Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » środa 04 września 2013, 10:20

Qatooo83 napisał(a):13. jak mozna przewozic dziecko do 12 roku zycia na przednim siedzeniu
a)na kolanach osoby doroslej
b)?
c)na podkladce (czy jakos tak) <--- POPRAWNE

Art.39.3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

ALE!!!

Art.45.2.5) Kierującemu pojazdem zabrania się: przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

CZYLI na podkładce nie wolno, prawidłowa odpowiedź tutaj powinna brzmieć w foteliku ochronnym.
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kriestoobriad » środa 04 września 2013, 14:20

Egzamin zdawałem dzisiaj o 11:00 w WORD Bytom - zdany pozytywnie 74/74.

Pojawiło się wiele pytań z forum jak i z płyty Grupy IMAGE.

1. Obowiązkowe wyposażenie auta: gaśnica, koło zapasowe, kamizelka odblaskowa
2. Czy w takiej pozycji możesz wjechać na skrzyżowanie, policjant bokiem do nas TAK / NIE
3. Czy w takiej sytuacji musisz pozostać na miejscu zdarzenia, przed nami jedzie auto i w pewnym momencie sprzed jego maski wyłąnia się potrącony pieszy TAK / NIE
4. Gęsta mgła i widoczność ograniczona do 40m, co zrobisz by poprawić twoje bezpieczeństwo na drodze, zbliżę się do auta przede mną, włączę światła drogowe, włączę światła przeciwmgielne tylne
5. Skrzyżowanie z główną i podporządkowaną z prawej, jadę główną, z naprzeciwka tramwaj skręca w lewo w podporządkowaną i pytanie czy muszę mu ustąpić TAK / NIE
6. Długość zespołu pojazdów 20m, 22m, 18,75m
7. Świtała powinny być ustawione asymetrycznie, zbieżnie, obojętnie
8. Czy holowany samochód ma obowiązek mieć włączone światła awaryjne TAK / NIE
9. Co powinien posiadać kierowca jadący z przyczepką lekką, dowód rejestracyjny pojazdu i przyczepki, autokasko, książkę gwarancyjną przyczepki i prawko
10. Policjant lizakiem wskazuje miejsce by się zatrzymać, teren zielony między ulicą a jakimś tam deptakiem, czy należy w tym miejscu stanąć TAK / NIE
11. Ile można jechać za tą tablicą, jakaś tam miejscowość, 50km/h 5:00 - 23:00, 90km/h, 60km/h 5:00 - 23:00
12. Ile można jechać za tą tablicą, teren zabudowany, 50km/h 5:00 - 23:00, 90km/h, 60km/h 5:00 - 23:00
13. Trójkąt w odległości 30-50m, jesteśmy na autostradzie TAK / NIE
14. Po ulicy prawą stroną idzie grupa pieszych, czy zachowasz szczególną ostrożność TAK / NIE
15. Maksymalna prędkość holowania na lince w terenie zabudowanym 30km/h, 60km/h, nie stwarzająca zagrożenia dla innych uczestników ruchu
16. Z jakim systemem działa ABS hamulcowym, skrzynia biegów, jest to system niezależny od innych
17. Jesteśmy już w tunelu, jest korek, jaki minimalny odstęp trzeba zachować 5m, 3m, 50m

Więcej dokładnie nie pamiętam ale były pytania (coś w ten deseń):
- pierwszeństwo przejazdu przed pojazdem uprzywilejowanym i wyprzedzanie go
- omijanie/wyprzedzanie tramwaju/wysepki tramwajowej podczas gdy ludzie wchodzą/wychodzą
- zachowanie bezpiecznej odległości podczas jakiegoś tam manewru
- odległości na jaką może wystawać przewożony towar poza tylny obrys
- przewożenie rowerów (w typ przypadku najbardziej logiczna była odpowiedź, że na dachu stosując cośtam cośtam bo pozostałe dwie zasłaniały albo światła albo tablice rejestracyjną w małym stopniu)
- znak uwaga przejście dla pieszych i czy wyznacza on dokłądne miejsce w którym należy przechodzić (TAK / NIE)
kriestoobriad
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 01 września 2013, 23:50

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez klaudiaaa » środa 04 września 2013, 15:55

Pisałam teorie dziś w Ostrołęce niestety z wynikiem negatywnym i pierwsze podejście.
Pytań miałam sporo z płyty ale pechowe okazały sie te które nie były -.-
Jak najlepiej rozpędzić samochód na prostej drodze?
1)redukując bieg aby uniknąć szarpania
2)przeciągając silnik na obrotach
3) nie pamietam
Było pytanie o szybkość na obszarze zabudowanym, o krwotok z rany podudzia, filmik i czy można wyprzedzić tramwaj<nie>, czy widzac wypadek musisz wezwać policje czy tam pogotowie
klaudiaaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 04 września 2013, 15:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ladidadihamma » środa 04 września 2013, 17:14

2 podejście - wynik pozytywny 72/74. Dziś, Olsztyn, PWPW

Niektóre pytania mogą być zapamiętane z egzaminu próbnego (z tego wszystkiego już nie pamiętam ;P Ale mimo wszystko z bazy WORDu ;))

Z poprzedniego podejścia powtórzyło mi się jedno pytanie, mianowicie:

1. Zdjęcie: Przy drodze leży człowiek. Czy powinieneś zatrzymać się i zadzwonić po pogotowie? T
2. Zdjęcie:Droga z pierwszeństwem (znak) za nim znajduje się zjazd w prawo (nie na drogę gruntową, taką samą jaką jedziesz). Czy jadąc dalej nadal znajdujesz się na drodze z pierwszeństwem?
3. Film: Jedziesz i zatrzymujesz się przed słupkiem z jedną kreską. Czy zatrzymałeś się w dozwolonym miejscu? T
4. Zdjęcie: Zielone światło (bezkolizyjne, strzałki do skrętu w lewo i zawracania), z przeciwka stoi tramwaj. Czy przejazd obok tramwaju będzie bezkolizyjny? TAK
5. Film: Zielone światło, znak ostrzegawczy o torach tramwajowych, nie widać jadącego tramwaju. Czy powinieneś oczekiwać w tym miejscu tramwaju? Wiem, że my jechaliśmy prosto, a tramwaj skręcał w naszą jezdnię i była sygnalizacja świetlna więc tym się sugerowałam odpowiadając. Niestety nie pamiętam dokładnie tego pytania :( Może ktoś miał i pomoże ;-)
6. Zdjęcie: Zielone światło, policjant stojący do nas plecami. Czy powinieneś dostosować się do poleceń policjanta? TAK
7. Pytanie o rzeczywistą masę przyczepy (a,b,c): Nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu
8. Zdjęcie: Koniec terenu zabudowanego, bez wysepki, dwa pasy ruchu dla każdego kierunku jazdy. Prędkość obowiązująca:
a. 70
b. 90 <---
c. 50
9. Jak długo powinno się reanimować poszkodowanego?
a. do przyjazdu pogotowia <---
b. 15 minut
c. dopóki ciało utrzymuje ciepłotę
10. Przejście dla pieszych, linia warunkowego zatrzymania. Brak pieszych na przejściu. Czy w tym miejscu musisz się koniecznie zatrzymać? NIE
11. Film: Jedziemy, wąska jezdnia, po prawej rząd zaparkowanych aut, na przeciwko terenowy samochód. My zjeżdżamy trochę do prawej i zatrzymujemy się przepuszczając terenówkę. Czy właściwie przygotowaliśmy się do wymijania? TAK
12. Zdjęcie: Autobus szkolny. Czy powinieneś zwolnić dojeżdżając do tego pojazdu? TAK
13. Rondo, bez znaku ustąp pierwszeństwa. Wjeżdżamy na rondo, po prawej zbliża się samochód. Czy powinniśmy ustąpić mu pierwszeństwa? TAK
14. Tunel. Czy w tym miejscu możesz zawrócić? NIE
15. Skrzyżowanie, znak zakaz skrętu w lewo. Czy w tym miejscu możesz zawrócić? NIE
16. Przed nami rowerzysta, jezdnia bez wyrysowanych pasów, przed nami miejsce do wyprzedzenia roweru. Czy w tym miejscu możemy wyprzedzić rowerzystę, zachowując przynajmniej 1 m od niego? TAK
17. Znak 'wlot drogi jednokierunkowej z lewej strony'. Czy znak oznacza wlot podporządkowanej drogi jednokierunkowej? TAK
18. Przez przejazd dla rowerów połączony z przejściem dla pieszych przejeżdża rowerzysta. Czy możesz użyć sygnału dźwiękowego w tym miejscu? NIE
19. Kto ma obowiązek zapięcia pasów?
a. pasażer <---
b. pasażer zwolniony z zapinania pasów ze względów zdrowotnych
c. kobieta w ciąży
20. Odstęp w tunelu powyżej 600 m?
a. przynajmniej 50 m <----
b. przyn. 40 m
c. przyn. 30 m
21. Która sytuacja świadczy o technicznej niesprawności pojazdu?
a. świecąca się kontrolka akumulatora
b. wyciek płynów spod samochodu <---
c. jasny dym wydobywający się z rury wydechowej

Tyle udało mi się zapamiętać. Powodzenia! :-) I dziękuję w swoim imieniu wszystkim, którzy umieścili swoje pytania :-) Przed pierwszym podejściem nie przejrzałam tego forum ;-)
ladidadihamma
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 29 sierpnia 2013, 17:56

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez koxix1 » czwartek 05 września 2013, 12:57

Dziś miałem egzamin z wynikem Negatywnym 67/74 ;/
Większość pytań z forum ;) Lecz przy 3 nie miałem dokładnej pewności o to one:

Czy w tej sytuacji powinieneś zachować szczególną ostrożność ? (patrzyłem na lewo piesi wchodzili do tramwaju po drugiej stronie) więc pomyślałem, że nie muszę i zaznaczyłem "NIE" lecz po wyjściu z egzaminu przypomniało mi, że szczególna ostrożność występuje przy przejazdach przez przejścia dla pieszych) więc jednak odpowiedź powinna być "TAK" czy mam rację ?
Fotex:
Obrazek

Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić rowerzystę ? (na początku dałem odpowiedź "TAK" lecz zmieniłem na "NIE" gdyż pomyślałem, że nie wyprzedza sie na skrzyżowaniach. Ale jak wyszedłem z tej sali to znowu ta wątpliwość, bo przecież nie było tam żadnych znaków i to nie musiało być skrzyżowanie tylko dojazd do posesji...) Czy mam racje ?
Fotex:
Obrazek

Czy w tej sytuacji powinniśmy zachować szczególną ostrożność ? (mam do tego wątpliwość i zaznaczyłem "NIE" bo z kodeksu wynika "przejeżdżanie obok wyznaczonego przystanku tramwajowego lub innego przystanku komunikacji publicznej nieznajdującego się przy chodniku, " czyli ten znajdował się przy chodniku i nie muszę zachowywać szczególnej ostrożności.) Czy mam rację ?
FOTEX:
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 05 września 2013, 15:29 przez koxix1, łącznie zmieniany 1 raz
17.09.2013: Teoria + Plac + Miasto - 72/74
koxix1
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 23 sierpnia 2013, 18:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Fenimore » czwartek 05 września 2013, 15:03

Zdane za pierwszym razem 72/74 Uff 8)
Zdawałam na Odlewniczej w Warszawie.
Jeśli chodzi o pytania to były w miarę proste,dużo się powtórzyło,między innymi:
1.Czy powstrzymam się od wyprzedzania? (Po lewej pijak idzie, a raczej się zatacza) TAK
2.Pytanie o bagaże, to wiadomo najcięższe na dole,lekkie u góry
3.Sygnalizator kierunkowy w prawo i czy jest to bezkolizyjny skręt? TAK
4.Była droga,znak "odwrócony trójkąt" czyli ustąp pierwszeństwa i pytanie czy poruszam się po drodze z pierwszeństwem? NIE
5.Dojeżdżam do torów kolejowych,przede mną rowerzysta.Czy mogę go wyprzedzić? NIE
6.Czy w tej sytuacji mogę wyprzedzić samochód?Jadę za samochodem,która sygnalizuje zamiar skrętu w prawo,linia jest przerywana,ale na wysokości tamtego samochodu zmienia się już w ciągłą.NIE
7.Stoję przed pasami,po lewej tramwaj zatrzymał się na przystanku na środku jezdni,ze dwie osoby przechodzą przez pasy pytanie czy mogę ruszyć dopiero gdy tramwaj ruszy? NIE (mogę ruszyć wcześniej o ile nikogo nie będzie na pasach)
8.Dojeżdżam do skrzyżowania.Znak z pierwszeństwem łamanym dla tych którzy jadą po łuku .Czy ten znak wskazuje rzeczywisty przebieg pierwszeństwa? TAK
9.Pytanie o pasy bezpieczeństwa,odpowiedź była,że nie mogą być skręcone.
10.Który znak dotyczy samochodu osobowego?I trzy znaki zakazu B3 B5 B6
11.Słynne pytanie, do kiedy będziemy prowadzić reanimację,odp. do przyjazdu służb ratunkowych.
12.Na jezdni znaki poziome ostrzegawcze,a17-dzieci,czy informują nas o niebezpieczeństwie? TAK
13.Pytanie z pieszym,który wychodzi nagle na ulicę,i czy mogę ostrzec go sygnałem dźwiękowym o niebezpieczeństwie? TAK
14.kolejne słynne pytanie,czy musimy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni? NIE
15.Czy podczas omijania należy zachować bezpieczny odstęp? TAK
16.Dopuszczalna prędkość na autostradzie 140
17.Pan na pasach (taki,który przeprowadza dzieci przez ulicę) trzymający znak Stop, czy muszę się zatrzymać TAK
18.Co świadczy o złym stanie technicznym pojazdu ( jakoś tak) A.białe spaliny.B. białe,czarne i niebieskie spaliny (nie pamiętam dokładnie,ale ze 3 kolory były wymienione;to chyba poprawna odp.)C.Czerwona kontrolka wskaźnika oleju.(Pytanie za 1pkt)
19.Czy uczestnicząc w wypadku,w którym są ranni nie wolno ci ustanawiać z czyjej przyczyny doszło do wypadku? Durne pytanie,na którym najprawdopodobniej straciłam 2 pkt.Bardzo dziwnie sformułowane.Teraz na spokojnie myślę,że odp. to TAK,nie wolno,tym zajmie się policja.Jakby nie było rannych to można ustalić z czyjej przyczyny doszło do kolizji bez wzywania policji.
20.Czy skręcając do posesji musisz zachować szczególną ostrożność.TAK (Na filmiku niby pusta droga,ale mimo to zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność przy zmianie kierunku jazdy)
21.Zdjęcie droga jednokierunkowa,dwa pasy ruchu,czy mogę zawrócić? NIE

Było jeszcze z 5 pytań w stylu czy mam pierwszeństwo przed samochodem z prawej/lewej,było skrzyżowanie równorzędne,z pierwszeństwem łamanym,kierowane przez sygnalizację świetlną.

Powodzenia wszystkim,nie jest tak strasznie :lol:
Fenimore
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 05 września 2013, 13:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Blubli » czwartek 05 września 2013, 22:10

Teoria zdana dziś za pierwszym podejściem (70/74 pkt.); na szczęście łatwe pytania i brak "dziwnych".
Niektóre pytania (identyczne!) widziałam wcześniej na płytach z testami SPH Credo/Grupy Image. Polecam więc robić te testy!

Gdyby coś było nie tak, proszę poprawiać.

Podstawowe (dwa błędy):
1. Czy w strefie zamieszkania urządzenia wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznaczone znakami ostrzegawczymi? (TAK).
2. (Na zdjęciu zakaz skrętu w prawo) Czy możesz na skrzyżowaniu skręcić w prawo? (NIE).
3. (Na filmiku piłka wpada na ulicę) Czy powinieneś być przygotowany do zatrzymania się/zmniejszenia prędkości (coś w tym stylu)? (TAK).
4. (Na filmiku skrzyżowanie równorzędne) Czy masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z prawej strony? (NIE).
5. (Na filmiku skrzyżowanie z sygnalizatorem S-1) Czy chcąc skręcić w lewo, masz pierwszeństwo przed pojazdami jadącymi z naprzeciwka na wprost? (NIE).
6. (Na zdjęciu deszczowa pogoda, nasz pojazd znajduje się blisko wąskiego chodnika, na którym stoi grupa dzieci z nauczycielką) Czy powinieneś być przygotowany do zatrzymania samochodu? (TAK).
7. (Na zdjęciu skrzyżowanie; na drodze poprzecznej (przecinającej naszą) dwie linie przerywane namalowane prostopadle do niej) Czy namalowane linie oznaczają przedłużenie pasa ruchu, na którym się znajdujemy (coś w tym stylu)? (zaznaczyłam TAK, ale pewności nie mam).
8. (Na filmiku jedziemy oświetloną drogą w nocy, i nagle ktoś nas wyprzedza) Czy w tej sytuacji na tej drodze możesz jechać z włączonymi światłami drogowymi? (NIE).
9. (Na filmiku tramwaj wyjeżdża z zajezdni) Czy musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni? (NIE).
10. (Na zdjęciu "jedziemy" (prawym) pasem ze strzałkami naprowadzającymi w lewo) Czy jadąc prawym pasem możemy zrezygnować z użycia kierunkowskazu? (NIE).
11. (Na zdjęciu znak "Stromy podjazd" z tabliczką 10%) Czy ten znak ostrzega o znacznym wzniesieniu drogi? (TAK).
12. (Na zdjęciu droga dwujezdniowa z pasem zieleni) Czy poza obszarem zabudowanym możesz zatrzymać się na pasie pomiędzy jezdniami? (NIE).
13. (Na filmiku autobus sygnalizuje zamiar opuszczenia przystanku) Jesteś na obszarze zabudowanym, czy powinieneś ustąpić pierwszeństwa autobusowi? (TAK).
14. (Na filmiku przed nami samochód, a po chwili spod niego wypada na ziemię potrącony człowiek) Czy w tym przypadku, dzwoniąc po służby ratownicze, najpierw podasz adres zdarzenia? (po sprawdzeniu - TAK; tu miałam błąd).
15. (Na zdjęciu tory przecinające jezdnię) Czy powinieneś być przygotowany do zatrzymania pojazdu? (TAK).
16. (Na filmiku kierowca wystawia głowę przez szybę) Czy kierowca obserwuje otoczenie prawidłowo podczas cofania? (NIE).
17. (Na filmiku jedziemy lewym pasem, a drugi samochód prawym, i zbliżamy się do linii ciągłej i przejścia dla pieszych) Czy możesz w tej sytuacji kontynuować wyprzedzanie? (NIE).
18. (Na zdjęciu sygnalizator S-3 w lewo, światło zielone) Czy musisz zatrzymać się przed sygnalizatorem? (NIE).
19. (Na filmiku po lewej zatacza się pijak, a przed nami jedzie samochód) Czy w tej sytuacji powinieneś powstrzymać się od wyprzedzania? (TAK).
20. (Na filmiku skrzyżowanie z ustalonym pierwszeństwem dla nas; niestety nie pamiętam co dokładnie je ustalało) Czy masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z prawej strony? (TAK).


Specjalistyczne (zero błędów):
1. (Na zdjęciu droga ze znakiem "Strefa zamieszkania") Jaka prędkość obowiązuje Cię po przekroczeniu tego znaku?
A. 20 km/h
B. 30 km/h
C. 50 km/h

2. Co musi posiadać kierujący pojazdem z przyczepą?
A. Dowód rejestracyjny przyczepy
B. Ubezpieczenie autocasco (czy coś takiego)
C. Ubezpieczenie NW

3. (Na zdjęciu droga ze znakiem "Autostrada") Jaka jest maksymalna dopuszczalna prędkość na drodze za tym znakiem?
(140 km/h).

4. Co może zmniejszyć pole widzenia kierowcy?
A. Włączona klimatyzacja w zimie
B. Lusterko wewnętrzne
C. Włączone światła drogowe kierowcy pojazdu jadącego z naprzeciwka

5. Jaki wpływ na drogę hamowania będzie miało dwukrotne zwiększenie prędkości?
A. Droga hamowania zwiększy się dwukrotnie
B. Droga hamowania zwiększy się czterokrotnie
C. Droga hamowania nie zmieni się

6. (Na zdjęciu znak "Ograniczenie prędkości" a pod nim tabliczka z samochodem ciężarowym) Jakiego pojazdu nie dotyczy podane ograniczenie prędkości?
A. Samochodu o DMC przekraczającej 3,5 t
B. Samochodu osobowego
C. Ciągnika samochodowego

7. Kiedy system ABS może pomóc kierowcy (coś w tym stylu)?
A. Wyłącznie (coś tam) na zakręcie
B. Za każdym razem, gdy samochód wpadnie w boczny poślizg
C. Wyłącznie (coś tam) na prostej drodze

8. O czym należy pamiętać przy umieszczaniu ładunku na pojeździe?
A. Ładunek może zasłaniać niektóre światła
B. Ładunek nie może naruszać stateczności pojazdu
C. Ładunek może ... (coś tam)

9. Na czym polega ekonomiczna jazda samochodem?
(Na unikaniu gwałtownych przyspieszeń i hamowań)

10. Świeci się kontrolka płynu hamulcowego, co zrobisz (coś w tym stylu)?
A. (coś tam)
B. Zatrzymam się, sprawdzę poziom płynu hamulcowego i ... (coś jeszcze)
C. Zignoruję ten problem i zgłoszę go przy najbliższym przeglądzie technicznym (coś w tym stylu)

11. W jaki sposób umieścisz ciężkie bagaże w bagażniku?
A. (coś tam)
B. Na samym dole, w środkowej jego części
C. Nad lekkimi (coś w tym stylu)

12. (Trzy zdjęcia z różnym ustawieniem zagłówka) Na którym zdjęciu zagłówek jest prawidłowo ustawiony?
[na tym, na którym jego górna część znajduje się na wysokości czubka głowy].

Widać, że egzamin nie musi być taki straszny jak mówią, ale kodeks/jakąś książkę trzeba poczytać. I koniecznie porobić testy!
05.09.2013 r. - TEORIA + PLAC + MIASTO :(
13.09.2013 r. - PLAC + MIASTO :)
26.09.2013 r. - OFICJALNIE KIEROWCA :D
Blubli
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 05 września 2013, 13:33

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez serka » piątek 06 września 2013, 15:07

Cześć :) Dzisiaj miałam pierwsze podejście-WORD Rybnik dzięki Bogu zdane-68/74 ale wiem gdzie napewno zrobiłam błąd wiec zamieszcze poniżej.

1.Czy w tej sytuacji pojazd wjeżdżający na Twój pas ma przed Tobą pierszeństwo?(Auto zjeżdża na nasz pas z pasa który się kończy) NIE

2.Czy w tej sytuacji musisz zatrzymać się przed linią bezwzględnego zatrzymania? TAK

3. Czy w tej sytuacji musisz przepuścić pieszego?(Pan na wózku wjechał na drogę) TAK

4.Czy w tej sytuacji pojazd nadjeżdżający z lewej strony ma przed Tobą pierszeństwo? (Tutaj był filmik na którym ja jechalam drogą "bitumiczną" między domkami ale nie było znaku że to strefa zamieszkania a że równorzędne skrzyżowania nie muszą być oznaczone to dałam NIE-ale tutaj nie byłam pewna wiec możliwe ze to moja pierwsza utrata 3pkt)

5.Czy na tej drodze jest konkretnie ograniczona prędkość dla pojazdów(znak autostrady) TAK

6. Czy w tej sytuacji powinieneś powstrzymać się od wyprzedzania jeżeli widzisz pijanego pieszego? TAK

7. Czy w tej sytuacji pojazdy jadące z lewej strony mają pierwszeństwo? (My jedziemy na rondo ze znakiem ustąp więc oczywiscie TAK)

8. Czy muszę ustąpić pierwszeństwa tramwajowi który wyjeżdża z zajezdni?-To pyt juz tu było wiec NIE

9.Czy taka postawa policjanta pozwala Ci wjechać na jezdnię? (WĄTPLIWE! Policjant stoi bokiem owszem ale miał uniesione obie ręce w taki jakby "kwadrat"-ni wiem jak to opisać-ja dalam że TAK ale wydaje mi się że tu powinno być NIE)

10. Mialam pytanie typu:"Czy reakcja kierującego ma wpływ na długość drogi hamowania?" TAK

11. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu na tym skrzyżowaniu mimo że masz zielone światło? TAK

12. Czy na tym skrzyżowaniu możesz wyprzedzić ten samochód? (Skrzyżowanie z sygnalizacją-światło zielone) TAK

13. Z jaką prędkością możesz poruszać się na tej drodze (Znak teren zabudowany ograniczenie prędkości 40km/h dla motorowerów)
a)50 w godz 5-23
b)Nie jest okr przepisami
c)60 w godz 5-23

14. Jak długo będziesz reanimował dziecko
-do pojawienia się oznak życiowych-

15. Czy przy użyciu gaśnicy należy unikać całkowitego otwarcia pokrywy ? TAK

16. Przewozisz dziecko do lat 12 na przednim siedzeniu z poduszką powietrzną dla pasażera. Jak je umieścisz na siedzeniu?
-W foteliku przodem do kierunku jazdy-nie wiem bo ja nie odp na to pytanie wiem ze z przodu do lat 12 trzeba przewozić w foteliku ale jakoś sie zamotałam-3 pkt w plecy-

17. Ograniczenie prędkości na autostradzie
-140km/h-

18. Która z poniżej wymienionych cech świadczy że pojazd zagraża środowisku naturalnemu(coś w ten deseń)
-pozostawienie plam po płynach wyciekających z auta-

19. Co się stanie, jeżeli na ruszaniu pod górkę za późno zwolnisz pędał sprzęgła
-pojazd się stoczy-

20. Pytanie o ekonomiczną jazdę
-unikanie gwałtownych przyspieszeń-

21. Czy widząc leżącego na poboczu pieszego musisz zatrzymac sie i udzielic pomocy? TAK

22. Poprawne ułożenie bagażu w bagażniku
-Najcięższe na samym dole-

23. Czy podczas wymijania możesz zachować dowolną odległość? NIE (bezpieczna nie jest dowolną odległością)

24. Co ogranicza widok pola obserwacyjnego kierowcy(cos takiego)
-brudna szyba przednia-

więcej nie pamiętam-standardowo jak coś i sie wspomni to tu napewno dopiszę bo forum pomaga. Niestety oblalam na łuku bo zjadły mnie nerwy i nóżka mi drgnęła co skutkowało walnięciem w pachołek na samiutkim końcu. Przynajmniej wiem z czym to sie je następnym razem zdam. Jakies rady-czytać dokładnie pytania.

Powodzenia wszystkim ! Trzymam kciuki za wszystkich podchodzących !
OSK LewGroup Gliwice
Początek: 27.05.2013
1 jazda: 25.06.2013
ost jazda: 10.08.2013
1 egzamin06.09:Teoria (+) Placyk(-)
2 egzamin 24.09:Placyk(+) Miasto(-)
3 egzamin15.09:Placyk(+) Miasto(+)
serka
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 06 września 2013, 14:31

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mx86 » piątek 06 września 2013, 16:18

WORD Tarnobrzeg

Jak powinien być ustawiony zagłówek
1Równo z czubkiem głowy
2Poniżej czubka głowy
3Nad czubkiem głowy

kolejne

Po jakim czasie po znieczuleniu miejscowym(wyrwaniu)zęba kierujący może kierować
1 Do 3h po znieczuleniu
2 Po3h po znieczuleniu
3Wogóle

Mógłby ktoś opd na pytanka przy okazji pozdrawiam dziewczynę w czarnych leginsach i białej koszulce na ramiączka z ala kołnieżykiem :)
mx86
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 06 września 2013, 16:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez error3 » piątek 06 września 2013, 16:49

mx86 napisał(a):WORD Tarnobrzeg

Jak powinien być ustawiony zagłówek
1Równo z czubkiem głowy
2Poniżej czubka głowy
3Nad czubkiem głowy

kolejne

Po jakim czasie po znieczuleniu miejscowym(wyrwaniu)zęba kierujący może kierować
1 Do 3h po znieczuleniu
2 Po3h po znieczuleniu
3Wogóle
2013/08/26 - TEORIA
2013/08/29 - PRAKTYKA
error3
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 05:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez koxix1 » piątek 06 września 2013, 18:35

mx86 napisał(a):WORD Tarnobrzeg

Po jakim czasie po znieczuleniu miejscowym(wyrwaniu)zęba kierujący może kierować
1 Do 3h po znieczuleniu
2 Po3h po znieczuleniu
3Wogóle

Mógłby ktoś opd na pytanka przy okazji pozdrawiam dziewczynę w czarnych leginsach i białej koszulce na ramiączka z ala kołnieżykiem :)


Z tego co wiem to przy znieczuleniu miejscowym po 2 godzinach można prowadzić
A co do odpowiedzi, czy aby na pewno dobrze je podałeś ?
Bo jeśli tak to sensowna odpowiedź w tym przypadku to "2"
17.09.2013: Teoria + Plac + Miasto - 72/74
koxix1
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 23 sierpnia 2013, 18:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » sobota 07 września 2013, 10:16

koxix1 napisał(a):
mx86 napisał(a):WORD Tarnobrzeg

Po jakim czasie po znieczuleniu miejscowym(wyrwaniu)zęba kierujący może kierować
1 Do 3h po znieczuleniu
2 Po3h po znieczuleniu
3Wogóle

Mógłby ktoś opd na pytanka przy okazji pozdrawiam dziewczynę w czarnych leginsach i białej koszulce na ramiączka z ala kołnieżykiem :)


Z tego co wiem to przy znieczuleniu miejscowym po 2 godzinach można prowadzić
A co do odpowiedzi, czy aby na pewno dobrze je podałeś ?
Bo jeśli tak to sensowna odpowiedź w tym przypadku to "2"


Kiedyś mówili w tv o bezsensowności tych testów, dali jako przykład to pytanie i powiedzieli że tu poprawna jest odpowiedź w ogóle :D
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Fumik » poniedziałek 09 września 2013, 11:00

Z dzisiejszego egzaminu:

1. Skrzyżowanie na którym stoi policjant. Jest zwrócony do nas bokiem, jego ręka ugięta w łokciu dłonią do twarzy. Pytanie: czy można skręcić w prawo

2. Wzniesienie bez wyznaczonych pasów ruchu. Przed nami motocykl. Czy można go wyprzedzić Nie

3. Jak powinien być ustawiony zagłówek? Równo z czubkiem głowy

4. Droga dwukierunkowa, z obu stron zielone światło. Czy zawracając na tym skrzyżowaniu musimy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi z naprzeciwka? Tak

5. Rozwidlenie dróg. Na prawej jezdni ustawiony znak B-1. Czy zakazuje on ruchu w obie strony? Tak

6. Znak F-20. Czy będąc na pasie ruchu z tym znakiem kierując samochodem osobowym możemy dalej jechać prosto? Tak

7. Ludzie wchodzący/ wychodzący z tramwaju na wysepce. Czy należy się zatrzymać? Tak

8. Do kiedy należy utrzymywać głowę poszkodowanego urazowego? Do przejęcia jej przez medyka

9. Znak F-19 i droga rowerowa po prawej stronie na jezdni oddzielona linią ciągłą. Czy można poruszać się przy prawej krawędzi jezdni? Nie

10. Jedziesz z szybkością 80km/h, zakręt w prawo jaki jest najlepszy sposób na pokonanie go:
a) trzymanie się prawej krawędzi jezdni
b)trzymanie się linii podwójnej ciągłej z jej prawej strony
c)?
Fumik
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 10:35

Egzamin !

Postprzez Jagodzia1995 » poniedziałek 09 września 2013, 13:13

Dzisiaj zdałam Egzamin teoretyczny za drugim podejściem dużo pomogło mi to form z którego korzystać zaczełam dość późno :(
WORD Jelenia Góra ! 71/74 Duzo pytań z płytki Image i Credo :D
Zapamiętane pytania :
1.Czy w tej sytuacji zbliżasz sie do powierzchni wyłączonej z ruchu? ( zygzak na jezdni przeznaczony dla autobusów) Odp. Nie
2.Czy widoczne znaki oznaczaja zatrzymanie pojazdu przed przejazdem kolejowym w każdym przypadku ? (znak ostrzegawczy ; bocznica kolejowa z zaporami ) OdpNie[/b
3.Czy w widocznej sytuacji musisz sie bezwzględnie zatrzymać? ( światła z zielonego zmienia się na pomarańczowe a ty już jestes pod sygnalizatorem) odp. [b][b]Nie
[/b]
4.Policjant Stoi do nas bokiem, Czy w tej sytuacji możesz przejechac przez skrzyżowanie? Tak
5.Czy możesz zwiększyć prędkość jeżeli jesteś wyprzedzany z lewej strony? Nie
6.Czy w czasie mgły musisz zachować szczególną ostrożnośc ? Tak
7.Świtała powinny być ustawione??
A) asymetrycznie<--- Poprawna
B) zbieżnie
C)obojętnie
8. Z jakim systemem działa ABS??
A) hamulcowym<---- Poprawna
B) skrzynia biegów,
C) jest to system niezależny od innych
9. Czy holowany samochód ma obowiązek mieć włączone światła awaryjne?? Nie
10. Przejście dla pieszych, linia warunkowego zatrzymania. Brak pieszych na przejściu. Czy w tym miejscu musisz się koniecznie zatrzymać? Nie
Więcej nie pamiętam ale myslę że pomogę chociaz troszke :) Polecam również ... http://prawkobazapytan.pl/index.php
życzę wszystkim POWODZENIA ! :D
Jagodzia1995
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 12:45

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kada » poniedziałek 09 września 2013, 14:09

Fumik napisał(a):Z dzisiejszego egzaminu:

10. Jedziesz z szybkością 80km/h, zakręt w prawo jaki jest najlepszy sposób na pokonanie go:
a) trzymanie się prawej krawędzi jezdni
b) trzymanie się linii podwójnej ciągłej z jej prawej strony - poprawna, prawdopodobnie pytanie nr 335 - 3 pkt.
c) - // - - // - z jej lewej strony
kada
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa 01 maja 2013, 11:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości