Prawojazdy D kat co teraz??

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez rusel » niedziela 20 stycznia 2013, 11:56

A ważność badań jest oczywiście określona w ustawie.


nie jest okreslona

psycholog transportu:

"Badania i testy po zmianie przepisów są podobne, ale oprócz zaświadczenia dla kandydatów do kategorii C i D nowe przepisy zobowiązują nas także do wydania orzeczenia. Ustawodawca nie precyzuje jednak terminu jego ważności. A nie można przecież wydać kandydatowi takiego orzeczenia jak zawodowemu kierowcy – mówi specjalista. - Zwróciliśmy się z prośbą o wytyczne do WORD, co robić w tej sytuacji, ale tam też nikt nic nie wie. Przecież osoby, które ukończyły kurs bez orzeczenia zostaną zablokowane, nie będą mogły podejść do egzaminu"
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » niedziela 20 stycznia 2013, 12:11

czy majac kwalifikacje wstepna przyspieszona(bo taka robilem do C kat) bede mogl zrobic kwalifikacje wstepna uzupełniajaca i czy wtedy ona bedzie traktowana tak jak kwalifikacja wstepna i nie bede mial ograniczen w prawie jazdy(50 km od miejsca zamieszkania)??
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez mk61 » niedziela 20 stycznia 2013, 13:25

rusel napisał(a):nie jest okreslona

Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii:
(...)
2) C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D lub D+E wydaje się na okres 5 lat, nie dłużej jednak niż na okres wynikający z orzeczenia lekarskiego i orzeczenia psychologicznego, o których mowa w art. 11 ust. 1 pkt 2, z zastrzeżeniem art. 15.
2. Orzeczenie lekarskie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, w uzasadnionych przypadkach dotyczących stanu zdrowia, może być wydawane na okres krótszy niż 5 lat.

To jest dla mnie raczej jednoznaczne.
zapi17 napisał(a):50 km od miejsca zamieszkania

A gdzie jest mowa o 50km od miejsca zamieszkania?
Tak, robiąc uzupełniającą nie przyśpieszoną, będzie ona uznana jako pełnoprawna. Słowo przyśpieszona stosuje się w przypadku, kiedy osiągnąłeś odpowiedni próg wiekowy. Słowo uzupełniająca stosuje się, kiedy posiadasz kwalifikację innej kategorii. Czyli teraz musisz odbyć uzupełniającą, bo masz 22 lata. Gdybyś miał już skończone 23, to możesz zrobić uzupełniającą przyśpieszoną. Czego Ty się uczyłeś na swojej kwalifikacji i jakim sposobem wybrałeś taką, a nie inną?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » niedziela 20 stycznia 2013, 14:00

Art. 9.
1. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału
7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek
do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii:
1) C i C+E wynosi 18 lat;
2) D i D+E wynosi 21 lat.
2. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną przyspieszoną, określoną w przepisach
rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym,
minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii
D i D+E wynosi:
1) 23 lata lub
2) 21 lat, z tym że taka osoba może kierować wyłącznie pojazdami wykonującymi
regularne przewozy osób na liniach komunikacyjnych w rozumieniu
przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym na trasie
nieprzekraczającej 50 km.


Tu masz mowe o 50 km a pytam bo chce tego uniknac
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez mk61 » niedziela 20 stycznia 2013, 14:07

Mowa o 50km jest, ale nie od miejsca zamieszkania. Trzeba czytać dokładnie, bo inaczej sam sobie stworzysz problem.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » niedziela 20 stycznia 2013, 14:33

ok mój błąd teraz doczytalem czyli musze zrobic kwalifikacje wstepna uzupełniajaca(nie przyspieszona) do tego papier z psychotestow i moge startowac na egzamin?? musze jeszcze poszukac gdzie najtaniej w woj malopolskim okolicach Trzebini moge zrobic to najtaniej bo w tym osrodku w ktorym robilem prawko chca 1800 a tu niektorzy sie wypowiadaja ze robili to taniej
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez benno » wtorek 22 stycznia 2013, 00:34

Mam pytanko , czy ktoś się orientuje jak teraz po 19 stycznia będzie wyglądała teoria na kat. D? Czy coś się zmieni i w jaki sposób?
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez cokabine » wtorek 22 stycznia 2013, 11:35

Witam mam taki sam problem jak zapi ale nie mam kat.C i co za tym idzie żadnej kwalifikacji wstępnej czy przyśpieszonej... Nie chcą mnie zapisać w Zordzie oraz wymagają doniesienia psychotestów, egzamin miałem teoretyczny zdany w grudniu natomiast praktyczny 17.01 lecz go nie zdałem... nie wiem czy da coś napisanie pisma do kierownika ośrodka egzam. powołując się na Rzecznika Praw Obywatelskich... proszę o pomoc pozdrawiam
cokabine
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 22 stycznia 2013, 11:29

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 64 gości