egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez celebus » czwartek 14 listopada 2013, 16:31

Witam. 25.11 mam egzamin c+e. Czy ktos z was juz to przechodził?? na co uwarzać? Zmiana samochodu na tandem pomogla czy utrudniła zdanie?? mi szczerze mówiac lepiej jeździło sie tandem na kursie. Piszcie co tylko wiecie, może pozwoli mi to uniknąc wpadek;)
celebus
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 14 listopada 2013, 16:21

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez Michal9191 » czwartek 14 listopada 2013, 16:53

Siemka ;)
A gdzie będziesz miał egzamin ? Ztego co rozumiem to uczyłeś się na tandemie a zdajesz co na ciągniku z naczepą ? ja mam tylko B+E więc jazda taka sama jak z tandemem a naczepa to inna bajka tak mówią na pewno się wypowiedzą Ci co przechodzili ;). Na pewno uwaga na słupki pachołki linie odległości oraz najważniejsze odpowiednie sprzęgniecie zestawu chodzi mi tu o podstawienie klinów pod koła podpory o odpowiednie podłączenie przewodów i unieruchomienie silnika.A jak już wyjedziesz na miasto jazda z godnie z kodeksem i nie najeżdżanie na krawężniki.
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez celebus » piątek 15 listopada 2013, 16:32

Ja bede zdawał w Bytomiu na Tandemie.. Na kursie miałem 10h naczepy i reszta tandem.
celebus
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 14 listopada 2013, 16:21

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez Michal9191 » piątek 15 listopada 2013, 21:24

No to git ta sana ciężarówka ten sam tandem powinno być dobrze mało stresu pamiętaj że umiesz że wiesz i reszta powinna pójść najważniejsze żeby wyjechać na miasto
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez szmendrik » wtorek 26 listopada 2013, 15:20

szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez Borys_q » wtorek 26 listopada 2013, 15:24

Zmiana samochodu na tandem pomogla czy utrudniła zdanie??


Ja zdawałem na przyczepie z przednią osią skrętną, to w porównaniu z tym tandem to dziecinna igraszka.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez Radhezz » wtorek 26 listopada 2013, 17:33

Borys_q napisał(a):
Zmiana samochodu na tandem pomogla czy utrudniła zdanie??


Ja zdawałem na przyczepie z przednią osią skrętną, to w porównaniu z tym tandem to dziecinna igraszka.

To akurat fakt ;) Ale ten egzamin musiał się odbyć już jakiś czas temu ;)

Michal9191 napisał(a):No to git ta sana ciężarówka ten sam tandem powinno być dobrze mało stresu pamiętaj że umiesz że wiesz i reszta powinna pójść najważniejsze żeby wyjechać na miasto
Założenie że ten sam typ ciężarówki i wizualnie z grubsza taka sama przyczepa będą się zachowywać identycznie jak na kursie jest błędne. Na B+E pojazdy nie mają zbyt wielkiego pola co do tego żeby się różnić, a niewielkie różnice przekładają się na niemal identyczne prowadzenie.

Przy C+E mamy różną długość przyczepy, dyszla, jego wysokość, głębokość montażu zaczepu, teoretycznie nawet odległość między osiami w przyczepie robi różnicę. A o takich rzeczach jak różne systemy podłączania przewodów (duomatic lub dwa osobne przewody) czy typów zaczepów, ich blokad, systemów podnoszenia sworznia... No i hak w osobówce to w zasadzie kawał metalu bez części ruchomych, więc jego stan nie ma większego wpływu na przebieg egzaminu, gdzie na C+E wyrobienie lub zapieczenie części odpowiedzialnych za opadanie sworznia to duży problem. Tak samo z blokadą kołnierza. Itd, itp...
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez Borys_q » wtorek 26 listopada 2013, 18:07

To akurat fakt ;) Ale ten egzamin musiał się odbyć już jakiś czas temu ;)


Wiesz za młody nie jestem w 2002 C+E robiłem plusem wtedy było to, że zestaw nie był oplandekowany co dawało większe pole obserwacji (szyby w kabinie z tyłu).
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez fumcia » piątek 06 grudnia 2013, 19:20

recepta na sukces: SPOKÓJ SPOKÓJ i jeszcze raz SPOKÓJ. dzisiaj zdawałam 2gi raz. za pierwszym razem zabrakło mi czasu na podczepianie, bo ręce tak mi się trzęsły, że nie mogłam podłączyć przewodów pneumatycznych i nadzwyczajniej nie zmieściłam się w czasie. Dzisiaj kilka godzin po egzaminie jestem szczęśliwą posiadaczką kat. C+E.
A teraz konkrety.

PLAC
na placu oblewa się za upór. Pamiętaj, że masz prawo do korekty. Korekta to nie jest druga próba. Jeśli wiesz, że źle jedziesz to po prostu zrób korektę.

MIASTO
W mieście cóż - dostosuj prędkość do warunków jazdy i swoich umiejętności. Ty masz jechać tak, żeby egzaminator nie bał się jechać z Tobą i żeby nie tamować ruchu. Z życiem ale bezpiecznie.

Tyle. :)
Ostatnio zmieniony wtorek 10 grudnia 2013, 15:26 przez fumcia, łącznie zmieniany 2 razy
fumcia
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 26 sierpnia 2012, 19:36

Re: egzamin c+e!! Jak zdać? egzamin w krótce!

Postprzez OOL-PSK » wtorek 10 grudnia 2013, 11:56

Jak wyżej: spokój i opanowanie, choć w niektórych sytuacjach o to trudno (presja czasu, wspomniane wcześniej wadliwie działające zaczepy). No ale w końcu w zawodowym życiu za kółkiem takie sytuacje wymagające opanowania to codzienność. :wink:

Cofanie tandemem nie jest trudne. "Bawiłam" się trochę skrętnym dyszlem we wakacje - średnia przyjemność, zazdroszczę każdemu co tak potrafi. :D

Pozdrawiam kolejną kobitkę z papierami na "dużego". :spoko:
27.05.2011- B za drugim
16.04.2012- BE za drugim
04.07.2012- A za pierwszym
02.08.2012- C za drugim
21.09.2012- CE za drugim
19.10.2012- prawko ABCE w kieszeni
28.02.2015 - instruktor kat. B za pierwszym
Avatar użytkownika
OOL-PSK
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota 28 maja 2011, 23:00
Lokalizacja: Psk\Sieradz


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości