Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » wtorek 19 lutego 2013, 20:42

6 i 7 są mocne :D
A to świateł awaryjnych nie mogę użyć na autostradzie ?
Art 50.2.1)a)
A przy widoczności 80m to już można na przeciwmgłowych tylnych ?


co do autostrady to zastanwaielm sie nad tym, bo w razie wypadku tak naprawde i hamulec i swiatla bym użył, jednakże pojawił się tempomat, a tak naprawdę najbardziej on jest jest przydatny własnie na autostradzie, więc tu poszło "drogą selekcji":P

Co do przeciwmgłowych, skoro mogę ich używać przy widoczności DO 50m, to przy 60 już nie, a co za tym idzie przy 80 również nie. Zaznaczając 60metrów automatycznie odpowiedz 80metrów jest błędna (cociaz fakt ze do wyboru mogłyby być odpowiedzi 40, 50, 60m i nie byloby niejasności;p)

dlaczego z maks predkoscia 40km/h trzeba jechać do końca miejscowosci jak z tego co piszesz to byl znak tylko teren zabudowany i pod tym ograniczenie predkosci nie bylo znaku miejscowości przy tym jeszcze??

"Znak zakazu umieszczony pod znakiem D-42 oznacza, ze zakaz obowiązuje do znaku D-43 LUB E-18a, z wyjątkiem odcinka drogi, na którym został on odwołany lub zmieniony innym znakiem"
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » wtorek 19 lutego 2013, 20:43

11. Czy można przewozić na tylnim siedzeniu dziecko w wieku 10 lat na podwyższeniu?
a. nie
b. tak, bez pasów
c. tak, z pasami <

to chyba nie jest prawidlowa odp??
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mateo1 » wtorek 19 lutego 2013, 20:48

Dobra odpowiedź, jeśli podwyższenie to fotelik?

Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami):
Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;
przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.
Ostatnio zmieniony wtorek 19 lutego 2013, 20:49 przez mateo1, łącznie zmieniany 1 raz
Kurs: 02.12.2013
Teoria: 22.02.2013 74/74 (wynik pozytywny)
Praktyka: 11.03.2013 (wynik pozytywny)
mateo1
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 15 stycznia 2013, 13:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » wtorek 19 lutego 2013, 20:48

11. Czy można przewozić na tylnim siedzeniu dziecko w wieku 10 lat na podwyższeniu?
a. nie
b. tak, bez pasów
c. tak, z pasami <

to chyba nie jest prawidlowa odp??

Jest. Na tylnim siedzeniu można przewozić dziecku w innym urządzeniu niż fotelik (na przednim tylko w foteliku!). Do tego KD wyraźnie mówi, że jeśli pojazd jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa należy z nich korzystac
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez cwierzan » wtorek 19 lutego 2013, 20:51

a jak powinny byc ustawine światła mijania?
symetrycznie
asymetrycznie?
i czy moze mi ktos to jakoś wytlumaczyc logicznie??
cwierzan
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » wtorek 19 lutego 2013, 20:53

a jak powinny byc ustawine światła mijania?
symetrycznie
asymetrycznie?
i czy moze mi ktos to jakoś wytlumaczyc logicznie??

Asymetrycznie, z prostej przyczyny: zeby nie oslepiać
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » wtorek 19 lutego 2013, 20:54

repok napisał(a):
1.co do autostrady to zastanwaielm sie nad tym, bo w razie wypadku tak naprawde i hamulec i swiatla bym użył, jednakże pojawił się tempomat, a tak naprawdę najbardziej on jest jest przydatny własnie na autostradzie, więc tu poszło "drogą selekcji":P

2.Co do przeciwmgłowych, skoro mogę ich używać przy widoczności DO 50m, to przy 60 już nie, a co za tym idzie przy 80 również nie. Zaznaczając 60metrów automatycznie odpowiedz 80metrów jest błędna (cociaz fakt ze do wyboru mogłyby być odpowiedzi 40, 50, 60m i nie byloby niejasności;p)


!. Pytania nie moga być pod tytułem "co mi sie wydaje"
A mi sie wydaje że tempomat powoduje senność. :eek2:
2. Wystarczy kolejność
80, 40, 60
Tutaj nie ma "automatycznie" .
Albo pytanie było źle zapamietane, a jeśli brzmiało w przedstawionej formie to z czystym sumieniem mogę napisać,ze układający tez nie był w formie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » wtorek 19 lutego 2013, 21:02

2. Wystarczy kolejność
80, 40, 60
Tutaj nie ma "automatycznie" .
Albo pytanie było źle zapamietane, a jeśli brzmiało w przedstawionej formie to z czystym sumieniem mogę napisać,ze układający tez nie był w formie.


Nie w tym sensie "automatycznie" po prostu 60<80, tłumacząc to np rpzechodniością relacji:P jesli a<b<c to a<c:P

Co do fotelików: KD mówi "Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym." i tym jest właśnie owe podwyższenie (podstawka)
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez scott » środa 20 lutego 2013, 12:52

Ja wczoraj zdawałem teorie po raz pierwszy z wynikiem 71/74

Jedyne pytanie jakie w tym stresie zapamietalem to :
Na co nalezy zwrócić szczególną uwagę przy cofaniu :
A> na obiekty które stoja w naszym poblizu lub sie do nas zblizaja
B> na to pod jakim kątem trzymamy kierownice w celu ustalenia dobrego toru
C> ........... nie pamietam cos glupiego.


No i było pytanie czy niektóre leki dzialaja podobnie do alkoholu
scott
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek 31 stycznia 2013, 22:44

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lifelover2312 » środa 20 lutego 2013, 18:30

Miałam dzisiaj takie pytanie na egzaminie: Jadąc samochodem po obfitym posiłku, masz silne mdłości i gwałtowne skurcze jelit. Co należy zrobić?
a) jechać dalej pijąc duże ilości płynów
b) zatrzymać się na poboczu, wywołać wymioty i zażyć węgiel jeżeli jest dostępny
c) powoli jechać dalej

Jak myślicie, która odpowiedź poprawna? Bo ja mam wątpliwości szczerze mówiąc...
lifelover2312
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 20 lutego 2013, 18:25

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez cwierzm » środa 20 lutego 2013, 18:36

ja mialem z kolei pytanie takie
jedzie auto kolo ogrodzonego przystanku tramwajowego tak ze przystanek jest tylem do naszego lewego boku auta i pytanie bylo czy w tej sytuacji nalezy zachowac szczegolna ostroznosc ?
wg mnie tak bo kolo kazdego przystanku nalezy moze mi ktos rozjasnic?
cwierzm
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 20 lutego 2013, 18:33
Lokalizacja: Krakow

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lifelover2312 » środa 20 lutego 2013, 18:54

cwierzm napisał(a):ja mialem z kolei pytanie takie
jedzie auto kolo ogrodzonego przystanku tramwajowego tak ze przystanek jest tylem do naszego lewego boku auta i pytanie bylo czy w tej sytuacji nalezy zachowac szczegolna ostroznosc ?
wg mnie tak bo kolo kazdego przystanku nalezy moze mi ktos rozjasnic?


Nie koło każdego, szczególną ostrożność należy zachować tylko wtedy, gdy przystanek nie znajduje się przy chodniku. Trudno mi sobie wyobrazić tą sytuację, którą opisałeś, ale wydaje mi się, że jeśli przystanek był ogrodzony, to raczej szczególna ostrożność nie jest konieczna.
lifelover2312
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 20 lutego 2013, 18:25

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » środa 20 lutego 2013, 19:07

Miałam dzisiaj takie pytanie na egzaminie: Jadąc samochodem po obfitym posiłku, masz silne mdłości i gwałtowne skurcze jelit. Co należy zrobić?
a) jechać dalej pijąc duże ilości płynów
b) zatrzymać się na poboczu, wywołać wymioty i zażyć węgiel jeżeli jest dostępny
c) powoli jechać dalej


mialem tez takie chore pytanie o defibrylatorze serca u kogo nie mozna stosowac czy jakos tak
a takze o ustawieniu zaglowka , o plynnym ruszeniu ,o badaniu technicznym przyczepy

Defibrylator stosuje sie przy migotaniu komór i czestoskurczu bez tetna. AED sam decyduje czy użyc prądu czy można stosowac resuscytację.
Zagłówek równo z czubkiem głowy.
Badanie techniczne przyczepy lekkiej z tego co się orientuję to przeprowadza się tylko raz?
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez cwierzm » środa 20 lutego 2013, 19:50

chodzilo u kogo nie mozna stosowac defibrylatora serca:
a)u kobiet w ciazy
b)u dzieci powyzej 1roku zycia
c) nie pamietam.
z tego co wiem to mozna u wszystkich pytalem znajomej pediatry w przychodni rodzinnej bo liczy sie ratowanie zycia ! chyba ze ktos wie lepiej prosze o komentarze
cwierzm
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 20 lutego 2013, 18:33
Lokalizacja: Krakow

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez tomaek333 » środa 20 lutego 2013, 20:35

czesc.

dzisiaj na egzaminie mialem pytanie (nie powtorze dokladnie tresci tylko sam sens) jedziemy samochodem o masie rzeczywistej 3t, przed nami jest znak B-18 (zakaz wjazdu pojazdow o rzeczywistej masie calkowitej ponad 3t) i czy mozna jechac dalej tym samochodem ? tak/nie. ja zaznaczylem ze tak, ale sam juz nie wiem czy dobrze to zrobilem, a sam egzamin oblalem.. ;/
tomaek333
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 29 listopada 2012, 21:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości