Toruń

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Toruń

Postprzez friqo » poniedziałek 17 września 2012, 00:40

Co do OSK w Toruniu to dwie pozycje,
Kumpel trafił do Majera, biedny męczy się i narzeka, trochę nudno na lekcjach ale w sumie to lasek na rurkach spodziewać się nie można, ciągle te filmy:/
dżizas, dobrą książke by dali i też by było dobrze, ogólnie to spoko, tylko przepych w l-kach bo to kandydaci na instruktorów, instruktorzy, uczniowie i kursanci, w sumie dobrze że busami sie nie zdaje prawka bo byłby zapełniony hehehhe:) nie no kumpel ogólnie mieszane odczucia ale zdał za 4 razem, dobrze wiemy że szkoła nie wpłynie aż tak na zdającego ale ja byłem w Rajderze, i to jest nieco inna bajka bo tak sie trochę obawiałem że będę robił kurs w dwa lata ale zdężyłem się wyrobić w wakacje i to zacząłem na początku lipca a pod koniec sierpnia już zdałem prawko.
Generalnie sporym sukcesem rajdera są ludzie...gdyby nie oni to ja nie wiem co:),
mega lekcje z Panem Adamem a do tego jak dla mnie super instruktor, tylko nie pamiętam imienia ale jeździłem z dwoma i dobrze mi się jeździło:)
także generalnie polecam, a właśnie jak się komuś śpieszy mega to niech idzie się dowiedzieć co i jak bo bzdura że mają pełne obłożenie cały czas...
Powodzenia!
friqo
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 17 września 2012, 00:08

Re: Toruń

Postprzez siuwi » czwartek 04 października 2012, 13:52

Witam, a ja mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić AUTO LIDER`a.
Robiłem kurs jakiś czas temu i byłem bardzo zaskoczony organizacją w tej szkole. Bardzo miła atmosfera, świetnie prowadzone zajęcia ( urozmaicone, z poczuciem humoru), jazda bez problemów, ja osobiści polecam p. Mirka przejeździłem z Nim całe 30h i powiem szczerze, że nie wiedziałem że instruktor to też człowiek i ma ludzkie cechy, czego nie można powiedzieć o instruktorach u as majera (wiem z własnego doświadczenia robiłem tam kat C) można by się jeszcze długo się rozpisywać, ale po co? najlepiej sami idźcie do LIDERA i się przekonajcie :)
Pozdrawiam
siuwi
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 03 października 2012, 17:07

Re: Toruń

Postprzez Tuptus » wtorek 09 października 2012, 16:04

Ja zapisałam się z siostrą do auto lidera i zdałyśmy za pierwszym razem (polecam p. Małgosię :) Życzę powodzenia wszystkim w wordzie i do zobaczenia na drogach ;P
Pozdrawiam
Tuptus
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 09 października 2012, 15:57

Re: Toruń

Postprzez seb93 » wtorek 30 października 2012, 19:01

Prawko zrobiłem se w rajderze, choć moi rodzice maja znajomych w innej szkole to jakos niezbyt chciałem tam iść, opinie a poza tym takie faworyzowane lekcje podejrzewam ze by nie były zbyt dobrym pomyslem, ale rajder spoko, przeczytałem wiele opinii o szkołach tych dobrych i tych złych, i tak ogólnie ofertowo i z opinii to wyszło na rajdera, będąc niepewny swojego wyboru przeszedłem sie na spotkanie organizacyjne, i tak juz zostałem:) czego wcale nie żałuje, no może poza tym że musiałem wstawać na 8:00 rano :):):) ale dość szybko udało mi się machnąć jazdy i zapisać na kurs. teraz czekam na exam, jakoś średnio mi sie widzi opcja nowych examinów dlatego chciałem zrobić kurs jak najwcześniej aby zalapac sie jeszcze na stary. Pozdro
:D
Ostatnio zmieniony piątek 23 listopada 2012, 11:45 przez seb93, łącznie zmieniany 3 razy
seb93
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 30 października 2012, 18:57

Re: Toruń

Postprzez kursantkaa84 » piątek 09 listopada 2012, 23:43

Ja natomiast szczerze ODRADZAM robienie kursu w szkole:

Szkoła Jazdy U Egzaminatora
ul. Mickiewicza 52/8
Toruń

Prowadzącym kurs jest pan Tadeusz, człowiek którego zachowanie, kultura osobista oraz rzekomy profesjonalizm pozostawia wiele do życzenia. To jak wyżej wymieniony Pan postępuje wobec kursantów jest wręcz oburzające!
Przez większość kursu uczestnik nie ma prawa wsiąść do samochodu suzuki swift, na którym jak wiadomo odbywa się egzamin, ponieważ pan Tadeusz cytując "oszczędza swój samochód", który przecież służy do nauki jazdy! Gdy po ponad połowie odbytych godzin jazdy poprosiłam go o lekcje w suzuki, zwyczajnie się oburzył. Było to nie po jego myśli, co wyraźnie dał mi odczuć na drodze. Zresztą każda wypowiedziana opinia, która choćby nieznacznie odbiegała od sugestii pana instruktora, spotykała się z jego niezadowoleniem, które ujawnia się podczas jazdy, kiedy to wypowiada już nie konstruktywne i pomocne uwagi, ale zwyczajnie złośliwe i ironiczne sugestie. U pana Tadeusza najlepiej nie mówić własnego zdania, bo można zostać obrażonym bądź posądzonym o bezczelność. Nie dziwi mnie fakt, że pan instruktor nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie jako pedagog, skoro pedagogicznego podejścia nie ma w nim za grosz.
W dodatku pan Tadeusz uwielbia obgadywać swoich kursantów. W szczególności śmieje się z kobiet.
Po nieprzyjemnie spędzonym czasie z panem Tadeuszem, postanowiłam skończyć u niego kurs przed czasem. Wtedy zaczęły się problemy. Nieprofesjonalnie prowadzona dokumentacja nie chciała zostać przyjęta w innej szkole jazdy. Brakowało, np. tak podstawowej rzeczy jak pieczątki. Gdy zgłosiłam się do pana Machłaja w sprawie uzupełnienia braków, zwyczajnie stwierdził, że mi tej pieczątki nie da. Nie chcę się tu rozwodzić jak arogancko i bezczelnie wobec mnie postąpił, każąc mi choćby czekać pod swoim domem na mrozie co do minuty aż wybije godzina dwudziesta, na którą byliśmy umówieni. Wtedy łaskawie otworzył mi drzwi. Wcześniej specjalnie nie odbierał, ponieważ zadzwoniłam pięć minut przed czasem. Na szczęście nie byłam sama (i nie polecam chodzić do niego szczególnie kobietom!) i pieczątkę uzyskałam po niepotrzebnym starciu słownym.
Naprawdę UWAŻAJCIE, na tego człowieka. Nie warto się u niego szkolić, bo gdyby przypadkiem zachciało wam się zrezygnować z kursu u niego, będziecie mieć wielkie nieprzyjemności. Facet po prostu nie potrafi zachować się na poziomie, nawet wobec poważnych osób.
kursantkaa84
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 09 listopada 2012, 22:21

Re: Toruń

Postprzez Piaskun » czwartek 06 grudnia 2012, 14:44

Nie polecam ośrodka jazdy Lekcja Toruń ul. Kościuszki.
Wszystko jest ładnie i pięknie dopóki nie wpłaci się całej kasy za kurs.
Teoria z wykładowcą cięta na maxa ,zamiast 30 h było 9 spotkań po 2h ,nie dało się uzyskać odpowiedzi dlaczego tak jest.Praktyka odbywała się w podobny sposób ,instruktor nagminnie się spóźniał i załatwiał swoje sprawy także z 30 h pewnie zrobiło się z 25, ponadto robił podstawowe błędy w szkoleniu które można było odkryć po wykupieniu dodatkowych godz. w innym ośrodku,po zakończeniu kursu można było dokupić h w cenie 50 zł ale i tak z 1h robiło się mniej.
Dalej kursancie radź sobie sam ,po takiej Lekcji należy wyciągnąć wnioski.
Piaskun
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 06 grudnia 2012, 14:27

Re: Toruń

Postprzez katarzynaa » wtorek 11 grudnia 2012, 01:49

Musze nie zgodzic sie z pania kursantkaa84 rowniez robilam kurs u pana tadeusza w firmir uegzaminatora i przebiegał on w bardzo milej atmosferze oraz co najwazniejsze potrafi on prosto wytlumaczyc co i jak robic zeby poprawnie jezdzic na egzaminie, bo wiadomo po egzaminie mozna jezdzic jak sie chce;p prawo jazdy zrobilam w miesiac razem z teoria i zdalam za pierwszym razem wiec dziwi mnie troche opinia kolezanki powyzej bo w sumie zawsze jak rozmawialam z wspolkursantami to tez nie narzekali.
katarzynaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 11 grudnia 2012, 01:38

Re: Toruń

Postprzez Akash » piątek 21 grudnia 2012, 01:42

Piaskun napisał(a):Nie polecam ośrodka jazdy Lekcja Toruń ul. Kościuszki.
Wszystko jest ładnie i pięknie dopóki nie wpłaci się całej kasy za kurs.
Teoria z wykładowcą cięta na maxa ,zamiast 30 h było 9 spotkań po 2h ,nie dało się uzyskać odpowiedzi dlaczego tak jest.Praktyka odbywała się w podobny sposób ,instruktor nagminnie się spóźniał i załatwiał swoje sprawy także z 30 h pewnie zrobiło się z 25, ponadto robił podstawowe błędy w szkoleniu które można było odkryć po wykupieniu dodatkowych godz. w innym ośrodku,po zakończeniu kursu można było dokupić h w cenie 50 zł ale i tak z 1h robiło się mniej.
Dalej kursancie radź sobie sam ,po takiej Lekcji należy wyciągnąć wnioski.

Pytanie a czy mogłbyś podac więcej szczegółów jakiego instruktora unikac nać w lekcji mozesz pisać na pw.
Akash
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 30 marca 2012, 23:29

Re: Toruń

Postprzez niuski4 » czwartek 27 grudnia 2012, 00:24

Nie jestem zadowolona z kursu w WSJ. Na stronce jest napisane, że instruktorzy znaja trasy egzaminacyjne i uczą je pokonywać, a mój instruktor nie zabrał mnie na żadną z tych tras twierdząc, że ich nie zna... Atmosfera była miła, sympatycznie, ale uważam, że instruktorowi brakuje kompetencji chęci do pracy do działania, motywacji, znudzony jeżdzi z kursantami tymi samymi trasami mało skupiał się na tłumaczeniu trudnych manewrów i poszczegółnych zadań. Czas ten przeznaczał na rozmowy telefoicznie prywatne i brak poszanowania dla kursantów i wypełnienia swojej pracy. Zresztą wiadomo dlaczego WSJ co 2 tygodnie ukazuje się na gruponie - z braku chętnych i zadowlonych osób z kursu, które nie polecają dalej tej szkoły.. MAło można się od nichnauczyć i dowiedzieć. Szkoła nastawia się na to, aby jak najmniej nauczyć ale być miłym - abyś przyszedł po nie zdanym egzaminie i zaplacil za doszkolenie u nich, bo maja w promocyjnej cenie.. OSZUŚCI! NIE POLECAM WYŻSZEJ SZKOŁY JAZDY!!!!!!!!!
niuski4
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 27 grudnia 2012, 00:10

Re: Toruń

Postprzez fiooona » sobota 29 grudnia 2012, 10:09

rowniez nie polecam "lekcji" za to goraco polecam osk "turbo szkola" - szczegolnie pana roberta!! dzieki niemu zdalam bo z poprzedniej szkoly nic nie wynioslam i nic nie umialam.. solidna szkola to turbo szkola!! :))
Ostatnio zmieniony środa 12 czerwca 2013, 11:32 przez fiooona, łącznie zmieniany 2 razy
fiooona
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 29 grudnia 2012, 09:57

Re: Toruń

Postprzez Julii92 » niedziela 13 stycznia 2013, 11:36

Lol! ludziska macie problem :P ja przeglądałam internet i czytałam te wszystkie wasze posty i... powiem wam, że dobrze zrobiłam, że zaufałam koleżance która namawiała mnie na AUTOLIDERa na ul.Reja, jestem jakoś w połowie jazd :) nie mogę powiedzieć złego słowa, więc jak szukacie fajnej nauki jazdy polecam LIDERA :D szkoda tylko że nie załapię się na starą teorię w wordzie..., dostałam wszystkie materiały od nich potrzebne do nauki nowych testów, ale pytania które będą na teorii w wordzie są tajne więc na razie trzeba się uczyć przepisów ;P może to i lepiej...

Pozdrawiam :)
Julii92
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2013, 11:07

Re: Toruń

Postprzez Akash » czwartek 17 stycznia 2013, 00:39

A ja polecam As-tora pana szczególnie pana Andrzeja.Super instruktor.Egzamin za 1 razem.
Akash
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 30 marca 2012, 23:29

Re: Toruń

Postprzez doncorleone » sobota 20 kwietnia 2013, 18:13

Ja jeździłam z Panem K. który obecnie pracuje w As-Torze. Nie powiem-bardzo dobry instruktor, cierpliwy, jeżeli chodzi o jego profesjonalizm to nie mam nic do zarzucenia.Ale...jak pojechaliśmy poza miasto to Pan K.(mimo iż jeździłam wtedy 2 godziny) zabrał mi 3 kartki czyli jakbym zrobiła 3 godz. Tłumaczył, że tak jest i odgórnie jest tak ustalone. Zdziwiłam się, ale nic nie powiedziałam, no bo skoro tak jest...Zadzwoniłam więc do szkoły i okazało się, że Pan instruktor zabrał mi niesłusznie 3 godziny skoro mam płacone za 30 to powinien był odliczyć mi tylko te 2, które faktycznie wyjeździłam.

Trochę było mi przykro z tego powodu, zawiodłam się. Zwłaszcza, iż poszłam do niego sugerując się opiniami na forum.

Więc przestrzegam- jeżeli komuś jeszcze tak powie to pamiętajcię, że postępuje niesłusznie i trzeba reagować!
doncorleone
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 20 kwietnia 2013, 17:56

Re: Toruń

Postprzez rrogowski » poniedziałek 29 kwietnia 2013, 20:25

Słyszałem już o takich sytuacjach jak wyżej - kolega z pracy też się skarżył właśnie na takie szkoły które skupiają instruktorów pracujących na własny rozrachunek - niby jedna szkoła jazdy a każdy instruktor ma swoją działalność i swoje prywatne auto - wtedy szkolenie wiecie jak wygląda - oszczędzanie auta i paliwa i takie tam. Myślę że warto się nad tym zastanowić. Ja osobiście robiłem prawko w Bydgoszczy (tam zaczynałem) a kończyłem w Rajderze w Toruniu i ogólnie z wyboru toruńskiego jestem bardzo zadowolony. Teraz zapisałem się na kategorię A tez do tej szkoły . Pozdrawiam
rrogowski
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 20:18

Re: Toruń

Postprzez davido16 » środa 22 maja 2013, 08:59

Robiłem kurs w AS-TORze - teoria przeprowadzona w tydzień, a jeździłem z panem Mirkiem, który jest świetnym fachowcem - ja i mój brat po 'jego szkole' zdaliśmy za pierwszym razem. Gorąco polecam, mimo, że czas oczekiwania na kolejne jazdy może denerwować ;)
davido16
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 01 maja 2013, 23:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości