Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:22

rower moze nie jest pojazdem mechaniczym :wink: ale jest pojazdem, i z tego wzgledu nie wolna wyprzedzac. :lol:
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez krzychu1995 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:24

to w takim razie nie wiem juz na czym moglem oblac ..
jeszcze mialem takie pytanie
.
jedzie auto na srodku drogi ustawiony znak "NAKAZ JAZDY Z PRAWEJ STRONY TEGO ZNAKU" bokiem jezdni jada rowerzzysci a przed nami zakret ,czy mozna ich wyprzedziic ?dalem ze nie
krzychu1995
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 12:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:27

krzychu1995 napisał(a):to w takim razie nie wiem juz na czym moglem oblac ..
jeszcze mialem takie pytanie
.
jedzie auto na srodku drogi ustawiony znak "NAKAZ JAZDY Z PRAWEJ STRONY TEGO ZNAKU" bokiem jezdni jada rowerzzysci a przed nami zakret ,czy mozna ich wyprzedziic ?dalem ze nie


Ale jak to, co man 'nakaz jazdy z prawej strony tego znaku' z wyprzedzaniem?
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez krzychu1995 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:36

jedzie auto i stoi znak NAKAZU C-9 nakaz jazdy z prawej strony tego znaku ,bokiem jezdni jedzie rowerzysta i widac zakret i pytanie CZY MOZNA WYPRZEDZIC ROWERZYSTE
znak nakaz jazdy z prawej strony tego znaku moze miec to do wyprzedzania ze moze byc za malo miejsca zeby wyprzedzic tym bardziej przed zakretem . wiec dalem ze nie mozna wyprzedzic
krzychu1995
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 12:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kasiek00 » poniedziałek 18 lutego 2013, 20:00

Oto zapamietane pytania:

1. Czy można zaparkować dwoma kołami (bokiem)na chodniku pozostawiajac 2 m chodnika wiedząc, że jest wąskie przejscie czy cos takiego tak/nie
odp tak
2. Co zrobic gdy ukradziono, brak tablic rejestracyjnych z przodu pojazdu
odp. poprosic o nowe tablice w urzędzie
3. Zwęzenie na moscie (brak pierszenstwa) czy mozna przejechac wiedzac ze pojazd z naprzeciwka ma za malo miejsca tak/nie
4. Czy musisz sie zatrzymac przed tym skrzyzowaniem (znak stop, zielone swiatlo - filmik) tak/nie
5. czy po spozyciu alkoholu masz zmieniony obraz widzenia ta/nie
6. Jak ustawic zagłowek
odp. zagłowek musi sie stykac z czubkiem glowy
7. Jaka jest maksymalna dlugosc samochodu osob. z przyczepą kempingowa
odp. a,b,c prawidlowa to 18,75 m
8. Co ma zrobic kierowca gdy po obiedzie podczas jazdy ma silne bole brzucha, ma zawroty glowy
odp. a,b,c, prawidlowa zatrzymac pojazd, spowodowac wymioty, i zjesc wegiel
9. Czy można zaparkować tuż przed przejazdem kolejowym
odp tak/nie
10. Czy mozna cofac na autostradzie uzywajac przy tym swiatel awaryjnych
tak/nie
11. Czy odleglosc jaka nalezy zachowac na drodze zalezy od:
a. szerokosci drogi, b. nie pamietam, c. w zaleznosci od predkości
12. Czy samochod pozostawiony na drodze poza obszarem zabudowania powiniem miec wlaczone swiatla mijania
13. Czy ten pas jest pasem wylaczonym z ruchu ( pas oddzielajace miejsce do parkowania na drodze)
14. czy w tej sytuacji nalezy zasygnalizowac zmiane pasa ruchu ( konczy sie pas autostrada)
15. Czy w tej sytuacji mozna bezwarunkowo wjechac na skrzyzowanie (swiatlo czerwone, zielona strzalka)
16. czy w tej sytuacji kierowca informowany jest o progu zwalniajacym (znak koleiny)
17. czy kierowca jest informowany o: ( znak zwierzeta lesne - jelen :))
a,b,c,
18.Czy w tej sytuacji mozemy wyprzedzic rowerzystę zachowujac odstep 0,5 m tak/nie
19. czy w tej sytuacji mamy pierszenstwo przed pieszymi gdy nie ma wyznaczonego chodnika ani jezdni ( filmik droga wew. kolo sklepu samochod jedzie przed nimi piesi)
20. policjant kieruje ruchem czy wjazd na skrzyzowanie jest mozliwy a,b,c

Wiecej nie pamietam :D Ja zdałam wynik 71/74 :D
kasiek00
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 22:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » poniedziałek 18 lutego 2013, 20:04

Witam,
Czy może mi ktoś udzielić poprawnych odpowiedzi na pytania, które mi się trafiły na egz?
1. Na filmie pieszy przebiega przez jezdnie po za przejsciem dla pieszych. Czy należy zastosować zasadę ograniczonego zaufania.
TAK NIE


Co należy zaznaczyć? na drodze zawsze panuje zasada ograniczonego zaufania, ale jesli widzimy taka sytuacje to ona sie zmienia w "brak zaufania", tak? Na egzaminie zaznaczyłem zatem NIE, ale ja poprosiłem o wydruk odpowiedzi to wydaje mi się, że to była jednak błedna odpowiedz..
2. Poruszająca się kolumna rowerów jednośladowych. Rowery poruszają się w dwóch grupkach, między tymi grupkami utworzyła się przestrzeń. Czy w tej sytuacji możesz wjechać pomiędzy poruszające się w kolumnie rowery?


Można wjechać?
3. Gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce hamulec gwałtownie odskakuje do góry to
a) poziom płynu hamulcowego jest zbyt wysoki
b) włączyło się wspomaganie układu hamulcowego -
c) oznacza włączenie, czy też wyłączenie ABS


Do tej por nie ma pojecia, jednak wiem ze poprawne działanie ABS przejawia sie własnie drganiem pedału hamulca, ale czy odp c jest poprawna?

4. czy pożyczając samochód zagranicą musimy posiadać:
pisemne upoważnienie,dowód rejestracyjny,wykupione ubezpieczenie

5. czy luz na kierownicy moze być spowodowany wybitymi koncówkami drążków kierowniczych ?

6.Jaki może być skutek nie zadziałania świateł STOP w pojeździe?
A) wydłużenie drogi hamowania
B) wypadek lub kolizja drogowa
C) zmniejszenie skuteczności działania pedału hamulca



7. Poluzowanie się koła kierownicy może by spowodowane?
A) starciem drążków kierowniczych
B) złym wyważeniem kół
C) blokującymi się hamulcami


8. jechał przede mną inwalida na wozku (tym samym pasem), był przed przejściem dla pieszych. Pytanie ' Czy musze się zatrzymać ?

9. Czy widząc palący sie samochód (pasażerowie poza autem) powininem się zatrzymać i i im jakoś pomoc?
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Czarny » poniedziałek 18 lutego 2013, 20:26

Te pytania co pamiętam:
1. Na zdjęciu był znak Obrazek i pytanie: Czy na najbliższym skrzyżowaniu pierszeństwo jest określone znakiem? tak/nie
2. Na zdjęciu był znak A24 i pytanie: Czy rowerzyści mogą jechać drogą i przejeżdżać przez jezdnię? tak/nie
3. Na filmiku pokazany pijany pieszy, który idzie pomiędzy drogą a parkingiem pytanie: czy w tej sytuacji kierowca może się nie zatrzymywać? tak/nie
4. Filmik: Jadę i wyprzedzam auto, a z naprzeciwka idzie pijany pieszy (prawą stroną). pytanie: Czy w tej sytuacji należy zaprzestać wyprzedzania? tak/nie
5. Czy dziecko w wieku 12 lat może jechać z przodu?
a) w foteliku
b) w foteliku lub na podstawce
c) nie może
6. Pokazany filmik jak kierowca potrąca pieszego. Pytanie: czy jeżeli wiesz, że za chwilę przyjadą służby ratunkowe powinienieś namawiać sprawcę do zawiezienia poszkodowanego do szpitala?

Jak coś mi się przypomni to jeszcze napiszę. Możecie podać odpowiedzi, bo niektórych do końca nie jestem pewien.
Ostatnio zmieniony wtorek 19 lutego 2013, 00:08 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz
Czarny
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 20:17

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » poniedziałek 18 lutego 2013, 20:43

Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami):
Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1.przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;
2.przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
3.przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.
Jak wynika z powyższych przepisów prawidłowym jest przewożenie 10 miesięcznego dziecka w foteliku ochronnym na przednim siedzeniu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Natomiast jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną pasażera to przewożenie dziecka może odbywać się tylko przodem do kierunku jazdy.Odskoczenia hamulca informuje o wspomaganiu układy hamulcowego,brak światła stop kolizja drogowa ,luz kierownicy odp drążki kierownicze,zostajemy do przyjazdu pogotowia ratunkowego .Zabrania się wjazdu w kolumnę rowerów.
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » poniedziałek 18 lutego 2013, 21:27

1. Na filmie pieszy przebiega przez jezdnie po za przejsciem dla pieszych. Czy należy zastosować zasadę ograniczonego zaufania.
TAK NIE

2. Poruszająca się kolumna rowerów jednośladowych. Rowery poruszają się w dwóch grupkach, między tymi grupkami utworzyła się przestrzeń. Czy w tej sytuacji możesz wjechać pomiędzy poruszające się w kolumnie rowery? NIE

3. Gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce hamulec gwałtownie odskakuje do góry to
a) poziom płynu hamulcowego jest zbyt wysoki
b) włączyło się wspomaganie układu hamulcowego -
c) oznacza włączenie, czy też wyłączenie ABS

4. czy pożyczając samochód zagranicą musimy posiadać:
pisemne upoważnienie,dowód rejestracyjny,wykupione ubezpieczenie

5. czy luz na kierownicy moze być spowodowany wybitymi koncówkami drążków kierowniczych ? TAK

6.Jaki może być skutek nie zadziałania świateł STOP w pojeździe?
A) wydłużenie drogi hamowania
B) wypadek lub kolizja drogowa
C) zmniejszenie skuteczności działania pedału hamulca

7. Poluzowanie się koła kierownicy może by spowodowane?
A) starciem drążków kierowniczych
B) złym wyważeniem kół
C) blokującymi się hamulcami

8. jechał przede mną inwalida na wozku (tym samym pasem), był przed przejściem dla pieszych. Pytanie ' Czy musze się zatrzymać ? TAK

9. Czy widząc palący sie samochód (pasażerowie poza autem) powininem się zatrzymać i i im jakoś pomoc? TAK
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » poniedziałek 18 lutego 2013, 21:45

8. jechał przede mną inwalida na wozku (tym samym pasem), był przed przejściem dla pieszych. Pytanie ' Czy musze się zatrzymać ? TAK


A możesz napisać dlaczego miałbym się zatrzymywać? Z przeciwka nikt nie jedzie więc chyba mogę go wyprzedzić bez zatrzymywania? Inwalida porusza się po tym samym pasie co ja a nie w poprzek. W ogóle to pytanie mnie baardzo zaskoczyło:P

A i jeszcze:

10. W zatorze w tunelu odległość między pojazdami to 5m, tak?
11. Co jest naważniejsze w wyposażeniu auta?
A) gaśnica
B) trojkąt
C) zapasowe koło
Prawo o ruchu drogowych jako pierwsze z wyposażeń wymiania trójkat, a zatem mam rozumieć, że to własnie trojkąt jest najważniejszy?
12. Od czego najbardziej zależy długość drogi hamowania?
A) od nawierzchni
B) od reakcji kierowcy
C) od sprawności systemu ABS
13. dokument stwierdzający prawo jazdy stracił ważność - ile czasu mamy na jego wymianę?
A) 7 dni
B) 14 dni
C) do dnia, w którym straci ważność
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » poniedziałek 18 lutego 2013, 22:18

repok napisał(a):A możesz napisać dlaczego miałbym się zatrzymywać? Z przeciwka nikt nie jedzie więc chyba mogę go wyprzedzić bez zatrzymywania? Inwalida porusza się po tym samym pasie co ja a nie w poprzek. W ogóle to pytanie mnie baardzo zaskoczyło:P


Nie można wyprzedzać na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.


10. W zatorze w tunelu odległość między pojazdami to 5m, tak? TAK
11. Co jest naważniejsze w wyposażeniu auta?
A) gaśnica
B) trojkąt
C) zapasowe koło
Prawo o ruchu drogowych jako pierwsze z wyposażeń wymiania trójkat, a zatem mam rozumieć, że to własnie trojkąt jest najważniejszy?
Hmm, nie wiem. I gaśnica i trójkąt jest obowiązkowy. Na pewno takie 3 opcje się pojawiły?
12. Od czego najbardziej zależy długość drogi hamowania?
A) od nawierzchni
B) od reakcji kierowcy
C) od sprawności systemu ABS
13. dokument stwierdzający prawo jazdy stracił ważność - ile czasu mamy na jego wymianę?
A) 7 dni
B) 14 dni
C) do dnia, w którym straci ważność
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » poniedziałek 18 lutego 2013, 22:33

Nie można wyprzedzać na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.
No tak, to jasne. A w sytuacji, w której nie ma przejscia dla pieszych a reszta pozostaje bez zmian?

11. Co jest naważniejsze w wyposażeniu auta?
A) gaśnica
B) trojkąt
C) zapasowe koło
Prawo o ruchu drogowych jako pierwsze z wyposażeń wymiania trójkat, a zatem mam rozumieć, że to własnie trojkąt jest najważniejszy?
Hmm, nie wiem. I gaśnica i trójkąt jest obowiązkowy. Na pewno takie 3 opcje się pojawiły?

Tak, i nawet na którymś portalu o tym czytałem:P

Jeszcze dwa pytania, które nie dają mi spokoju:
14. Czy wyprzedzanie z prawej strony na drodze jednokierunkowej uzależnisz od ilości pasów ruchu?
Wiele osób twierdzi, że nie, natomiast Kodeks dokładnie mówi, że można wyprzedzać na drodze jednokierunkowej o CO NAJMNIEJ 2 pasach ruchu, więc uzależnia się od ilości pasów, prawda?

15. Czy tempomat wpływa na miejsze zużycie paliwa?
To przeceiz jest temat rzeka, połowa ludzi związanych zawodowo z motoryzacją twierdzi, że tak a druga połowa, że nie;]
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » poniedziałek 18 lutego 2013, 22:57

Zastanawia mnie to pytanie z ważnością PJ. Czy jest na pewno prawidłowo odtworzone? Na wymianę PJ mamy dowolną ilość czasu, ale jeśli jeździmy to bez uprawnień. Natomiast jest przepis art.135.2, który mówi, że jeśli nam zatrzymają PJ, bo upłynoł termin ważności, to przez 7 dni możemy jeździć na zaświadczenie o zatrzymaniu PJ. Może to o to chodzi?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez repok » poniedziałek 18 lutego 2013, 23:02

Wiesz co tu raczej chodzi o terminowe prawo jazdy, jak to teraz jest na 15lat i chyba dlatego takie pytanie. Przedtem terminowe prawo jazdy było wydawane, np. ze względu na słaby wzrok.
repok
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 19:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez plus1 » poniedziałek 18 lutego 2013, 23:05

repok napisał(a):
Nie można wyprzedzać na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.
No tak, to jasne. A w sytuacji, w której nie ma przejscia dla pieszych a reszta pozostaje bez zmian?

11. Co jest naważniejsze w wyposażeniu auta?
A) gaśnica
B) trojkąt
C) zapasowe koło
Prawo o ruchu drogowych jako pierwsze z wyposażeń wymiania trójkat, a zatem mam rozumieć, że to własnie trojkąt jest najważniejszy?
Hmm, nie wiem. I gaśnica i trójkąt jest obowiązkowy. Na pewno takie 3 opcje się pojawiły?

Tak, i nawet na którymś portalu o tym czytałem:P

Jeszcze dwa pytania, które nie dają mi spokoju:
14. Czy wyprzedzanie z prawej strony na drodze jednokierunkowej uzależnisz od ilości pasów ruchu?
Wiele osób twierdzi, że nie, natomiast Kodeks dokładnie mówi, że można wyprzedzać na drodze jednokierunkowej o CO NAJMNIEJ 2 pasach ruchu, więc uzależnia się od ilości pasów, prawda?

15. Czy tempomat wpływa na miejsze zużycie paliwa?
To przeceiz jest temat rzeka, połowa ludzi związanych zawodowo z motoryzacją twierdzi, że tak a druga połowa, że nie;]


11. B) trójkąt jest najważniejszy
14. TAK
15. wydaje mi się że powinno też być TAK
plus1
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości