Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kruko12 » poniedziałek 09 września 2013, 22:53

Witam
za pare dni zdaje egzamin, robie wiele testów i nie zawsze się z nimi zgadzam.
Co np. do tego pytania :

1.Kiedy należy użyć opaski uciskowej :
-zmiażdżenie - według mnie to jest prawidłowa odpowiedź
-wydzielina z ucha
-krwotok

Według płytki krwotok, ale ja uważam że w zmiażdzenie. Do krwotoku użyłbym opatrunku uciskowego
Te 2 pojęcia można przeczytać na wikipedii, pisze tak jak ja mówie.

2. Obrazek
Według mnie tak. Przecież w każdej chwili może włączyć kierunkowskaz, a więc musimy mu ustąpic wtedy pierwszeństwa (teren zabudowany). Przecież nie możemy iść tokiem rozumowania "a, pewnie nie włączy i zdąże przejechać"

Jeżeli źle myślę, proszę mnie poprawić. Jeżeli dobrze, to czemu są perfidne błędy na płytce, którą można kupić ?
13.09.13r. - Teoria 74/74 (PS: piątek 13)
26.09.13r. - Praktyka ?
kruko12
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 22:48

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Fumik » wtorek 10 września 2013, 11:35

W kodeksie drogowym o zatrzymaniu autobusowym jest:
Art. 18a.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do miejsca postoju autobusu szkolnego, jest obowiązany:

zatrzymać się, o ile kierujący tym autobusem podał sygnał zatrzymania;
zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu tym autobusem wjazd na jezdnię lub sąsiedni pas ruchu, o ile sygnalizuje on zamiar wykonania takiego manewru.

nie ma nic o zachowaniu szczególnej ostrożności
Fumik
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 10:35

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Blubli » wtorek 10 września 2013, 16:32

@ Fumik, zacytowany przez Ciebie przepis dotyczy autobusu szkolnego.

O autobusie jest mowa tutaj:

Art. 18.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

Tak, czy siak, nie ma tu nic o zachowaniu szczególnej ostrożności.
Zgadzam się jednak, że pytanie jest podchwytliwe, i łatwo tu zrobić błąd.
05.09.2013 r. - TEORIA + PLAC + MIASTO :(
13.09.2013 r. - PLAC + MIASTO :)
26.09.2013 r. - OFICJALNIE KIEROWCA :D
Blubli
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 05 września 2013, 13:33

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez luuthien » wtorek 10 września 2013, 19:51

Pytanie z ostatnich kilku egzaminów, ktore nadal mnie trapi i byłabym wdzięczna, gdyby ktoś pomógł mi na nie odpowiedzieć.

Nie dokładnie pamiętam, jakie były odpowiedzi, ale na pewno do wyboru : tak, albo nie. Otóż - jadę samochodem, a z prawej strony, chodnikiem, idzie mężczyzna pchając wózek z dzieckiem, a trzymając za rękę małą dziewczynkę. I pytanie brzmi, czy (o ile dobrze pamiętam) muszę zwrócić na nich szczególną uwagę, w sensie, czy mogą stanowić niebezpieczeństwo. I pytanie - tak, czy nie?

Z góry dziękuję ;)
Rozpoczęcie kursu prawa jazdy: 22 lipiec 2012.
Pierwsze jazdy: Ok. 10 sierpnia 2012
Pierwszy egzamin teoretyczny (zdany) i praktyczny (nie udany): 28 październik 2012
No i chwilowo pół roku minęło, testy się skończyły, niedługo zdaję od nowa.
luuthien
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 17 czerwca 2013, 20:54
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez error3 » środa 11 września 2013, 02:21

luuthien napisał(a):Pytanie z ostatnich kilku egzaminów, ktore nadal mnie trapi i byłabym wdzięczna, gdyby ktoś pomógł mi na nie odpowiedzieć.

Nie dokładnie pamiętam, jakie były odpowiedzi, ale na pewno do wyboru : tak, albo nie. Otóż - jadę samochodem, a z prawej strony, chodnikiem, idzie mężczyzna pchając wózek z dzieckiem, a trzymając za rękę małą dziewczynkę. I pytanie brzmi, czy (o ile dobrze pamiętam) muszę zwrócić na nich szczególną uwagę, w sensie, czy mogą stanowić niebezpieczeństwo. I pytanie - tak, czy nie?

Z góry dziękuję ;)


Oczywiście, że tak, bo takie małe dziecko może zawsze wbiec Ci pod samochód.
2013/08/26 - TEORIA
2013/08/29 - PRAKTYKA
error3
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 05:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez JAKUB » środa 11 września 2013, 21:12

error3 napisał(a):(..)
Oczywiście, że tak, bo takie małe dziecko może zawsze wbiec Ci pod samochód.

No nie wiem. Jest pod opiekom osoby dorosłej, nic nie wskazuje na nieprawidłowe zachowanie więc zaznaczyłbym NIE.
Chyba, że na filmie są znamiona nieprawidłowego zachowania - szarpanie, kaprysy, płacz itp,...
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez basia5001 » czwartek 12 września 2013, 18:12

Witam wszystkich :) wczoraj zdałam egzamin teoretyczny z wynikiem 70/74, warto podkreślić że za 8 razem, ale za to po wyjściu była mega radość :)
Oto pytania które w tym stresie zapamietałam :) niektóre z nich mi sie powtórzyły z tego forum, więc warto je czytać :)
1.klip: jedziemy samochodem mamy zielone światło przed nami samochód który skręca w lewo, pytanie: Czy w tej sytuacji powinno się zachować szczególną ostrożność, zaznaczyłam nie bo wydaje mi sie że nalezy zachować ostrożność ale nie szczególną w tym przypadku?, tutaj objawia się bezsens niektórych pytań
2.klip: jedziemy samochodem przed nami znak ostrzegawczy zweżenie obustronne jezdni a pod nim Uwaga dzieci i pytanie: czy te znaki ostrzegaja nas o wystepującym w poblizu przejściu dla pieszych?, odp.nie
3.klip: jedziemy samochodem i przed nami nie na przejsciu dla pieszych wybiega człowiek i pytanie czy w tej sytuacji powinniśmy zachować zasade ograniczonego zaufania?, odp.tak
4. klip: widzimy samochód na przejeździe tramwajowym przy którym stoi człowiek i majstruje coś pod maską i pytanie czy w tej sytuacji powinniśmy natychmiast usunąć pojazd z przejazdu?, odp.tak
5. z jaka maksymalna predkością powinniśmy sie poruszać na drodze ekspresowej jednojezdniowej?
a. 90km/h
b. 100km/h prawidłowa
c. 110km/h
6. Jaki opatrunek nalezy użyć w przypadku silnie krwawiących ran?
a. wyłącznie jałową gaze
b. opatrunek uciskowy z gazy i cos jeszcze było ale nie pamiętam wydaje mi sie że ta odpowiedź jest prawidłowa ale nie na 100%
c. nie pamiętam
7. Kiedy powinniśmy zacząć hamować, gdy chcemy zjechać z autostrady
a. na pasie przeznaczonym do zjazdu prawidłowa
b. w dowolnym momencie
c. na pasie po którym sie poruszamy
8. klip: jedziemy smaochodem w nocy i z naprzeciwka wyjeżdża samochód i pytanie czy w tej sytuacji mozemy używac swiateł drogowych?, odp nie
9. Czy możemy oddalać sie od samochodu gdy jego silnik jest w ruchu
a. nie prawidłowa
b. tak ale tylko gdy odchodzimy na czas ok 1 minuty
c. tak mozna
basia5001
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 12 września 2013, 17:55

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mx86 » czwartek 12 września 2013, 18:15

WORD Tarnobrzeg

Czy możesz wyprzedzić wyprzedzający pojazd

TAK
NIE

wstawie screena żeby było bardziej zrozumiałe: http://pokazywarka.pl/e7p4nu/ pojazd 'y' wyprzedza pojazd 'x' czy pojazdem 'z' mogę wyprzedzić pojazd 'y '?


2 Jezeli jestesmy swiadkami wypadku po zgloszeniu wypadku sluzbą mundurowym mozemy oddalic sie z miejsca wypadku

tak

nie
mx86
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 06 września 2013, 16:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez eiley » czwartek 12 września 2013, 18:29

no a więc tak..zdałam teorie za pierwszym razem na fulla :) Bardzo pomocna stronka dzieki niej między innymi zdałam.Nie wiem jakim cudem niektórzy zapamiętują dokładnie pytania podziwiam was wszystkich ..:)Pytania ITS
A więc to co ja zapamietałam:
pytania o abs,numer straży pożarnej, długość pojazdu z przyczepą campingową (odp 18.75), skrzyzowanie równorzedne czy puszczam samochód jadący prosto gdy ja skrecam w lewo (TAK),reanimacja dziecka,inwalida jadący czy mam sie zatrzymać przed wyprzedzeniem go (tutaj przestroga ponieważ odpowiedz jest NIE ,)kto musi zapinać pasy,prędkośc na obszarze zabudowanym w dzień, znak ze śniezynką, filmik i czy wykonałes wyprzedanie(odp nie na filmiku było wymijanie)
Na razie to tyle jak coś sobie przypomne napisze :)
A teraz czekam na prawko :) TRWA POSTĘPOWANIE ADMINISTRACYJNE :)
eiley
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 17 czerwca 2013, 21:44

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez lena030 » piątek 13 września 2013, 13:09

Witam teoria zdana dzisiaj 74/74 praktyka poprawka jak mi wśćieklość minie . Egzaminator ciągle gadał żeby mnie z równowagi wyprowadzić . Raz nie wytrzymałam i mu powiedziałam że to nie było wykroczenie gdyż nie przekroczyłam linii osi jezdni chodziło o omijanie . No akurat chyba miał zły dzień . Ale zadowolona dojechałam do wordu Poznań i tu przed samym wjazdem stanął pan dostawczym całym zabudowanym nie widziałam czy ktoś w środku siedzi czy nie świateł też nie miał włączonych i zdenerwowana tym faktem nie wiedząc co zrobić przejechałam jednym bokiem po ciągłej inaczej bym nie skręciła . I tym sposobem pan w białym aucie który nie przepisowo stał przyczynił się do uśmiechu egzaminatora który na mieście blisko 50 minut pastwił się nade mną i nie mógł mnie oblać choć tak się starał, wreszcie miał powód do triumfu !!!!!! A od mojego zwycięstwa dzieliło mnie raptem przejechanie przez barierkę wordu . Tak że dziękuje bardzo PANIE KIEROWCO !!!!!!!!!!
Natomiast co do pytań to jeśli ktoś się uczy nie można nie zdać , nie będę szczegółowo pisać pytań bo wszystkie na forum były , podam jedno którego nie widziałam tutaj ani na płycie image :
JAKA JEST PRAWIDŁOWA PRĘDKOŚĆ NA DRODZE ZA TYM ZNAKIEM (ZNAK AUTOSTRADA)
a)140
b)70
c)40 ta była prawidłowa
Na początku zaznaczyłam 140 ale pomyślałam chwile i przeanalizowałam że dozwolona jest 140 a z mniejszą niż 40 nie można się poruszać i zmieniłam na odp c czyli 40 . Dla mnie bez sensu pytanie bo jedna i druga jest prawidłowa no ale cóż !!!!Pozdrawiam i powodzenia na teorii i praktyce ;*)
lena030
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 12:25

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez pabloss » piątek 13 września 2013, 15:38

Nowy Sącz, Piątek 13-go.
1 podejście, 74/74.
Na wstępie podziękowania dla wszystkich wrzucających tutaj (jak i w innych tego typu miejscach - szczególnie prawkotesty.pl i prawkobazapytań.pl) pytania egzaminacyjne. Śmiało mogę napisać, że na egzaminie więcej niż 50% pytań to pytania, z którymi się spotkałem w necie. Dzięki.
Stres spory, dlatego wszystkiego nie zapamiętałem. Ale jedziemy:
1. Podjeżdżamy do wierzchołka, po prawej rowerzysta, nie ma żadnej linii. Czy możemy go wyprzedzić? TAK.
2. Znak "koniec obszaru zabudowanego", jedna jezdnia. Jaka max prędkość? 90 km/h
3. Gość w kamizelce wchodzi na pasy trzymając STOP. Czy trzeba się zatrzymać? TAK.
4. Co w największym stopniu wpływa na bezpieczeństwo jazdy w warunkach zimowych? Opony zimowe.
5. Resuscytacja u dziecka. Jak długo wykonujemy czynności? Do pojawienia się oznak życia.
6. Gość wyjeżdża tyłem z parkingu z łbem za szybą. Prawidłowa pozycja? NIE.
7. Z jakim układem współpracuje ABS? Hamulcowym.
8. Na skraju linia ciągła. Czy można zatrzymać się na poboczu? NIE.
9. Strefa zamieszkania. Pieszy ma pierwszeństwo? TAK.
10. Tabliczka http://visto-project.pl/znaki/T-30a.gif - jak parkujemy? Na chodniku równolegle do jedni.
11. Znak http://www.as-srem.pl/img/znaki/f-19.gif - czy można skręcić w lewo? NIE.
12. Znak D-6b (przejście dla pieszych i rowerzystów) - czy należy spodziewać się przejeżdżającego roweru przez przejście? TAK.
13. Znak http://www.gim1.elk.edu.pl/grafika/gif/ ... dzieci.gif - czy należy spodziewać się dzieci? TAK.
14. Jedziemy drogą z pierwszeństwem. Z prawej strony z podporządkowanej tuż przed nosem wyjeżdża nam auto. Czy możemy użyć sygnału dźwiękowego? TAK.
15. Na poboczu stoi dymiący się samochód. Czy powinniśmy wezwać straż? TAK.
16. Przejazd przez tory. Tuż za torami korek. Czy możemy kontynuować jazdę? NIE, bo musielibyśmy stanąć na torach.
17. Przystanek tramwajowy. Czy powinniśmy zwiększyć uwagę? TAK.
18. Tramwaj wyjeżdżający z zajezdni. Ma pierwszeństwo? NIE.
19. Czerwona kontrolka akumulatora. Co oznacza? Nieprawidłowe ładowanie.
20. Znak pobór opłat ( https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... Yyiswcj4OQ ), pod nim tabliczka z liczbą 100 na białym tle (bez żadnych strzałek), w tle bramki do poboru opłat. Pytanie od którego miejsca obowiązuje znak zakazu?

Tyle z mej pamięci...
Pzdr.
pabloss
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 14:03

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » piątek 13 września 2013, 22:04

lena030 napisał(a):JAKA JEST PRAWIDŁOWA PRĘDKOŚĆ NA DRODZE ZA TYM ZNAKIEM (ZNAK AUTOSTRADA)
a)140
b)70
c)40 ta była prawidłowa
Na początku zaznaczyłam 140 ale pomyślałam chwile i przeanalizowałam że dozwolona jest 140 a z mniejszą niż 40 nie można się poruszać i zmieniłam na odp c czyli 40 . Dla mnie bez sensu pytanie bo jedna i druga jest prawidłowa no ale cóż !!!!

Jeśli rzeczywiście tak było sformułowane pytanie, to prawidłowa jest każda odpowiedź.
Nie ma czegoś takiego jak prędkość minimalna, z którą należy się poruszać, bo prędkość będzie zależeć od warunków na drodze.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez lena030 » niedziela 15 września 2013, 12:19

Czy jest minimalna czy jej nie ma nieważne taka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie skierowana dla tych którym trafi sie owe pytanie na egzaminie !!! Co nie podlega dyskusji skoro miałam zdana teorię 74/74 ! Nie ja je wymyśliłam lecz zapamietalam ponieważ wg mnie również mozna było każda zaznaczyć ! Nie wiadomo co poeta miał na mysli ! Taka sytuacja !!!!!
lena030
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 12:25

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kruko12 » niedziela 15 września 2013, 23:44

Egzamin Teoretyczny w Łomży 74/74 pkt.
Czytając wszystkie strony tego forum i robiąc pytania z różnych programów, wcale ten test nie jest trudny.
Jeżeli komuś z was zależy by zdać i włoży w to troche wysiłku, da rade. Czyli też wykuć idiotyczne pytania, w stylu wymiary tablicy rejestracyjnej(520x114). Przypominam, że od stycznia 2014 wyrzucają te idiotyczne pytania.
PS: zdały 2 osoby na 14. Zdawałem w piatek 13 i mam zdjęcie jak czarny kot biega po Wordzie ^ ^ chętni pisać na priv.

Zapamiętane pytania : (ogólnie, nie co do słowa)
1.Filmik : Zaciąganie hamulca ręcznego
Pytanie : Czy odpowiednie zabezpieczyliśmy samochód ? Nie

2.Filmik :Babcia o kulach weszła na przejście jedną nogą.
Pytanie : Czy możemy dalej jechac? Nie

3. Długość samochodu z przyczepką?
A. 16m
B. 18,75m
C. 19m

4. Czy możemy wysiąść z samochodu, jeżeli jest włączony silnik
A. NIE
B. Tak, jeżeli mamy go w polu widzenia
C. ?

5.Kiedy policjant może nam zabrać prawo jazdy
A.Gdy prawo jazdy utraci ważność
B.Gdy światła są zasłonięte
C. ?

6. Obrazek : Znak strefy ograniczonej prędkości do 50
Pytanie : Czy ograniczenie prędkości dotyczy tylko do najbliższego skrzyżowania? Nie

Jak przypomnę sobie więcej to edytuje.
PS2: niektóre pytania z tego forum traktujcie z przymrużeniem oka, jak już wiele osób pisało.Autorzy nie dość, że źle myślą, to jeszcze wprowadzają innych w błąd
13.09.13r. - Teoria 74/74 (PS: piątek 13)
26.09.13r. - Praktyka ?
kruko12
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 22:48

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez miska25 » poniedziałek 16 września 2013, 16:58

Witam, dziś uwaliłam 4 podejście (62/74), czy ktoś mógłby mi wyjaśnić następujące pytania:

1.Czy przy zjeżdżaniu z drogi na posesje należy zachować szczególną ostrożność ? TAK/NIE
zaznaczyłam NIE

2.Pierwszy wychodzi zza omijanego przez nas autobusu, czy należy ostrzec go sygnałem dźwiękowym? TAK/NIE
zaznaczyłam TAK

3. Znak B-32 (kontrola celna) pod nim T-21 z 200m,czy znak ten zobowiązuje cię od chwili jego ominięcia? TAK/NIE
sorry, tutaj dokładnie nie pamiętam konstrukcji tego pytania...
zaznaczyłam nie bo w sumie zatrzymać musisz dopiero się za 200 m na kontrole celną ....

4. Filmik, skręcasz w lewo do wjazdu do szkoły przed którym położone są szyny tramwajowe, po których przejeżdża w twoim kierunku tramwaj, czy musisz ustąpić mu pierwszeństwa? TAK/NIE
dałam TAK
Liczę na szybką odpowiedź.
miska25
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 10 września 2013, 17:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości