Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » środa 02 października 2013, 13:12

Witam.

Podejście 3 z wynikiem 60 pkt. Wziąłem sobie wydruk odpowiedzi dlatego wiem w której części zrobiłem błędy i do czego mam przywiązać większą uwagę, dlatego przyszłym zdającym też tak radze zrobić.

WORD Lublin.

1.Powtórzyło mi się pytanie jak dzielimy przerwę 45 minutową na dwie części ?

2.Zdjęcie przedstawiające jakąś obwodnice wnioskuję po ekranach dźwiękoszczelnych i znak E-15e do tego pytanie czy możesz jechać tak oznakowaną drogą samochodem ciężarowym w którym nacisk na oś wynosi 9 t ? Tak / Nie

3.Filmik przedstawiający jak jedziemy samochodem w nocy i mijamy znak ostrzegawczy A-18b a do tego pytanie czy ten znak ostrzega o możliwości pojawienia się na drodze dzikich zwierząt ? Tak / Nie

4.Ile wynosi regularny okres odpoczynku ?

5.Zdjęcie przedstawiające autostradę i do tego pytanie z jaką dopuszczalną prędkością możesz poruszać się po tej drodze samochodem ciężarowym ?

6.Filmik przedstawiający jak jedziemy drogą z pierwszeństwem i z prawej strony wymusza na nas pierwszeństwo samochód osobowy, pytanie czy musisz być przygotowany na nagłe hamowanie ?
Tak / Nie

7.Powtórzyło mi się również pytanie o tramwajach - filmik przedstawiający jak jedziemy samochodem nagle znak ostrzegawczy A-21 a po nim wyjeżdżający tramwaj z zajezdni i pytanie czy w tej sytuacji tramwaj ma pierwszeństwo ?
Tak / Nie

8.Po zwolnieniu hamulca postojowego nie możesz ruszyć co może być tego przyczyną ?
brak powietrza w zbiornikach
uszkodzone tarcze hamulcowe
i tej odpowiedzi nie pamiętam dokładnie, ale chyba chodziło że jest tego powietrza maksymalna ilość

9.Kiedy zastosujesz opatrunek uciskowy ( opatrunek a nie opaskę - to dwie różne rzeczy ! )

10.Filmik przedstawiający skrzyżowanie droga w jednym kierunku o trzech pasach ruchu my jedziemy lewym dla naszego pasa jest sygnalizacja pozwalająca na bezkolizyjny skręt w lewo, pali się zielone światło a do tego pytanie czy w tej sytuacji musisz określić kto ma pierwszeństwo ?
Tak / Nie

11.Filmik przedstawiający drogę z pierwszeństwem i znak jak przebiega pierwszeństwo T-6a, my jedziemy samochodem w lewo czyli po drodze z pierwszeństwem a z nad przeciwka również po drodze z pierwszeństwem jedzie motocyklista, który sygnalizuje manewr skrętu w lewo a do tego pytanie czy motocyklista który skręca w lewo ma przed Tobą pierwszeństwo ?
Tak / Nie

12.Filmik przedstawiający jak wjeżdżamy z drogi z pierwszeństwem w prawo w strefę ruchu, albo strefę zamieszkania nie pamiętam dokładnie w każdym razie z prawej strony po wjechaniu do strefy na drogę wychodzi człowiek z laską i pytanie czy możesz w tej sytuacji użyć sygnału dźwiękowego ?

13.Pytanie jaka siła działa na ładunek ?
Odpowiedzi dokładnie nie przytoczę ale było coś takiego jak, poprzeczna, wzdłużna i jeszcze jakaś - ja tą zaznaczyłem, ale nie wiem czy jest poprawna.

14.Filmik przedstawiający jak gościu cofa z miejsca parkingowego, ma wystawioną całą głowę przez boczną szybę i się patrzy do przodu i pytanie czy kierujący cofa poprawnie ?
Tak / Nie

15.Pytanie czemu służy system stabilizacji toru jazdy ?
Do tego pytania trzy odpowiedzi, których nie pamiętam.
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez baziog » niedziela 06 października 2013, 11:56

Podejście numer 3 :evil: :evil: 67 pkt
jaka jest dobra odpowiedz:
Kierujesz piaskarko-solarka, wysyłasz żółte sygnalny świetlne. Do którego znaku zakazu możesz sie nie stosować?
a)B-21
b)B-5
c)B-16

Co powinien posiadać przy sobie kierowca wykonujący międzynarodowy przewóz rzeczy?
a) wypis z zaświadczenia
b) licencję
c) wypis z licencji
odpowiedziałem C

Jaki dokument należy posiadać wykonując przewóz na potrzeby własne
a) wypis z licencji
b) badania lekarskie
c) zaświadczenie od pracodawcy
prawidłowa odpowiedz B

Wykonując na rzecz przedsiębiorcy własnym pojazdem niezarobkowy przewóz towarów jaką umowę powinieneś posiadać:
a)umowe zlecenie
b) umowe o prace B
c) umowe o dzieło

zdjęcie skrzyżowania, światło zielone bezkolizyjne w lewo czy w tym momencie można zawracać
Tak/Nie prawidłowa odpowiedz Nie
baziog
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 25 maja 2013, 19:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » niedziela 06 października 2013, 21:29

Witam ponownie.

Pytanie dość trudne i podchwytliwe.

A więc tak znak B-5 - "zakaz wjazdu samochodów ciężarowych" oznacza zakaz ruchu pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - ta odpowiedź mi nie pasuje w ogóle .

Ja bym obstawiał znak B-21. Piaskarka jest pojazdem wykonującym roboty na drodze zatem może nie stosować się do kilku rzeczy np. może jechać lewą krawędzią jezdni czyli pod prąd. Cytuje "jazda przy lewej krawędzi jezdni jest dopuszczalna wyłącznie podczas oczyszczania drogi ze śniegu na obszarze zabudowanym tylko na jezdni jednokierunkowej a poza obszarem zabudowanym także na innych jezdniach" - Art. 54 [Pojazdy wykonujące roboty na drodze]

Jaki dokument należy posiadać wykonując przewóz na potrzeby własne ?
Zaświadczenie od pracodawcy. (a dokładniej wypis z zaświadczenia) wg. mnie to ta odpowiedź jest prawidłowa.
http://www.gitd.gov.pl/content/wymagane-dokumenty

Kolego baziog pamiętasz jeszcze jakieś inne pytania jeśli tak to wrzuć je tutaj na forum .
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez baziog » poniedziałek 07 października 2013, 15:28

Egzamin zdany 74pkt
1. Czy oświetlenie drogi jest składowym elementem drogi?Dość nietypowe pytanie
Tak/ Nie Odpowiedz Nie
2. która definicja czasu pracy kierowcy jest prawidłowa?
A, od poniedziałku do niedzieli jakoś tak od 00.00 do 24 pradiłowa odpowiedz
B. od niedzieli do piątku od godz 00.00 do 24.00
C, dowodna godzina
3. W jakim sposób działa hamulec górski
A.wzcmania hamowanie silnikiem prawidłowa odpowiedz
b.wykorzystuje działanie awaryjne
c.automatycznie włacza sprzęgło, gdy hamulce są zbyt ciepłe
4. mechanizm różnicowy? dobrze wiedzieć na czym to polega
A. pomaga przed ruszaniem w błotnistym miejscu- na 100% prawidłowa odpowiedz
B/----- chyba na wzniesiuniu
C----nie pamiętam
jak przypomnę napiszę. kilka pytań miałem z płyty pwpw ok 1000 pytań i książka z credoo, mogę sprzedać priv
baziog
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 25 maja 2013, 19:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » poniedziałek 07 października 2013, 16:42

Łoł gratuluje serdecznie ;) Kolego napisz jakie pytania Ci się jeszcze trafiły jak coś pamiętasz oczywiście.
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez baziog » poniedziałek 07 października 2013, 18:06

5.od czego najbardziej zależy długosć hamowanie?
A. od nawierzchni poprawna odpowiedz
b.od reakcji kierowcy
c.od sprawnego działania abs

6. pamiętam pytanie specjalistyczne dość nietypowe
osobę we wstrząsie zabezpieczamy przed wychłodzeniem kocem folią termiczną który ułożyć należy?
A.złotą stronę na zewnątrz prawidlowa odpowiedz
B. srebrną stronę od zewnątrz
C. kolor nie ma znaczenia
kto niby normalny człowiek trzyma przy sobie folie termiczną w cieżarówce, autor tak :roll:
baziog
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 25 maja 2013, 19:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » poniedziałek 07 października 2013, 18:24

Muszę Cię wyprowadzić z błędu gdyż folia NRC tak zwana folia życia znajduje się w apteczce samochodowej jeśli ktoś posiada takową.

A co do pierwszego pytania to jesteś pewny że zależy to jedynie od nawierzchni w moich testach mam takie samo pytanie tyle że poprawna odpowiedź to od czasu reakcji kierowcy . . .
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

kilka zapamiętanych pytań kat C

Postprzez korzen912 » środa 09 października 2013, 10:17

Miałem 73pkt na 74 więc poległem na czymś prostym zdałem za drugim razem (pytania nie są słowo w słowo ale wiadomo o co chodzi)

1. którego znaku nie dotyczy kierującego pojazdem powyżej 3,5T
a) B3 zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli
b) B6 zakaz wjazdu ciągnikom rolniczym ( POPRAWNA ODPOWIEDŹ)
c) B5 zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych

2. Czy wobec takiej sytuacji kontynuujesz jazdę bez podjęcia jakiejkolwiek reakcji
( filmik przedstawia zataczającego się po ulicy faceta) Tak/Nie zaznaczyłem Nie

3. Czy możesz kontynuować jazdę tym pasem gdy prawy jest wolny
( na zdjęciu chyba 2 albo 3 pasy w 1 kierunki a my jedziemy lewym) TAK/NIE zaznaczyłem NIE

4. Czy musisz zachować szczególną ostrożność
( na zdjeciu przejście dla pieszych i stojące obok rozmawiające dzieci) TAK/NIE zaznaczyłem TAK

5. Do ilu możesz wysłużyć czas jazdy nie więcej jak dwa razy w tygodniu
Odpowiedź 10 godz

6. Ile razy w ciągu 2 tygodni możesz skrócić czas odpoczynku
odpowiedź nie więcej jak 3 razy

7. Czy podczas gaszenia pożaru pod pokrywą właściwe jest żeby nie otwierać jej do końca tylko uchyloną TAK/NIE odpowiedziałem TAK

8. Czy można wyprzedzić z prawej strony
( filmik droga przed nami samochód dojeżdża do osi jezdni stoi z włączonym kierunkiem w lewo a my za nim po prawej mamy parking z samochodami i byśmy mieli go ominąć między jego samochodem a tymi zaparkowanymi) TAK/NIE odpowiedziałem TAK ale nie wiem czy dobrze bo mógł np wyjechać samochód z parkingu

9. Czy możemy wjechać na skrzyżowanie
( sygnalizacja świetlna razem świeci czerwone i żółte) TAK/NIE Odpowiedź NIE

10. Czy pierszenstwo ma tramwaj skręcający do zajezdni
( filmik jedziemy prawym pasem, po lewej jedzie tramwaj mamy "chyba" zielone światło i w ostatniej sekundzie filmiku tramwaj zajeżdża nam droge wjeżdza do zajezdni) TAK/NIE odpowiedziałem TAK

11. Czy powinieneś odpuścić sobie wyprzedzanie
( zdjęcie przed nami samochód ale z naprzeciwka po lewej idzie pijany) TAK/NIE odpowiedziałem TAK

12. Czy przy przewozie na własne potrzeby wypis z zaświadczenia powien być
a) u pracodawcy
b) w samochodzi z dokumenami
c)?

Odpowiedziałem że B

13. Było pytanie że jak ładunek wystaje poza obrys z boku (więcej niŻ 2,55) kiedy trzeba do oznakować
a) 0,5m
b) w każdym przypadki
c) 1m

Odpowiedziałem B

14. Podczas omijania jakiejś przeszkody jaki należy zachować odstęp
a) 1m
b) bezpieczny
c) 1,5m

Odpowiedziałem B

15. Miałem pytanie o jakąś odległość od ziemi do przyczepy 600mm z drugiej 700mm i co mi będzie przeszkadzało podczas jazdy w takiej sytuacji
a) nie będzie działała klimatyzacja
b)?
c) nie będziemy mieli świateł pozycyjnych ( i chyba to odpowiedziałem) bo tył będzie w dole i światła nie widoczne


Reszta pytań musiała być prosta bo nie zastanawiałem się nad nimi i ich nie pamiętam uczyłem się z tego forum, z prawkobazapytań.pl , Podręcznika kat C i płyty z przykładowymi pytaniami na C z kursu. Najlepiej obcykać te fora bo dużo pytań się powtarza I ZACHĘCAM DO PODAWANIA ZAPAMIĘTANYCH PYTAŃ CHOCIAŻBY JEDNEGO by mieć z czego się uczyć i nie dać zarobić tym darmozjadom. Pozdrawiam
korzen912
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 09 października 2013, 09:33

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » środa 09 października 2013, 14:12

Witam serdecznie.

Podejście 4 z wynikiem 68 pkt .

WORD Lublin

1.Pytanie: W jakiej sytuacji musisz oznakować ładunek, który wystaje poza obrys boczny pojazdu ?

a)kiedy wystaje 0,5 m
b)kiedy wystaje 0,2 m
c) w każdym przypadku

2.Pytanie: Jak zastąpisz przerwę 45 minutową ? (to pytanie mi się powtórzyło kolejny raz)

3.Pytanie: W jakiej sytuacji pojazd ciężarowy będzie miał tendencję do "ściągania" ?

a)kiedy zwrotnice są za bardzo nasmarowane
b)kiedy siłowniki hamulca są uszkodzone
c) . . . (nie pamiętam trzeciej odpowiedzi)

4.Pytanie : Przy wymijaniu pojazdu na wzniesieniu o zwężonym odcinku drogi, kierujący samochodem ciężarowym powinien :

a)w każdym wypadku zatrzymać pojazd
b)starać się nie zatrzymywać pojazdu
c)starać się przejechać jako pierwszy przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka

5.Pytanie: W sytuacji kiedy zostanie uszkodzona karta kierowcy możesz prowadzić samochód ciężarowy ?

a) tak możesz pod warunkiem, że będziesz nanosił dane na wydruku z tachografu
b) tak przez 3 dni
c) . . . (nie pamiętam trzeciej odpowiedzi)

6.Kierowca wykonujący przewóz na potrzeby własne gdzie powinien posiadać odpowiednie zaświadczenie ?

a) w pojeździe
b) w firmie
c) . . . (trzeciej odpowiedzi nie pamiętam)

7.Pytanie: Wykonując resuscytację poszkodowanego w wypadku drogowym powinieneś przyjąć pozycję ?

a)stojącą
b)klęczącą
c)dowolną

8.Pytanie: Opatrunek uciskowy stosujemy przy

a)wycieku krwistej wydzieliny z ucha
b)krwotoku
c)zmiażdżenia kończyny

9.Zdjęcie przedstawiające znak ostrzegawczy A-30 + T-10 a do tego pytanie czy w tej sytuacji jesteś ostrzegany o przejeździe kolejowym z zaporami ?

Tak /Nie

10.Filmik przedstawiający jak kobieta prowadzi osobę na wózku inwalidzkim przez jezdnię do stojącego po drugiej stronie samochodu przewożącego osoby niepełnosprawne a do tego pytanie czy w tej sytuacji w razie potrzeby masz obowiązek zatrzymać pojazd ?

Tak / Nie

11.Filmik przedstawiający przystanek tramwajowy, droga którą się poruszamy jest jednokierunkowa, dwa pasy, przystanek jest zabezpieczony barierkami a do tego pytanie przejeżdżając obok tak zlokalizowanego przystanku tramwajowego masz obowiązek zwiększenia uwagi ?

Tak / Nie (odpowiedź prawidłowa na 100 %)

12.Filmik przedstawiający skrzyżowanie równorzędne, my mamy zamiar jechać na wprost z prawej strony pojawia się motocyklista a do tego pytanie czy w tej sytuacji jesteś zobowiązany ustąpić pierwszeństwa motocykliście ?

Tak / Nie

13.Filmik przedstawiający jak pojazd szynowy wyjeżdża z pętli na jezdnię a do tego pytanie czy masz obowiązek ustąpić mu pierwszeństwa ?

Tak / Nie

14.Filmik przedstawiający jak stoimy przed przejazdem kolejowym z zaporami na którym to właśnie te zapory są całkowicie podniesione do góry natomiast sygnalizator świetlny cały czas podaje sygnał czerwony a do tego pytanie czy wolno Ci wjechać na przejazd kolejowy, jeżeli zapory zostały całkowicie podniesione a sygnał czerwony jeszcze nie został wyłączony ?

Tak / Nie

CHCIAŁBYM RÓWNIEŻ DODAĆ TAK JAK JUŻ TO NAPISAŁ UŻYTKOWNIK "baziog", ŻE DUŻO TAKICH SAMYCH PYTAŃ MOŻNA ZNALEŹĆ NA PŁYTCE DO NAUKI JAZDY FIRMY CREDO. MÓWIĘ TO BO MI SIĘ KILKA POWTÓRZYŁO NA EGZAMINIE PAŃSTWOWYM.
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez posmak77 » środa 09 października 2013, 14:36

szmendrik

odpowiesz na pytania 1,3,4 bo nie jestem pewien czytając te pytania
posmak77
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 09 października 2013, 09:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » środa 09 października 2013, 16:07

1. C)
3. ...
4. tutaj sam dokładnie nie jestem pewien, ale chyba zaznaczyłem B (chodzi o to, że samochód, który wjeżdża na wzniesienie to jak się zatrzyma to będzie miał problem z podjazdem)

Moja rada to uważnie czytać każde pytanie nie spiesząc się. Bo pytanie może wydawać się proste na pierwszy rzut oka.

posmak77 podeslij mi maila na pw to wyśle Ci przykładowe pytania, które sobie opracowałem
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez posmak77 » czwartek 10 października 2013, 21:04

Dzisiaj miałem swój egzamin teoretyczny. Zdany :D 74/74 poszalane :P
Pytania które mniej wiecej pamiętam....

PWPW Częstochowa

1. Czy na rondzie można wyprzedzać? T/N
2. (Filmik) jedziemy z pierwszeństwem i zamierzamy skręcić w lewo. czy musimy przepuścić skuter który jedzie z przeciwka na wprost... T/N
3. (Filmik) Tramwaj zatrzymuje sie na przystanku (na środku drogi) i na ulice zaczynają wychodzić pasażerowie. Czy możesz przejechać pomalutku uważając na pieszych ? T/N
4. Znak oznaczający pojazdy ciężkie ( te tablice z pochylonymi pasami żółto czerwonymi) i pytanie jaki samochód będzie nimi oznaczony:
a) ciężarowy od 6t
b) ciężarowy od 9t--prawidłowy strzał :D
c) przyczepy długie
5) Czy można się zatrzymać na poboczy ? T/N (jedziemy zwykłą krajówką, od pobocza linia ciągła)
6) Wykonując jakiś tam transport gdzie powinieneś mieć wpis z licencji ? W pojeździe ;p
7) jedziesz osiedlem i nagle wyskakują dzieci na ulice. Czy musisz być gotów do zatrzymania pojazdu? T/N
8. Prędkość dla samochodu ciężarowego poza obszarem zabudowanym.
9) czy masz pierwszeństwo ? tramwaj wyjeżdżający z pętli
10) Czy musisz wpuścić autobus w zabudowanym który włącza się do ruchu ?
11) Znak C-12. Czy zbliżasz się do skrzyżowania na którym ruch odbywa się wokół wysepki/ lub czegoś tam jeszcze.

Ogólnie trafiłem na łatwy zestaw. jakoś pytania specjalistyczne mi nie wpadły w pamięć bo były raczej oczywiste. Jedynie 4 które napisałem bo wiedziałem że tamte tablice oznaczają ciężkie pojazdy ale tam były wartości dużo niższe podane.
Z dokumentami miałem proste w/w.
Najwiecej było myslenia przy pierwszych 20pytaniach bo niektóre miały haczyki i trzeba było wyłapać np zaprzeczenie pytania..
posmak77
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 09 października 2013, 09:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez baltazar » wtorek 15 października 2013, 19:47

Witam!

Posmak 77,
czy mogłbyś odpowiedzieć (jeśli moje są błędne) na wpisane pytania? byłbym bardzo wdzięczny :)

Pyt. 1 - myślę, że TAK. (na rondzie można wyprzedzać)
2. TAK
3.Z tego co czytam myślę, że NIE..?
4. O ile się nie mylę obowiązuje od 7,5 t. Czyli odp. B :)
http://www.csk.szczecin.pl/aktualnoci/165

5. Jeśli linia ciągła, nie można przekroczyć. Czyli NIE.?
6. w pojeździe
7. TAK.
8. Zależy od drogi. 70/80 km/h.
9. Mamy pierszeństwo przed tramwajami wyjeżdżającymi z pętli. (o ile się nie mylę?)
10. W zabudowanym, jeśli ma kierunkowskaz TAK.?
11. Znak C-12. (raczej chodzi o wysepkę? czyli TAK?

Pozdrawiam
baltazar
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 października 2013, 18:59

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez kontibox » wtorek 12 listopada 2013, 11:19

Witojcie
Najbardziej przykre jest to, że własne Państwo Polskie gębi, gnoi i poniża własnych obywateli. Produkując ustawy, które mają na celu wyrwanie kasy z naszych portfeli i to w sposób wysoce upokarzający dla nas poszkodowanych przez rząd!!!
Ściśle Tajny egzamin, gdzie odpowiadam na pytania z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, a ja mam kampera 4,5tony gdzie nie musze nawet mieć tachografu!!! Gdzie musze wycelować w odpowiedz taką, jaką se wymyślił formułujący pytania w stylu czy wywarzenie kół ma wpływ na zużycie bieżnika opony( a ma wpływ tylko na zużycie łożysk, bo opona wyważona czy nie cały czas równo dotyka podłoża).
Wreszcie powiem wam że od czasów komuny, stanu wojennego, pseudo demokracji nic się nie zmieniło. Tak jak dawniej, jestem zmuszany do kombinowania. To jest dla mnie najbardziej przykre!!!
Na szczęście mam pamięć wzrokową do zapamiętania własnego egzaminu. Treść pytań i odpowiedzi są 99% poprawne. Dopiero za 4 razem 74/74
1. Fota/droga ze znakiem niebezpieczny zakręt w prawo. Pytanie/ czy w tej sytuacji jesteś ostrzegany o pojedynczym zakręcie w prawo. ODP/ TAK
2. Fota/ droga, 3pasy ruchu, znak zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Na środkowym pasie ciężarówka wyprzedza osobówkę. Pytanie/ Kierujący samochodem ciężarowym o DMC 12ton. Czy w przedstawionej sytuacji wolno ci wyprzedzać samochód osobowy. ODP/ NIE
3. Fota/ jezdnia dwupasmowa i znak droga dla pojazdów samochodowych z napisem 1000m. Pytanie/ Czy w odległości 1000m od widocznego znaku rozpoczyna się droga ekspresowa. ODP/TAK
4. Film/ Droga 4 pasy. Znaki rozkładu pasów na skrzyżowaniu zamazane. Na końcu filmu dojeżdżamy do miejsca, gdzie lewy pas ma roboty drogowe, a na lewym przyśrodkowym pasie namalowana jest żółta strzałka lewoskrętu. Pytanie/ Czy wolno ci skręcić w lewo z zajmowanego pasa ruchu na najbliższym skrzyżowaniu. ODP/TAK
5. Fota/ Światła z zielonym prawo skrętem. Pytanie/ Czy w przedstawionej sytuacji wolno ci skręcić w prawo bez zatrzymania się przed sygnalizatorem. ODP/NIE
6. Film/ Parking, jedziemy i zatrzymujemy się by zabrać pasażera. Z przeciwka auto skręca na miejsce parkingowe po lewej, czyli przejeżdża przed naszą maską. Pytanie/ Włączając się do ruchu po zabraniu pasażera, gdy kierujący pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka zamierza skręcić w lewo na stanowisko postojowe. Czy masz przed nim pierwszeństwo. ODP/NIE
7. Film/ krzyżówka o przebiegu drogi głównej z góry w nasze prawo. My od dołu na ustąpie pierwszeństwa. Pod znakiem widać tablice z rozkładem skrzyżowania. Pytanie/Planujesz jechać na wprost, a motocyklista zamierza skręcić w lewo(jedzie z góry po głównej). Czy masz ustąpić mu pierwszeństwa. ODP/TAK
8. Film/ skrzyżowanie z prawej podporządkowanej jedzie bus. Główna droga skręca w lewo, a my jademy na wprost. Pytanie/ Czy w przedstawionej sytuacji masz obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony. ODP/NIE
9. Foto/ Skrzyżowanie a na nim pała plecami. Światło zielone. Pytanie/ czy w tej sytuacji masz obowiązek zastosować się do sygnalizacji świetlnej. ODP/NIE
10. Fota/ Skrzyżowanie z ustępem, a na asfalcie namalowane trójkąciki. Pytanie/ Czy przed wjazdem na to skrzyżowanie możesz zatrzymać pojazd w dowolnym miejscu, jeśli zajdzie konieczność ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi. ODP/NIE
11. Fota/ Droga zwykła dwukierunkowa. Po lewej zatoczka autobusowa. Pytanie/ Czy w przedstawionej sytuacji wolno ci zawrócić wykorzystując widoczną po lewej zatoczkę autobusowa. ODP/TAK
12. Film/ przed nami bus, przerywana linia, ale po prawej stoi znak skrzyżowanie z wlotem drogi podporządkowanej z lewej. Pytanie/ Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzać. ODP/NIE bo przed busem już się ciągła zaczyna.
13. Film/ bus na poboczu i gostek się przy nim krząta od naszej strony. Pytanie/ Czy w przedstawionej sytuacji, podczas omijania, masz obowiązek zmniejszenia prędkości, aby zachować bezpieczeństwo. ODP/TAK
14. Fota/ ciężarówka na poboczu wieczorem i ma włączone tylko lewe światło pozycyjne w lampie. Pytanie/ Czy w przedstawionej sytuacji, parując samochodem ciężarowym o długości 12m prawidłowo użyłeś świateł pozycyjnych. ODP/NIE
15. Film/ krzyżówka my jademy w prawo, a tam przejście dla pieszych i rowerów. No i rowery jadą po nim. Pytanie/ Czy w tej sytuacji masz obowiązek zachować szczególna ostrożność. ODP/TAK
16. Film/ Tramwaj na środku asfaltu. Na asfalcie namalowany zygzak zatoki tramwajowej z linia zatrzymania auta. Auto jadzie i dojeżdża do miejsca w którym nie widać linii i jak gdyby ludzie tuż przed maską wysiadają. Pytanie/ Czy w tej sytuacji prawidłowo wybrałeś miejsce do zatrzymania. ODP/NIE choć to film i nie oddaje dobrze rzeczywistości. Linia nie musi być widoczna przed autem, a ludki miały swobodny dostęp do drzwi tramwaju / pytanie intuicyjne.
17. Fota/ Łepki idą chodnikiem dwóch z nich po krawężniku. Pytanie/ Czy w tej sytuacji powinieneś oddalić się od prawej krawędzi jezdni. ODP/TAK. UWAGA w którymś podejściu miałem tą samą scenę tyle że pisało oddalić się od lewej krawędzi jezdni! Dobrze czytajcie pytania!!!
18. Film Droga dwupasmowa przez miasto z tramwajami. Auto jedzie i dojeżdża do miejsca w którym tory przecinają drogę w poprzek. Pytanie/ Czy w przedstawionej sytuacji jesteś obowiązany do upewnienia się czy nie nadjeżdża tramwaj. ODP/TAK
19. Film/ auto się dymi. Pytanie/ czy przy używaniu gaśnicy samochodowej właściwe jest unikanie pełnego otwarcia pokrywy silnika. ODP/TAK
20. Film/ my w aucie a na pasie rozdzielającym jezdnie stoi tramwaj. Nie widać czy stoi w zatoczce czy nie może jechać dalej bo stoi na światłach. Torowisko nie oddzielone siatką od lewej jezdni. Pytanie/ Czy w przedstawionej sytuacji należy zwiększyć uwagę i być przygotowanym do pojawienia się pieszego z lewej strony jezdni. ODP/TAK
21. Fota/ droga i znak koniec obszaru zabudowanego. Pytanie/ Kierujesz pojazdem członowym o DMC powyżej 3,5t. Dopuszczalna prędkość na drodze za widocznym znakiem pionowym A/50, B/60, C/70 ODP/C Tylko chyba stare kamazy do tego się stosują. MARTWY PRZEPIS/ CHORE PRAWO wszyscy walą od 89 do 93km/h
22. Bez Foty. Pytanie/ Jaką funkcje w samochodzie ciężarowym spełnia przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania(ABS). A Gwarantuje zatrzymanie się pojazdu przed przeszkodą w każdych warunkach. B. Umożliwia bezpieczne pokonywanie każdego łuku grogi. C. Zapewnia możliwość zmiany kierunku ruchu pojazdu podczas Hamowania. ODP/C
23. Ile wynosi maksymalny łączny czas prowadzenia pojazdu w ciągu dwóch kolejnych tygodni. A 90h, B 96, C 89. ODP/A
24. Ile wynosi regularny dzienny okres odpoczynku przy wykonywaniu przewozy materiałów, kierowcę, A co najmniej 9h, B Co najmniej 10h, C co najmniej 11h. ODP/C
25. Który z wymienionych czynników może spowodować wydłużenie drogi hamowania. A Oszronienie jezdni. B Spojler na kabinie, C DMC pojazdu. ODP/A
26. Podczas jazdy po drodze pokrytej śniegiem na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu mają wpływ A używanie opon wielosezonowych. B używanie opon zimowych, C Gwałtowna przyspieszanie lub hamowanie. ODP/B
27. Kierujesz samochodem ciężarowym o dużych gabarytach. W którym z wymienionych sposobów należy skręcić w prawo na skrzyżowaniu. A Wykonując skręt pod kontem zbliżonym do prostego. B Nie stosując się- ze względu na gabaryty pojazdu- obowiązku trzymania się prawej strony jezdni, C Trzymania się obowiązkowo prawej krawędzi jezdni jeżeli jazda dopuszczona jest tylko w jednym kierunku. ODP/B
28. Które z wymienionych urządzeń samochodu ciężarowego powinny działać sprawnie i skutecznie, A układ wydechowy wraz ze stanowiącym jego część katalizatorem, B Radioodbiornik z odtwarzaczem CD zapewniający odbiór lokalnych stacji radiowych. C nawigacja zasilana z instalacji elektrycznej samochodu. ODP/A
29. W jaki sposób na samochodzie ciężarowym o szerokości 2,55m powinien być umieszczony ładunek wystający poza obrys boczny płaszczyzny jego obrysu. A Tak aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 3,30m B. Tak aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 3,20, a krawędzie wystające poza jedną stronę nie więcej niż 13cm. C Tak aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 3m, a ładunek nie wystawał z jednej strony na odległość większą niż 23cm poza obrys. ODP/C
30. W jakich przypadkach masz obowiązek wyposażyć pojazd w urządzenia do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych. A Kierując każdym pojazdem mechanicznym. B. Prowadząc pojazd samochodowy o DMC powyżej 3,5t C. Tylko podczas kierowania pojazdem samochodowym o DMC powyżej 12t. ODP/B
31. Co może zdarzyć się, gdy nie zauważysz uszkodzenia opony przedniego koła w postaci nacięcia. A Może wyrosnąć równomierność obciążenia ułożyskowania. B. Może zmniejszyć się opór podczas kręcenia kołami kierownicy. C. Może dojść do rozerwania uszkodzonej opony i utraty panowania nad pojazdem. ODP/C Rozumiem intencje, ale jak nie zauważymy to i tak już dupa
32. Fota/ autostrada i w poprzek stoi auto – wypadek. Pytanie. Jesteś świadkiem wypadku samochodowego. W przedstawionej sytuacji należy. A Zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i udzielić poszkodowanemu pomocy. B Polecać poszkodowanemu aby wszedł do samochodu. C Wezwać pomoc drogową. ODP/A

Kto z was będzie jeździł poza zabudowanym 70km/h, kto z was zatrzymuje się przed sygnalizatorem z zieloną strzałką prawo skrętu. Zwróciliście uwagę na to, że na drogach krajowych przeważnie jest podwójna ciągła linia, a odcinki przeznaczone do wyprzedzania są tak krótkie, że i tak musicie złamać przepisy i najechać na linie. Zwróciliście uwagę że pomimo to że podwójna ciągła linia oznacza zakaz wyprzedzania to dodatkowo stawia się tam znak pionowy. Stawia się go po to, żeby was podwójnie karać za jedno przewinienie. Dlatego się je stawia bo ktoś, kto produkuje znaki widział w tym swój interes. CHORY KRAJ. Najpierw daje się furtke ludziom i nie karanie za przekroczenia prędkości o 10, a potem kampania w telewizji 10 mniej nie zabija. Drogi wybudujcie szybkiego ruchu, a nie zamiast tego policjanci w krzakach poza obszarem zabudowanym. Polska gdzie tylko Gierek budował drogi i gdyby nie unia to dalej gówno by było. Do dziś przejazd 600km zajmuje 11h. CHORY KRAJ!!! CHORY RZĄD!!! Wielcy politycy co o swoją prywatę dbają
kontibox
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 12 listopada 2013, 10:10

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez micia784 » czwartek 21 listopada 2013, 15:27

Witam.
No nie mogę co za żart ten egzamin już sam nie wiem czego mam się uczyć podchodzę jutro 4 raz do teori i zawsze 66 / 74...

Ktoś zna odp. na jedno z fajniejszych pytań które mnie zaskoczyło!

W której z wymienionych sytuacji jazda cysterną może z powodować zagrożenie.
a) Podczas przejazdu z wypełnionymi nominalnie komorami cysterny.
b) Podczas przejazdu z wypełnionymi w połowie komorami cysterny.
c) Podczas przejazdu z pustą cysterną po dokonaniu rozładunku.

HELP !!
micia784
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 21 listopada 2013, 15:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości