Przeliczanie godzin

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Przeliczanie godzin

Postprzez Artr » czwartek 19 września 2013, 19:04

Witam.
Mam dość niespotykaną w innych OSK sytuację gdy podczas jazdy do miasta gdzie będę zdawał egzamin, gdzie w praktyce za kierownicą jestem 2 godziny (1 na trasie, 1 po mieście) a zaliczane mam to jako 3 godziny, ponieważ tę ostatnią "wyjeżdżam" na tylnej kanapie. Instruktor argumentuje ten fakt, że ja jestem wtedy "słuchaczem" i normalnie mi się to godziny liczy i że jak chcę to mogę "sprawdzić sobie w przepisach". Niestety, nie mam pojęcia gdzie mogę zacząć szukać tego określonego przepisu. Jednakże, może któryś z użytkowników mógłby mi pomóc i udzielić odpowiedzi? Jeśli byłoby to możliwe, to nakierowanie na konkretny przepis byłby pomocny w razie ewentualnej konfrontacji. Sprawa jest o tyle dziwna, że żaden z moich znajomych takich sytuacji nie miał i nie wiem czy to ich OSK były zanadto uczciwe, czy moje zbyt cwane.
Pozdrawiam
Artr
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 02 sierpnia 2013, 18:18

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez jasper1 » czwartek 19 września 2013, 20:03

Co takiego, praktyczna nauka jazdy na tylnej kanapie :?: :shock:
To raczej instruktor niech Ci poda podstawę prawną.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez lith » czwartek 19 września 2013, 20:36

Nie ma czegoś takiego. Dobrze, że nie dałeś sobie wcisnąć kitu, tylko zapytałeś.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez oskinstruktor » czwartek 19 września 2013, 21:27

Zapytaj następnym razem czy takie rozporządzenie będą mieli w urzędzie miasta i czy Ci udostępnią, ewentualnie czy Ci to jeszcze wytłumaczą albo pomogą zinterpretować zapis w rozporządzeniu. Chciałbym wtedy widzieć minę Twojego instruktora :) Pewnie bezcenna :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez Artr » czwartek 19 września 2013, 21:51

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jutro mam jazdy, więc szykuje się batalia ;)
Artr
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 02 sierpnia 2013, 18:18

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez dylek » czwartek 19 września 2013, 22:29

Artr - przypilnuj tego szmaciarza, by wpisał wam w karty przy was dokładnie daty i godziny tych jazd...no bo jedziecie w 2 kursantów...powiedzmy miedzy 8 a 12 ... np ty 8-11, drugi 9-12 czy jak tam ten łach se wykombinuje...i zgłoś naciągacza do starostwa - takie ośrodki powinno się zamykać i tyle. Instruktor praktyki nie może szkolić 2 osób równocześnie, więc podejrzewam, że wypisuje cuda wianki z godzinami w kartach, by mu się papierkowo zgadzało...skoro te banialuki podpisujecie - to sami jesteście sobie winni. Kartę powinieneś mieć przy sobie (ewentualnie zostawić mu na przechowanie ;) ), która powinna być podpisywana na bieżąco po każdych jazdach.
Łach wykona w ciągu dnia 2 loty 4-godzinne do miasta egzaminacyjnego - 8h popracuje (z tego tylko 4 w mieście, a 4 se kuper poza miastem powozi), a ma zapłacone za 12h... (4 osoby po 3h podpisane) Czujesz jak jesteście waleni w konia ? +50% ma od was extra za free.

Tobie radzę zabrać papiery i znaleźć albo OSK w mieście egzaminacyjnym, albo taki, gdzie instruktor rano wyjeżdża do miasta z pierwszym kursantem, a wraca z ostatnim, a tych w ciągu dnia umawia w mieście. Teraz masz 3h wpisane w kartę, a po mieście jeździsz 1h...w trasie wiele się nie nauczysz. Stać cię płacić 80zł za każdym razem, za to że cię instruktorzyna dowiezie i odwiezie ?
Taniej będzie PKS-em.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez oskbelfer » piątek 20 września 2013, 00:27

Artr napisał(a):Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jutro mam jazdy, więc szykuje się batalia ;)



1. Ile ma kosztowac cały kurs w tym osk ?

2. Ile masz kilometrów do tego miasta z Wordem ?

3. W jakim mieście ten WORD ?

4. Ile godzin wyjeżdziłeś ?

Najlepiej zmienić osk
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez Borys_q » sobota 21 września 2013, 08:39

Dodam tylko, że instruktor nie ma prawa szkolić więcej niż jednej osoby jednocześnie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez oskinstruktor » sobota 21 września 2013, 13:01

Jak się skończyła rozmowa z instruktorem? Z niecierpliwością i ciekawością czekam na relację.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez Artr » czwartek 03 października 2013, 16:51

Przepraszam za tak długi okres bez odpowiedzi. Głównym powodem ciszy był... wstyd że tak się dałem nabić w butelkę. :? Ale gwoli ścisłości, opiszę tutaj resztę sytuacji.

Stan na dzień dzisiejszy jest taki, że wczoraj zdałem egzamin praktyczny i czekam na wyrobienie dokumentu ;)

W chwili zakładania tego tematu miałem około 16 godzin wyjeżdżonych, z tymże podczas rozmowy dowiedziałem się że wg papierów kurs mam ukończony po to by móc przystępować do egzaminu teoretycznego.
A sam spór o godziny? Cóż, jeśli ktoś by się z boku przysłuchiwał doszedłby do wniosku jaką ja jestem niewdzięczną osobą, a instruktor dla naszego dobra prawo łamie (do Sieradza L'ka jeździ z 4 osobami). Konkretnego przepisu mi nie podał, powiedział tylko że w "Kodeksie ruchu drogowego", "Jeśli chcę to możemy zadzwonić do innych ośrodków w mieście", "Jak ja zdawałem też tak było", "Prawa które obowiązuje od 20 lat ja zmieniał nie będę" i przy okazji nawrzucał na jedną z konkurencyjnych firm.
Owszem, zaproponował mi zwrot za nie wyjeżdżone godziny ale ja sobie to przeliczyłem i tak by wyszło że wykupując godziny w innym OSK i tak wyjdę na minus.

I odpowiadając na pytania, żeby nakreślić jeszcze trochę całość:
1. Ile ma kosztowac cały kurs w tym osk ?
1300zł
2. Ile masz kilometrów do tego miasta z Wordem ?
ok. 100km
3. W jakim mieście ten WORD ?
Sieradz

Żadnej karty na oczy nie widziałem przez cały kurs... Tak to bywa ;)

Trochę podsumowując. Koleś wykorzystuje fakt, że w miarę do każdego WORD'u jest dość daleko, ja sam mieszkam na obrzeżu województwa, gdzie dojazd do Sieradza miałbym mocno utudniony, a on jako jedyny otworzył filię swojej firmy u mnie w gminie.
Jeden pozytyw, że ta cała farsa skończyła się pozytywnie bo i teoria i praktyka zdane za 1 razem.
I taka ciekawostka na koniec, wykładów teoretycznych miałem 15h, a inne osoby w ogóle :wink:
Artr
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 02 sierpnia 2013, 18:18

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez oskinstruktor » czwartek 03 października 2013, 21:03

Wałek, wałka, wałkiem pogania. Masakra, jak to czytam, to od razu ciśnie się na usta pytanie...... po co zgłaszanie wykładów, po co zgłaszanie jazd, po co zgłaszanie wewnętrznego??? Gdyby to ktokolwiek kontrolował, takie "szkółki" przestały by istnieć. Po co to zgłaszamy? Pewnie wiedzieli że w tym roku będzie mniej pracy i żeby nam się nie nudziło. Do tego "rewelacyjnie" działający portal OSK gospodaruje nam czas wyśmienicie....... i już nam się nie nudzi :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez JAKUB » piątek 04 października 2013, 10:25

Artr spisz to wszystko w dwóch egzemplarzach, podpisz i zostaw za pokwitowaniem jako skargę na O.S.K. w urzędzie przy odbiorze swojego prawa jazdy. Broń ci Boże nie pisz że nie wyjeździłeś 30 godzin, albo nie miałeś 30 tu wykładów, bo wstrzymają wydanie prawka. Wystarczy o ilości osób w pojeździe, o egzaminie wewnętrznym, i inne takie których było niemało. Skarga będzie zasadna i urząd musi podjąć kontrolę w O.S.K. Wstyd z kim musimy pracować. O.S.K. to jednak wyrafinowani oszuści, a ja głupi pracuję ,... ha ha ha Rzetelna Firma.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez Baniassi » niedziela 31 sierpnia 2014, 18:18

Witam, nie mogę napisać nic w temacie o Portalu OSK (nie wiem czemu) więc napiszę tutaj. Otóż mam problem ponieważ zdawałem egzamin wewnętrzny w domu i program zaliczył 4 poprawne odpowiedzi jako złe. Konsultowałem to z kierownikiem ośrodka i mówi żebym napisał do ITS. Napisałem ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Stąd moje pytanie: Czy da się coś z tym zrobić? Jest to niesprawiedliwe że podajac poprawneodpowiedzi nie zdaję egzaminu!!
Baniassi
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 18:10

Re: Przeliczanie godzin

Postprzez Anett » niedziela 31 sierpnia 2014, 18:35

Może wina systemu?
Zaczekaj albo zdawaj jeszcze raz
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości