Odmowa wydania prawka kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez marcinzemela » piątek 31 maja 2013, 15:16

siemka
3 września 2012 roku zostałem zatrzymany na motorowerze pod wpływem alkoholu 2 promile...
14 listopada 2012 roku otrzymałem wyrok a mianowicie 2 lata zakazu prowadzenia pojazdów w zakresie kategorii A1 oraz A. Po otrzymaniu tej informacji poszedłem zdawać prawko aż w końcu 16 maja 2013 roku udało mi się tego dokonać. Po kilku dniach zostało uregulowane wyrobienie prawka 100zl 50gr . Dzisiaj dzwonie spytać się czy prawko jest już do odebrania a ona mi mówi ze prawo jazdy nie zostaną wydane ponieważ zgodnie z ustawa która wyszła 19 stycznia tego roku: osoba które maja zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie ma prawa otrzymać prawo jazdy...
Nie rozumiem tego... to tak jakby zmienić komuś wyrok bo przepisy się zmieniły... To tak jakby osoba dostała minimalna kare za nieumyślne spowodowanie śmierci powiedzmy 5 lat a po roku wejdą przepisy ze za nieumyślne zabójstwo minimalny wyrok to 10 lat to mu je dodają... stąd moje pytanie czy odwołanie się do tego coś zmieni ? czy jest jakaś szansa żebym otrzymał prawko wcześniej ?
marcinzemela
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 31 maja 2013, 15:00

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez rsx » piątek 31 maja 2013, 22:16

Prawo wstecz nie działa. Odwołuj się bo to jest jakaś parodia ostatnio z nowymi przepisami w wielu zakresach.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez jasper1 » piątek 31 maja 2013, 23:01

marcinzemela napisał(a):siemka
3 września 2012 roku zostałem zatrzymany na motorowerze pod wpływem alkoholu 2 promile...
14 listopada 2012 roku otrzymałem wyrok a mianowicie 2 lata zakazu prowadzenia pojazdów w zakresie kategorii A1 oraz A. Po otrzymaniu tej informacji poszedłem zdawać prawko aż w końcu 16 maja 2013 roku udało mi się tego dokonać (...) prawo jazdy nie zostaną wydane ponieważ zgodnie z ustawa która wyszła 19 stycznia tego roku: osoba które maja zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie ma prawa otrzymać prawo jazdy...
Nie rozumiem tego... to tak jakby zmienić komuś wyrok bo przepisy się zmieniły...


Zgodnie z moją wiedzą przepis ten wszedł w życie w lutym 2012 jako art.91. 2) ustawy PoRD, a po zmianach z 19.01 br. zamiast w PoRD znalazł się w art.12 ustawy o kierujących. Przed 19.01 było możliwe podjęcie szkolenia przez kogoś w Twojej sytuacji i problem pojawiał się tak, jak u Ciebie przy odbiorze prawka, ze względu na brak możliwości wydania uprawnień. Teraz już na etapie zakładania profilu powinny być wyelimine takie sytuacje, bo osoby z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów są wyłączone ze szkolenia na mocy art.22 ustawy o kierujących, a nie tylko z możliwości uzyskania uprawnień.
Nie jestem fachowcem, więc jeśli coś pomyliłam proszę o sprostowanie kogoś lepiej znającego przepisy.
Wygląda jednak na to, że Twoje zaangażowanie poszło na marne w związku z brakiem zanjomości obowiązujących przepisów prawa.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez jpl » sobota 01 czerwca 2013, 04:49

Tylko, że problem jest zdaje się taki, że on dostał zakaz na A i A1, a robił kategorię B i o ile dobrze zrozumiałem, nie ma zakazu na wszelkie pojazdy mechaniczne...
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez jasper1 » sobota 01 czerwca 2013, 10:24

jpl napisał(a):robił kategorię B i o ile dobrze zrozumiałem, nie ma zakazu na wszelkie pojazdy mechaniczne...

Wspomniany przeze mnie Art.91. nie mówi o zakazie wszelkich pojazdów mechanicznych tylko o mechanicznych.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez marcinzemela » sobota 01 czerwca 2013, 10:48

no właśnie dlatego to jest dla mnie nie zrozumiałe bo zakaz mam na motor itd a autem i tak nie mogę jeździć... Jeszcze na policji mi powiedzieli ze mam szczęście ze na auto prawko mogę robić..;/
marcinzemela
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 31 maja 2013, 15:00

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez jasper1 » sobota 01 czerwca 2013, 20:04

marcinzemela napisał(a):no właśnie dlatego to jest dla mnie nie zrozumiałe bo zakaz mam na motor itd a autem i tak nie mogę jeździć... Jeszcze na policji mi powiedzieli ze mam szczęście ze na auto prawko mogę robić..;/

Do 19.01 prawko mogłeś robić, ale uzyskać uprawnień juz nie. Teraz także nie możesz się szkolić. Sprawdziłam i przepis dotyczacy braku możliwości uzyskania uprawnień jest dużo strarszy niż pierwotnie pisałam. Jest to spójne z resztą przepsów, bo w przypadku przyłapania, że prowadzisz nietrzeźwy tracisz wszystkie kategorie, które posiadasz.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez marcinzemela » sobota 01 czerwca 2013, 23:11

to dlaczego jest podział zakazów na np. mechaniczne jednośladowe itd. jak z prawnego punktu widzenia i tak innymi nie możesz jeździć bo nie możesz zrobić uprawnień a jak je masz to ci je zabiorą xD
marcinzemela
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 31 maja 2013, 15:00

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez MotoTomasz » niedziela 02 czerwca 2013, 12:26

Sąd na umotywowany wniosek osoby skazanej może określić kategorie PJ, których nie obejmie zakaz.
Z Twojego postu wynika, że w momencie popełnienia przestępstwa posiadałeś kat. A/A1 PJ i jedynie na taką sąd mógł Ci orzec zakaz.
Jeżeli posiadałbyś wtedy kat. A oraz B to przy orzeczeniu zakazu na kat. A, A1 mógłbyś normalnie jeździć na kat. B.
Natomiast jeżeli nie posiadałeś innych kategorii to aktualny zakaz na jakąkolwiek kategorię uniemożliwia prowadzenie szkolenia a tym bardziej wydanie nowego prawa jazdy na jakąkolwiek kategorię.
Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ umyślnie popełnione przestępstwo w ruchu drogowym musi skutkować ograniczeniem możliwości korzystania z pojazdów mechanicznych a nie tylko zmuszeniem do rozszerzenia uprawnień.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez marcinzemela » niedziela 02 czerwca 2013, 16:29

Czyli muszę starać się sądownie aby je otrzymać? ;)
marcinzemela
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 31 maja 2013, 15:00

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez MotoTomasz » niedziela 02 czerwca 2013, 18:02

Sądownie to mogłeś się starać przed wydaniem wyroku i to też tylko w ramach posiadanych kategorii PJ niezbędnych Ci np. do pracy w tamtej chwili.
Przewidywanie utrudnienia zatrudnienia nie ma nic do rzeczy w takiej sytuacji.
Do czasu zakończenia zakazu nic nie zrobisz.
Na miejscu Starosty natomiast zainteresowałbym się czy nie dopuściłeś się poświadczenia nieprawdy przy składaniu wniosku o PKK. Jeżeli zaznaczyłeś, że nie masz orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów to wtedy powinieneś ponieść odpowiedzialność karną.

Swoją drogą to chyba nie zdajesz sobie sprawy z popełnionego przestępstwa i konsekwencji jakie poniósłbyś w razie chociażby kolizji, nie mówiąc o wypadku.
Trzeba mieć nie lada tupet, żeby szukać sposobu obejścia prawa w takim przypadku.
Cieszę się natomiast, że użytkownicy forum nie starają się pomóc w tym procederze.
W naszym społeczeństwie jest chyba coraz mniejsze społeczne przyzwolenie na jazdę "na podwójnym gazie".
Jak dla mnie jesteś potencjalnym mordercą i nie zasługujesz na możliwość prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu.
Sorry za szczerość ale jestem za jak najsurowszym karaniem za takie czyny.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Odmowa wydania prawka kat.B

Postprzez AdamKesy » niedziela 02 czerwca 2013, 21:30

Od razu przepraszam za szczerość ale Ty sie dziwisz że nie chca Ci wydać PJ ? moim zdaniem nie powinni tego zrobić nigdy za to co zrobiłeś się dziwie że miałeś tyle odwagi tu napisac swoje oburzenie. Mam nadzieję że nie odbierzesz tego PJ tak szybko i że zostaną wyciągnięte od Ciebie konsekwencje prawne za złożenie fałszywego oświadczenia na wniosku o PJ.
(2013-02-13) Egzamin Kat.B (Zdany za 1 razem)
(2013-02-28 14:42:38) Odebranie Prawa Jazdy

16/03/2013 Pierwsza rutynowa kontrola drogowa :)
AdamKesy
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 15:48


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości