Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez xoxoxo » czwartek 14 marca 2013, 17:23

Nekogamitai napisał(a):Ok, spróbuje inaczej.

Sytuacja nr 1
1. Skrzyżowanie ze światłami.
2. Jade drogą z pierwszeństwem, na skrzyżowaniu jest pierwszeństwo łamane w prawą stronę. Ja jednak chcę skręcić w lewo, gdzie pierwszeństwa już nie ma.
3. Z naprzeciwka jedzie autobus (wyjeżdżając z drogi podporządkowanej), który chcę jechać prosto.

Normalnie chcąc skręcić w lewo powinienem mu ustąpić pierwszeństwa. Z tym, że wyjechałem z drogi z pierwszeństwem i skręcam w lewo w drogę, która pierwszeństwa nie ma.
Tak naprawdę pytanie brzmi, czy trace swoje pierwszeństwo względem autobusu skoro skręcam w drogę, która pierwszeństwa nie ma, czy też je zachowuje, bo wyjechałem z drogi z pierwszeństwem.

To pojawiło mi się na egzaminie i czuje, że tutaj poległem, gdyż dałem, że nie tracę. Natomiast potem, jak już ochłonąłem to zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno skoro skręcam w drogę, która pierwszeństwa już nie ma. Jak to jest z łamanym? Kiedy zyskujemy, a kiedy tracimy pierwszeństwo? Po wjeździe na drogę z takowym?


Sytuacja nr 2
1. Skrzyżowanie ze światłami.
2. Jade drogą z pierwszeństwem, autobus jadący z naprzeciwka też. Zwykly znak D1 dla obu stron.
3. Rozumiem, że skręcając w lewo, skoro obydwoje mamy pierwszeństwo, to jemu ustępuje?




Ad.1 ale jak jest skrzyżowanie ze światłami (czerony,pomaranczowy,zielony) to znaki pomijamy , nie patrzymy na nie , dopiero kiedy sygnalizacja się zepsuje to mozna patzrec na znaki
xoxoxo
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 10:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » czwartek 14 marca 2013, 18:17

Dokładnie. Jak są światła to nie jest ważne która droga jest z pierwszeństwem. A przy łamanym pierwszeństwie liczy się z której drogi wyjeżdżasz, a nie w jaką skręcasz.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » czwartek 14 marca 2013, 19:22

Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » czwartek 14 marca 2013, 23:06

danielusr napisał(a):pytanie o światła obowiązkowe : a)światła do jazdy dziennej b)światła hamowania c) przeciwmgielne przednie Takie były warianty do zaznaczenia !

W tym przypadku odp. B oczywiście.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Silverlife » piątek 15 marca 2013, 00:39

Czy kierowca poruszający się po autostradzie któremu zrobiło się duszno, ręce zaczęły drętwieć i miał kłucie w brzuchu powinien:
a) pojechać do szpitala
b) zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy
c) otworzyć okno i udać się do szpitala

Wszyscy piszecie że b lub c, a inni pytają czemu a temu że autor pytania założył przepis z KD

Kodeks drogowy §49

[...]3. Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.[...]

Wiem że wy macie racje ale to jest jak z maturą jest klucz nie ma przyczyny technicznej = zakaz zatrzymywania się, ty możesz nawet skonać ale jeśli masz auto sprawne nie wolno ci się zatrzymać.

Klip: Samochód zatrzymał na środku jezdni z włączonym lewym kierunkowskazem, po prawej pusta zatoczka na przystanek autobusowy(Jest na pasie miejsce żeby wyprzedzić go z prawej strony i nie wjeżdżać w ta zatoczkę autobusowa) .
Czy kierujący może wyprzedzić ten pojazd z prawej strony?

Nie wiem jak to jest w pytaniu na filmie ale jeśli są 2 pasy w terenie zabudowanym etc wtedy można wyprzedać, masa ludzi wyprzedza z prawej na zwykłej drodze w terenie zabudowanym jak znajdą lukę ale jak stanie się coś bo np pieszego potraci albo coś to wtedy lamenty, na 99% jestem pewnie iż:

ODP: NIE

Chyba że autor pytania nie zna kodeksu jak to było w przypadku innych pytań z ITS tzn o światłach przeciwmgielnych etc.


Jutro 3 podejście w Częstochowie, pierwsze było 66/74 drugie 67/74.
Rozpoczęcie kursu - Dawno temu ;p Joker Zawiercie
Egzamin wewnętrzny - j.w
WORD Cz-wa Teoria PWPW - 25.02.2013 (wynik negatywny) 5.03.2013 (wynik negatywny) 15.02.2013 (wynik pozytywny)
WORD Cz-wa Praktyka - 15.04.2013 (?)
Silverlife
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 00:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » piątek 15 marca 2013, 01:07

Silverlife napisał(a):Kodeks drogowy §49

[...]3. Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.[...]

Wiem że wy macie racje ale to jest jak z maturą jest klucz nie ma przyczyny technicznej = zakaz zatrzymywania się, ty możesz nawet skonać ale jeśli masz auto sprawne nie wolno ci się zatrzymać.

Przyczynę techniczną w tej sytuacji interpretujemy jako usterkę pojazdu bądź niezdolność chwilową do prowadzenia pojazdu gdyż wynikła ona w trakcie jazdy. Zatrzymujemy się, ostrzegamy innych i wzywamy pomoc.

Klip: Samochód zatrzymał na środku jezdni z włączonym lewym kierunkowskazem, po prawej pusta zatoczka na przystanek autobusowy(Jest na pasie miejsce żeby wyprzedzić go z prawej strony i nie wjeżdżać w ta zatoczkę autobusowa) .
Czy kierujący może wyprzedzić ten pojazd z prawej strony?

Nie wiem jak to jest w pytaniu na filmie ale jeśli są 2 pasy w terenie zabudowanym etc wtedy można wyprzedać, masa ludzi wyprzedza z prawej na zwykłej drodze w terenie zabudowanym jak znajdą lukę ale jak stanie się coś bo np pieszego potraci albo coś to wtedy lamenty, na 99% jestem pewnie iż:

ODP: NIE


A ja bym wyprzedził ;) Jeżeli jest miejsce, tj. drugi pas, to nikt Ci tego nie zabroni.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ponury » piątek 15 marca 2013, 10:03

Zdałam dziś egzamin teoretyczny w Warszawie za drugim podejściem-69ptk.
Zarejestrowałam się na forum specjalnie, żeby podziękować wszystkim, którzy zamieszczają i odpowiadają na pytania!!! Bardzo dużo z wymienianych tutaj powtórzyło się na moim teście i pewnie dlatego się udało!
Zapamiętałam dwa nowe pytania:
1.kiedy należy zmienić oponę? i podane 3 wysokości bieżnika
-minimum1,5mm
-minimum2,6mm
-minimum4,0mm

2.Na ekranie znak F20 i pytanie czy jadąc autostradą samochodem osobowym pasem oznaczonym tym znakiem powinniśmy:
-pozostać na tym pasie
-zjechać na pas po prawej
-zjechać na pas po lewej

jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!!!!!! :D
ponury
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 09:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » piątek 15 marca 2013, 10:42

ponury napisał(a):Zdałam dziś egzamin teoretyczny w Warszawie za drugim podejściem-69ptk.
Zarejestrowałam się na forum specjalnie, żeby podziękować wszystkim, którzy zamieszczają i odpowiadają na pytania!!! Bardzo dużo z wymienianych tutaj powtórzyło się na moim teście i pewnie dlatego się udało!
Zapamiętałam dwa nowe pytania:
1.kiedy należy zmienić oponę? i podane 3 wysokości bieżnika
-minimum1,5mm (w podręczniku jest napisane o 1,6 mm więc wydaje mi się to poprawne)
-minimum2,6mm
-minimum4,0mm

2.Na ekranie znak F20 i pytanie czy jadąc autostradą samochodem osobowym pasem oznaczonym tym znakiem powinniśmy:
-pozostać na tym pasie
-zjechać na pas po prawej
-zjechać na pas po lewej



Znak f20 wskazuje drogę lub jej część przeznaczoną dla pojazdów, których symbol umieszczony został na znaku.
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » piątek 15 marca 2013, 11:00

Jedno z pytań brzmi następująco :
[filmik] Trzy pasy w jednym kierunku , przed nami jedzie samochód lewym pasem , i włącza prawy kierunek i zmienia dwa pasy na raz czyi jedzie skrajnym prawym . Droga jest prawie pusta .
[pyt] Czy wykonał ten manewr prawidłowo ? T/N
[odp] Tak
Uzasadnienie : nie utrudnił tym manewrem ruchu innym pojazdom .
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » piątek 15 marca 2013, 11:11

danielusr napisał(a):Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie


Kodeks Drogowy
Oddział 5 - Wymijanie, omijanie i cofanie
Art. 23.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się;


Moim zdaniem odp to NIE ponieważ nie jest ona określona dokładną liczbą tak jak to np. przy wyprzedzaniu że jest to 1m .
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nika86 » piątek 15 marca 2013, 14:28

Silverlife napisał(a):Klip: Samochód zatrzymał na środku jezdni z włączonym lewym kierunkowskazem, po prawej pusta zatoczka na przystanek autobusowy(Jest na pasie miejsce żeby wyprzedzić go z prawej strony i nie wjeżdżać w ta zatoczkę autobusowa) .
Czy kierujący może wyprzedzić ten pojazd z prawej strony?

Nie wiem jak to jest w pytaniu na filmie ale jeśli są 2 pasy w terenie zabudowanym etc wtedy można wyprzedać, masa ludzi wyprzedza z prawej na zwykłej drodze w terenie zabudowanym jak znajdą lukę ale jak stanie się coś bo np pieszego potraci albo coś to wtedy lamenty, na 99% jestem pewnie iż:

ODP: NIE

Chyba że autor pytania nie zna kodeksu jak to było w przypadku innych pytań z ITS tzn o światłach przeciwmgielnych etc.


Jutro 3 podejście w Częstochowie, pierwsze było 66/74 drugie 67/74.


Ja miałam to pytanie na egzaminie i odpowiedź poprawna to TAK można wyprzedzać jeśli jest zatoczka na przystanek czyli miejsce do wyprzedzania. Tez się zastanawiałam długo, ale koniec końców zaryzykowałam i dałam tak, i okazało się że było poprawnie, straciłam dwa pkt, ale na innym pytaniu więc ta odpowiedź na 100% poprawna :)
Nika86
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 marca 2013, 01:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Silverlife » piątek 15 marca 2013, 16:38

Wynik 71/74 tylko dlatego bo nie odpowiedzialnym na jedno pytanie, wg mnie był błąd w nim system PWPW Częstochowa:

Uwaga albo mi się wydaje albo była aktualizacji gdyż wersja porgoramu to 1.21.0.0

Filmik: Jadę samochodem po prawej stronie są znaki pionowe przed mną przejście dla pieszych na które wchodzi osoba w kamizelce z znakiem stop.
Pytanie Czy w tej sytuacji -- można skręcić w lewo (chyba lewo) -- za tym znakiem ?
Tak / NIE albo ja nie zauważyłem czegoś albo w tych "--" czegoś brakowało lub pytanie nie poprawne... Pytanie za 2 lub 3 punkty.

Co do pytań innych:

1. Czy w tej sytuacji jadąc tunelem (tunel 3 pasy ruchu, my jesteśmy na środkowym, nikt nie jedzie oprócz nas) możemy jechać dowolnym pasem ?
TAK / NIE >> Chyba nie w ostatniej chwili zaznaczyłem Nie z obliczeń wynika że prawidłowo bo to pytanie na pewno nie było za 1 punkt.

2. Przejazd kolejowy przed nami samochód, z lewej widać pociąg.
Czy w danej sytuacji wolno nam wyprzedzić pojazd ?
TAK/NIE

3. Dojeżdżamy do skrzyżowania typu y z podporządkowaną z prawej strony my jedziemy od dołu a inny samochód z lewej on jest na drodze z pierwszeństwem i my tak samo wg znaku pionowego
Czy w tej sytuacji ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z lewej strony ?
TAK / NIE

4. Jedziemy drogą po prawej widać tramwaj po lewej nadchodzącą kobietę do tramwaju pas jest oznaczony warunkowym zatrzymaniem oraz P-17
Czy w tej sytuacji należy ustąpić pierwszeństwa pieszemu ?
TAK / Nie

5. Skręcamy w prawo w uliczkę po wjedzie w nią widzimy na chodniku pieszego nie widomego z laską który kieruje się na jezdnie nie ma P-10 na jezdni oraz uwaga jest znak D-52 niech was to nie zmyli.
Czy w tej sytuacji należy zatrzymać pojazd ?
TAK / Nie

6. Czy znak A-32 informuje nas o występowaniu opadów śniegu za nim ?
Tak / Nie

7. Znak B-35 pod nim tabliczka T20 i pytanie czy ten znak informuje iż na tym odcinku dotyczy zakaz ?
Tak / Nie

8. Teren zabudowany. Znak Ograniczenie do 40 a pod nim tabliczka T-23a, Czy za tym znakiem jedziemy z prędkością:
A. 50km/h od 5:00 do 23:00
B. 50km/h przez całą dobę
C. 40 km/h od 5:00 do 23:00

9. Znak A1 czy za tym znakiem możemy wyprzedać pojazd jadący przed nami ?

Tak / Nie

10. Jedziemy prosto (Skrzyżowanie T) po prawej znak D-1, czy za tym znakiem mamy pierwszeństwo ?
Tak / Nie

11. Czy w tej sytuacji możemy przejechać obok sygnalizacji świetlnej nie zatrzymując się (mamy zielone światło sygnalizacji od robót drogowych) ?

Tak / Nie

12. Który z czynników nie zaszkodzi nam podczas jazdy ?

A. niski poziom płynu hamulcowego
B. uszkodzone (nie pamiętam co)
C. rozdarte siedzenie pasażera

13. Czego nie wolno używać nam podczas jazdy:

A. Nawigacji GPS
B. Telefonu z zestawem słuchawkowym
C. Radia

14. Jedziemy samochodem po prawej widać osobę lezącą, czy należy wezwać karetkę ?

TAK / NIE

16. Jedziemy po lewej stronie widzimy pijanego, czy w tej sytuacji wolno nam wyprzedać ?

TAK / NIE

Ponadto Pytanie o samochodzie jadącym z prędkością 80km/h nie mającym ABS, pytanie nagłówkiem co chroni, pytanie z naczepą lekką i kat B, pytanie z autostradą i ograniczeniem do 140, oraz ostanie jakie pamiętam to z światłami ksenonowymi nie będę pisał ich jeszcze raz.

Jak mi się coś przypomni to dodam jeszcze a na razie czekam na 15 kwietnia i oby szczęśliwe drogi Częstochowy
Rozpoczęcie kursu - Dawno temu ;p Joker Zawiercie
Egzamin wewnętrzny - j.w
WORD Cz-wa Teoria PWPW - 25.02.2013 (wynik negatywny) 5.03.2013 (wynik negatywny) 15.02.2013 (wynik pozytywny)
WORD Cz-wa Praktyka - 15.04.2013 (?)
Silverlife
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 00:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » piątek 15 marca 2013, 17:36

Silverlife napisał(a):13. Czego nie wolno używać nam podczas jazdy:

A. Nawigacji GPS
B. Telefonu z zestawem słuchawkowym
C. Radia

Nie rozumiem.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez anaaaa1995 » piątek 15 marca 2013, 18:04

decha napisał(a):Wczoraj miałam 67 pkt :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Jak to jest z tą pozycją boczną:
Jest dla ofiary:
A urazowej
B nie urazowej
C nie znamy stanu

Dla mnie odp B/C, bo zaleca się dla osób nieprzytomnych i nie dla tych z podejrzeniem urazu kręgosłupa

CZY KTOŚ WIE NA 100 %????


nie jestem pewna na 100%, ale wydaje mi się, że podobne pytanie się już wcześniej pojawiło i odpowiedz była A, dla ofiary urazowej.
anaaaa1995
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 03 marca 2013, 16:09

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » piątek 15 marca 2013, 18:42

zdjęcie tunelu z trzema pasami ruchu oraz linie przerywane dzielące pasy I pytanie czy w tym miejscu można zawracać ? Tak / Nie
jedziemy jezdnią i skręcamy w prawo na skrzyżowaniu i z prawej strony widzimy człowieka na chodniku który trzyma w ręku białą laskę oraz się zatacza jakby był nietrzeźwy i kieruje się w stronę jezdni Pytanie czy w tej sytuacji powinniśmy sygnalizować niebezpieczeństwo trzema krótkimi sygnałami dźwiękowymi ? Tak / Nie
Ostatnio zmieniony piątek 15 marca 2013, 19:03 przez danielusr, łącznie zmieniany 1 raz
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 61 gości