koszty badań i szkolenia okresowego (znam takie przypadki, że nie zawsze firma oddaje za to pieniądze kierowcom). Czy to nie są wystarczające obciążenia?
...
Avatar użytkownika
czubaka87
 
Posty: 90
Dołączył(a): poniedziałek 07 czerwca 2010, 18:59
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » niedziela 23 listopada 2014, 18:41

Jakby tak zechcieć zrobić sobie wszystkie kategorie prawa jazdy i wymieniać plastik za każdym razem + wymiana przy okazji kwalifikacji C,D + szkolenia okresowe + jakiś kurs powiedzmy na instruktora + wymiana dowodu osobistego i okazuje się że jest się stałym bywalcem urzędu miasta co w mojej ocenie jest już sytuacją patologiczną.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez disaster » niedziela 23 listopada 2014, 19:04

Nic nie stoi na przeszkodzie Panowie, żebyście zebrali odpowiednią ilość podpisów i zgłosili do sejmu obywatelski projekt zniesienia omawianych obowiązków/terminowości prawa jazdy, czy czego tam chcecie.
Dodatkowo Ci z was którzy nie chodzą na wybory mogą wreszcie na nie pójść i wybrać ekipę, która nie będzie wymyślać takich obowiązków. Z kolei Ci co chodzą, mogą również zacząć głosować na inną ekipę niż ta która obecnie jest przy władzy.
Jeśli żadna z ekip się nie nadaje waszym zdaniem, możecie koniec końców założyć własną partię polityczną.

Obrazek
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez Synekura » niedziela 23 listopada 2014, 20:46

Od stycznia 2013 weszla ustawa o kierujacych. Obowiazkowo na wydawanie praw jazdy okresla terminy przydatnosci. Przede wszystkim "prawo nie działa wstecz" i zgodnie z prawe "wszystko płynie". Po ustaniu terminu na kat B. jak nie masz przeciwskazań zdrowotnych, wymieniasz jedynie prawko za oplata urzedowa na kolejne 15 lat. Co innego kat C i D, gdzie musisz robic okresowo badania na wykonywanie pracy. O ile na kat. B nie wprowadza badań lekarskich i psychologicznych po 15 latach :shock: to jedynie bedzie sie robili jak wyzej opisane.
Znaki mają być sugestią, nie przepisem
Synekura
 
Posty: 168
Dołączył(a): sobota 09 listopada 2013, 18:54

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » niedziela 23 listopada 2014, 21:22

I właśnie dlatego widać że prawo w tej demokraturze jest tylko narzędziem do panowania i dominowania. Jeśli dokonano takich zmian to powinno się to odnosić tylko do tych którzy otrzymali prawko po tych zmianach, jeśli wcześniej prawo było niedoskonałe i pozwalało uzyskiwać bezterminowe dokumenty bez względu na późniejszy stan zdrowia to sorry ale takie wtedy było właśnie prawo i nie powinno się tych zasad zmieniać w stosunku do tej części. Niestety przykład jak ten takiego lekkiego podejścia państwa do prawa zrodzi w przyszłości jeszcze większą anarchię niż marsze niepodległości. Jedyna naprawdę pewna rzecz że podatki trzeba płacić i będą coraz wyższe to zdecydowanie za mało czego można oczekiwać od tego państwa.
Ostatnio zmieniony niedziela 23 listopada 2014, 21:26 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez oskbelfer » niedziela 23 listopada 2014, 21:26

czubaka87 napisał(a):osk belfer:
po pierwsze: weź sobie do serca swoje motto z przypisu "Nie karmię forumowego trolla" - tyle twoje ostatnie wiadomości wnoszą do rozmowy.
po drugie: wracając do tematu: dlaczego kierowcy mają płacić +/- 100 zł co 5/15 lat za plastik na którym będzie tylko zmiana terminu ważności PJ? Przecież kierowca i tak musi ponieść co 5 lat koszty badań i szkolenia okresowego (znam takie przypadki, że nie zawsze firma oddaje za to pieniądze kierowcom). Czy to nie są wystarczające obciążenia?



po co Ty 'krzyżaku" się odzywasz - zrób "se" prawko w Prusach i po zawodach...

albo Ci policja (którą zwiesz milicja) nie pasi, albo masz problem z wymianą prawka....albo wreszcie pokazujesz prawdziwe oblicze polskości wpisując jakiesz szkopskie nazwy miejscowości
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez disaster » niedziela 23 listopada 2014, 22:55

Synekura napisał(a):(...)Przede wszystkim "prawo nie działa wstecz"(...)

Jeżeli używa się jakichś argumentów, dobrze jest je rozumieć.
Lex retro non agit nie jest aksjomatem. W przypadku prawa karnego definiuję ją (i odstępstwa od niej art.4 kk). W przypadku prawa cywilnego jest to art.3 kc.
W przypadku prawa administracyjnego brak jest konkretnego paragrafu zakazującego działania prawa wstecz.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » niedziela 23 listopada 2014, 23:53

cytat:
"W przypadku prawa cywilnego jest to art.3 kc."

"Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu."

Czyli ogólnie prawo cywilne nie działa wstecz z wyjątkami.

Kodeks karny sobie pominę bo to nie dotyczy.

Podstawowe zasady prawa administracyjnego, a więc reguły o charakterze ogólnym, mające podstawowe znaczenie dla całości prawa administracyjnego:

1. zasada praworządności
2. zasady demokratyzmu:

• zasada legalizmu
• zasada równości wobec prawa
zasada lex retro non agit (prawo nie działa wstecz )
• zasada ochrony praw słusznie nabytych
• zasada prawa do sądu
• zasada subsydiarności (pomocniczości)
• zasada proporcjonalności;

3. zasada udziału obywateli w administrowaniu
4. zasada współżycia społecznego
5. zasada jawności działań w administracji
6. zasada kompetencyjności
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 24 listopada 2014, 23:59

no to masz chłopie szansę błysnąć - pisz skargę do TK, przedstawi im to co tutaj zaserwowałeś - wszyscy padną na kolana (albo ze śmiechu, albo z rozpaczy ewentualnie z podziwu), a potem za wymianę plastiku, będą jeszcze dopłacać :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » wtorek 25 listopada 2014, 01:04

Według disastera 'lex retro non agit' nie można przyjąć jako pewnik, więc skonfrontowałem to z faktami i jeśli jest jakiś wyjątek od reguły który by tyczył się tej kwestii to czekam na oświecenie. Zresztą trybunał argumentował wprowadzenie terminowych dokumentów tym że uzależnienie od badań lekarskich to nie jest równoznaczne z zabranie uprawnień, czyli zupełnie inaczej argumentował nie odnosząc się do reguły lex. Państwo ma prawo poprawiać prawo zgodnie z prawem a zgodnie z prawem powinno to dotyczyć tylko części kierowców. Nikt nie jest nieomylny nawet sędziowie, dobitnie potwierdza to niedawna sprawa skazanego niesłusznie na dożywocie.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez disaster » wtorek 25 listopada 2014, 11:36

Faktami jest wykładnia.
A z tą w naszym pięknym kraju jest jak jest.
Nawet zasada lex severior retro non agit w prawie karnym nie ma charakteru absolutnego, co dobitnie pokazał przykład ustawy cofającej przedawnienie zbrodni komunistycznych.

Co do praw jazdy przypominam o wymianie dowodów osobistych z bezterminowych książeczek na terminowe plastiki, wymianę prawa jazdy z papierowego na plastikowe.
W prawie administracyjnym na pęczki jest zmian niezgodnych z tą ogólną zasadą
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości