Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez tadzio2299 » środa 03 września 2014, 14:37

Posiadałem prawo jazdy kat B , C , D bezterminowe bez terminu wazności były tam kreski typu ----
Obecnie zrobiłem Kwalfikację Wstępną i wymieniłem ten dokument i jestem zdziwiony troszkę.
Kat B mam 15lat do przodu od daty wydania prawka, jakim prawem?
Kat C mam 5 lat do przodu od daty wydania prawka, jakim prawem?
Kat D na 5 lat od zrobienia psychotestów
a po kodzie 95 na 5 lat od zdania KW.
Napiszę jeszcze raz kat B C D mi lekarz wydał bez ograniczeń i bezterminowo to czemu je teraz tak skrócili?
Jakim prawem?
Wyjaśni mi to ktoś?
Jakbym wcale prawka sobie nie wymieniał to bym miał nadal wszystkie te kat. bezterminowe?dzieki
tadzio2299
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 12:56

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez Michal9191 » środa 03 września 2014, 14:40

Nie miałbyś bo zawodowe prawo jazdy jest na 5 lat maksymalnie reszta na 15 lat. Teraz juz nie ma bezterminowego prawka Ci co takie mają będą zmuszeni do wymiany dokumentu.
I kiedy lekarz Ci robił badania ??
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez tadzio2299 » środa 03 września 2014, 15:18

No jak w 2012 mialem bezterminowe jeszcze bo wymieniałem wtedy i było bezterminowe B C I D
No przez KW robił badania.

A niema prawa że ono nie działa wstecz?
Czyli np tata co ma prawko zdane w 80 roku to do kiedy ma na kat B?? On tez ma napisane bezterminowe.
tadzio2299
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 12:56

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez Michal9191 » środa 03 września 2014, 15:24

Ale terminowe jest od stycznia 2013 zdaje mi się o ile dobrze pamiętam i przedtem też miałem terminowe potem robiłem B+E i już mam terminowe teraz C i też na 5 lat i C+E też będzie na 5 lat a pozostałe na 15
Twój tata też ma na razie bezterminowe ale do któregoś roku potem powtórne badania i wymiana dokumentu to wszystko
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez Anett » środa 03 września 2014, 17:18

Jak wyrabiasz nowy dokument to automatem leci wszystko na terminowe
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez eragon » środa 03 września 2014, 18:35

tadzio2299 napisał(a):A niema prawa że ono nie działa wstecz?

A widzisz tu prawo działające wstecz ?? Działa od 2013 roku i brzmi, że od tego momentu PJ kat. xxx jest wydawane na xxx lat .. Nikt nikomu nie zabiera uprawnień zdobytych 20, 30 lat temu.. Tylko dokument bedzie nieważny po upływie xxx lat.
Ja też wymieniałem papier w 2012 roku i na A mam 10 lat a B bezterminowo wbite..
Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii:

1) AM, A1, A2, A, B1, B, B+E lub T wydaje się na okres 15 lat, z tym że:

a) okres ten może być krótszy, o ile wynika to z orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 11 ust. 1 pkt 2 lit. a,
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez tadzio2299 » środa 03 września 2014, 19:33

No ale jak np mnie wydali B C i D bez terminowo to czemu teraz mam terminowe.
Przecież jak robiłem wtedy badania lekarz wpisał X bezterminowe.
To nie sprawiedliwe wg mnie a jest takie coś że prawo nie działa wstecz więc osobą które miały bezterminowe powinny nadal takie mieć.

A jeśli dostałem terminowe to czemu na 15lat? To co jakbym tego prawka nie wymieniał to mówicie że bym miał na 15lat w przypadku wymiany ale w jakim celu bym go wymieniał jak było bezterminowe.
Jest jakis przepis że osoby mające bezterminowe muszą wymienić i kiedy?
tadzio2299
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 12:56

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez Michal9191 » środa 03 września 2014, 20:13

Stary szukasz dziury w całym każdy ma terminowe po styczniu 2013r i nikt nie robi afery a ty tu dociekasz a czemu a po co a komu
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez oskbelfer » środa 03 września 2014, 20:27

tadzio2299 napisał(a):Obecnie zrobiłem Kwalfikację Wstępną i wymieniłem ten dokument i jestem zdziwiony troszkę.
Jakim prawem?
Wyjaśni mi to ktoś?
Jakbym wcale prawka sobie nie wymieniał to bym miał nadal wszystkie te kat. bezterminowe?dzieki


Po 1 - chyba jesteś forumowym trollem

Po 2 - jak Ty zrobiłeś kwalifikacje wstępną - przecież tam (na KW) między innymi jest podawana na ten temat wiedza -- a może spałeś na wykładach ?

Po 3 - własnie Ci to wyjasniłem

Po 4 - po co wymieniałeś ?

Po 5 - skończ trollować
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez tadzio2299 » czwartek 04 września 2014, 14:29

ok to napisze jeszcze ktos kiedy ma wymieniac osoba co ma prawko bezterminowe jeszcze
tadzio2299
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 12:56

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez Anett » czwartek 04 września 2014, 14:35

Jeśli chodzi o obowiązek wymiany prawa jazdy – ten dotknie każdego posiadacza starych dokumentów (podobnie jak miało to miejsce w przypadku starych, papierowych dokumentów).

Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami – wymiana dokumentów następować będzie stopniowo w terminie od dnia 19 stycznia 2028 r. do dnia 18 stycznia 2033 r. (dokładne terminy zostaną wskazane w rozporządzeniu – którego na dzień sporządzenia artykułu, z uwagi na odległy termin jeszcze wydano).
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez tadzio2299 » czwartek 04 września 2014, 14:38

Anett napisał(a):
Jeśli chodzi o obowiązek wymiany prawa jazdy – ten dotknie każdego posiadacza starych dokumentów (podobnie jak miało to miejsce w przypadku starych, papierowych dokumentów).

Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami – wymiana dokumentów następować będzie stopniowo w terminie od dnia 19 stycznia 2028 r. do dnia 18 stycznia 2033 r. (dokładne terminy zostaną wskazane w rozporządzeniu – którego na dzień sporządzenia artykułu, z uwagi na odległy termin jeszcze wydano).

Ale czemu stopniowo?
To czemu ja dostałem do 2029 a miałem zdane w 2008 i bezterminowe?
tadzio2299
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 12:56

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez Anett » czwartek 04 września 2014, 14:41

Bo nowe wzory weszły i wymogi. Od 19.01.13 są terminowe. Nawet jak wymieniasz czy coś już wszystko na max 15 lat
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » czwartek 20 listopada 2014, 14:20

Było nie wymieniać prawka te całe kwalifikacje to taki Unijny wymysł nie wszędzie ale m.in. w Polsce obowiązuje głównie po to żeby skrobnąć więcej kasy i dowód na kryzys państwa w stosunku do "jakości" dokumentów które te państwo wydaje, "od czego jest w końcu prawo jazdy C,D ?" - cytat z wykładowcy na tym kursie, nawet oni mają wątpliwości. Te wszystkie zagadnienia z kwalifikacji to się powinny zawierać w kursie na prawo jazdy, no ale dwa kursy to nawet ostrożnie szacując 2x większe wpływy. Niektórzy nie wymieniają prawka żeby właśnie nie tracić "bezterminowości" tylko jeżdżą ze świstkiem potwierdzającym ukończenie kwalifikacji przyspieszonej.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez oskbelfer » czwartek 20 listopada 2014, 22:10

szofer80 napisał(a):Było nie wymieniać prawka te całe kwalifikacje to taki Unijny wymysł nie wszędzie ale m.in. w Polsce obowiązuje głównie po to żeby skrobnąć więcej kasy i dowód na kryzys państwa w stosunku do "jakości" dokumentów które te państwo wydaje, "od czego jest w końcu prawo jazdy C,D ?" - cytat z wykładowcy na tym kursie, nawet oni mają wątpliwości.


Podaj może nazwisko tego niedouka wykąłdowcy i firmę gdzie pożal się Boże kursy są prowadzone


Te wszystkie zagadnienia z kwalifikacji to się powinny zawierać w kursie na prawo jazdy, no ale dwa kursy to nawet ostrożnie szacując 2x większe wpływy.


Można tu polemizować....prawda zaś leży po środku...


Niektórzy nie wymieniają prawka żeby właśnie nie tracić "bezterminowości" tylko jeżdżą ze świstkiem potwierdzającym ukończenie kwalifikacji przyspieszonej.


Takie pierdy opowiadaj przedszolakom...

Wiesz czym jest ITD i w jakiej wysokości mogą nałożyć kary admnistracyjne i mandaciki...

Np. brak wypisu z licencji --- 8 tyś zł na dzień dobry...więć skończ wypisywać bzdury.... to nie są lata 80 ubiegłego stulecia....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości