Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez scintilla86 » wtorek 15 stycznia 2013, 13:50

Właśnie wróciłam z lekcji nauki jazdy i jestem co najmniej zdziwiona, gdyż instruktor kazał mi zawracać na skrzyżowaniu bezkolizyjnym, od razu mnie to zdziwiło, ale zabrakło mi odwagi zapytać dlaczego na zawracanie wybrał właśnie to skrzyżowanie, gdyż wiem, że na takich skrzyżowaniach zawracać nie można, zawracało tam też kilka innych osób, więc wolałam nie sprzeczać się, że nie można tam zwracać. Mówię o skrzyżowaniu w Białymstoku, ulica 11 listopada, jazda od strony lodowiska ze Zwierzyniecką i po zawracaniu jazda znowu w 11 listopada, tyle że w stronę ulicy Skłodowskiej. Na skrzyżowaniu jest tylko sygnalizator bezkolizyjny, żadnych strzałek warunkowych do skrętu w lewo nie ma. Jedyne znaki jakie tam są, to tak jak zwykle przy wysepkach, nakaz jazdy z prawej strony znaku i przy sygnalizatorach znaki informacyjne o kierunkach jazdy z danych pasów. Typowe skrzyżowanie bezkolizyjne. Nie jest to skrzyżowanie z tą strzałką do dołu, przy której można zawracać. Wszystko się we mnie buntuje i mówi mi, że nie powinnam wykonywać tego manewru w tamtym miejscu ze względu na sygnalizację bezkolizyjną. Czy mam rację? Czy są jakieś kruczki o których nie wiem, które umożliwiłyby zawracanie w tamtym miejscu? Może to po prostu pomyłka instruktora? Bo na pewno nie była to próba nauczenia mnie na błędach, bo inaczej instruktor powiedziałby mi, że nie powinnam wykonać tego manewru w tamtym miejscu. Mam nadzieję, że jasno przedstawiłam sytuację.
scintilla86
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 15 stycznia 2013, 13:34

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez winston » wtorek 15 stycznia 2013, 15:59

Ale tam jest zwykły sygnalizator S1. Można zawracać.


Edit:
Chociaż jak sobie przyblizyłem to nie jestem przekonany...
PJ: ABCD
instruktor kat. B


__________________
ignorowani za trolling:
Drezyna,
Avatar użytkownika
winston
 
Posty: 361
Dołączył(a): piątek 30 listopada 2012, 16:00
Lokalizacja: Pogórze Zachodniobeskidzkie

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez BOLEKlodz » wtorek 15 stycznia 2013, 16:04

Jak jest sygnializator kierunkowy, to możemy skręcać, tak jak on pozwala. Jeśli jest strzałeczka w dół, to można zawracać. Na zwykłym sygnalizatorze można zawracać, gdy nie ma zakazu zawracania, lub skrętu w prawo.
BOLEKlodz
 
Posty: 326
Dołączył(a): środa 19 stycznia 2011, 17:11

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez lith » wtorek 15 stycznia 2013, 17:43

lewo ;]
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez dylek » wtorek 15 stycznia 2013, 18:23

lith napisał(a):lewo ;]

prawo też może zabraniać.... nakaz :P
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez scintilla86 » wtorek 15 stycznia 2013, 19:10

Tam jest sygnalizator bezkolizyjny na 100% i nie ma strzałki zezwalającej na zawracanie, a ani warunkowej w lewo, która zezwala na zawracanie, więc nie ma nic co pozwalałoby zawracać, niestety nie ma zdjęcia tego skrzyżowania w necie, więc nie mogę go zamieścić, ale znam to skrzyżowanie bardzo dobrze, więc stąd moje zdziwienie
scintilla86
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 15 stycznia 2013, 13:34

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez dylek » wtorek 15 stycznia 2013, 19:26

Obrazek
O to miejsce ci chodzi ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu bezkolizyjnym w Białymstoku

Postprzez scintilla86 » wtorek 15 stycznia 2013, 19:29

prawdopodobnie tak, ale skrzyżowanie to zostało przebudowane, a to jest zdjęcie sprzed przebudowy, bo teraz wygląda ono inaczej i są bezkolizyjne, przy okazji zrobię zdjęcie i zamieszczę je tutaj, żeby rozwiać wszystkie wątpilwości, gdyby były te światła, które są na zdjęciu to mogłabym zawrócić :)
scintilla86
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 15 stycznia 2013, 13:34


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości